ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.01.2025м. ДніпроСправа № 904/5481/24
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМПЕТРОЛ", село Циблі Київської області Бориспільського району
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕРРА ТРАНС ЛОГІСТИК", м. Дніпро
про стягнення 547 560,00 грн, -
Суддя Бажанова Ю.А.
Секретар судового засідання Григорчук М.І.
Представники:
від позивача: Зелений С.М., ордер АН №1597178 від 09.01.2025;
від відповідача: не з`явився
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ПРОМПЕТРОЛ" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області із позовом, в якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕРРА ТРАНС ЛОГІСТИК" (ідентифікаційний код 44563509) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМПЕТРОЛ" 547 560,00 грн., з яких 427 000,00 грн. сума основного боргу, 119 560,00 грн. штрафні санкції.
Судові витрати позивач просить покласти на відповідача.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕРРА ТРАНС ЛОГІСТИК" не здійснило оплату за поставлений товар за видатковою накладною №874 від 02.10.2024р дизельне паливо на загальну суму 427000,00 грн.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 23.12.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 15.01.2025.
Копія ухвали Господарського суду Дніпропетровської області від 23.12.2024 у справі №904/5481/24 доставлена Товариству з обмеженою відповідальністю "ТЕРРА ТРАНС ЛОГІСТИК" 23.12.2024 о 13:36, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа (ухвали господарського суду від 23.12.2024) до електронного кабінету Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕРРА ТРАНС ЛОГІСТИК".
У судовому засіданні, яке відбулося 15.01.2025 з`явився представник позивача, представник відповідача не з`явився
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 15.01.2025 закрито підготовче провадження та призначити справу до розгляду по суті в засіданні на 29.01.2025.
Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕРРА ТРАНС ЛОГІСТИК" відзив на позов не подало.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 23.12.2024 у справі №904/5481/24 відповідачу встановлений строк на подання відзиву на позовом протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Копія ухвали Господарського суду Дніпропетровської області від 23.12.2024 у справі №904/5481/24 доставлена Товариству з обмеженою відповідальністю "ТЕРРА ТРАНС ЛОГІСТИК" 23.12.2024 о 13:36, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа (ухвали господарського суду від 23.12.2024) до електронного кабінету Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕРРА ТРАНС ЛОГІСТИК".
Відповідно до частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи.
Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.
Відповідно до частини 4 статті 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України у разі неподання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Строк на подання відзиву на позовну заяву, з урахуванням додаткового строку на поштовий перебіг, закінчився, від відповідача відзиву на позов чи клопотання про продовження строку на подання відзиву на позов до господарського суду не надходило.
Враховуючи достатність часу, наданого учасникам справи для подання доказів, приймаючи до уваги принципи змагальності та диспозитивної господарського процесу, закріплені у статті 129 Конституції України та статтях 13, 14, 74 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає, що господарським судом, в межах наданих йому повноважень, створені належні умови учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених Господарським процесуальним кодексом України, висловлення своєї правової позиції у спорі та надання відповідних доказів.
Враховуючи, що відповідач не використав наданого законом права на подання відзиву на позов та доказів, а матеріали справи в достатній мірі характеризують взаємовідносини сторін, господарський суд вважає за можливе розглянути справу в порядку частини 9 статті 165 Господарського процесуального кодексу України за наявними у ній матеріалами.
У судове засідання, яке відбулось 29.01.2025, представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, представник відповідача в судове засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. що підтверджується матеріалами справи (копія ухвали Господарського суду Дніпропетровської області від 15.01.2025 у справі №904/5481/24 доставлена Товариству з обмеженою відповідальністю "ТЕРРА ТРАНС ЛОГІСТИК" 16.01.2025 0 21:59 год, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа (ухвали господарського суду від 15.01.2025) до електронного кабінету Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕРРА ТРАНС ЛОГІСТИК").
У судовому засіданні 29.01.2025 оголошені вступна та резолютивна частини рішення.
Під час розгляду справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.
ВСТАНОВИВ:
01.10.2024 між Товариством з обмеженою відповідальністю "ПРОМПЕТРОЛ" (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ТЕРРА ТРАНС ЛОГІСТИК" (покупець) було укладено договір поставки нафтопродуктів №01-10-24-2 від 01.10.2024, відповідно до пункту 1.1. якого постачальник зобов`язується передати в погоджені строки, а покупець прийняти і оплатити на умовах, викладених в договорі, нафтопродукти, іменовані далі за текстом - "Товар", найменування, кількість, ціна яких вказується в накладних документах на Товар, які оформлюються на кожну окрему партію Товару.
Номенклатура Товару, його кількість, ціна встановлюються Сторонами за обопільною згодою на основі заявки Покупця й зазначаються в розрахункових документах (рахунках-фактурах) та/чи в відвантажувальних документах (видаткових накладних) на Товар, які є специфікацією в розумінні ст. 266 Господарського кодексу України та складають невід`ємну частину цього Договору (пункт 1.2 договору).
Відповідно до пункту 2.5 договору товар вважається переданий постачальником і прийнятий покупцем по якості відповідно до технічних умов та інших нормативно-технічних актів (паспорт та/або сертифікат заводу-виробника) з урахуванням умов "Інструкції з контролювання якості нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України", затвердженої Наказом Міністерства палива та енергетики України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики № 271/121 від 04.06.2007 року (далі за текстом Договору Інструкція 271). По кількості відповідно до наданих документів (накладна та/або акт приймання-передачі) на товар, у відповідності з вибраним базисом поставки Товару.
За приписами пункту 3.1 договору загальна ціна цього Договору визначається кількістю отриманого та оплаченого Товару Покупцем протягом всього строку дії Договору. Вартість кожної окремої партії Товару визначається Постачальником в рахунках-фактурах та видаткових накладних.
Покупець зобов`язується оплатити повну вартість (в розмірі 100%) Товару (в тому числі ПДВ), відображену в рахунках-фактурах протягом одного банківського дня з моменту виставлення рахунку. (обов`язковою умовою є оплата до моменту отримання товару). Платіжні документи за цим Договором оформлюються згідно умов чинного законодавства України, з дотриманням усіх вимог, які зазвичай ставляться до змісту та форми таких документів, з обов`язковим зазначенням номеру та дати укладання Договору згідно з яким здійснюється оплата грошових коштів, а також номер та дату відповідного рахунку-фактури.
Право власності на Товар переходить до покупця з дати поставки Товару, що вказана в видаткових накладних та/або актах приймання-передачі (пункти 3.2 договору).
Датою оплати вважається дата зарахування грошових коштів банківською установою на банківський рахунок постачальника. Після оплати ціна залишається незмінною (пункт 3.3 договору).
За приписами пункту 4.5.1 договору відповідно до 3аконів України "Про електронні довірчі послуги" та "Про електроні документи та електронний документообіг" Сторони домовились, що
документи, які складаються під час виконання цього Договору, можуть бути оформлений у вигляді електронних документів, а саме:
- видаткові накладні
- акти приймання-передачі товару,
- акти звірки взаєморозрахунків,
- акти коригування ціни товару,
- рахунки на оплату Товару,
- довіреності на отримання Товару.
Зазначені у цьому пункті документи можуть бути створені, передані, збережені i перетворені Сторонами з використанням кваліфікованого електронного підпису та кваліфікованої електронної печатки (за наявності) (далі КЕП). Якщо Покупець не є суб`єктом електронного документообігу, такі документи складаються у письмовій паперовій формі, без використання КЕП та програм електронного документообігу.
Електронні документи, які створені, передані, збережені i перетворені з використанням КЕП, мають повну юридичну силу, породжують права та обов`язки для Сторін, можуть бути представлені до суду в якості належних доказів та визнаються рівнозначними документам, що складаються на паперовому носії.
Підтвердженням передачі електронних документів (відправлення, отримання, тощо) вважається легітимним підтвердженням фактичного прийому-передачі таких документів уповноваженими особами Сторін i не вимагає додаткового доказування. У випадку, якщо Стороною на зазначені у цьому пункті Договору документи накладено удосконалений електронний підпис та/або удосконалена електронна печатка, вважається, що такий документ складений та погоджений такою Стороною, має юридичну силу та створює, змінюю або припиняє всі права та обов`язки для такої Сторони Договору. Постачальник використовує КЕП за допомогою програмного комплексу для обміну електронними документами «M.E.Doc». Документи, створені, передані, збережені або перетворені Сторонами з використанням КЕП мають перевагу над документами, створеними з використанням факсимільного відтворення підписів уповноважених представників Сторін, якщо одночасно такі документи складались поряд з документами, оформленими з використанням КЕП.
Цей Договір набирає чинності з дати його укладення та діє до 31 грудня 2024 р., а в частині розрахунків до їх повного проведення. У разі відсутності письмової заяви жодної із Сторін про припинення дії цього Договору, поданої до моменту припинення дії Договору, останній вважається продовженим на один календарний рік. Кількість разів подовження дії цього Договору є необмеженою (пункт 6.1 договору).
Матеріалами справи підтверджується, що Товариство з обмеженою відповідальністю "ПРОМПЕТРОЛ" на виконання умов Договору передало у власність Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕРРА ТРАНС ЛОГІСТИК" дизельне паливо у кількості 10 000 літів на загальну суму 427000,00 грн. за видатковою накладною №874 від 02.10.2024.
Рахунок на оплату №880 від 01.10.2024 на суму 427 000,00 грн. Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕРРА ТРАНС ЛОГІСТИК" 01.10.2024.
З урахуванням приписів пункту 4.5.1 договору складання усіх документів на виконання цього договору здійснювалося у вигляді електронних документів, із накладення кваліфікованого електронного підпису.
З метою досудового врегулювання спору Товариство з обмеженою відповідальністю "ПРОМПЕТРОЛ" 24.10.2024 направило на адресу Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕРРА ТРАНС ЛОГІСТИК" вимогу та акт звірки розрахунків (відповідно до поштового відправлення №6906500019752), яке було отримано відповідачем 11.11.2024.
Товариство з обмеженою відповідальністю "ПРОМПЕТРОЛ" зазначає, що відповідь на претензію не було отримано, відповідача було проінформовано про можливе застосування штрафних санкцій та про судовий порядок стягнення боргу.
Товариство з обмеженою відповідальністю "ПРОМПЕТРОЛ" посилається на несплату Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕРРА ТРАНС ЛОГІСТИК" дизельного палива у кількості 10 000 літів на загальну суму 427000,00 грн. за видатковою накладною №874 від 02.10.2024, що і є причиною виникнення спору.
Предметом спору є стягнення з відповідача на користь позивача 427 000,00 грн. основного боргу, 119 560,00 грн. штрафних санкцій.
Предметом доказування у справі є обставини укладання договору поставки нафтопродуктів №01-10-24-2 від 01.10.2024, факт поставки товару, строк оплати, строк дії договору, наявність /відсутність прострочення оплати товару, наявність / відсутність підстав для нарахування штрафних санкцій.
Суб`єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином, відповідно до закону, інших правових актів, договору (частина 1 статті 193 Господарського кодексу України).
Згідно з частиною 6 статті 265 Господарського кодексу України до відносин поставки, не врегульованих цим Кодексом, застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України про договір купівлі-продажу.
За договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін (частини 1, 2 статті 712 Цивільного кодексу України).
Статтею 655 Цивільного кодексу України врегульовано, що за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Відповідно до частини 1 статті 656 Цивільного кодексу України предметом договору купівлі-продажу може бути товар, який є у продавця на момент укладення договору або буде створений (придбаний, набутий) продавцем у майбутньому.
Згідно зі статтею 662 Цивільного кодексу України продавець зобов`язаний передати покупцеві товар, визначений договором купівлі-продажу. Продавець повинен одночасно з товаром передати покупцеві його приналежності та документи (технічний паспорт, сертифікат якості тощо), що стосуються товару та підлягають переданню разом із товаром відповідно до договору або актів цивільного законодавства.
Продавець зобов`язаний передати товар покупцеві у строк, встановлений договором купівлі-продажу, а якщо зміст договору не дає змоги визначити цей строк, - відповідно до положень статті 530 цього Кодексу (стаття 663 Цивільного кодексу України).
Частиною 1 статті 193 Господарського кодексу України передбачено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до частини 1 статті 509 Цивільного кодексу України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (стаття 525 Цивільного кодексу України).
Договір є обов`язковим для виконання сторонами (стаття 629 Цивільного кодексу України).
Якщо у зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (стаття 530 Цивільного кодексу України).
Позивачем заявлена до стягнення заборгованість у розмірі 427 000,00 грн за договором поставки нафтопродуктів №01-10-24-2 від 01.10.2024 за поставлений товар за видатковою накладною №874 від 02.10.2024.
З урахуванням пункту 3.2 договору строк оплати за поставлений товар за договором поставки нафтопродуктів №01-10-24-2 від 01.10.2024 за видатковою накладною №974 від 02.10.2024, є таким що настав.
Відповідач доказів оплати вартості поставленого товару у розмірі 427 000,00 грн до суду не надав, доводи наведені позивачем в обґрунтування позову у цій частині не спростував.
За викладеного позовні вимоги в частині стягнення з відповідача на користь позивача 427 000,00 грн заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до положень статті 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Статтею 611 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Стаття 549 Цивільного кодексу України визначає, що неустойка (пеня, штраф) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Згідно з частинами 4, 6 статті 231 Господарського кодексу України у разі якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором. При цьому розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконаної частини зобов`язання або у певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов`язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг). Штрафні санкції за порушення грошових зобов`язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.
Відповідно до пункту 4.2 договору у випадку прострочення оплати поставленого Товару Покупець зобов`язується на вимогу Постачальника сплатити йому штраф у розмірі:
1,5% від суми неоплаченого Товару при простроченні оплати від одного до трьох календарних днів;
10% від суми неоплаченого Товару при простроченні оплати від трьох до десяти календарних днів;
28% від суми неоплаченого Товару при простроченні оплати від десяти календарних днів.
Позивач нарахував та просить стягнути з відповідача 119 560,00 грн. штрафних санкцій, нарахованих за прострочення оплати отриманого товару у розмірі 427 000,00 грн за договором поставки нафтопродуктів №01-10-24-2 від 01.10.2024 за видатковою накладною №874 від 02.10.2024 за прострочення понад 10 календарних днів (427 000,00 х 28% = 119 560,00 грн).
Відповідач контррозрахунку не надав, незгоди щодо арифметичної правильності розрахунку у відзиві не висловив, вимогу не заперечив.
Згідно з приписами частини 4 статті 165 Господарського процесуального кодексу України якщо відзив не містить вказівки на незгоду відповідача з будь-якою із обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, відповідач позбавляється права заперечувати проти такої обставини під час розгляду справи по суті.
Відповідно до частини 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються. Достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи.
Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.
Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (статті 76-79 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до статті 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно зі статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік", з урахуванням норм частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб становить 3 028,00 грн.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору (частина 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір").
Ціна позову становить 547 560.00 грн, отже, сума судового збору за подання даного позову через систему "Електронний суд" складає 6 570,72 грн (547 560,00 х 1,5% х 0,8).
Разом з тим, при зверненні до господарського суду позивачем сплачено судовий збір у розмірі 8 213,40 грн, що підтверджується платіжною інструкцією №2265 від 11.12.2024.
Зарахування судового збору до спеціального фонду державного бюджету України підтверджено випискою.
Відповідно до частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі, зокрема: зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.
Цією статтею унормовано підстави повернення судового збору, зокрема зазначено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду.
Таким чином, підлягає поверненню з державного бюджету сума 1 642,68 грн (8 213,40 грн 6 570,72 грн), як надмірно сплачена позивачем при зверненні з позовом до суду.
Оскільки на час ухвалення рішення у справі клопотання особи, яка сплатила судовий збір не подано. господарський суд при ухваленні рішення не вирішує питання про повернення судового збору з Державного бюджету.
Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати по сплаті судового збору за подання позову покладаються на відповідача у розмірі 6 570,72 грн.
Керуючись ст.ст. 2, 46, 73, 74, 76, 77-79, 86, 91, 129, 231, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМПЕТРОЛ" до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕРРА ТРАНС ЛОГІСТИК" про стягнення 547 560,00 грн задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕРРА ТРАНС ЛОГІСТИК" (49000, м. Дніпро, вул. Кільченська, б.3, код ЄДРПОУ 44563509) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМПЕТРОЛ" (08454, Київська область, Бориспільський район, село Циблі, вул. Бойко-Павлова, будинок 104, код ЄДРПОУ 44989697) 427 000,00 грн. заборгованості, 119 560,00 грн. штрафу, 6 570,72 витрат по сплаті судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Центрального апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено 29.01.2025
Суддя Ю.А. Бажанова
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2025 |
Оприлюднено | 31.01.2025 |
Номер документу | 124763946 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них поставки товарів, робіт, послуг, з них |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бажанова Юлія Андріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні