Рішення
від 22.01.2025 по справі 366/3487/24
ІВАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 366/3487/24

Провадження № 2/366/945/24

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 січня 2025 року селищ.Іванків

Іванківський районний суд Київської області у складі: головуючого судді ГончарукаО.П., за участі секретаря судового засідання Іванової І.С., розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та Іванківської селищної ради Вишгородського району Київської області про визнання права власності на нерухоме майно, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач), в особі свого представника - адвоката Шурубора Вячеслава Ігоровича (далі - представник позивача), звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 та Іванківської селищної ради Вишгородського району Київської області, в якому просить суд визнати за позивачем право власності на квартиру АДРЕСА_1 №3 (три), в селищі Іванків Вишгородського (Іванківського) району Київської області.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що вона є користувачем вищевказаної квартири та була вселена в дану квартиру на підставі розпорядження №81-а від 21.02.1996 року про надання житла, виданого Іванківською районною державною адміністрацією Київської області. На підставі вищевказаного розпорядження гр. ОСОБА_1 було видано ордер для вселення в надане житлове приміщення.

В червні 2024 року позивач звернулася до органу приватизації з проханням передати їй в приватну власність вищевказану квартиру.

Однак, рішенням Іванківської селищної ради Вишгородського району Київської області №VIII-71/5838 від 21.06.2024 року відмовлено позивачу в наданні дозволу на приватизацію жилого приміщення у зв`язку з невідповідністю адреси жилого приміщення, вказаного в ордері та розпорядженні Іванківської РДА та у зв`язку з невідповідністю номера розпорядження голови Іванківської РДА в ордері.

Після чого позивачеві було рекомендовано звернутися до адвоката та суду для захисту її майнових прав.

Ухвалою Іванківського районного суду Київської області від 05.12.2024 року було відкрито провадження у даній справі в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання на 22.01.2025 року.

Позивачка та її представник адвокат Шурубор В.І. в судове засідання не з`явилися. Представник позивача в позовних вимогах звернувся до суду з клопотанням в якому просить суд проводити розгляд даної справи у відсутність позивача та його представника, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити повністю.

Іванківська селищна рада Вишгородського району Київської області звернулася до суду з заявою про розгляд справи без участі їх представника, проти задоволення позову не заперечує.

Відповідач, ОСОБА_2 , звернулася до суду із заявою про розгляд справи без її участі, проти задоволення позову не заперечує.

Враховуючи те, що сторони в судове засідання не з`явилися, представниками подано до суду клопотання про розгляд справи без участі сторін та їх представників, суд вирішує справу за наявними матеріалами, які містяться у справі.

На підставі ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою технічного засобу не здійснюється, оскільки сторони в судове засідання не з`явилися.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідно до розпорядження №81-а від 21.02.1996 року про надання житла, виданого Іванківською районною державною адміністрацією Київської області, надано ОСОБА_1 однокімнатну квартиру АДРЕСА_2 , житловою площею 11,97 кв.м., із зняттям із квартирного обліку.

На підставі вищевказаного розпорядження, 21.02.1996 року Іванківською районною державною адміністрацією Київської області було видано ОСОБА_1 ордер для вселення в надане житлове приміщення.

При цьому, як вбачається з даного ордеру адресу квартири зазначено: АДРЕСА_2 , а також вказано, що ордер видано на підставі розпорядження глави районної державної адміністрації міста Іванків від 21.02.1996 року №81.

Також встановлено, що позивачка з 16.03.1996 по теперішній час зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 , що підтверджується довідкою про реєстрацію місця проживання особи №320 від 25.06.2020 року, виданою Іванківською селищною радою Київської області.

З технічного паспорту на квартиру, яка розташована за адресою: АДРЕСА_3 , вбачається, що квартира (в технічному паспорті літера «А»), загальною площею 30,0 кв.м, житловою площею 13,8 кв.м., допоміжною площею 16,2 кв.м, складається з приміщень: коридор 5,3 кв.м., кухня 5,2 кв.м., санвузол 2,6 кв.м., кладова 1,2 кв.м., житлова 13,8 кв.м., балкон 1,9 кв.м.

Згідно з повідомленням, яке видане КП «БТІ Києво-Святошинської районної ради Київської області» за № 1454 від 07.08.2023 року, слідує, що право власності на квартиру АДРЕСА_2 - не зареєстровано.

У зв`язку з чим, 07.06.2024 року позивачка звернулася до органу приватизації із заявою про передачу їй в приватну власність вищевказаної квартири.

Рішенням Іванківської селищної ради Вишгородського району Київської області №VIII-71/5838 від 21.06.2024 року відмовлено ОСОБА_1 в наданні дозволу на приватизацію жилого приміщення, зокрема, у зв`язку з: невідповідністю адреси жилого приміщення, вказаного в ордері, виданого на підставі розпорядження голови Іванківської районної державної адміністрації від 21.02. 1996 АДРЕСА_4 та розпорядження голови Іванківської районної державної адміністрації від 21.02.1996 N? 81-а «Про надання житла» - АДРЕСА_3 та невідповідністю номера розпорядження голови Іванківської районної державної адміністрації, на підставі якого було видано ордер та розпорядження голови Іванківської районної державної адміністрації, на підставі якого заявниці було надано жиле приміщення.

Вирішуючи заявлений спір, суд керується наступним.

Права і свободи людини і громадянина захищаються судом (ч. 1 ст. 55 Конституції України).

Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. (ч. 1 ст. 3 ЦПК України).

Кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. (ч. 1 ст. 15 ЦК України).

Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. (ч. 1 ст. 16 ЦК України).

Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути, зокрема, визнання права. (п. 1 ч. 2 ст. 16 ЦК України).

Згідно із ст. 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності.

Власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності (ст. 392 ЦК України).

Відповідно до ст. 345 Цивільного кодексу України фізична або юридична особа може набути право власності у разі приватизації державного майна та майна, що є в комунальній власності.

Так, відповідно до ч.1 ст. 8 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» приватизація державного житлового фонду здійснюється уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією, та органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, організаціями, установами, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких знаходиться державний житловий фонд. Пункт 3 ст.8 вказаного Закону визначає, що передача квартир (будинків) у власність громадян здійснюється на підставі рішень відповідних органів приватизації, що приймаються не пізніше місяця з дня одержання заяви громадянина.

Згідно ст. 58 Житлового кодексу України на підставі рішення про надання жилого приміщення в будинку державного або громадського житлового фонду виконавчий комітет районної, міської, районної в місті, селищної, сільської ради видає громадянинові ордер, який є єдиною підставою для вселення в надане жиле приміщення.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, право на заняття квартири АДРЕСА_2 надано ОСОБА_1 , на підставі розпорядження №81-а від 21.02.1996 року про надання житла, виданого Іванківською районною державною адміністрацією Київської області. На підставі вищевказаного розпорядження гр. ОСОБА_1 було видано ордер для вселення в надане житлове приміщення.

Також судом встановлено, що при видачі ордеру Іванківською районною державною адміністрацією було допущено описки, а саме: неправильно вказано адресу квартири (зазначено АДРЕСА_2 , замість правильного квартира АДРЕСА_2 ), а також неправильно вказано номер розпорядження (№81, замість правильного АДРЕСА_5 ), проте, виправити дані описки в ордері на сьогоднішній день неможливо.

Отже, з аналізу наданих документів, а також враховуючи вищенаведені норми, суд дійшов висновку, що єдиним законним користувачем квартири АДРЕСА_2 є позивачка - ОСОБА_1 .

З урахуванням положень частини першої статті 15 та статті 392 ЦК України власник майна має право пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Виходячи зі змісту наведених норм права, потреба в такому способі захисту права власності виникає тоді, коли наявність суб`єктивного права власника не підтверджена відповідними доказами, підлягає сумніву, не визнається іншими особами або ними оспорюється, а не в тому разі, коли цими особами не виконується відповідне рішення суду, ухвалене раніше.

Державна реєстрація права власності та інших речових прав, крім державної реєстрації права власності на об`єкт незавершеного будівництва, проводиться на підставі судового рішення, що набрало законної сили щодо набуття, зміни або припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно (п. 9 ч. 1 ст. 27 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»).

Таким чином, з огляду на вищенаведене суд вважає, що позивач правомірно набула право на зайняття вищевказаної квартири, а тому позовні вимоги щодо визнання за позивачем права власності на квартиру є законними та підлягають задоволенню.

Згідно з ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Однак, оскільки позивач у своєму позові просила судовий збір, який сплачений нею при подачі вказаного позову, залишити за нею, то в силу ст.13 ЦПК України, де зазначено, що учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд,судовий збір з відповідача на користь позивача не стягується.

На підставі наведеного, керуючись статтями 15, 16, 392 ЦК України, статтями 12, 13, 141, 258, 259, 263, 264, 265, 354 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та Іванківської селищної ради Вишгородського району Київської області про визнання права власності на нерухоме майно задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ,право власності наквартиру АДРЕСА_1 №3 (три), в селищі Іванків Вишгородського (Іванківського) району Київської області.

Судові витрати покласти на позивача.

Апеляційна скарга на рішення може бути подана безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 30 днів з дня складення повного тексту судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне найменування сторін:

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_6 .

Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_6 .

Відповідач: Іванківська селищна рада Вишгородського району Київської області, ідентифікаційний код юридичної особи: 04358000, місцезнаходження: 07201, Київська область, селище Іванків, вул. Проскури, буд.№47.

Суддя О.П. Гончарук

СудІванківський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення22.01.2025
Оприлюднено30.01.2025
Номер документу124756459
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —366/3487/24

Рішення від 22.01.2025

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Гончарук О. П.

Ухвала від 05.12.2024

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Гончарук О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні