Справа №735/1828/24р.
Провадження по справі № 2/735/52/2025р.
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
27 січня 2025 року смт.Короп
Коропський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого - судді Балаби О.А.,
за участю секретаря судового засідання - Редько А.О.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду смт. Короп цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Коропської селищної ради про визнання права власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами в порядку спадкування,
в с т а н о в и в:
Позивачка звернуласьдо судуіз позовомдо відповідачав якомупросить визнатиза неюправо власностіна житловийбудинок з господарськими будівлями та спорудами в порядку спадкування. В обґрунтування позову зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2 . Після її смерті відкрилась спадщина на належний їй житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 . Позивачка прийняла спадщину після смерті матері. Оскільки, у спадкодавця були відсутні правовстановлюючі документи на вказане нерухоме майно, приватним нотаріусом відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину.
У підготовче судове засідання сторони не з`явились, при цьому позивачка у позові просить розглянути справу без її участі. Представник відповідача надав суду заяву про розгляд справи у відсутність представника. Позов визнають повністю. Відзив на позов не надіслали.
Згідно ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у зв`язку із неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Згідно ч. 3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення, зокрема у випадку визнання позову відповідачем.
Відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Дослідивши матеріалисправи судприходить довисновку пронеобхідність задоволенняпозову зслідуючих підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивачки - ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а.с. 3).
Згідно довідки виданої Лукнівським старостинським округом Коропської селищної ради № 14-22/89 від 01.08.2024 згідно по господарської книги № 2 на 2001-2005 р.р., особовий рахунок № НОМЕР_1 , житловий будинок, який знаходиться за адресою АДРЕСА_1 збудований у 1950 році, належав на праві особистої власності ОСОБА_2 . Будинок дерев`яний, покритий залізом. Є в наявності сарай, погріб (а.с. 11).
Як вбачається з матеріалів спадкової справи № 409/2002 спадкоємцем майна померлої ОСОБА_2 є донька ОСОБА_1 , яка прийняла спадщину за заповітом.
Проте, приватним нотаріусом Новгород-Сіверського районного нотаріального округу Чернігівської області Лазаренко А.В. позивачці відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на житловий будинок з господарськими будівлями, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 матері ОСОБА_2 , у зв`язку з відсутністю правовстановлюючого документа на житловий будинок.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Статтею 5 ЦПК України встановлено, що здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.
Згідно ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи
Відповідно ст. 1216 Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Керуючись ст. ст. 392, 1216, 1218 ЦК України, ст. ст. 4, 5, 12, 13, 81, 200, 206, 247, 263-265, 354, 355 ЦПК України, суд,
ухвалив:
позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 ) в порядку спадкування право власності на житловий будинок (загальна площа 62,7 кв.м., житлова 20,2 кв.м) з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Чернігівського апеляційного суду в 30-денний строк, який обчислюється з дня проголошення (складення) рішення.
Рішення суду набирає законної сили післязакінченнястроку подання апеляційної скарги, а вразіподання апеляційноїскарги- після розгляду справи апеляційним судом,якщорішення не булоскасовано.
Повний текст рішення складено 27.01.2025.
Суддя: О.А. Балаба
Суд | Коропський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2025 |
Оприлюднено | 31.01.2025 |
Номер документу | 124774138 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Коропський районний суд Чернігівської області
Балаба О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні