Справа № 766/2016/24
н/п 1-кп/766/1199/25
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 січня 2025 року м. Херсон
Херсонський міський суд Херсонської області в складі:
головуючого судді: ОСОБА_1 ,
за участю секретаря: ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Херсона в порядку спеціального судового провадження за відсутності обвинувачених (in absentia) кримінальне провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10.12.2022 року за №42022230000000466 за обвинуваченням:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Херсон Херсонської області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , який на обліку у лікаря нарколога та психіатра не перебуває, не є депутатом будь-якого рівня, раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України;
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженки м. Херсон Херсонської області, громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , яка на обліку у лікаря нарколога та психіатра не перебуває, не є депутатом будь-якого рівня, раніше не судимої,
у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України,
за участю сторін кримінального провадження:
прокурора: ОСОБА_5 ,
захисників: адвокатів ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ,
В С Т А Н О В И В:
І. Формулювання обвинувачення, визнаного судом доведеним. Статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність, що передбачає відповідальність за кримінальне правопорушення.
Згідно з Конституцією України, Україна є суверенною і незалежною державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною. Перебування на території України підрозділів збройних сил інших держав з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, Гаазькими конвенціями 1907 року, IV Женевською конвенцією 1949 року, а також всупереч Меморандуму про гарантії безпеки у зв`язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 року, Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і російською федерацією (далі рф) 1997 року та іншими міжнародно-правовими актами є окупацією частини території суверенної держави Україна та міжнародним протиправним діянням з усіма наслідками, передбаченими міжнародним правом.
Усупереч вказаним нормам міжнародного гуманітарного права президент рф, а також інші невстановлені на цей час досудовим розслідуванням представники влади рф, діючи всупереч вимогам п.п. 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв`язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципам Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимогам ч. 4 ст. 2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об`єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (ХХV), від 21.12.1965 № 2131 (ХХ), від 14.12.1974 № 3314 (ХХІХ) спланували, підготували і розв`язали агресивну війну та воєнний конфлікт проти України, а саме віддали наказ на вторгнення підрозділів зс рф на територію України.
Так, 24 жовтня 1945 року набув чинності Статут Організації Об`єднаних Націй, підписаний 26 червня 1945 року, яким фактично створено Організацію Об`єднаних Націй (далі ООН). До складу ООН входять Україна, рф та ще 49 країн-засновниць, а також інші країни світу.
Відповідно до ч. 4 ст. 2 Статуту ООН усі члени вказаної організації утримуються в своїх міжнародних відносинах від погрози силою або її застосування як проти територіальної недоторканності або політичної незалежності будь-якої держави, так і будь-яким іншим чином, несумісним із Цілями Об`єднаних Націй.
Декларацією Генеральної Асамблеї ООН № 36/103 від 9 грудня 1981 року про недопустимість інтервенції та втручання у внутрішні справи держав та резолюціями: № 2131 (XX) від 21 грудня 1965 року, що містить Декларацію про неприпустимість втручання у внутрішні справи держав та про захист їх незалежності та суверенітету; № 2625 (XXV) від 24 жовтня 1970 року, що містить Декларацію про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх відносин і співробітництва між державами відповідно до Статуту ООН; № 2734 (XXV) від 16 грудня 1970 року, що містить Декларацію про зміцнення міжнародної безпеки; № 3314 (XXIX) від 14 грудня 1974 року, що містить Визначення агресії, установлено, що жодна з держав не має права здійснювати інтервенцію чи втручання у будь-якій формі або з будь-якої причини у внутрішні та зовнішні справи інших держав. Цими ж міжнародними документами закріплено обов`язок держав: утримуватися від озброєної інтервенції, підривної діяльності, військової окупації, здійснення сприяння, заохочення чи підтримки сепаратистської діяльності; не допускати на власній території навчання, фінансування та вербовки найманців чи засилання таких найманців на територію іншої держави.
Крім того, у статтях 1-5 Резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року № 3314 (XXIX) серед іншого визначено, що ознаками агресії є: застосування збройної сили державою проти суверенітету, територіальної недоторканності чи політичної незалежності іншої держави; застосування збройної сили державою в порушення Статуту ООН.
Будь-яке з наступних діянь, незалежно від оголошення війни, кваліфікується як акт агресії: - вторгнення або напад збройних сил держави на територію іншої держави або будь-яка військова окупація, який би тимчасовий характер вона не мала, яка є результатом такого вторгнення або нападу, або будь-яка анексія із застосуванням сили території іншої держави або частини її; - бомбардування збройними силами держави території іншої держави або застосування будь-якої зброї державою проти території іншої держави; - блокада портів або берегів держави збройними силами іншої держави; - напад збройними силами держави на сухопутні, морські або повітряні сили, або морські та повітряні флоти іншої держави; - застосування збройних сил однієї держави, що знаходяться на території іншої держави за угодою з приймаючою державою, у порушення умов, передбачених в угоді, або будь-яке продовження їх перебування на такій території після припинення дії угоди; - дія держави, яка дозволяє, щоб її територія, яку вона надала в розпорядження іншої держави, використовувалася цією іншою державою для здійснення акту агресії проти третьої держави; - засилання державою або від імені держави збройних банд, груп, іррегулярних сил або найманців, які здійснюють акти застосування збройної сили проти іншої держави, які мають настільки серйозний характер, що це є рівносильним наведеним вище актам, або її значна участь у них.
Жодні міркування будь-якого характеру, чи то політичного, економічного, військового чи іншого характеру, не можуть слугувати виправданням агресії.
Крім того, принципи суверенної рівності, поваги прав, притаманних суверенітету, незастосування сили чи погрози силою, непорушності кордонів, територіальної цілісності держав, мирного врегулювання спорів та невтручання у внутрішні справи держав були закріплені також у Заключному акті Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року, який підписаний СРСР, правонаступником якого є рф.
У преамбулі Декларації про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року (далі Декларація) вказано, що Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки проголошує державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах.
Відповідно до розділу V Декларації територія України в існуючих кордонах є недоторканною і не може бути змінена та використана без її згоди.
24 серпня 1991 року Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки схвалено Акт проголошення незалежності України, яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави України. Згідно з указаним документом територія України є неподільною та недоторканною. Незалежність України визнали держави світу, серед яких і рф.
31 травня 1997 року відповідно до положень Статуту ООН і зобов`язань згідно із Заключним актом Наради з безпеки і співробітництва в Європі, Україна та рф уклали Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і рф (ратифікований Законом України від 14 січня 1998 року №13/98- ВР та Федеральним Законом РФ від 2 березня 1999 року № 42-ФЗ). Відповідно до статей 2, 3 зазначеного Договору рф зобов`язалася поважати територіальну цілісність України, підтвердила непорушність існуючих між ними кордонів та зобов`язалася будувати відносини одна з одною на основі принципів взаємної поваги, суверенної рівності, територіальної цілісності, непорушності кордонів, мирного врегулювання спорів, незастосування сили або погрози силою, у тому числі економічні та інші способи тиску, права народів вільно розпоряджатися своєю долею, невтручання у внутрішні справи, додержання прав людини та основних свобод, співробітництва між державами, сумлінного виконання взятих міжнародних зобов`язань, а також інших загальновизнаних норм міжнародного права.
Відповідно до опису і карти державного кордону, які є додатками до Договору між Україною та рф про українсько-російський державний кордон від 28 січня 2003 року (ратифікований РФ 22 квітня 2004 року), територія Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, Донецької і Луганської областей відноситься до території України.
Статтями 1, 2 Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.
Згідно зі статтею 5 Конституції України носієм суверенітету та єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.
Відповідно до статі 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Статтею 73 Конституції України визначено, що виключно всеукраїнським референдумом вирішується питання про зміну території України. Відповідно до статей 132-134 Конституції України територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території.
До складу України входять: Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська. Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області, міста Київ та Севастополь. Місто Севастополь має спеціальний статус, Автономна Республіка Крим (далі АР Крим) є невід`ємною складовою частиною України і в межах повноважень, визначених Конституцією України, вирішує питання, віднесені до її відання.
22 лютого 2022 року президент рф направив до Ради Федерації звернення про використання Збройних Сил (далі ЗС) рф за межами рф, яке було задоволено.
24 лютого 2022 року, близько 5 години ранку президент рф публічно оголосив про рішення розпочати повномасштабну військову агресію проти України.
24 лютого 2022 року указом Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» у зв`язку з військовою агресією рф проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» постановлено введення в Україні воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який неодноразово продовжувався, востаннє з 05 годин 30 хвилин 16 листопада 2023 року строком на 90 діб відповідно до Закону України № 2915-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку воєнного стану в Україні».
Так, 24.02.2022 військовослужбовці зс рф шляхом збройної агресії із застосуванням зброї незаконно вторглись на територію Україну через державні кордони України в Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, Запорізькій, Київській, інших областях та здійснили збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об`єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, та здійснили окупацію частин указаної території.
У період з 24.02.2022 по теперішній час більшу частину території Херсонської області захоплено військовослужбовцями зс рф та на даний час вона знаходиться під окупацією держави-агресора.
Відповідно до п. 7 ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» тимчасово окупована рф територія України (далі тимчасово окупована територія) це частини території України, в межах яких збройні формування рф та окупаційна адміністрація рф встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування рф встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації рф.
Відповідно до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 309 від 22.12.2022 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією», станом з 01.03.2022 по 11.11.2022 Херсонська міська територіальна громада включена до переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Господарського кодексу України під господарською діяльністю розуміється діяльність суб`єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.
Так, 07.12.2001 засновано Товариство з обмеженою відповідальністю «Синєвір», (код ЄДРПОУ № 31507214), юридична адреса: Херсонська область, Білозерський район, село Токарівка, траса Ростов-Одеса-Рені, 597 км, основним напрямком діяльності якого є вантажний автомобільний транспорт,торгівля автомобілями та легковими автотранспортними засобами, технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів, оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами, роздрібна торгівля напоями в спеціалізованих магазинах, діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування, діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування, роздрібна торгівля пальним.
Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань директором ТОВ «Синєвір» з 07.12.2001 є ОСОБА_3 , а головним бухгалтером є ОСОБА_4 .
Громадянин України ОСОБА_3 , будучи директором ТОВ «Синєвір» та громадянка України ОСОБА_4 будучи головним бухгалтером ТОВ «Синєвір» в точно не встановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше початку липня 2022 року перебуваючи за місцем фактичного розташування ТОВ «Синєвір» за адресою: м. Херсон, вул. Ракетна, 110, попередньо змовилися на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
У подальшому, ОСОБА_3 діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , у невстановлений час, але не пізніше початку липня 2022 року, знаходячись за місцем фактичного розташування ТОВ «Синєвір» за адресою: м. Херсон, вул. Ракетна, 110, достовірно знаючи про окупацію Херсонської області збройними силами російської федерації, створення на території міста Херсон так званої окупаційної «військово-цивільної адміністрації Херсонської області», діючи умисно, на шкоду суверенітетові, територіальної цілісності та незалежності України, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, розпочав провадити господарську діяльність у взаємодії з державою агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території Херсонської області.
Так, з метою провадження незаконної господарської діяльності ОСОБА_3 05.07.2022 здійснив реєстрацію в окупаційних органах держави-агресора рф так званого «Общества с ограниченной ответственностью «Синевир» (мовою оригіналу) за юридичною адресою: Херсонська область, Білозерський район, с. Токарівка, траса Ростов-Одеса-Рені, 597 км. з присвоєнням коду платника податків юридичної особи держави-агресора.
В подальшому, ОСОБА_3 у невстановлений час, але не пізніше 17.08.2022, перебуваючи в м. Херсон, з метою провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором та незаконними органами влади, які були створені на окупованій території здійснив відкриття в банківській установі держави-агресора «ПАО Промсвязьбанк м. Москва» розрахункового рахунку «Общества з ограниченной ответственностью «Синевир» (мовою оригіналу) № 40807810300000002570 у валюті - російський рубль.
Крім того, ОСОБА_3 як керівник так званого «ООО «Синевир» діючи разом з головним бухгалтером, так званого «ООО «Синевир» ОСОБА_4 , в період з липня по листопад 2022 року здійснював видачу заробітної плати найманим працівникам підприємства у валюті держави-агресора - російському рублі, чим підтримав рішення окупаційної адміністрації держави-агресора рф, щодо введення в обіг у Херсонській області російського рубля як платіжного засобу та єдиної грошової одиниці на окупованій території Херсонської області для інтеграції в банківську систему російської федерації.
Так, у період з 11.07.2022 по 11.11.2022 ОСОБА_3 , здійснюючи управління та загальне керівництво, так званого «ООО «Синевир», яке фактично розташоване за адресою: м. Херсон, вул. Ракетна, 110, з метою отримання прибутку та особистого збагачення, перебуваючи на тимчасово окупованій території, а саме в м. Херсон, діючи в порушення ч. 2 ст. 13 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», відповідно до якої здійснення господарської діяльності юридичними особами місцезнаходженням яких є тимчасово окупована територія, дозволяється виключно після зміни їхньої податкової адреси на іншу територію України, провадив господарську діяльність у взаємодії з незаконними органами влади держави-агресора шляхом укладання правочинів з реалізації і постачання нафтопродуктів та паливно-мастильних матеріалів, а також наданням послуг з вантажних перевезень, чим забезпечував діяльність незаконних органів влади та окупаційної адміністрації держави-агресора рф, а саме:
- 11.07.2022 забезпечив перевезення рису вагою 4300 кг. транспортним засобом ІСУЗУ з днз НОМЕР_1 , на загальну суму 215 000,00 рублів та транспортним засобом MAN з днз НОМЕР_2 забезпечив перевезення рису вагою 7000 кг. на загальну суму 350 000 рублів до Кубанського ринку м. Симферопіль АР Крим;
- 18.07.2022 забезпечив надання послуг, так званому «Департаменту здравоохранения Херсонской области» з вантажних перевезень м. Херсон - м. Берислав - м. Херсон на загальну суму 25 000 рублів;
- 20.07.2022 в м. Херсон уклав контракт № 1/20/07 з незаконним органом влади, так званим «Департаментом здравоохранения военно-гражданской администрации Херсонской области» на поставку паливно-мастильних матеріалів та в подальшому надав послуги та забезпечив видачу паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 119 000, 00 рублів;
- 15.08.2022 в м. Херсон уклав договір № 1/15/08 з так званим «Государственным бюджетным учреждением здравоохранения «Херсонский обласной кардиологический центр» (мовою оригіналу) на поставку нафтопродуктів та в подальшому забезпечив поставку нафтопродуктів до вказаної установи.
Окрім цього, ОСОБА_3 здійснюючи управління та забезпечення господарської діяльності, так званого «ООО «Синевир», діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 в період з 11.07.2022 по 11.11.2022, перебуваючи на тимчасово окупованій території, а саме в м. Херсон, надавав останній вказівки на:
- здійснення ведення бухгалтерського обліку, з дотриманням норм російського законодавства, так званого «ООО «Синевир» (мовою оригіналу);
- здійснення формування документів з проведення господарських операцій і розрахунків з незаконними органами влади держави-агресора рф та юридичними особами, створеними окупаційною адміністрацією рф.
Крім того, ОСОБА_3 на протязі з 11.07.2022 по 11.11.2022 перебуваючи на тимчасово окупованій території, а саме в м. Херсон, надав вказівки головному бухгалтеру ОСОБА_4 на формування документів з проведення господарських операцій і розрахунків з незаконними органами влади держави-агресора рф та юридичними особами, створеними окупаційною адміністрацією рф, а саме:
- рахунку на оплату №5 від 17.08.2022 «ООО Синевир» (мовою оригіналу) на поставку паливно-мастильних матеріалів на розрахунковий рахунок, відкритий в «ПАО Промсвязьбанк м. Москва» № 40807810300000002570 від ГБУЗ «Херсонский областной центр службы крови» на суму у 19 900 рублів;
- рахунку на оплату №1 від 04.08.2022 «ООО Синевир» (мовою оригіналу) на поставку паливно-мастильних матеріалів на розрахунковий рахунок, відкритий в «ПАО Промсвязьбанк м. Москва» № 40807810300000002570 від «Департамента здравоохранения Херсонской области» (мовою оригіналу) на суму 279 015 рублів;
- рахунку на оплату № 9 від 07.09.2022 «ООО Синевир» (мовою оригіналу) на поставку паливно-мастильних матеріалів на розрахунковий рахунок, відкритий в «ПАО Промсвязьбанк м. Москва» № 40807810300000002570 від «ГБУЗ «Херсонский областной госпиталь ветеранов войны» (мовою оригіналу) на суму 20 400 рублів;
- рахунку на оплату № 370 від 22.07.2022 з надання послуг «Департаменту здравоохранения Херсонкойобласти» з постачання паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 119 000 рублів;
- рахунку на оплату № 369 від 18.07.2022 з надання послуг «Департаменту здравоохранения Херсонской области» з вантажних перевезень м. Херсон - м. Берислав - м. Херсон на загальну суму 25 000 рублів.
Також, ОСОБА_3 , здійснюючи управління та забезпечення господарської діяльності, так званого «ООО «Синевир», надав вказівку головному бухгалтеру ОСОБА_4 прийняти готівкові кошти в сумі 25 000 рублів отриманих від так званого «Департамента здравоохранения Херсонской области» в касу підприємства згідно прибуткового касового ордера № 1, які остання у подальшому оприбуткувала.
За вищевикладених обставин, ОСОБА_3 в період з 11.07.2022 по 11.11.2022, перебуваючи на тимчасово окупованій території, а саме в м. Херсон, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 ,діючи умисно, на шкоду суверенітетові та територіальної цілісності України, усвідомлюючи протиправність та суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, сповідуючи проросійські погляди, вчинив умисні, незаконні дії, спрямовані на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території Херсонської області, в тому числі окупаційною адміністрацією держави - агресора.
Суд кваліфікує дії ОСОБА_3 за ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України, як провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_3 , у невстановлений час, але не пізніше початку липня 2022 року, знаходячись за місцем фактичного розташування ТОВ «Синєвір» за адресою: м. Херсон, вул. Ракетна, 110, достовірно знаючи про окупацію Херсонської області збройними силами російської федерації, створення на території міста Херсон так званої окупаційної «військово-цивільної адміністрації Херсонської області», діючи умисно, на шкоду суверенітетові, територіальної цілісності та незалежності України, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, розпочала провадити господарську діяльність у взаємодії з державою агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території Херсонської області.
05.07.2022 року з метою провадження незаконної господарської діяльності ОСОБА_3 здійснив реєстрацію в окупаційних органах держави-агресора рф так званого «Общества с ограниченной ответственностью «Синевир» (мовою оригіналу) за юридичною адресою: Херсонська область, Білозерський район, с. Токарівка, траса Ростов-Одеса-Рені, 597 км. з присвоєнням коду платника податків юридичної особи держави-агресора.
ОСОБА_4 , як головний бухгалтером так званого «ООО «Синевир», діючи разом з керівником так званого «ООО «Синевир» ОСОБА_3 , в період з липня по листопад 2022 року здійснювала видачу заробітної плати найманим працівникам підприємства у валюті держави - агресора - російському рублі, чим підтримала рішення окупаційної адміністрації держави-агресора рф щодо введення в обіг у Херсонській області російського рубля як платіжного засобу та єдиної грошової одиниці на окупованій території Херсонської області для інтеграції в банківську систему російської федерації.
У період з 11.07.2022 року по 11.11.2022 року ОСОБА_4 забезпечуючи ведення бухгалтерського обліку та звітності так званого «ООО «Синевир», яке фактично розташоване за адресою: м. Херсон, вул. Ракетна, 110, перебуваючи на тимчасово окупованій території в м. Херсон, діючи в порушення ч. 2 ст. 13 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», відповідно до якої здійснення господарської діяльності юридичними особами місцезнаходженням яких є тимчасово окупована територія, дозволяється виключно після зміни їхньої податкової адреси на іншу територію України, з метою отримання прибутку та особистого збагачення, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_3 та на виконання вказівок останнього, діючи умисно, на шкоду суверенітетові та територіальної цілісності України, усвідомлюючи протиправність та суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, сповідуючи проросійські погляди, вчинила умисні, незаконні дії, спрямовані на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території Херсонської області, в тому числі окупаційною адміністрацією держави - агресора, а саме:
- здійснювала ведення бухгалтерського обліку, з дотриманням норм російського законодавства так званого «ООО «Синевир»(мовою оригіналу);
- здійснювала формування документів з проведення господарських операцій і розрахунків з незаконними органами влади держави-агресора рф та юридичними особами, створеними окупаційною адміністрацією рф.
Так, ОСОБА_4 , в період з 11.07.2022 року по 11.11.2022 року, перебуваючи на тимчасово окупованій території, а саме: в м. Херсон, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_3 та на виконання вказівок останнього, провадила господарську діяльність у взаємодії з незаконними органами влади держави-агресора шляхом формування документів з проведення господарських операцій і розрахунків з незаконними органами влади держави-агресора рф та юридичними особами, створеними окупаційною адміністрацією рф, а саме:
- рахунку на оплату №5 від 17.08.2022 року «ООО Синевир» (мовою оригіналу) на поставку паливно-мастильних матеріалів на розрахунковий рахунок, відкритий в «ПАО Промсвязьбанк м. Москва» № 40807810300000002570 від ГБУЗ «Херсонский областной центр службы крови» на суму у 19 900 рублів;
- рахунку на оплату №1 від 04.08.2022 року «ООО Синевир» (мовою оригіналу) на поставку паливно-мастильних матеріалів на розрахунковий рахунок, відкритий в «ПАО Промсвязьбанк м. Москва» № 40807810300000002570 від «Департамента здравоохранения Херсонской области» (мовою оригіналу) на суму 279 015 рублів;
- рахунку на оплату № 9 від 07.09.2022 року «ООО Синевир» (мовою оригіналу) на поставку паливно-мастильних матеріалів на розрахунковий рахунок, відкритий в «ПАО Промсвязьбанк м. Москва» № 40807810300000002570 від «ГБУЗ «Херсонский областной госпиталь ветеранов войны» (мовою оригіналу) на суму 20 400 рублів;
- рахунку на оплату № 370 від 22.07.2022 року з надання послуг «Департаменту здравоохранения Херсонской области» з постачання паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 119 000 рублів;
- рахунку на оплату № 369 від 18.07.2022 року з надання послуг «Департаменту здравоохранения Херсонской области» з вантажних перевезень м. Херсон - м. Берислав - м. Херсон на загальну суму 25 000 рублів;
Також, ОСОБА_4 , діючи за вказівкою ОСОБА_3 , прийняла готівкові кошти в сумі 25 000 рублів отриманих від так званого «Департамента здравоохранения Херсонской области» в касу підприємства, згідно прибуткового касового ордера № 1, які остання у подальшому оприбуткувала.
Суд кваліфікує дії ОСОБА_4 за ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України, як провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
II. Застосовані судом правові процедури. Спеціальне судове провадження за відсутності обвинуваченого (in absentia).
З урахуванням того, що судовий розгляд здійснювався за відсутності обвинуваченого, дотримання процедур, встановлених процесуальним законом для такого розгляду, суд вважає за необхідне мотивувати окремо.
Процедура заочного судового розгляду не є деталізованою процесуальним законом, не має тривалої історії застосування у судовій практиці, а тому суд виходив із загальних засад кримінального провадження.
До загальних засад кримінального провадження, зокрема, відносяться: законність, презумпція невинуватості та забезпечення доведеності вини, забезпечення права на захист, доступ до правосуддя, змагальність сторін та свобода в поданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, безпосередність дослідження доказів.
При цьому зміст та форма кримінального провадження за відсутності підозрюваного або обвинуваченого (in absentia) повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, зазначеним уст. 7 КПК України, з урахуванням особливостей, встановлених законом та нормами міжнародного права.
Так, змістом абз. 1 ч. 3 ст.323 КПК України передбачено, що судовий розгляд у кримінальному провадженні щодо злочинів, зазначених у частині другій статті 297-1 цього Кодексу, може здійснюватися за відсутності обвинуваченого (in absentia), який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності (спеціальне судове провадження) та/або оголошений в міжнародний розшук.
Згідно положень ч. 2 ст.297-1КПК України вбачається, що серед переліку злочинів, щодо яких може здійснюватися спеціальне досудове розслідування, наявне посилання на ст.111-2 КК України, за якими, висунуто обвинувачення ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .
Відповідно до ч. 1,2 ст.135 КПК України особа викликається до суду шляхом вручення повістки про виклик, надіслання її поштою, електронною поштою чи факсимільним зв`язком; здійснення виклику по телефону або телеграмою. У разі тимчасової відсутності особи за місцем проживання повістка для передачі їй вручається під розписку дорослому члену сім`ї особи чи іншій особі, яка з нею проживає, житлово-експлуатаційній організації за місцем проживання особи або адміністрації за місцем її роботи.
У відповідності до положень ч. 8 ст. 135 КПК України, повістка про виклик особи, стосовно якої існують достатні підстави вважати, що така особа виїхала та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної ВР України державою-агресором, у випадку обґрунтованої неможливості вручення їй такої повістки згідно з частинами першою, другою, четвертою - сьомою цієї статті, публікується в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
Особа, зазначена в абзаці першому цієї частини, вважається такою, яка належним чином повідомлена про виклик, з моменту опублікування повістки про її виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
Обвинувальний акт з додатками у кримінальному провадженні стосовно ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , які обвинувачуються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України, надійшов до Херсонського міського суду Херсонської області для розгляду по суті.
Ухвалою суду від 12.02.2024 року було призначено підготовче судове засідання.
Судом від призначення обвинувального акту до підготовчого судового засідання та до ухвалення рішення про проведення спеціального судового розгляду за відсутності обвинувачених, було проведено судові засідання: 07.03.2024 року, 03.04.2024 року, 16.04.2024 року та 02.05.20242024 року.
Ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 02.05.2024 року задоволено клопотання прокурора про здійснення спеціального судового провадження у кримінальному провадженні щодо ОСОБА_3 та ОСОБА_4 та ухвалою суду від 27.06.2024 року призначено судовий розгляд.
В подальшому, на виконання зазначених положень процесуального закону, повідомлення про виклик обвинувачених ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до призначених судових засідань опубліковані у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, а саме: у газеті «Урядовий кур`єр та на сайті Офісу Генерального прокурора.
Також, повідомлення про виклик до суду ОСОБА_3 та ОСОБА_4 були завчасно опубліковані на офіційному веб-сайті Херсонського міського суду Херсонської області щодо всіх судових засідань, які призначались у кримінальному провадженні.
Крім того, повістки про усі виклики обвинувачених ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до суду направлялися засобами поштового зв`язку за зареєстрованим місцем проживання останніх.
Водночас, незважаючи на наявні у матеріалах провадження докази відсутності ОСОБА_3 та ОСОБА_4 протягом тривалого часу на території України, яка підконтрольна законної владі, у органу досудового слідства, прокурора та суду відсутні будь-які відомості щодо адреси можливого проживання або перебування останніх за кордоном для направлення судового повідомлення про виклик в порядку ч. 7 ст. 135 КПК України.
З огляду на наявні матеріали провадження, суд не вбачає будь-яких інших можливостей, які могли б бути використані для повідомлення обвинувачених, водночас є мотивовані підстави стверджувати, що обвинувачені були обізнані щодо судового провадження ще на стадії проведення судом підготовчих дій.
Щодо забезпечення права обвинуваченого на захист, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 5 ст. 374 КПК України у разі ухвалення вироку за наслідками кримінального провадження, у якому здійснювалося спеціальне досудове розслідування або спеціальне судове провадження (in absentia), суд окремо обґрунтовує, чи були здійснені стороною обвинувачення всі можливі передбачені законом заходи щодо дотримання прав підозрюваного чи обвинуваченого на захист та доступ до правосуддя з урахуванням встановлених законом особливостей такого провадження.
Відповідно до ч.2 ст.47 КПК України захисник зобов`язаний прибувати для участі у виконанні процесуальних дій за участю обвинуваченого. У разі неможливості прибути в призначений строк захисник зобов`язаний завчасно повідомити про таку неможливість та її причини суд, а у разі, якщо він призначений органом (установою), уповноваженим законом на надання безоплатної правової допомоги, - також і цей орган (установу).
Згідно з п. 1 ч. 1 ст.49 КПК України суд зобов`язаний забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках, якщо відповідно до вимог статті 52 цього Кодексу участь захисника є обов`язковою, а підозрюваний, обвинувачений не залучив захисника. У цьому провадженні участь захисника є обов`язковою з огляду на положення ч. 1 ст. 52 КПК України, оскільки висунуто обвинувачення у вчиненні особливо тяжких злочинів.
Разом з цим, стосовно ОСОБА_3 та ОСОБА_4 здійснювалось спеціальне досудове розслідування, тому відповідно до п. 8 ч. 2 ст.52 КПК України участь захисника у цьому кримінальному провадженню є обов`язковою, але з моменту прийняття відповідного процесуального рішення.
Згідно дорученняРегіонального центруз наданнябезоплатної вторинноїправової допомогиу Херсонськійобласті від 15.12.2023 року №021-210000863 захисником ОСОБА_3 було призначено адвоката ОСОБА_6 .
Згідно доручення Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області від 15.12.2023 року №021-210000864 захисником ОСОБА_4 було призначено адвоката ОСОБА_7 .
15.12.2023 року ОСОБА_3 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України.
15.12.2023 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України.
15.12.2023 року в газеті «Урядовий кур`єр», яка являється засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, опубліковано оголошення про повідомлення про підозру ОСОБА_3 та ОСОБА_4 із повістками про виклик останніх до слідчого на 19.12.2023 року в період часу з 09:00 год. до 18:00 год., 20.12.2023 року в період часу з 09:00 год. до 18:00 год. та 21.12.2023 року в період часу з 09:00 год. до 18:00 год., для вручення їм письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України, допиту як підозрюваних, а також проведення інших слідчих та процесуальних дій.
Крім того, вказане повідомлення про підозру та повістки про виклик направлені засобами поштового зв`язку за зареєстрованим місцем проживання ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , а також розміщені на веб-сайті Офісу Генерального прокурора у рубриці «Повістки про виклик та відомості про здійснення спеціального досудового розслідування».
Постановою слідчого в СУ ГУНП в Херсонській області від 22.12.2023 року ОСОБА_3 оголошено у міжнародний розшук.
Ухвалою слідчого судді Заводського районного суду м. Миколаєва від 17.01.2024 року (справа № 487/5492/23, провадження № 1-кс/487/316/24) надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування щодо ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10.12.2022 року за №42022230000000466.
Постановою слідчого в СУ ГУНП в Херсонській області від 22.12.2023 року ОСОБА_4 оголошено у міжнародний розшук.
Ухвалою слідчого судді Заводського районного суду м. Миколаєва від 17.01.2024 року(справа № 487/5492/23, провадження № 1-кс/487/313/24) надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування щодо ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10.12.2022 року за №42022230000000466.
Під час підготовчого судового засідання та проведення подальшого спеціального судового провадження даного кримінального провадження, судом у повному обсязі було забезпечено участь захисника в захисті інтересів обвинувачених.
На виконання вимог ч. 2 ст. 297-5 КПК України копії процесуальних документів направлялись та були вручені захисникам, які крім того були обізнані з матеріалами кримінального провадження. Будь-які клопотання від підозрюваних на стадії досудового розслідування та обвинувачених на стадії судового розгляду на адресу суду не надходили.
Враховуючи наведене та з урахуванням здійснення у даному кримінальному провадженні спеціального досудового розслідування і спеціального судового провадження, суд вважає, що стороною обвинувачення було дотримано всіх можливих передбачених КПК заходів та способів повідомлення ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , щоб забезпечити останнім можливість безпосередньо та через призначених захисників реалізовувати права підозрюваного на стадії досудового розслідування та обвинуваченого на захист та доступ до правосуддя.
Суд констатує, що всі передбачені КПК України умови для проведення судового розгляду за спеціальною процедурою «in absentia виконані та дотримані у повному обсязі.
III. Позиція сторін та інших учасників судового провадження.
Прокурор в судовому засіданні вказав на доведеність винуватості обвинувачених у вчиненні інкримінованих їм кримінальних правопорушень за ч.2ст.28,ч.4ст.111-1КК Українита просив призначити відповідне покарання в межах санкцій вказаної статті у виді позбавлення волі на строк 5 років з позбавленням права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю та з конфіскацією всього належного їм майна.
Захисник ОСОБА_6 у своїй промові в ході судових дебатів відзначила, що винуватість ОСОБА_3 увчиненні інкримінованогойому злочинуза ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України, на її думку, не доведена. Наданні стороною обвинувачення докази та покази свідків свідчать про здійснення господарської діяльності підприємства, не доводять обставин щодо здійснення підзахисним дій, зазначених стороною обвинувачення щодо співпраці з окупаційною владою на добровільній основі і є недостатніми для ухвалення обвинувального вироку.
Захисник ОСОБА_7 у своїй промові під час судових дебатів відзначив, що винуватість ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованого їй кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України, на його думку, не доведена. Наданні стороною обвинувачення докази не доводять обставин щодо здійснення підзахисною дій, зазначених стороною обвинувачення. Покази свідків, допитаних у судовому засіданні є недопустимими, оскільки вони також працювали під час окупації м. Херсон на окупаційну владу.
IV. Докази, досліджені судом на підтвердження вини та обставин вчинених кримінальних правопорушень.
Вина ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у вчиненні поставленого їм у провину кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України, за вказаних вище обставин, підтверджується сукупністю досліджених в судовому засіданні доказів, які узгоджуються між собою і не викликають жодних сумнівів у своїй належності, достовірності та допустимості, а саме:
- надані ТОВ «Синєвір» на запит слідчого від 18.07.2023 року № 6642/8-2023 документи, щодо фінансово-господарської діяльності директора ТОВ «Синєвір» ОСОБА_3 та головного бухгалтера ОСОБА_4 , а саме:
- трудова книжка на ім`я ОСОБА_8 ; - трудова книжка на ім`я ОСОБА_4 ; - особова картка на ім`я ОСОБА_9 , та наказ розпорядження про прийняття на роботу; - особова картка на ім`я ОСОБА_4 ; - заява про прийняття на роботу ОСОБА_9 ; - заява про надання відпустки ОСОБА_4 ; - наказ про прийняття на роботу головного бухгалтера ТОВ «Синєвір» від 15.03.2012 року №2-24; - комерческое предложение від 17.10.2022 року от директора ООО «СИНЕВИР» ОСОБА_3 на Министра Министерства здравоохранения Херсонской области ОСОБА_10 ; - копия выписки из реестра юридических лиц в Херсонской области от 05.07.2022 року №1000-578 от ООО «СИНЕВИР»; - особова картка на ім`я ОСОБА_8 ; - трудовий договір від 01.04.2015 року за фактом прийняття на роботу ОСОБА_8 в ТОВ «Синєвір»; - особова картка на ім`я директора ТОВ «Синєвір» ОСОБА_3 ; - копії паспорту ОСОБА_3 ; - счёт на оплату №11 от 12.09.2022 року от поставщика ООО «Синевир» покупателю ООО «Искора»; - наказ від 06.04.2009 року щодо призначення директора ТОВ «Синєвир» ОСОБА_3 ; - платежное поручение №3 від 13.09.2022 року получатель ООО «Синевир» за дизельное топливо банк плательщика ПАО «Промсвязьбанк» г.Москва; - товаро-транспортная накладная утверждена постановлением Госкомстата России від 10.08.2022 року; - товаро- транспортная накладная утверждена постановлением Госкомстата России від 09.08.2022 року; - товаро-транспортная накладная утверждена постановлением Госкомстата России від 05.08.2022 року; - витяг є Єдиного реєстру юридичних осіб на запит ОСОБА_3 - копия выписки из реестра юридических лиц в Херсонской области от 05.07.2022 року №1000-578 от ООО «СИНЕВИР» з печаткою ВГА ХЕРСОНСКОЙ ОБЛАСТИ НАЛОГОВАЯ СЛУЖБА; - транспортная накладная от 22.09.2022 року ТОВ «Синевир»; - транспортная накладная №153 от 30.06.2022 року ООО «Синевир» до Кубанського рынку г. Симферополь; - транспортная накладная № Р15 от 11.07.2022 року ООО «Синевир» до Кубанського рынку г. Симферополь; - транспортная накладная от 01.08.2022 року ООО «Синевир» до «Мастер ПРО»; - транспортная накладная от 16.09.2022 року; - транспортная накладная от 12.09.2022 року; - транспортная накладная от 06.09.2022 року; - транспортная накладная от 13.09.2022 року; - транспортная накладная от 15.09.2022 року; - транспортная накладная от 12.10.2022 року; - транспортная накладная от 13.10.2022 року; - транспортная накладная от 03.10.2022 року; - транспортная накладная от 23.09.2022 року; - транспортная накладная от 04.10.2022 року; - транспортная накладная от 10.10.2022 року; - транспортная накладная от 11.10.2022 року; - транспортная накладная на отпуск нефти №Р3436 от 09.09.2022 року; - транспортная накладная на отпуск нефти №Р3436 от 09.09.2022 року; - транспортная накладная от 11.10.2022 року;- транспортная накладная от 06.09.2022 року;- Статут ТОВ «Синєвір» від 2012 року; - копії паспорту ОСОБА_8 - договор №1/15/08 поставки нефтепродуктов через заправочную станцию ООО «Синевир» от 15.08.2022 року; - информация по транспорту по ГБУЗ «Херсонский обласной кардиологический центр»; - счёт на оплату №6 от 18.08.2022 року; - сводная накладная №673 от 30.09.2022 року; - договор №1/01/09 от 01.09.2022 року; - счёт на оплату №23 от 11.10.2022 року и проходной кассовый ордер от 21.10.2022 року ; - счёт на оплату №16 от 20.09.2022 року; - счёт на оплату №13 от 15.09.2022 року; - договор №1/12/09 поставки нефтепродуктов через заправочную станцию ООО «Синевир» от 12.09.2022 року; - заправка автомобилей 13.09.2022 року №17; - счёт на оплату №14 от 15.09.2022 року; - счёт на оплату №18 от 04.10.2022 року; - договор №1/01/09 поставки нефтепродуктов через заправочную станцию ООО «Синевир» от 02.09 2022 року; - заправка автомобилей 08.09.2022 року №317; - счёт на оплату №9 от 07.09.2022 року; - договор поставки No2-P-31-08-2022 поставки нефтепродуктов через заправочную станцию ООО «Синевир» от 31.08.2022 року; - довереность №2 от 09.09.2022 року; - Расходная накладная №636 от 09.09.2022 року; - Транспортная накладная на отпуск нефтепродуктов №3436 от 09.09.2022 року; - расходная накладная №636 от 09.09.2022 року; - договор поставки №1-01/08 поставки нефтепродуктов через заправочную станцию ООО «Синевир» от 01.08 2022 року; - счёт на оплату №7 от 26.08 2022 року; - договор поставки №1-05/08 поставки нефтепродуктов через заправочную станцию ООО «Синевир» от 05.08.2022 року; - приходной кассовый ордер №4 от 18.08.2022 року; - копия банковских реквизитов от ГБУ «Белозерская Центральная районная больница» за подписью и печатью ОСОБА_11 - договор поставки №2/15/08 поставки нефтепродуктов через заправочную станцию ООО «Синевир» от 15.08.2022 року; - копия витягу на нерухоме майно - счёт на оплату №5 от 17.08.2022 року; - копия выписки из реестра юридических лиц, осуществяющих деятельность в Херсонской области от 28.06.2022 року № 1000-269; - лист з інформацією перерахунку грошових коштів руководителю ООО «Синевир» від И.о. главного врача ОСОБА_12 ; - копия Устава Государственного бюджетного учреждения здравоохранения «Херсонский обласной центр службы крови» от 2022 року; - лист з інформацією перерахунку грошових коштів руководителю ООО «Синевир» від И.о. главного врача ОСОБА_12 от 02.09.2022 року; - копия выписки от военно-гражданской администрации Херсонской области №108 от 12.07.2022 року; - копия Указа от военно-гражданской администрации Херсонской области о назначении на должность исполняющих обязанностей главных врачей ОСОБА_12 №01/98 от 17.06.2022 року; - Счёт на оплату №15 от 20.09.2022 року; - Расходная накладная №659 от 19.09.2022 року; - счёт на оплату №1 от 04.08.2022 року; - счёт на оплату №2 от 04.08.2022 року; - счёт на оплату №24 от 11.10.2022 року; - приходный кассовый ордер №2 от 03.08.2022 року; - приходный кассовый ордер №3 от 04.08.2022 року; - счёт на оплату №21 от 10.10.2022 року; - выписка из реестра юридических лиц, осуществяющих деятельность в Херсонской области от 19.07.2022 року № 1000-1168; - приходный кассовый ордер №1 от 03.08.2022 року; - копия выписки из реестра юридических лиц, осуществяющих деятельность в Херсонской области от 26.07.2022 року № 1000-1508; - договор №18-07/22 про выполнение грузовых перевозок от 18.07.2022 року; - заявка від 25.07.2022 року; - заявка від 22.07.2022 року; - заявка від 14.07.2022 року; - приходный кассовый ордер №2; - счёт на оплату №370 от 22.07.2022 року; - довереность №1 от Департамента здравоохранения Херсонской области; - контракт с Департаментом здравоохранения Херсонской области ?.?. Ильмиевым, № 1/20/07 про поставки горюче-смазочных материалов от 20.07.2022 року; - приходный кассовый ордер №1; - счёт на оплату №369 от 18.07.2022 року; - акт оказания услуг с Департаментом здравоохранения Херсонской области ОСОБА_10 №605 от 18.07.2022 року; - договор перевозки груза услуг с Департаментом здравоохранения Херсонской области ОСОБА_10 № 1/18-07 от 18.07.2022 року; - товаро-транспортна накладна на відпуск нафтопродуктів від 23.05.2022 року; - сводная накладная №703 от 20.10.2022 року; - счёт на оплату №33 от 21.10.2022 року; - наказ №4 про надання відпустки ОСОБА_13 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 16.02.2022 року; - наказ №3-к про надання відпустки ОСОБА_15 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 16.01.2022 року; - наказ №2-к про надання відпустки ОСОБА_16 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 18.01.2022 року; - наказ №1-к про надання відпустки ОСОБА_17 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 18.01.2022 року; - наказ №22-к про надання відпустки ОСОБА_18 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 18.11.2021 року; - наказ №21-к про надання відпустки ОСОБА_13 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 18.11.2021 року; - наказ №18-к про надання відпустки ОСОБА_9 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 19.10.2021 року; - наказ №17-к про надання відпустки ОСОБА_19 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 19.10.2021 року; - наказ №16-к про надання відпустки ОСОБА_20 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 20.09.2021 року; - наказ №15-к про надання відпустки ОСОБА_16 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 20.08.2021 року; - наказ №14-к про надання відпустки ОСОБА_17 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 20.07.2021 року; - наказ №13-к про надання відпустки ОСОБА_21 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 20.07.2021 року; - наказ №12-к про припинення трудового договору з ОСОБА_22 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 06.07.2021 року; - наказ №11-к про надання відпустки ОСОБА_15 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 17.05.2021 року; - наказ №9-к про надання відпустки ОСОБА_23 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 19.04.2021 року; - наказ №8-к про надання відпустки ОСОБА_3 , затверджений засновником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_24 від 18.03.2021 року; - наказ №4-к про надання відпустки ОСОБА_4 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 19.02.2021 року; - наказ №3-к про припинення трудового договору з ОСОБА_25 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 26.01.2021 року; - наказ №2-к про надання відпустки ОСОБА_22 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 19.01.2021 року; - наказ №1-к про надання відпустки ОСОБА_26 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 19.01.2021 року; - наказ №31-к про припинення трудового договору з ОСОБА_27 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 30.11.2020 року; - наказ №30-к про надання відпустки ОСОБА_21 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 16.11.2020 року; - наказ №29-к про надання відпустки ОСОБА_17 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 16.11.2020 року; - наказ №28-к про припинення трудового договору з ОСОБА_28 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_3 від 09.11.2020 року; - наказ №26-к про надання відпустки ОСОБА_15 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 20.10.2020 року; - наказ №25 від 13.10.2020 року про переведення на іншу посаду ОСОБА_13 затверджений директором установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_3 ; - наказ №24-к про припинення трудового договору з ОСОБА_29 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_3 від 12.10.2020 року; - наказ №23-к про припинення трудового договору з ОСОБА_30 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_3 від 29.09.2020 року; - наказ №21-к про надання відпустки ОСОБА_16 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 18.09.2020 року; - наказ №20-к про надання відпустки ОСОБА_23 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 28.08.2020 року; - наказ №19-к про надання відпустки ОСОБА_8 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 26.08.2020 року; - наказ №18-к про надання відпустки ОСОБА_3 , затверджений керівником установи ТОВ «Сипсвір» ОСОБА_14 від 28.07.2020 року; - наказ №14-к про припинення трудового договору з ОСОБА_31 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_3 від 01.07.2020 року; - наказ про внесення змін у штатний розпис №13-к, затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 18.06.2020 року; - наказ №12-к про надання відпустки ОСОБА_4 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 18.06.2020 року; - наказ №9-к про припинення трудового договору з ОСОБА_32 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_3 від 10.06.2020 року; - наказ №8-к про надання відпустки ОСОБА_26 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 18.05.2020 року; - наказ про прийняття на роботу № 7-к ОСОБА_9 від 12.05.2020 року затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 ; - наказ №6-к про припинення трудового договору з ОСОБА_33 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_3 від 30.04.2020 року; - наказ №5-к про надання відпустки ОСОБА_34 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 17.04.2020 року; - наказ №4-к про прийняття на роботу ОСОБА_20 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 26.03.2020 року; - наказ №1-к про прийняття на роботу ОСОБА_25 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 17.03.2020 року; - наказ №23-к про прийняття на роботу ОСОБА_17 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 13.12.2019 року; - наказ №22-к про прийняття на роботу ОСОБА_31 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 19.11.2019 року; - наказ №21-к про надання відпустки ОСОБА_15 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 18.11.2019 року; - наказ №20-к про надання відпустки ОСОБА_16 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 18.11.2019 року; - наказ №19-к про надання відпустки ОСОБА_21 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 18.11.2019 року; - наказ №18-к про прийняття на роботу ОСОБА_35 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 14.11.2019 року; - наказ №17-к про надання відпустки ОСОБА_8 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 22.10.2019 року; - наказ №14-к про надання відпустки ОСОБА_23 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 17.07.2019 року; - наказ про припинення практики №13-к від 26.06.2019 року затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 ; - наказ №12-к-0000000510 про прийняття на роботу ОСОБА_36 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 04.07.2019 року; - наказ №11-к про надання відпустки ОСОБА_26 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 19.06.2019 року; - наказ №10-к про надання відпустки ОСОБА_4 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_14 від 19.06.2019 року; - наказ №9-к про надання відпустки ОСОБА_3 , затверджений засновником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_24 від 20.05.2019 року; - наказ №8-к-0000000484 про припинення трудового договору з ОСОБА_37 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_3 від 08.05.2019 року; - наказ про проходження практики №7-к від 07.05.2019 року затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_3 ; - наказ №6-к-0000000486 про припинення трудового договору з ОСОБА_38 , затверджений керівником установи нови ТОВ «Синєвір» ОСОБА_3 від 03.05.2019 року; - наказ №5-к про прийняття на роботу ОСОБА_39 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_3 від 18.04.2019 року; - наказ №4-к про прийняття на роботу ОСОБА_40 , затверджений В керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_3 від 15.04.2019 року; - наказ №3-к про надання відпустки ОСОБА_22 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_3 від 20.03.2019 року; - наказ №2-к про припинення трудового договору з ОСОБА_41 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_3 від 20.02.2019 року; - наказ №1-к про надання відпустки ОСОБА_34 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_3 від 15.02.2019 року; - наказ №17-к про припинення трудового договору з ОСОБА_42 затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_3 від 14.12.2018 року; - наказ №16-к-0000000444 про прийняття на роботу ОСОБА_16 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_3 ; - наказ №15-к про надання відпустки ОСОБА_15 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_3 від 20.11.2018 року; - наказ №14-к про надання відпустки ОСОБА_8 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_3 від 19.10.2018 року; - наказ №32-к про прийняття на роботу ОСОБА_43 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_3 від 30.11.2020 року; - наказ №5-к про прийняття на роботу ОСОБА_44 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_3 від 17.03.2021 року; - наказ №6-к про прийняття на роботу ОСОБА_45 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_3 від 17.03.2021 року; - наказ №7-к про прийняття на роботу ОСОБА_46 , затверджений керівником установи ТОВ «Синєвір» ОСОБА_3 від 17.03.2021 року;
- протоколом обшуку від 18.09.2023 року, яким зафіксовано проведення обшуку території та приміщень, за адресою: м. Херсон, вул. Ракетна, 110, де фактично розташовано ТОВ «Синєвір», в ході якого було виявлено та вилучено:
- ГБУЗ «Херсонская городская детская стомотологическая поликлиника», договор №1/06/10, договор №1/07/10, счет на оплату №13 от 15.09.2022, лист «Спецификация», договор №2/09/09, договор №1/09/09, выписка из РЮЛ №1000-143, Указ №068/1-р, справка об открытии счета от 22.07.2022, Устав ГБУ «Территориальное медицинское объединение министерства внутренних дел», регистрационая карта ГБУ «Территориальное медицинское объединение министерства внутренних дел», счет на оплату №10 от 07.09.2022, лист от 31.08.2022 №68 від ОСОБА_47 , счет на оплату №8 от 05.09.2022, спецификация №2-р-31-08-22 от 31.08.22, Служебная записка ОСОБА_10 , довіреність №51, довіреність №30, довіреність №36, довіреність №45, копия выписки от 05.07.2022, видаткова накладна №258 від 14.04.2022, щодо купівлі рисової крупи в ДГІР НААН Україна, видаткова накладна №243 від 12.04.2022, щодо купівлі рисової крупи в ДГІР НААН Україна, довіреність №46 від 12.04.2022, довіреність №30 від 20.04.2022, довіреність №51 від 13.04.2022, довіреність №45 від 12.04.2022, довіреність №36 від 10.05.2022, довіреність №50 від 13.04.2022, документи яких містять зміст щодо перевезення рису, Т-ТН №242 від 12.04.2022, Т-ТН №243 від 12.04.2022, видаткова накладна №242 від 12.04.2022, довіреність №35, видаткова накладна №350 від 10.05.2022, Т-ТН від 10.05.2022, довіреність №35, видаткова накладна №298 від 21.04.2022, Т-ТН від 21.04.2022 на 2 арк.; видаткова накладна №349 від 10.05.2022 на 1 арк.; Т-ТН від 10.05.2022, видаткова накладна №299 від 21.04.2022, Т-ТН від 21.04.2022, Т-ТН №243 від 12.04.2022, Т-ТН № 258 від 14.04.2022, документи в яких міститься інформація щодо продажу рисової крупи від Державного підприємства «Дослідне господарство Інституту рису Національної академії аграрних наук України» до ТОВ «Синєвір», паспорт №1261, газета №14 «Комсомольская правда», Т-ТН №161524/с, листи подяки від 25.05.2010, правила русской речи предприятия, реквизиты «Санкт-Петербург», реквизиты «Москва», паспорт копия №1002, паспорт №1279 копия, Т-ТН №161523/с, паспорт №1261, брошуры ТОВ «Синевир», довіреність від 09.08.2022, Т-ТН №163539/с, Т-ТН від 19.08.2022, Т-ТН від 17.08.2022, Т-ТН від 18.08.2022, Т-ТН 24.08.2022, Т-ТН 31.08.2022, Т-ТН від 25.08.2022, акт оказания услуг № 605 от 18.07.2022, расходная накладная №606, предаточный документ от 21.09.2022, Т-ТН 14.09.2022, копія документу щодо переказу коштів від 02.09.2022, «Т-ТН №161523/с» - в яких міститься інформація щодо перевезення та продажу пасивно-мастильних матеріалів в валюті російський рубль до Республіки Крим; «Т-ТН №161524/с», «Т-ТН №159714/с», «Паспорт №1261 від 08.07.2022», «Т-ТН від 29.07.2022», «Т-ТН від 28.07.2022», «Т-ТН від 27.07.2022», «Т-ТН від 28.07.2022», «Т-ТН від 29.07.2022» - в яких міститься інформація щодо перевезення пасивно-мастильних матеріалів в валюті російський рубль до «ООО «Крым Ойл»; «Т-ТН від 26.07.2022», «Т-ТН від 28.07.2022», «Т-ТН від 27.07.2022» - в яких міститься інформація щодо перевезення та продажу пасивно-мастильних матеріалів в валюті російський рубль до «ООО «Кедр», Керченское шоссе, 38, г. Феодосия, Республика Крим», «Расходная накладная №622 от 18.08.2022» - в якій міститься інформація щодо продажу паливно-мастильних матеріалів до «Государственное бюджетное учреждения здравоохранения Херсонской области «Белозерская ЦРБ», «Счет на оплату №33 от 21.10.2022 - в якій міститься інформація щодо продажу паливно-мастильних матеріалів в валюті російський рубль до «ГБУЗ «Херсонское обласное учреждение по оказанию психиатрической помощи»; «Відомість на відпуск нафтопродуктів від 09.11.2022», зміст якої містить інформацію щодо кількості відпущеного нафтопродукту; «Журнал на відпуск нафтопродуктів ГБУЗ «Херсонское обласное учереждение на оказание психологической помощи» за 01.09.2022», в якому міститься інформація щодо кількості відпущеного нафтопродукту до ГБУЗ «Херсонское обласное учереждение на оказание психологической помощи»; «Дорожній лист службового авто 000»; «Приходной касовий ордер №6 від 10.10.2022»; «Приходной касовий ордер №5 від 05.05.2022»; «Приходной касовий ордер №7 від 27.10.2022» - в яких міститься інформація щодо продажу паливно-мастильних матеріалів в валюті російський рубль до «ГБУЗ «ХООД»; «Відомість на відпуск нафтопродуктів «ГБУЗУО «Белозерская ЦРБ» від 21.10.2022» - в якому міститься інформація щодо кількості відпущеного нафтопродукту до ГБУЗ «Белозерская ЦРБ»; «Журнал на відпуск нафтопродуктів «Государственное бюджетное учереждение здравоохранения «Херсонский обласной кардиологический центр за 05.09.2022» - в якому міститься інформація щодо кількості відпущеного нафтопродукту до «Херсонского обласного кардиологического центра; «Журнал на відпуск нафтопродуктів «Херсонский обласной центр службы крови» від 07.09.2022 - в якому міститься інформація щодо кількості відпущеного нафтопродукту до «Херсонского обласного центра службы крови»; копія документу від ОСОБА_12 - в якому міститься інформація щодо переказу грошових коштів в сумі 19900,00 рублів, та список автомобілів, які будуть заправлятися; «Журнал на відпуск нафтопродуктів «Херсонская городская детская, стоматологическая поликлиника» від 26.09.2022 - в якому міститься інформація щодо кількості відпущеного нафтопродукту до «Херсонский городской детской, стоматологической поликлиники»; «Копія документу за підписом ОСОБА_48 , ОСОБА_49 » - в якому міститься інформація щодо списку машин, які обслуговують «Херсонскую городскую детскую, стоматологическую поликлинику»; «Відомість на відпуск нафтопродуктів» - в якому міститься інформація щодо кількості відпущеного нафтопродукту; «Журнал на відпуск нафтопродуктів «Херсонская базовый медицинский колледж за 04.10.2022» - в якому міститься інформація щодо кількості відпущеного нафтопродукту до «Херсонского базового медицинского колледжу»; «Копія документу від 13.09.2022 №17, за підписом ОСОБА_50 » - в якому міститься інформація щодо заправки автомобілів від «Херсонского базового медицинского колледжу»; «Журнал на відпуск нафтопродуктів «Херсонский обласной госпиталь ветеранов войны» від 26.09.2022 - в якому міститься інформація щодо кількості відпущеного нафтопродукту до «Херсонский обласной госпиталь ветеранов войны»; «Копия документу за підписом в.и.о. Главного врача ОСОБА_51 від 08.09.2022 № 317» - в якому міститься інформація щодо списку автомобілів які будуть заправлятися на автозаправочній станції «ООО Синевир» від Херсонского обласного госпиталя ветеранов войны»;
- висновком експерта від 02.08.2023 року № СЕ-19/115-23/10352-ПЧ за результатами проведення почеркознавчої експертизи, яким підтверджено, що: - підпис від імені ОСОБА_3 у документі «товаро-транспортна накладна №Р15 від «11» липня 2022 року» виконаний ОСОБА_3 ; - підпис від імені ОСОБА_3 у документі «договор № 1/15/08 поставки нефтепродуктов через автозаправочную станцию ООО «СИНЕВИР» от 15 августа 2022 г.» виконаний ОСОБА_3 ; - підпис від імені ОСОБА_3 у документі «контракт № 1/20/07 поставки горюче-смазочных материалов от «20» июля 2022 г.» виконаний ОСОБА_3 ; - підпис від імені ОСОБА_3 у документі «АКТ оказания услуг №605 от 18 июля 2022 г» виконаний ОСОБА_3 ;
- висновком експерта від 22.12.2023 року № СЕ-19/115-23/17585-ДД, за результатами проведення судової технічної експертизи, яким підтверджено, що відбиток печатки «Товариство з обмеженою відповідальністю «СИНЄВИР» *31507214* нанесений печаткою «Товариство з обмеженою відповідальністю «СИНЄВИР» *31507214*, у наступних документах: спецификация № 2-р-31-08-22 от 31.08.2022; «договор поставки нефтепродуктов № 1/06/10 от 06.10.2022»; «Договор поставки нефтепродуктов № 1/07/10 от 07.10.2022»; «спецификация к муниципальному контракту от 09.09.2022»; «договор поставки нефтепродуктов № 2/09/09 от 09.09.2022»; «договор поставки нефтеродуктов № 1/09/09 от 09.09.2022»; «доверенность от 09.08.2022»; «комерческое предложение від 17.10.2022 от директора ООО «СИНЕВИР» ОСОБА_3 на Министра Министерства здравоохранения Херсонской области ОСОБА_10 »; «сводная накладная № 673 от 30.09.2022»; «спецификация № 2-Р-31-08-2022»; «договор поставки нефтепродуктов № 1/05/08 через заправочную станцию ООО «Синевир» от 05.08.2022»; «своднаянакладная № 703 от 20.10.2022»; «счет на оплату № 2 от 04.08.2022»; «Расходная накладная № 636 от 09.09.2022»; 15.12.2023 року №021-210000
- висновком експерта від 06.10.2023 № СЕ-19/115-23/13720-ПЧ на, за результатами проведення судової почеркознавчої експертизи, яким підтверджено, що: - підпис від імені ОСОБА_3 у документі «акт оказания услуг № 605 от 18.07.2022», а саме у рядку між словами «От исполнителя» та «Директор ОСОБА_3 » виконаний ОСОБА_3 ; - підпис від імені ОСОБА_3 у документі «расходная накладная № 606», а саме у рядку між словами «От исполнителя» та «Директор ОСОБА_3 » виконаний ОСОБА_3 ;
- висновком експерта від 16.10.2023 № СЕ-19/115-23/14173-ПЧ, за результатами проведення судової почеркознавчої експертизи, яким підтверджено,що: - підпис від імені ОСОБА_4 у документі «Счет на оплату № 5 от 17.08.2022», а саме у рядку між словами «Главный бухгалтер» та « ОСОБА_52 » виконаний ОСОБА_4 ; - підпис від імені ОСОБА_4 у документі «Счет на оплату № 1 от 04.08.2022», а саме у рядку між словами «Главный бухгалтер» та « ОСОБА_52 » виконаний ОСОБА_4 ; - підпис від імені ОСОБА_4 у документі «Счет на оплату № 370 от 22.07.2022», а саме у рядку між словами «Выписала» та « ОСОБА_53 » виконаний ОСОБА_4 ; - підписи від імені ОСОБА_4 у документі «Приходный кассовый ордер № 1», а саме у рядку між словами «Главный бухгалтер» і « ОСОБА_52 » та у рядку між словами «Получил кассир» і « ОСОБА_52 » виконані ОСОБА_4 ; -підпис від імені ОСОБА_4 у документі «Счет на оплату № 369 от 18.07.2022», а саме у рядку між словами «Выписала» та « ОСОБА_53 » виконаний ОСОБА_4 ; - підпис від імені ОСОБА_4 у документі «Счет на оплату № 9 от 07.09.2022», а саме у рядку між словами «Главный бухгалтер» та « ОСОБА_52 » виконаний ОСОБА_4 ;
- протоколом пред`явлення особи для впізнання за фотознімками від 28.07.2023 року за участю свідка ОСОБА_54 ,під час якого свідок за сукупністю ознак обличчя впізнав під фотозображенням № 4 ОСОБА_3 , який під час окупації м. Херсон перебував на посаді директора, так званого ООО «Синевир»;
- протоколом пред`явлення особи для впізнання за фотознімками від 28.07.2023 року за участю свідка ОСОБА_17 ,під час якого свідок за сукупністю ознак обличчя впізнав під фотозображенням № 4 ОСОБА_3 , який при окупації обіймав посаду директора, так званого ООО «Синевир»;
- протоколом пред`явлення особи для впізнання за фотознімками від 28.07.2023 року за участю свідка ОСОБА_26 ,під час якого свідок за сукупністю ознак обличчя впізнав під фотозображенням № 4 ОСОБА_3 , який під час окупації м. Херсон здійснював безпосереднє керівництво, так званого ООО «Синевир»;
- протоколом пред`явлення особи для впізнання за фотознімками від 28.07.2023 року за участю свідка ОСОБА_23 ,під час якого свідок за сукупністю ознак обличчя впізнав під фотозображенням № 4 ОСОБА_3 , який при окупації обіймав посаду директора, так званого ООО «Синевир»;
- протоколом пред`явлення особи для впізнання за фотознімками від 28.07.2023 року за участю свідка ОСОБА_54 ,під час якого свідок за сукупністю ознак обличчя впізнав під фотозображенням № 1 ОСОБА_4 , яка працювала на посаді головного бухгалтера, так званого ООО «Синевир»;
-протоколом пред`явленняособи длявпізнання зафотознімками від28.07.2023 року за участю свідка ОСОБА_23 , під час якого свідок за сукупністю ознак обличчя впізнав під фотозображенням № 1 ОСОБА_4 , яка працювала на посаді головного бухгалтера, так званого ООО «Синевир»;
- протоколом огляду від 21 липня 2023 року, яким оглянуто Інтернет портал, на якому надаються відомості з «Единого государственного реестра юридический лиц» рф, у ході якого було виявлено виписку стосовно, так званого ООО «СИНЕВИР», де у графі «сведения о лице, имеющем право без доверенности действовать от имени юридичесного лица» зазначено ОСОБА_3 ;
- «Выпискою из Единого государственного реестра юридических» від 18.07.2023, стосовно реєстрації, так званого так званого «Общества с ограниченной ответственностью «Синевир» в окупаційних органах держави-агресора рф - «управление Федеральной налоговой службы по Херсонской области» за юридичною адресою: Херсонська область, Білозерський район, с. Токарівка, траса Ростов-Одеса-Рені, 597 км. з присвоєнням коду платника податків юридичної особи держави-агресора 1239500000255, де в розділі «Сведения об учасниках/учредителях юридического лица», зазначено ОСОБА_3 ;
- протоколом огляду від 14.08.2023 року, яким оглянуто публікацію сайту «Урядовий кур`єр», а саме випуск газети від 05 липня 2022 року, де на 3 сторінці вказаної газети виявлено публікацію з повідомленням про підозру ОСОБА_55 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України та повісткою про виклик у якості підозрюваного останнього з додатками: витяг з газети «Урядовий кур`єр» від 05.07.2022 та копія повідомлення про підозру ОСОБА_56 від 05 липня 2022 року, за фактом зайняття посади, так званого «начальника Департаменту охорони здоров`я Херсонської області Військово-цивільної адміністрації Херсонської області» якому ОСОБА_3 , здійснюючи управління та загальне керівництво, так званого «ООО «Синевир», надавав послуги з вантажних перевезень та укладав угоди на поставку паливно-мастильних матеріалів;
Також вина обвинувачених ОСОБА_3 та ОСОБА_4 підтверджуюся показами свідків, допитаних в ході судового засідання.
Так, допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_26 показав, що з початку повномасштабного вторгнення підприємство «ООО «Синевир»припинило свою роботу. В подальшому, було проведено збори за ініціативою ОСОБА_3 , на яких він обговорював питання щодо продовження роботи в період окупації. До травня 2022 року здійснювалося придбання сільськогосподарської продукції у фермерів та з оптової бази по вул. Некрасова, 2. В середині травня 2022 року ОСОБА_3 знов зібрав збори та висловив позицію щодо здійснення діяльності, пов`язаної із торгівлею паливом. На територію підприємства за адресою: Ракетна, 110, заїхали фсб, мали розмову з директором ОСОБА_3 , після чого відбулося чергове зібрання, де останній повідомив, що підприємство буде працювати за законодавством рф. Після чого, почалася процедура оформлення підприємства за законами та стандартами рф, якою займались ОСОБА_3 та головний бухгалтер ОСОБА_4 . Зі слів ОСОБА_4 свідку стало відомо, що вона їздила до податкових органів укладати договори на поставку паливно мастильних матеріалів та з міністерством охорони здоров`я.
Допитаний у судовому засіданні свідок ОСОБА_57 показав, що до початку повномасштабного вторгнення з боку рф він був відповідальний за діяльність АЗС, збирав касу. Після окупації м. Херсон, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 перереєстрували фірму ТОВ «Синєвир» за законами рф. Зазначив, що при обшуку були вилучені копії банківських рахунків/реквізитів рф. В офісі по вул. Ракетній, 110, свідок бачив документи ТОВ «Синєвир» оформлені за законами рф. Паливно мастильні матеріали надходили частково з території рф, в подальшому їх реалізація відбувалася на АЗС по вул. Ракетній, 110, яка працювала декілька місяців. На територію ТОВ «Синєвир» заїжджали машини швидкої допомоги для заправки. ОСОБА_3 та ОСОБА_4 надавали розпорядження працівникам товариства, фактично керували ним.
Свідок ОСОБА_23 , під час його допиту показав, що на підприємстві ТОВ «Синєвир» обіймав посаду механіка. Щодо перереєстрації підприємства за законами рф повідомила бухгалтер ОСОБА_4 потім директор ОСОБА_3 . В подальшому ОСОБА_4 доводила про необхідність отримувати російські паспорти бо будуть отримувати заробітну плату в рублях. На базу по вул. Ракетній, 110, приїжджали російські бензовози рф, які заїжджали через тимчасово окупований Крим. На території АЗС були ємності для зберігання палива. Зі слів водіїв пальне роздавалось по АЗС м.Херсона, потім по фермерським господарствам, з якими укладались договори, а також до так званого міністерства охорони здоров`я. Кожному авто було видано документ, що ТОВ «Синєвир» перереєстровано на рф з печаткою для безперешкодного пересування.
V. Оцінка доказів. Мотиви суду щодо висунутого обвинувачення.
При вирішенні питання про допустимість та належність досліджених доказів суд враховує, що Європейський суд з прав людини неодноразово зазначав, що допустимість доказів є прерогативою національного права і, за цим правилом, саме національні суди повноважні оцінювати надані ним докази (параграф 34 рішення у справі «Тейскера де Кастро проти Португалії» від 09.06.1998 року, параграф 54 рішення у справі «Шабельника проти України» від 19.02.2009 року), а порядок збирання доказів, передбачений національним правом, має відповідати основним правам, визнаним Конвенцією, а саме: на свободу, особисту недоторканість, на повагу до приватного і сімейного життя (статті 5, 8 Конвенції) тощо.
Окрім цього, відповідно до ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», суди застосовують Європейську конвенцію з прав людини та основоположних свобод, а також практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Європейський суд з прав людини у п. 65 справи «Коробов проти України» (заява № 39598/03, остаточне рішення від 21.10.2011 року) зазначив, що при оцінці доказів суд, як правило, застосовує критерій доведення «поза розумним сумнівом» (див. рішення від 18 січня 1978 року у справі «Ірланд проти Сполученого Королівства» (Ireland v. the United Kingdom), n. 161, заява № 25). Проте, така доведеність може випливати зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту.
Аналізуючи вище перелічені докази в їх сукупності, провівши судовий розгляд в межах висунутого обвинувачення, відповідно до обвинувального акту, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому досліджені всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюючи кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів з точки зору достатності та взаємозв`язку, а також в сукупності з показаннями свідків, суд приходить до висновку, що вказані докази належні, оскільки вони підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню, допустимі, оскільки вони отримані в порядку встановленому КПК України, достовірні, оскільки фактичні дані отримані з цих доказів, не спростовані жодним іншим доказом, наданим сторонами кримінального провадження.
Судом не приймаються до уваги твердження сторони захисту щодо визнання недопустимими докази - показання свідків сторони обвинувачення, які допитані під час судового розгляду, так як стороною захисту до суду не надано даних щодо необ`єктивності та упередженості вказаних свідків обвинувачення, які у судовому засіданні надавали свої показання добровільно, без будь-якого стороннього примусу, будучи приведені судом до присяги та попереджені про можливі негативні наслідки в разі надання неправдивих показань.
Крім того, у судовому засіданні встановлено, неприязних відносин, між свідками сторони обвинувачення та обвинуваченою ОСОБА_4 не було, що свідчить про відсутність у свідків будь-яких підстав для спотворення вказаних ними подій, шляхом надання неправдивих показань.
А тому, посилання сторони захисту на зазначені обставини судом розцінюються критично, як спосіб захисту обвинуваченої ОСОБА_4 від пред`явленого обвинувачення у вчиненні злочину, з метою уникнення відповідальності за скоєне, а тому не приймаються до уваги та вважаються такими, що не відповідають дослідженим у судовому засіданні доказам.
За викладених підстав суд дійшов до висновку, що стороною обвинувачення надано достатньо доказів винуватості обвинувачених ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у скоєнні інкримінованого їм кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч.4 ст. 111-2 КК України в об`ємі пред`явленого обвинувачення, надані докази суд визначає допустимими доказами, оскільки вони отримані у порядку, встановленому діючим КПК України, будь-яких порушень вимог діючого законодавства під час руху кримінального провадження не встановлено.
Під час судового слідства не встановлено обставин, на підтвердження того, що дії обвинувачених вчинено під фізичним чи психологічним примусом.
Аналізуючи, чи наявна у діях обвинувачених ОСОБА_3 та ОСОБА_4 ознака добровільності, суд враховує постанову Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду від 31.01.2024 у справі №638/5446/22, провадження №51-4092км23, відповідно до якої зазначено, що в кримінальному праві добровільним вважається діяння, яке вчинено при можливості вибрати декілька варіантів поведінки, з урахуванням сукупності обставин, які можуть виключати кримінальну протиправність за приписами статей 39, 40 КК України.
Зміст досліджених судом доказів, а також показів свідків, допитах в судовому засіданні, дає підстави стверджувати, що обвинувачені ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , будучи громадянами України, перебуваючи на тимчасово окупованій території м. Херсона вчиняли дії спрямовані на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора - добровільно, що обумовлено їх позитивним ставленням до окупаційної влади, при цьому останні мали вибір та можливість відмовитись від дій, які є кримінально-караними.
За викладених обставин, розглянувши кримінальне провадження в межах висунутого обвинувачення, суд, оцінивши сукупність зібраних доказів, які є належними та допустимими, узгоджуються між собою, ставити їх під сумнів підстав немає та доводять факт вчинення обвинуваченими протиправних дій, а також за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, приходить до висновку, що вина ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , у вчиненні інкримінованого їм кримінального правопорушення та кваліфікація їх дій за ч. 2 ст. 28, ч.4 ст. 111-2 КК України знайшли своє підтвердження в судовому засіданні і доведена повністю поза розумним сумнівом у повному обсязі.
VI. Обставини, які пом`якшують або обтяжують покарання
Обставини, які відповідно до ст. 66 КК України пом`якшують покарання, судом не встановлені.
Обставинами, які відповідно до ст. 67 КК України обтяжують покарання, суд враховує вчинення злочину з використанням умов воєнного стану.
Щодо позиції сторони обвинувачення щодо наявності обставин, які обтяжують покарання обвинуваченим, а саме: вчинення кримінального правопорушення групою осіб за попередньою змовою, суд зазначає наступне.
Згідно ч.2 ст.28 КК України, кримінальне правопорушення визнається вчиненим за попередньою змовою групою осіб, якщо його спільно вчинили декілька осіб (дві або більше), які заздалегідь, тобто до початку кримінального правопорушення, домовилися про спільне його вчинення.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.67 КК України, при призначенні покарання обставинами, які його обтяжують, визнаються вчинення кримінального правопорушення групою осіб за попередньою змовою (частина друга або третя статті 28).
Як передбачено ч. 4 ст. 67 КК України, якщо будь-яка з обставин, що обтяжує покарання, передбачена а статті Особливої частини цього Кодексу, як ознака кримінального правопорушення, що впливає на його кваліфікацію, суд не може ще раз врахувати її при призначенні покарання як таку, що його обтяжує.
За наведених обставин, правові підстави для врахування передбаченої п.2 ч.1 ст.67 КК України обставини, яка обтяжує покарання - відсутні.
VІІ. Мотиви призначення покарання
Згідно зі ст. 50, 65 КК України особі, яка вчинила кримінальне правопорушення, має бути призначено покарання необхідне й достатнє для її виправлення і попередження нових кримінальних правопорушень. Виходячи з указаної мети й принципів справедливості, співмірності та індивідуалізації, покарання повинно бути адекватним характеру вчинених дій, їх небезпечності та даним про особу винного.
Призначаючи обвинуваченому покарання, суд враховує, що покарання, як захід державного реагування на осіб, які вчинили кримінальне правопорушення, є головною і найбільш поширеною формою реалізації кримінальної відповідальності, роль і значення якого багато в чому залежать від обґрунтованості його призначення і реалізації. Застосування покарання є одним із завершальних етапів кримінальної відповідальності, на якому суд вирішує питання, визначені ч. 1ст. 368 КПК України, та яке виступає правовим критерієм, показником негативної оцінки як самого правопорушення, так і особи, котра його вчинила. Покарання завжди має особистий, індивідуалізований характер, а його призначення і виконання можливе тільки щодо особи, визнаної винуватою у вчиненні кримінального правопорушення.
Вивченням особи обвинуваченого ОСОБА_3 встановлено, що він є громадянином України, має зареєстроване місце проживання, на обліку у лікаря нарколога та психіатра не перебуває, не є депутатом будь-якого рівня, раніше не судимий.
Вивченням особи обвинуваченої ОСОБА_4 встановлено, що вона є громадянкою України, має зареєстроване місце проживання, на обліку у лікаря нарколога та психіатра не перебуває, не є депутатом будь-якого рівня, раніше не судима.
При обранні виду та розміру покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, яке у відповідності до ст.12 КК України відноситься до не тяжкого злочину, сукупність усіх характеризуючих обвинувачених даних, характер, ступінь їх суспільної небезпеки.
Враховуючи підвищену суспільну небезпеку вчинених обвинуваченими злочинів проти основ національної безпеки України в умовах воєнного стану, яка посягає на захист життєво важливих інтересів громадян, суспільства та держави, на її суверенітет, територіальну цілісність, недоторканість та обороноздатність, а також на суспільні відносини, які забезпечують саме існування України як суверенної, незалежної, демократичної і правової держави та дані про особу винних, відсутність обставин, що пом`якшують та наявність обставин, що обтяжують покарання, суд дійшов висновку, що виправлення та перевиховання обвинувачених ОСОБА_3 та ОСОБА_4 можливо лише в умовах ізоляції їх від суспільства.
Конкретні обставиникримінального провадженнята наведенівище даніпро особуобвинувачених,дають підставидля призначення ОСОБА_3 та ОСОБА_4 покарання увиді позбавленняволі строкому межахсанкції встановленої ч.4ст.111-2КК України,що дорівнюєйого максимальніймежі,з позбавленнямправа обіймати будь-якіпосади ворганах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування та займатися фінансово-господарською діяльністю, а також діяльністю, пов`язаною з наданням публічних послуг, із застосуванням додаткового покарання у виді конфіскації всього належного обвинуваченим майна, й водночас указує на неможливість досягнення мети покарання шляхом застосування більш м`якого, є винятково високий ступінь суспільної небезпеки вчиненого злочину й особи винних.
Підстав для звільнення від відбування покарання з випробуванням, у відповідності до вимог ст. 75 КК України, або ж застосування ст. 69 КК України суд не знаходить, у зв`язку з відсутністю передумов, за яких дані правові норми можуть бути застосовані.
VIІІ. Мотиви ухвалення інших рішень щодо питань, які вирішуються судом при ухваленні вироку, та положення закону, якими керувався суд.
Ухвалою слідчого судді Заводського районного суду м. Миколаєва від 18.01.2024 року відносно ОСОБА_3 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави, який до затримання обвинуваченого та приведення вироку до виконання суд вважає за доцільне залишити без змін.
Ухвалою слідчого судді Заводського районного суду м. Миколаєва від 17.01.2024 року відносно ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави, який до затримання обвинуваченої та приведення вироку до виконання суд вважає за доцільне залишити без змін.
Процесуальні витрати на залучення експертів під час досудового розслідування склали:
- за проведення судової почеркознавчої експертизи №СЕ-19/115-23/13720-ПЧ від 06.10.2023, розмір витрат становить 2868,00 гривень;
- за проведення судової почеркознавчої експертизи №СЕ-19/115-23/10352-ПЧ від 02.08.2023, розмір витрат становить 3107,00 гривень;
- за проведення судової почеркознавчої експертизи № СЕ-19/115-23/14173-ПЧ від 16.10.2023, розмір витрат становить 2868,00 гривень;
за проведення судової технічної експертиза документів № СЕ-19/115-23/17585-ДД від 22.12.2023, розмір витрат становить 6058,24 гривень.
Загальний розмір витрат на залучення експертів становить 14 901,24 гривень.
У відповідності до ст. 124 КПК України, процесуальні витрати за проведення вказаних експертиз, підлягають стягненню з обвинувачених на користь держави.
Відповідно до ч. 4 ст. 174 КПК України суд одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, вирішує питання про скасування арешту майна. Суд скасовує арешт майна, зокрема, у випадку закриття кримінального провадження судом, якщо майно не підлягає спеціальній конфіскації, не призначення судом покарання у виді конфіскації майна та/або незастосування спеціальної конфіскації, залишення цивільного позову без розгляду або відмови в цивільному позові.
Ухвалою слідчого судді Заводського районного суду м. Миколаєва від 18.01.2024 року накладено арешт на майно, з забороною його розпорядження, відчуження, яке належить ОСОБА_4 , а саме транспортний засіб HYUNDAI TUCSON 2000, номерний знак НОМЕР_3 , VIN: НОМЕР_4 .
Ухвалою слідчого судді Заводського районного суду м. Миколаєва від 18.01.2024 року накладено арешт на майно, з забороною його розпорядження, відчуження, яке належить ОСОБА_3 , а саме: земельну ділянку та житловий будинок, загальною площею 380,0 (кв.м), які розташовані за адресою: Херсонська область, м. Херсон, вулиця 1-ша Рибна, будинок 42.
Ухвалою слідчого судді Заводського районного суду м. Миколаєва від 18.01.2024 року накладено арешт на майно, з забороною його розпорядження, відчуження, яке належить ОСОБА_3 , а саме: транспортний засіб: БОГДАН А-09201 4570, номерний знак НОМЕР_5 , VIN: НОМЕР_6 .
Підстави для скасування арешту вказаного майна відсутні, з огляду на призначення додаткового покарання у вигляді конфіскації всього належного їм майна.
Питання щодо речових доказів суд вирішує відповідно до вимогст. 100 КПК України.
Керуючись ст. ст.124,369-371,373-374,381,382 КПК України, суд,
У Х В А Л И В:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватиму вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України та призначити йому покарання у виді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років з позбавленням права обіймати будь-які посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування та займатися фінансово-господарською діяльністю, а також діяльністю, пов`язаною з наданням публічних послуг на строк 15 (п`ятнадцять) років з конфіскацією всього належного йому майна.
Запобіжний захід ОСОБА_3 у виді тримання під вартою, без визначення розміру застави, застосований ухвалою слідчого судді Заводського районногосуду м.Миколаєва від18.01.2024року- залишити без змін, до затримання обвинуваченого та приведення вироку до виконання.
Початок строку відбуття покарання у виді позбавлення волі ОСОБА_3 , рахувати з моменту приведення вироку до виконання, тобто з дня його фактичного затримання.
Строк додаткового покарання у вигляді позбавлення права обіймати будь-які посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування та займатися фінансово-господарською діяльністю, а також діяльністю, пов`язаною з наданням публічних послуг, рахувати з моменту відбуття ОСОБА_3 основного покарання.
Стягнути з ОСОБА_3 на користьдержави витратина залученняексперта взагальному розмірі9004 (дев`ять тисяч чотири) гривні 12 копійок.
Арешт, накладений ухвалами слідчого судді Заводського районного суду м. Миколаєва від 18.01.2024 року на майно, що перебуває у власності ОСОБА_3 ,а саме:земельну ділянкута житловийбудинок,загальною площею380,0(кв.м),які розташованіза адресою: АДРЕСА_1 ;транспортний засіб:БОГДАН А-092014570,номерний знак НОМЕР_5 ,VIN: НОМЕР_6 - залишити без змін, до приведення вироку до виконання в частині конфіскації майна.
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , визнати винуватою у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України та призначити їй покарання у виді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років з позбавленням права обіймати будь-які посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування та займатися фінансово-господарською діяльністю, а також діяльністю, пов`язаною з наданням публічних послуг на строк 15 (п`ятнадцять) років з конфіскацією всього належного їй майна.
Запобіжний захід ОСОБА_4 у виді тримання під вартою, без визначення розміру застави, застосований ухвалою слідчого судді Заводського районногосуду м.Миколаєва від17.01.2024року- залишити без змін, до затримання обвинуваченої та приведення вироку до виконання.
Початок строку відбуття покарання у виді позбавлення волі ОСОБА_4 , рахувати з моменту приведення вироку до виконання, тобто з дня її фактичного затримання.
Строк додаткового покарання у вигляді позбавлення права обіймати будь-які посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування та займатися фінансово-господарською діяльністю, а також діяльністю, пов`язаною з наданням публічних послуг, рахувати з моменту відбуття ОСОБА_4 основного покарання.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави витрати на залучення експерта в загальному розмірі 5897 (п`ять тисяч вісімсот дев`яносто сім) гривень 12 копійок.
Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Заводського районного суду м. Миколаєва від 18.01.2024 року на майно, що перебуває у власності ОСОБА_58 ,а саме:транспортний засібHYUNDAITUCSON2000,номерний знак НОМЕР_3 ,VIN: НОМЕР_4 - залишити без змін, до приведення вироку до виконання в частині конфіскації майна
Речові докази:
- костюм з символікою комуністичного стилю, який поміщений до сейф-пакету WAR 1639850, після набрання вироком законної сили - знищити;
- документи, визначені речовими доказами, згідно постанови про визнання та залучення до матеріалів кримінального провадження речових доказів від 19.03.2023 року та 24.07.2023 року - зберігати в матеріалах кримінального провадження.
На вирок може бути подана апеляційна скарга протягом 30 (тридцяти) днів з дня проголошення до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Учасники судового провадження протягом строку апеляційного оскарження мають право заявити клопотання про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження.
Копію вироку негайно після його проголошення вручити прокурору та захиснику обвинуваченого, якому вручались всі процесуальні рішення у цьому провадженні на підставі ч. 2 ст. 297-5 КПК України, та з урахуванням положень ч. 4 ст. 46 КПК України про те, що захисник користується процесуальними правами обвинуваченого, захист якого він здійснює.
Не пізніше дня, наступного за днем ухвалення вироку, надіслати його копію обвинуваченому.
Повідомлення про ухвалений вирок опублікувати на офіційному веб-сайті суду, в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2025 |
Оприлюднено | 31.01.2025 |
Номер документу | 124773666 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти основ національної безпеки України Колабораційна діяльність |
Кримінальне
Херсонський міський суд Херсонської області
Єпішин Ю. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні