Справа №278/1996/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 січня 2025 року м. Житомир
Житомирський районний суд Житомирської області у складі головуючого судді Дубовік О. М., секретаря судового засідання Кравчук Д. В., розглянувши цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , в інтересах неповнолітніх дітей: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересовані особи: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 (законний представник ОСОБА_6 ), Ясногородська сільська рада Романівського району Житомирської області, Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Житомирі Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Київ), -
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до суду в порядку цивільного судочинства з вищезазначеною заявою.
Ухвалою суду від 07.08.2024 року було призначено молекулярно-генетичну експертизу, проведення якої доручено Житомирському науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України (м. Житомир, вул. Старий бульвар, 18).
17.09.2024 року до суду повернулась цивільна справа з експертної установи з повідомленням про неможливість проведення експертизи (а.с. 94-95).
Ухвалою суду від 23.09.2024 року поновлено провадження у справі та визначено дату та час наступного судового засідання (а.с. 98).
Заявницею у процесі розгляду справи повторно подано клопотання про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи з її проведенням у Державного науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України (08130, Київська область, Бучанський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Велика Кільцева, 4) (а.с. 104-106).
Ухвалою суду від 02.10.2024 року (а.с. 108-109) задоволено клопотання ОСОБА_1 про призначення експертизи; призначено судову молекулярно-генетичну експертизу, проведення якої доручено Державномунауково-дослідномуекспертно-криміналістичномуцентру МВСУкраїни (08130, Київська область, Бучанський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Велика Кільцева, 4).
14.01.2025 року та 21.01.2025 року до суду надійшло клопотання експерта № СЕ-19-24/75011-БД від 13.01.2025 року про забезпечення надання зразків біологічного матеріалу, уточнення питань експертизи, забезпечення явки ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 для відбору зразків та про надання дозволу на повне або часткове знищення об`єктів дослідження або зміну їх властивостей, оскільки проведення судової молекулярно-генетичної експертизи використання руйнівних методів дослідження.
Відповідно до ч. 1 ст. 254 ЦПК України провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу.
З огляду на наведене, суд вважає за потрібне поновити провадження у справі.
У судовому засіданні заявник ОСОБА_1 просила задовольнити клопотання експерта № СЕ-19-24/75011-БД від 13.01.2025 року; надала дозвіл щодо можливого повного або часткового знищення об`єктів дослідження.
Положеннями ст.107ЦПК України передбачено, що матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Експерт не має права з власної ініціативи збирати матеріали для проведення експертизи, розголошувати відомості, що стали йому відомі у зв`язку з проведенням експертизи, або повідомляти будь-кому, крім суду та учасника справи, на замовлення якого проводилася експертиза, про її результати. Призначений судом експерт не має права спілкуватися з учасниками судового процесу поза межами судового засідання, крім випадків вчинення інших дій, безпосередньо пов`язаних із проведенням експертизи.
Відповідно до ч. 3 ст.104ЦПК України ухвала про призначення експертизи направляється особам, яким доручено проведення експертизи, та учасникам справи. Об`єкти та матеріали, що підлягають дослідженню, направляються особі, якій доручено проведення експертизи (провідному експерту або експертній установі).
Наразі судом зібрані всі матеріали, необхідні для проведення експертизи.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст.252ЦПК України суд знову зупиняє провадження у справі для продовження виконання призначеної судом експертизи на час проведення експертизи із направленням матеріалів справи із наданими документами на виконання експерта матеріалів до експертної установи.
Керуючись ст. ст. 103, 104, 107, 252, 253, 258 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в:
Поновити провадження у справі.
Клопотання експерта № СЕ-19-24/75011-БД від 13.01.2025 року задовольнити.
Питання, з якого має бути проведена експертиза:
Чи являється ОСОБА_8 , який загинув ІНФОРМАЦІЯ_1 , біологічним батьком ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , біологічною матір`ю яких є ОСОБА_1 ?
Для проведення вказаної експертизи використати наявний генетичний матеріал з трупа померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який зберігається в архіві Житомирського обласного бюро судово-медичної експертизи. Заявниці ОСОБА_1 з`явитись до вказаної установи з метою доставлення генетичних матеріалів до експертної установи.
Забезпечити явку ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , разом для відбору зразків букального епітелію до ДНДЕКЦ МВС за адресою: вул. Велика Кільцева, 4, м.Київ, 12.02.2025 з 09:00 до 12:00 години; (при собі необхідно мати паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) та кошти для оплати послуги з проведення судової молекулярної-генетичної експертизи відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 04 червня 2007 № 795 "Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 № 1098, із змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2022 № 724).
Надати дозвілексперту на повне або часткове знищення об`єктів дослідження або зміну їх властивостей.
Для проведенняекспертизи експертунадіслати копіюцієї ухвалипо справі№ 278/1996/24,а такожзобов`язатисторони надатиексперту найого вимогунеобхідну документаціюта генетичнийматеріал.
Провадження у справі на час проведення судової експертизи зупинити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі вирішення питання без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин. Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Суддя О.М. Дубовік
Суд | Житомирський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2025 |
Оприлюднено | 31.01.2025 |
Номер документу | 124766119 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Житомирський районний суд Житомирської області
Дубовік О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні