Справа № 450/5805/24 Провадження № 2-о/450/120/25
УХВАЛА
судового засідання
29 січня 2025 року Пустомитівський районний суд Львівської області в складі:
головуючого-судді Мусієвського В.Є.
присяжних Боцвін В.С., Скочиляс П.Я.
при секретарі Расяк С.М.
з участю представника Охота С.О., Тринів М.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Пустомити цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Виконавчий комітет Зимноводівської територіальної громади Львівського району Львівської області, як орган опіки та піклування, про визнання особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна,-
в с т а н о в и в:
В провадженні Пустомитівського районного суду Львівської області знаходиться цивільна справа за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Виконавчий комітет Зимноводівської територіальної громади Львівського району Львівської області, як орган опіки та піклування, про визнання особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна.
У поданій заяві ОСОБА_1 просив призначити судово-психіатричну експертизу для визначення психічного стану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвалою від 23 грудня 2024 року відкрито провадження у справі, призначено судове засідання. Доручено Західному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги призначити адвоката для представлення інтересів ОСОБА_2 при розгляді справи за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Виконавчий комітет Зимноводівської територіальної громади Львівського району Львівської області, як орган опіки та піклування, про визнання особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна.
26 грудня 2024 року Пустомитівським районним судом Львівської області отримано доручення № 017/05.2-7/12847 від 25 грудня 2024 року про надання безоплатної вторинної правничої допомоги ОСОБА_2 адвокатом Тринів М.Я.
24 січня 2025 року Пустомитівським районним судом Львівської області отримано клопотання заявника ОСОБА_1 , у якому він просив провести розгляд справи в межах строку, передбаченого ст.ст. 210, 275 ЦПК України.
Листом Пустомитівського районного суду Львівської області № 450/5805/24/973/2025 від 24 січня 2025 року повідомлено учасників розгляду заяви про перенесення дати судового засідання на 29.01.2025 року о 16 год. 00 хв.
В судовому засіданні 29 січня 2025 року представники заявника ОСОБА_1 ОСОБА_3 та ОСОБА_2 ОСОБА_4 заявлене клопотання підтримали і просили таке задовольнити.
Представник заінтересованої особи Виконавчого комітету Зимноводівської територіальної громади Львівського району Львівської області, як органу опіки та піклування, та ОСОБА_2 в судове засідання не з`явилися, хоча про дату, час і місце розгляду справи повідомлялись належним чином, причини неявки суду не повідомили, однак 28 січня 2025 року представником ОСОБА_5 подано заяву, згідно мотивів якої просив проводити розгляд справи у їх відсутності, а при вирішенні заявлених вимог поклався на розсуд суду.
Частина 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод Ради Європи від 4 листопада 1950 року, що набрала чинності для України 11 вересня 1997 року, передбачає право кожного на розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.
Заслухавши пояснення присутніх учасників розгляду заяви, розглянувши матеріали справи та клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи, суд приходить до наступного висновку.
Частинами 1, 2, 3, 7 ст.102 ЦПК України передбачено, що висновок експерта - це докладний опис проведених експертом досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, поставлені експертові, складений у порядку, визначеному законодавством. Предметом висновку експерта може бути дослідження обставин, які входять до предмета доказування та встановлення яких потребує наявних у експерта спеціальних знань. Висновок експертаможе бутипідготовлений назамовлення учасникасправи абона підставіухвали судупро призначенняекспертизи. Увисновку експертамає бутизазначено,що вінпопереджений (обізнаний)про відповідальністьза завідомонеправдивий висновок,а увипадку призначенняекспертизи судом-також провідповідальність завідмову безповажних причинвід виконанняпокладених нанього обов`язків. Якщо експерт під час підготовки висновку встановить обставини, що мають значення для справи, з приводу яких йому не були поставлені питання, він має право включити до висновку свої міркування про ці обставини.
Згідно вимог частини 1, 3, 4, 5 ст.103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, та сторонами (стороною)не наданівідповідні висновкиекспертів ізцих самихпитань. При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. Питання,з якихмає бутипроведена експертиза,що призначаєтьсясудом,визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.
Відповідно до частини 1, 3, 5 ст.104 ЦПК Українипро призначенняекспертизи судпостановляє ухвалу,в якійзазначає підставипроведення експертизи,питання,з якихексперт маєнадати судувисновок,особу (осіб),якій дорученопроведення експертизи,перелік матеріалів,що надаютьсядля дослідження,та іншідані,які маютьзначення дляпроведення експертизи. Ухвалапро призначенняекспертизи направляєтьсяособам,яким дорученопроведення експертизи,та учасникамсправи.Об`єкти таматеріали,що підлягаютьдослідженню,направляються особі,якій дорученопроведення експертизи(провідномуексперту абоекспертній установі). В ухвалі про призначення експертизи суд попереджає експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
За ч. 1 ст. 299 ЦПК України для визначення фактичної можливості такої особи з`явитися в судове засідання, а також про можливість особисто дати пояснення по суті справи у разі необхідності суд може призначити відповідну експертизу.
Розглянувши матеріали цивільної справи, суд приходить до висновку, що для вирішення справи і з`ясування всіх обставин необхідне застосування спеціальних знань, а тому слід призначити судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання: 1. Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , психічним захворюванням (розладом), якщо так, то яким саме та з якого часу?; 2. Чи є захворювання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , хронічним і стійким?; 3. Чи може ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , внаслідок наявного захворювання за своїм психічним станом здоров`я усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?; 4. Чи потребує ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , стороннього догляду та опіки?; 5. Чи можлива участь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в судових засіданнях та надання ним особистих пояснень по суті справи?
Призначення експертизи суд мотивує наявними у справі довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААГ № 627736 від 26 червня 2024 року, індивідуальною програмою реабілітації інваліда № 895 від 26 червня 2024 року, висновком № 847 про наявність порушення функцій організму через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися і потребують соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі від 27 червня 2024 року, довідкою ЛКК № 847 від 27 червня 2024 року, консультаційним висновком спеціаліста від 12 грудня 2024 року.
Проведення експертизи доручити експертам Львівської філії судово-психіатричних експертиз Державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України», яка розташована за адресою 79021, м. Львів, вул. Кульпарківська, буд. 95, та провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
В розпорядження експертів надати матеріали цивільної справи № 450/5805/24, провадження №2-о/450/120/25.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.
Проведення експертизислід здійснитиу строки,визначені Інструкцієюпро призначеннята проведеннясудових експертизта експертнихдосліджень,затвердженої наказомМіністерства юстиціїУкраїни №53/5від 08.10.1998р.,а такожз врахуваннямстатті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Керуючись ст.ст. 102-104, 247, 252, 253, 258-261, 263, 298, 299, 352, 353 ЦПК України, суд,-
п о с т а н о в и в:
Клопотання заявника ОСОБА_1 про призначення судово-психіатричної експертизи задовольнити.
Призначити по цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Виконавчий комітет Зимноводівської територіальної громади Львівського району Львівської області, як орган опіки та піклування, про визнання особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна, судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити експертам Львівської філії судово-психіатричних експертиз Державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України», яка розташована за адресою 79021, м. Львів, вул. Кульпарківська, буд. 95.
На вирішення експертизи поставити наступні питання:
1.Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , психічним захворюванням (розладом), якщо так, то яким саме та з якого часу?
2.Чи є захворювання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , хронічним і стійким?
3.Чи може ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , внаслідок наявного захворювання за своїм психічним станом здоров`я усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?
4.Чи потребує ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , стороннього догляду та опіки?
5.Чи можлива участь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в судових засіданнях та надання ним особистих пояснень по суті справи?
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.
В розпорядження експертів надати матеріали цивільної справи № 450/5805/24, провадження №2-о/450/120/25.
Проведення експертизислід здійснитиу строки,визначені Інструкцієюпро призначеннята проведеннясудових експертизта експертнихдосліджень,затвердженої наказомМіністерства юстиціїУкраїни №53/5від 08.10.1998р.,а такожз врахуваннямстатті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом 15 (п`ятнадцяти) днів з дня її оголошення.
Суддя Мусієвський В.Є.
Присяжні Боцвін В.С.
Скочиляс П.Я.
Суд | Пустомитівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2025 |
Оприлюднено | 31.01.2025 |
Номер документу | 124771074 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Пустомитівський районний суд Львівської області
Мусієвський В. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні