Справа № 583/357/25
1-кс/583/128/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" січня 2025 р. слідчасуддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 8 клопотання начальника сектору дізнання Охтирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Охтирської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12024205480000288 від 30.12.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України,-
встановила:
На розгляд слідчої судді надійшло зазначене клопотання дізнавача, відповідно до якого остання просить надати тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 , з правом вилучення оригіналів документів або роздруківок їх електронних примірників у відділенніАБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_2 , що містять інформацію по банківській карті банківській картці № НОМЕР_1 за період з 28.12.2024 по 30.12.2024.
Вимогиза клопотанняммотивовані тим,що 30.12.2024 до Охтирського РВП ГУНП в Сумській області надійшла заява від ОСОБА_5 про те, що 29.12.2024 близько 16.00 год. їй зателефонувала невідома особа з номерів телефону НОМЕР_2 та НОМЕР_3 під приводом надання грошової допомоги та зазначила, що заявниця має здійснити перерахування коштів на вказану невідомою особою банківську карту. Погодившись на вказану пропозицію, ОСОБА_5 трьома платежами перерахувала грошові кошти в сумі 60000,00 грн. з банківської карти № НОМЕР_4 на банківську карту № НОМЕР_1 , після дізналась, що її ошукали шахраї.В ході досудового розслідування встановлено, що потерпіла ОСОБА_5 має у користуванні банківську карту АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_4 , з якої перерахувала грошові кошти в сумі 22155,30 грн., 20291 грн., 20413,45 грн. на банківську карту № НОМЕР_1 АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Дізнавач зазначила, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості досудового розслідування, для отримання відомостей, які є необхідними для належної кваліфікації вчиненого кримінального правопорушення та встановлення особи, яка його вчинила, у даному кримінальному провадженні виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів по зазначеній у клопотанні банківській карті, який знаходяться у володінні АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
У судове засідання дізнавач та прокурор не з`явилися, подали заяви про розгляд клопотання без їх участі.
В даному випадку слідча суддя вважає за можливе розглянути клопотання без участі слідчої та прокурора та без здійснення фіксації за допомогою технічних засобів.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України клопотання розглядається без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, питання про тимчасовий доступ до яких ставиться у клопотанні.
Слідча суддя, вивчивши клопотання та додані до нього документи, дійшла наступного висновку.
Встановлено, що Охтирським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024205480000288від 30.12.2024 за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.190КК Україниза фактомзаволодіння шляхомобману невстановленоюособою належними ОСОБА_5 грошовими коштами у загальній сумі 60000,00 грн., які вона перерахував зі своєї банківської картки № НОМЕР_4 емітованої АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на надану невідомою особою банківську картку карту № НОМЕР_1 , емітовану АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Положеннями ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
У клопотанні,крім іншого,зазначається можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно з вимогами ст. 162 ч. 1 п. 5 КПК України до охоронюваноїзаконом таємниці,яка міститьсяв речахі документах,належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Відповідно до ч.ч. 5, 6, 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Крім того, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 ст. 163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформаціящодо юридичнихта фізичнихосіб,яка міститьбанківську таємницю,розкривається банкам за рішенням суду.
Зважаючи на вищенаведене, слідча суддя дійшла висновку, що матеріали клопотання містять достатні дані, що інформація, про тимчасовий доступ до якої просить дізнавач, має значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та не може бути встановлена у інший спосіб.
Разом з тим підстави для вилучення оригіналів документів відсутні, оскільки дізнавачем належним чином не доведено, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення документів або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до документів.
Таким чином, внесене дізнавачем клопотання про надання тимчасового доступу підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст. ст. 85, 107, 159-166 КПК України, слідча суддя,-
ПОСТАНОВИЛА:
Клопотання задовольнити частково.
Надати дізнавачам сектору дізнання Охтирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області, які проводять досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 12024205480000288 від 30.12.2024: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_3 , тимчасовий доступдо оригіналів документів, які знаходяться у володінні АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , з правом вилучення роздруківок їх електронних примірників у відділенніАБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_2 , що містять інформацію про отримувача грошових коштів, які були переказані ОСОБА_5 29.12.2024 на банківську картку № НОМЕР_1 , а саме щодо:
- руху коштів по банківській картці № НОМЕР_1 АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з 28.12.2024 по 30.12.2024;
- часу здійснення зняття чи переказу грошових коштів з картки № НОМЕР_1 АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з 28.12.2024 по 30.12.2024, із зазначенням місцезнаходження банкомату чи відділень банку із відповідними фотоматеріалами особи, яка проводила зняття/переказ грошових коштів;
- відомостей про користувача банківського рахунку, на який здійснювався переказ грошових коштів із банківської картки № НОМЕР_1 АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з 28.12.2024 по 30.12.2024, а саме повні анкетні та паспортні дані особи;
- інформації про ІР-адреси, використані для входу в онлайн-сервіс з управління банківською карткою № НОМЕР_1 АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з 28.12.2024 по 30.12.2024.
Строк дії ухвали слідчої судді становить два місяці.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, однак заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Ухвала виготовлена в двох примірниках.
Слідча суддя Охтирського міськрайонного суду
Сумської області ОСОБА_1
Суд | Охтирський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2025 |
Оприлюднено | 31.01.2025 |
Номер документу | 124773543 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Охтирський міськрайонний суд Сумської області
Яценко Н. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні