справа № 752/2546/25
провадження №: 6/752/205/25
У Х В А Л А
Іменем України
29.01.2025 року Голосіївський районний суд м. Києва
у складі: головуючого судді - Мазура Ю.Ю.,
за участю секретаря - Бєляєва К.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в м. Києві подання головного державного виконавця Голосіївського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерство юстиції (м. Київ) Куц Ольги Валеріївни про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України боржника: керівника Товариства з обмеженою відповідальністю «Сістем електрик» ОСОБА_1 без вилучення паспортного документа, стягувач: Приватне акціонерне товариство «Національна енергетична компанія «Укренерго»,-
В С Т А Н О В И В :
У січні 2025 року до Голосіївського районного суду м. Києва надійшло подання головного державного виконавця Голосіївського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерство юстиції (м. Київ) Куц Ольги Валеріївни про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України боржника: керівника Товариства з обмеженою відповідальністю «Сістем електрик» ОСОБА_1 без вилучення паспортного документа, стягувач: Приватне акціонерне товариство «Національна енергетична компанія «Укренерго».
В обґрунтування подання зазначив, що на виконанні у Голосіївському відділі державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) перебуває виконавче провадження № НОМЕР_3 з примусового виконання наказу № 910/9822/23 від 31.10.2023, виданий Господарським судом м. Києва про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Сістем електрик» на користь Приватного акціонерного товариства «Національного енергетична компанія «Укренерго» боргу у розмірі 11239826,47 грн. Разом з цим, рішення суду до теперішнього часу боржником не виконується, боржник ухиляється від виконання рішення суду, а саме: не вживає заходів щодо виконання рішення, ігнорує виклики державного виконавця та не надає декларацію про доходи та майно за встановленою формою.
Враховуючи викладене, головний державний виконавець Голосіївського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерство юстиції (м. Київ) Куц О.В. просить тимчасово обмежити у праві виїзду за кордон без вилучення паспортного документа керівника боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Сістем електрик» ОСОБА_1 до виконання зобов`язань, згідно наказу № 910/9822/23 від 31.10.2023, виданий Господарським судом м. Києва про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Сістем електрик» на користь Приватного акціонерного товариства «Національна енергетична компанія «Укренерго» боргу у розмірі 11239826,47 грн.
Боржник в судове засідання не з`явився, про час, дату та місце розгляду подання повідомлений в установленому законом порядку.
Стягувач в судове засідання не з`явився, про час, дату та місце розгляду подання повідомлено в установленому законом порядку, свого представника до суду не направили.
Головний державний виконавець Голосіївського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерство юстиції (м. Київ) Куц О.В. в поданні зазначила, що просить провести розгляд подання за її відсутності.
Суд, дослідивши матеріали подання, проаналізувавши і оцінивши надані докази в їх сукупності вважає, що подання про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документа підлягає задоволенню за наступних підстав.
Згідно ст. 441 ЦПК України, тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як захід забезпечення виконання судового рішення. Суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням, на строк до повного виконання такого судового рішення.
Статтею 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в`їзд в Україну громадян України», визначено, що одним із заходів забезпечення виконання рішення може бути тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа чи без такого, причому таке обмеження можливо на підставі судового рішення за поданням державного виконавця у разі ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням.
Законом передбачено юридичні санкції у вигляді тимчасового обмеження у праві виїзду не за наявність факту невиконання зобов`язань, а за ухилення від їх виконання. У зв`язку з цим з метою всебічного і повного з`ясування всіх обставин справи, поновлення дійсних прав та обов`язків учасників спірних правовідносин, суду належить з`ясовувати, чи дійсно особа свідомо не виконувала належні до виконання зобов`язання в повному обсязі або частково.
Ухилення боржника від виконання своїх зобов`язань є оціночним поняттям. Теоретично їх невиконання може бути зумовлене об`єктивними причинами, наприклад внаслідок відсутності майна, роботи, незадовільного фінансового стану, тривалого відрядження, важкої хвороби тощо. Однак воно може мати й принципово інше походження, суб`єктивне, коли боржник свідомо ухиляється від виконання - має змогу виконати зобов`язання у повному обсязі або частково, але не робить цього без поважне причин.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, що наказом Господарського суду м. Києва № 910/9822/23 від 31.10.2023 про примусове виконання рішення Господарського суду м. Києва від 25.09.2023, яке набрало законної сили 18.10.2023 про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Сістем електрик» заборгованість у розмірі 5057940,37 грн, пені у розмірі 817978,29 грн, штраф у розмірі 3190651,86 грн, інфляційні втрати у розмірі 1703287,16 грн, 3% річних у розмірі 303862,98 грн та витрати зі сплати судового збору у розмірі 166105,81 грн.
Відповідно до ст. 124 Конституції України та ст. 18 ЦПК України, судові рішення є обов`язковими для виконання на всій території України.
12.12.2023 державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № НОМЕР_3.
12.02.2024 державним виконавцем виконавче провадження № НОМЕР_4 приєднано до зведеного виконавчого провадження № НОМЕР_5.
В ході примусового виконання зведеного виконавчого провадження № НОМЕР_5, державним виконавцем здійснено ряд заходів примусового виконання.
Як вбачається з матеріалів подання, згідно відповіді Державної податкової служби та управління державної служби з питань праці, державної служби статистики відсутні дані про звітність боржника.
Згідно відповіді ДПС про наявні рахунки у боржників - у боржника відкриті рахунки в АТ «Ощадбанк», АТ «Банк інвестицій та заощаджень».
12.12.2023 державним виконавцем винесено постанову про арешт коштів боржника.
Відповідно до відповіді РСЦ МВС України в м. Києві, ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві, ГУ Держгеокадастру у м. Києві, КМБТІ та Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України майна належного на праві власності ТОВ «Сістем Електрік» - не зареєстровано.
Державним виконавцем направляються виклики керівнику ТОВ «Сістем Електрік», яким зобов`язано з`явитись до відділу та надати інформацію щодо повного/часткового виконання вищезазначеного виконавчого документа. Однак, конверти з викликами повертаються до Відділу з відміткою Укрпошти «закінчення терміну зберігання».
12.02.2024 відповідно до ст. 56 Закону України «Про виконавче провадження», винесено постанову про арешт майна боржника, про що внесено відомості до відповідних реєстрів обтяжень ДРОРМ (номер обтяження № 31157235) та ДРРП (номер обтяження № 53743530).
Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта з`ясовано, що об`єкти нерухомого майна на праві власності за боржником не зареєстровано.
10.09.2024 державним виконавцем здійснено вихід за адресою боржника, а саме м. Київ, просп. Науки, 50-а, оф.155, вході якого боржника за вказаною адресою не розшукано, про що складено акт державного виконавця.
Станом на момент звернення із поданням, боржником рішення суду не виконано, борг не сплачено.
Ухилення боржника від виконання покладених на нього зобов`язань судовим рішенням у виконавчому провадженні свідчить про невиконання ним своїх обов`язків, передбачених ч.5 ст.19 Закону України «Про виконавче провадження», з якою передбачено, що боржник зобов`язаний утримуватися від вчинення дій, які унеможливлюють чи ускладнюють виконання рішення; допускати в установленому законом порядку виконавця до житла та іншого володіння, приміщень і сховищ, що належать йому або якими він користується, для проведення виконавчих дій; за рішеннями майнового характеру подати виконавцю протягом п`яти робочих днів з дня відкриття виконавчого провадження декларацію про доходи та майно боржника, зокрема про майно, яким він володіє спільно з іншими особами, про рахунки у банках чи інших фінансових установах, про майно, що перебуває в заставі (іпотеці) або в інших осіб, чи про кошти та майно, належні йому від інших осіб, за формою, встановленою Міністерством юстиції України; повідомити виконавцю про зміну відомостей, зазначених у декларації про доходи та майно боржника, не пізніше наступного робочого дня з дня виникнення відповідної обставини; своєчасно з`являтися на вимогу виконавця; надавати пояснення за фактами невиконання рішень або законних вимог виконавця чи іншого порушення вимог законодавства про виконавче провадження.
Звертаючись у суд з поданням, державний виконавець виходив з того, що боржник ухиляється від виконання рішень суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження», виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Як вбачається із матеріалів подання, державним виконавцем вживалися всі необхідні заходи з виконання виконавчого листа № 2-555/12 та № 752/4977/13-ц.
Згідно з п. 19 ч. 3 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження», виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право у разі ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи чи керівника боржника - юридичної особи за межі України до виконання зобов`язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України», право громадянина України на виїзд з України може бути тимчасово обмежено у випадках, коли він ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на нього судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом, - до виконання зобов`язань або сплати заборгованості зі сплати аліментів.
Частинами 1-4 ст.441 ЦПК України, визначено, що тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як захід забезпечення виконання судового рішення або рішення інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом.
Тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України застосовується в порядку, визначеному цим Кодексом для забезпечення позову, із особливостями, визначеними цією статтею.
Суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), якщо така особа ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на неї відповідним рішенням, на строк до виконання зобов`язань за рішенням, що виконується у виконавчому провадженні.
Згідно п. 8 ст. 19 Закону України «Про державну прикордонну службу України», на Державну прикордонну службу України відповідно до визначених законом завдань покладаються запобігання та недопущення перетинання державного кордону України особами, яким згідно із законодавством не дозволяється в`їзд в Україну або яких тимчасово обмежено у праві виїзду з України, у тому числі згідно з дорученнями правоохоронних органів, постановами державного виконавця; розшук у пунктах пропуску через державний кордон та у контрольних пунктах в`їзду - виїзду осіб, які переховуються від органів досудового розслідування та суду, ухиляються від відбуття кримінальних покарань; виконання в установленому порядку інших доручень правоохоронних органів.
Отже, питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України вирішується при виконанні судових рішень у порядку, передбаченому ст.18 Закону України «Про виконавче провадження» та ст.441 ЦПК України. Враховуючи наведені норми, тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України застосовується у разі доведення факту ухилення боржника від виконання зобов`язання.
Факт ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього судовими рішеннями підтверджується матеріалами подання головного державного виконавця Голосіївського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерство юстиції (м. Київ) Куц Ольги Валеріївни, а тому підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 259, 260 ЦПК України, -
П О С Т А Н О В И В :
Подання головного державного виконавця Голосіївського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерство юстиції (м. Київ) Куц Ольги Валеріївни про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України боржника: керівника Товариства з обмеженою відповідальністю «Сістем електрик» ОСОБА_1 без вилучення паспортного документа, стягувач: Приватне акціонерне товариство «Національна енергетична компанія «Укренерго» - задовольнити.
Тимчасово обмежити у праві виїзду за кордон без вилучення паспортного документа керівника боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Сістем електрик» ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , серія та номер паспорта: НОМЕР_2 , виданий Радянським РУ ГУ МВС України в місті Києві 30.12.1997, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) до виконання зобов`язань, згідно наказу № 910/9822/23 від 31.10.2023, виданий Господарським судом м. Києва про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Сістем електрик» на користь Приватного акціонерного товариства «Національна енергетична компанія «Укренерго» боргу у розмірі 11239826,47 грн.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Ю.Ю. Мазур
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2025 |
Оприлюднено | 03.02.2025 |
Номер документу | 124768515 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Мазур Ю. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні