ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
28.01.2025 р. Справа № 914/179/25
місто Львів
Господарський суд Львівської області у складі судді Сухович Ю.О., розглянувши матеріали
за позовом ОСОБА_1 , місто Львів
до відповідача-1 Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Грінвіль Парк», місто Львів
до відповідача-2 Товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Грінвіль Парк», місто Львів
до відповідача-3 Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 , місто Львів
про 1) Визнання неправомірною бездіяльності.
2) Зобов`язання вчинити дії.
3) Усунення перешкод у здійсненні права власності на спільне майно у багатоквартирному будинку.
ВСТАНОВИВ
На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до відповідача-1 Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Грінвіль Парк», до відповідача-2 Товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Грінвіль Парк», до відповідача-3 фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про 1) Визнання неправомірною бездіяльності Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Грінвіль Парк» та Товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Грінвіль Парк» в частині захисту прав співвласників на користування та розпорядження спільним сумісним майном. 2) Зобов`язання Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Грінвіль Парк» та Товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Грінвіль Парк» забезпечити унеможливлення неправомірного доступу сторонніх осіб, у тому числі дітей-відвідувачів та працівників Центру раннього розвитку «Мудрик Львів Спартак», який належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 , до під`їздів багатоквартирних будинків та майданчиків внутрішнього подвір`я прибудинкової території житлового комплексу « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». 3) Усунення перешкод співвласникам Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Грінвіль Парк» у здійсненні права власності на спільне майно у багатоквартирному будинку, які чинить фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , шляхом заборони використання приміщень під`їзду житлового багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 та майданчиків прибудинковій території житлового комплексу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » при здійсненні господарської діяльності Центром раннього розвитку «Мудрик Львів Спартак» з надання послуг догляду за дітьми та інших послуг дітям.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, Господарський суд Львівської області дійшов висновку про необхідність залишення її без руху з огляду на наступне.
1. З 18.10.2023 введено в дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» № 3200-IX від 29.06.2023.
Вказаним законом внесено зміни до Господарського процесуального кодексу України, згідно із якими осіб, визначених частиною 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України, в обов`язковому порядку зобов`язано зареєструвати свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.
Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Позовна заява подана позивачем, водночас в ній не зазначено вимоги визначені у пункті 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, зокрема наявність електронного кабінету у позивача та відповідачів 1, 2, 3 або його відсутність.
Слід зазначити, що згідно з частиною 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Згідно з абзацом 2 частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу (абзац 2 частина 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України).
2. Відповідно до пункту 7 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
В порушення вказаних вимог, позивачем не зазначено у позовній заяві відомості визначені у пункту 7 частині 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України (їх наявність чи відсутність).
3. Відповідно до пункту 9 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Як вбачається із поданих матеріалів, позовна заява не містить попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, що є порушенням вимог пункту 9 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України.
Позивачу слід виправити численні недоліки позовної заяви, для подальшого належного та об`єктивного розгляду позовної заяви судом.
У разі відсутності вищевказаних доказів або ж неможливості їх надати в силу певних поважних причин, позивач повинен зазначити про це.
Відповідно до частини 1 та частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 162 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись нормами статей 162, 164, 172, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ
1.Позовну заяву залишити без руху.
2.Встановити позивачу 10-денний строк з дня вручення ухвали на виправлення допущених недоліків, які зазначені у вказаній ухвалі суду.
3.Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
3.1.надання інформації про наявність чи відсутність електронного кабінету у підсистемі «Електронний суд» у позивача та відповідачів 1, 2, 3;
3.2.надання відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
3.3.надання попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
4.Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Веб-адреса сторінки суду http://lv.arbitr.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається.
Суддя Сухович Ю.О.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2025 |
Оприлюднено | 30.01.2025 |
Номер документу | 124753693 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, з них |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Сухович Ю.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні