ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
"28" січня 2025 р. м. Житомир Справа № 906/584/24
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді: Сікорської Н.А.,
розглядаючи справу
за позовом: Акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк"
до 1. Товариства з обмеженою відповідальністю "Райки-Агроплюс"
2. ОСОБА_1
за участюза участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову на стороні позивача: Міністерство фінансів України
про стягнення 2185462,13 грн.,
за участю представників сторін:
від позивача: Ляхов Олександр Валерійович, діє на підставі ордеру серія АМ №1018498 від 01.12.2021,
від відповідача 1: Гуменюк О.В., діє на підставі ордеру серія АМ №1018890 від 02.07.2024р.,
ВСТАНОВИВ:
Акціонерне товариство Комерційний банк "Приватбанк" звернулося до суду з позовом про стягнення солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю "Райки-Агроплюс" та ОСОБА_1 2185462,13 грн., з яких: 827953,19 грн. заборгованості відповідача 1 за тілом кредиту, 115579,16 грн. заборгованості відповідача 1 за відсотками та 1241929,78 грн. заборгованості відповідача 1 перед державним бюджетом.
Ухвалою суду від 24 червня 2024 р. суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою від 15.08.2024р. суд залучив до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову на стороні позивача - Міністерство фінансів України.
Протокольною ухвалою від 19.09.2024 р. суд закрив підготовче провадження та призначив справу до судового розгляду по суті.
В судовому засіданні 28.01.2025р., під час з`ясування обставин щодо сплати Фондом розвитку підприємництва компенсації процентів за кредитом згідно з Порядком надання фінансової державної підтримки суб`єктам підприємництва, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №28 від 24.01.2020р., суд дійшов висновку про необхідність повернення до стадії розгляду справи у підготовчому провадженні для вчинення відповідних процесуальних дій, які можуть бути реалізовані лише на стадії підготовчого провадження. .
Частиною 1 ст.2 ГПК України визначено, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Згідно з ч.1 ст.177 ГПК України, завданням підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно приписів ст.181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.
За змістом ст. 182 ГПК України визначено, що підготовче засідання проводиться з повідомленням учасників справи, а також наведено дії, які здійснює суд у підготовчому засіданні з метою забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Разом з тим, суди першої інстанції за наявності певних обставин можуть прийняти рішення про повернення до стадії підготовчого провадження після його закриття для вчинення тих чи інших процесуальних дій, які можуть бути реалізовані лише на стадії підготовчого провадження. Такі обставини мають бути вагомими, оскільки можливість повернення до стадії підготовчого провадження з будь-яких підстав нівелює саме значення стадій господарського процесу: як підготовчого провадження, так і стадії розгляду справи по суті. Аналогічна позиція викладена у постановах ВС від 16.12.2021 у справі № 910/7103/21, ВС від 03.10.2019 у справі № 910/7103/21.
Враховуючи вищевикладене, з метою дотримання основних засад господарського судочинства, маючи на меті забезпечення дійсного вирішення спору між сторонами, суд вважає за необхідне повернутися до стадії розгляду справи у підготовчому провадженні.
Керуючись ст.ст. 177, 182, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд-
УХВАЛИВ:
1. Перейти зі стадії розгляду справи по суті до стадії підготовчого провадження.
2. Призначити підготовче судове засідання на "11" березня 2025 р. о 10:00 год. Засідання суду відбудеться в приміщенні Господарського суду Житомирської області, в залі судових засідань № . 401.
3. Позивачу у строк до 28.02.2025 р., надати письмові пояснення щодо сплати Фондом розвитку підприємництва компенсації процентів за кредитом згідно з Порядком надання фінансової державної підтримки суб`єктам підприємництва, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №28 від 24.01.2020р.
Копію пояснень надіслати на адреси інших учасників справи одночасно з надісланням до суду.
Ухвала набирає законної чили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Сікорська Н.А.
1 - в справу
2 - Козловській Л.В. (рек. з повід., РНОКПП 263720926
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2025 |
Оприлюднено | 31.01.2025 |
Номер документу | 124764036 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі банківської діяльності, з них кредитування, з них |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Сікорська Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні