Ухвала
від 29.01.2025 по справі 371/145/25
МИРОНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний № 371/145/25

Номер провадження № 1-кс/371/43/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про тимчасовий доступ до речей та документів

"29" січня 2025 р. м. Миронівка

Миронівський районний суд Київської області

у складі слідчого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого слідчого відділення відділу поліції № 2 Обухівського РУП ГУНП в Київській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 погоджене з прокурором Миронівського відділу Обухівської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 про тимчасовий доступу до документів у кримінальному провадженні №12024111220000350 від 12.12.2024, за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий слідчого відділення відділу поліції № 2 Обухівського РУП ГУНП в Київській області лейтенант поліції ОСОБА_3 , звернулася із клопотанням про тимчасовий доступу до документів у кримінальному провадженні №12024111220000350 від 12.12.2024, за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України.

Клопотання обґрунтоване тим, що 12.12.2024 до ВП № 2 Обухівського РУП ГУНП в Київській області надійшла письмова заява від ОСОБА_5 про те, що 25.11.2024 з її банківської картки « ІНФОРМАЦІЯ_1 » - НОМЕР_1 невідома особа здійснила крадіжку грошових коштів на загальну суму 48 500 грн.

За вказаним фактом 12.12.2024 року внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024111220000350 з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 4 ст. 185 КК України.

В ході досудового розслідування даного кримінального провадження допитано потерпілу ОСОБА_5 , яка пояснила, що 25.11.2024 близько 21 год. 39 хв. з її банківської карти « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 невідомими особами самовільно було здійснено зняття коштів в загальній сумі 48 500 грн. Потерпіла вказала, що ніяких переказів особисто не здійснювала, банківські дані нікому не передавала, на підозрілі посилання в інтернет-ресурсі не переходила.

Фактом і доказом, що свідчить про користування чи розпорядженням даною банківською карткою « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 потерпілою ОСОБА_5 являється виписка по картковому рахунку « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на ім`я ОСОБА_5 .

Відомості про рух грошових коштів за банківською картою « ІНФОРМАЦІЯ_1 » - № НОМЕР_1 за 25.11.2024 органу досудового розслідування необхідні для встановлення банківської карти на яку було перераховано грошові кошти в сумі 48 500 гривень, які належні потерпілій, а тому, вказана інформація дасть можливість встановити особу, яка причетна до вказаного кримінального правопорушення. Дана інформація, яка буде отримана від « ІНФОРМАЦІЯ_1 », сама по собі та в сукупності з іншими доказами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, має суттєве значення для встановлення важливої обставини у кримінальному провадженні та необхідна для подальшого проведення аналітичної роботи, з метою встановлення осіб причетних до вчиненого кримінального правопорушення.

В разі отримання позитивного результату, дану інформацію, яка буде отримана від « ІНФОРМАЦІЯ_1 » буде приєднано до матеріалів кримінального провадження та являтиметься прямим доказом злочинної діяльності.

У судове засідання слідчий не з`явилася, надала клопотання про розгляд зазначеного клопотання без її участі, клопотання підтримала, просила задовольнити.

На підставі ч. 2 ст.163КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.

Згідно з вимогами ч. 4 ст.107КПК України фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.

Дослідивши клопотання та копії матеріалів, якими обґрунтовуються доводи клопотання, слідчий суддя дійшов таких висновків.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» - інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку в процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку, є банківською таємницею.

Відповідно до ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність»- інформація щодо юридичних та фізичних, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішеннями суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно положень ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.

Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 ст. 163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Слідчим суддею встановлено наступні обставини.

З наданих в обґрунтування клопотання матеріалів вбачається, що слідчим відділенням відділу поліції №2 Обухівського РУП ГУ Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024111220000350 від 12.12.2024, за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України.

З метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого проведення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до інформації за банківською карткою « ІНФОРМАЦІЯ_1 » оскільки інформація, яка буде отримана наддасть можливість встановити осіб, які можуть бути причетними до вчинення вказаного кримінального правопорушення.

У інший спосіб отримати речі та документи, що знаходяться у володінні « ІНФОРМАЦІЯ_1 », неможливо.

Слідчий суддя дослідивши матеріали клопотання, долучені до нього документи, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження, керуючись законом, оцінюючи сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку вважає, що наявні у провадженні докази свідчать про те, що слідчим у відповідності до вимог ч. 5 ст. 132 КПК України надано ґрунтовні докази, які дають змогу прийти до висновку про неможливість іншим способом на даному етапі довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів (ч. 4 ст. 132, ч. 6 ст. 163 КПК України), забезпечити повноту, всебічність та неупередженість розслідування вищезазначеного кримінального правопорушення, отримати відомості, що є необхідними для з`ясування всіх важливих обставин у їх сукупності, кореспондуються з вимогами ст. 132 КПК України, а тому воно підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 132, 163 - 164, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого слідчого відділення відділу поліції № 2 Обухівського РУП ГУНП в Київській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні № 12024111220000350 від 12.12.2024, за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України - задовольнити.

Надати слідчим слідчого відділення відділу поліції № 2 Обухівського РУП ГУ НП в Київській області поліції ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_3 , ОСОБА_11 тимчасовий доступ до:

1. Відомостей про рух грошових коштів за рахунком банківської карти № НОМЕР_1 , яка належна « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за 25.11.2024, із зазначенням суми валюти операцій, залишків коштів після здійснення банківської операції, адресатами банківських терміналів, відділень банків, IP адресів та адреси зняття грошових коштів.

2. Відомостей про власників рахунків, на які поза волею потерпілої ОСОБА_5 скеровано її грошові кошти.

Строк дії ухвали один місяць з дня постановлення ухвали.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі не виконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів оскарженню не підлягають, крім ухвал про тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудМиронівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення29.01.2025
Оприлюднено31.01.2025
Номер документу124766844
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —371/145/25

Ухвала від 29.01.2025

Кримінальне

Миронівський районний суд Київської області

Кириленко М. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні