Ухвала
від 28.01.2025 по справі 927/1122/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

про зупинення провадження у справі

28 січня 2025 року м. Чернігівсправа № 927/1122/24

Господарський суд Чернігівської області у складі судді А.С. Сидоренка, розглянувши матеріали позовної заявиза позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) АДРЕСА_1 (зареєстроване місце проживання) АДРЕСА_2 (адреса для листування)до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «РІДНИЙ ДІМ-14-А» (код 43082521) 14033, м. Чернігів, вул. Курсанта Єськова, 14-А Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Державна установа «Фонд енергоефективності» (код 42325431) 03150, м. Київ, вул. Ділова, 24про визнання незаконними рішень

за участі представників учасників справи:

від позивача: ОСОБА_1 (особисто), Новик М.С. адвокат (ордер серії СВ № 1105720 від 01.12.2024)

від відповідача: не з`явився

від третьої особи: не з`явився

Ухвала виноситься після перерви, оголошеної в підготовчому засіданні 28.01.2025 на підставі ст. 216 Господарського процесуального кодексу України.

В підготовчому засіданні 28.01.2025, на підставі ст. 240 Господарського процесуального кодексу України, було оголошено вступну та резолютивну частини ухвали.

ВСТАНОВИВ:

06 грудня 2024 року до Господарського суду Чернігівської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «РІДНИЙ ДІМ-14-А» про визнання незаконним рішення, якою позивач просить:

визнати незаконним рішення загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «РІДНИЙ ДІМ-14-А», оформлене протоколом № 3 від 21.03.2020;

визнати незаконним рішення загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «РІДНИЙ ДІМ-14-А», оформлене протоколом № 8 від 18.12.2021 в частині питання № 3 «Звіт про участь ОСББ «РІДНИЙ ДІМ-14-А» в програмі «Енергодім» та подальша співпраця з ФЕЕ».

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначає, що, на його думку, спірні рішення є такими, що прийняті з порушенням діючого законодавства України, а тому вбачаються підстави для визнання їх незаконними.

Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 11.12.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; постановлено здійснювати розгляд позовної заяви за правилами загального позовного провадження; призначено розгляд позовної заяви в підготовчому засіданні на 08 січня 2025 року; встановлено процесуальний строк для подання відповідачем відзиву на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали.

Іншою ухвалою суду від 11.12.2024, серед іншого, постановлено:

клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів та допит свідка задовольнити частково,

витребувати у Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «РІДНИЙ ДІМ-14-А» належним чином засвідчену копію рішення загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «РІДНИЙ ДІМ-14-А», оформлене протоколом № 3 від 21.03.2020 з усіма додатками (листками опитування тощо) (за їх наявності),

витребувані даною ухвалою докази подати суду протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали;

у випадку відсутності можливості подати докази, які витребовує суд, або відсутності можливості подати такі докази у встановлені строки, зобов`язати Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «РІДНИЙ ДІМ-14-А» протягом 5 днів з дня вручення ухвали повідомити про це суд із зазначенням відповідних причин;

попередити Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «РІДНИЙ ДІМ-14-А» про те, що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу у вигляді тимчасового вилучення доказів для дослідження судом та стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від 3 028 грн до 30 280 грн.

Ухвали суду від 11.12.2024 направлені відповідачу до його електронного кабінету в підсистемі Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний суд» та згідно довідок про доставку електронного листа, роздрукованих з комп`ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду», доставлені до електронного кабінету 11.12.2024 13:32 та 14:03.

Відповідно до ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України, днем вручення судового рішення є, зокрема день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи. Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.

Враховуючи вищенаведені положення ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України, ухвали суду від 11.12.2024 є такими, що отримані відповідачем 11.12.2024.

Процесуальним правом на подання відзиву на позовну заяву відповідач не скористався.

У встановлений судом процесуальний строк витребувані докази відповідачем до Господарського суду Чернігівської області подані не були.

Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 08.01.2025, серед іншого, постановлено призначити підготовче засідання на 28 січня 2025 року.

В підготовчому засіданні 28.01.2025 оголошено перерву на 10 хв.

Згідно ст. 2, 13 Господарського процесуального кодексу України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

Одним із основних принципів господарського судочинства є змагальність сторін.

Судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, зокрема, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків.

Відповідно до ст. 42 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи мають право, зокрема: подавати докази; подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб. Учасники справи зобов`язані, зокрема: сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки. У випадку невиконання учасником справи його обов`язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Згідно ст. 129, 1291 Конституції України основними засадами судочинства є, зокрема, обов`язковість судового рішення.

Суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання.

За змістом ст. 18 Господарського процесуального кодексу України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.

Аналогічна за змістом норма закріплена в ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Стаття 326 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.

Як вже було вказано вище, відповідач судове рішення ухвалу Господарського суду Чернігівської області від 11.12.2024 в частині подання доказів не виконав, про відсутність можливості їх подати або відсутність можливості подати їх у встановлений строк об`єднання також не повідомило.

У відповідності з ст. 131, 132, 134 Господарського процесуального кодексу України заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених в суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства. Заходи процесуального примусу застосовуються судом шляхом постановлення ухвали.

Заходами процесуального примусу є, зокрема, тимчасове вилучення доказів для дослідження судом.

У разі неподання письмових, речових чи електронних доказів, що витребувані судом, без поважних причин або без повідомлення причин, суд може постановити ухвалу про тимчасове вилучення цих доказів державним виконавцем для дослідження судом. Ухвала про тимчасове вилучення доказів для дослідження судом є виконавчим документом, підлягає негайному виконанню та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом.

Зважаючи на неподання Об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку «РІДНИЙ ДІМ-14-А» письмових доказів, що витребувані судом, без поважних причин та без повідомлення причин, що свідчить про ухилення відповідача від виконання передбачених ст. 42 Господарського процесуального кодексу України обов`язків, суд вважає за доцільне тимчасово вилучити у відповідача ці докази державним виконавцем для дослідження судом.

За змістом п. 6 ч. 1, ч. 3 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку прийняття ухвали про тимчасове вилучення доказів державним виконавцем для дослідження судом. З питань, зазначених у цій статті, суд постановляє ухвалу.

Провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 6 частини першої статті 228 цього Кодексу - до закінчення виконавчого провадження з вилучення доказів для дослідження судом (п. 10 ч. 1 ст. 229 Господарського процесуального кодексу України).

Зважаючи на необхідність направлення даної ухвали для примусового виконання до органу державної виконавчої служби, суд вважає за можливе зупинити провадження у справі.

Керуючись ст. 131, 132, 134, 228, 229 233, 234, 240 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

Тимчасово вилучити у Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «РІДНИЙ ДІМ-14-А» (14033, м. Чернігів, вул. Курсанта Єськова, 14-А; код 43082521) для дослідження судом належним чином засвідчену копію рішення загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «РІДНИЙ ДІМ-14-А», оформленого протоколом № 3 від 21.03.2020 з усіма додатками (листками опитування тощо) (за їх наявності).

Доручити вилучення Деснянському відділу державної виконавчої служби у місті Чернігові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (14000, Чернігівська область, місто Чернігів, вулиця Княжа, 28 (4-й поверх) (info_ds@cnm.cn.dvs.gov.ua)).

Тимчасово вилучені докази направити до Господарського суду Чернігівської області.

Стягувач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ).

Боржник: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «РІДНИЙ ДІМ-14-А» (14033, м. Чернігів, вул. Курсанта Єськова, 14-А; код 43082521).

Дана ухвала є виконавчим документом, підлягає негайному виконанню та може бути пред`явлена до виконання протягом трьох років.

Зупинити провадження у справі до закінчення виконавчого провадження з вилучення доказів для дослідження судом.

Копії цієї ухвали надіслати сторонам, третій особі та Деснянському відділу державної виконавчої служби у місті Чернігові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (14000, Чернігівська область, місто Чернігів, вулиця Княжа, 28 (4-й поверх) (info_ds@cnm.cn.dvs.gov.ua)).

Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її оголошення та може бути оскаржена в частині зупинення провадження у справі до Північного апеляційного господарського суду у строк, встановлений ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Повний текст ухвали складено 29.01.2025.

Дата набрання ухвалою законної сили 28.01.2025.

Суддя А.С.Сидоренко

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення28.01.2025
Оприлюднено31.01.2025
Номер документу124765435
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —927/1122/24

Ухвала від 28.01.2025

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 08.01.2025

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 11.12.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 11.12.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні