КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 січня 2025 року справа № 340/8164/24
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брегея Р.І., розглянувши в м.Кропивницький у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (у порядку письмового провадження) адміністративний позов Головного управління Державної податкової служби у Кіровоградській області (далі Управління) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервіс кранових систем» (далі Товариство) про стягнення податкового боргу,
В С Т А Н О В И В:
Управління звернулося до суду з позовною заявою до відповідача про стягнення податкового боргу у загальній сумі 101711,39 грн.
24 грудня 2024 року суд відкрив спрощене позовне провадження без виклику сторін (а.с.18-19).
Відповідач не подав відзиву на позов, хоча про розгляд справи повідомлений належним чином (а.с.22-23).
Суд, дослідивши матеріали справи, зробив висновок про задоволення позову з таких підстав.
Так, 18 вересня 2024 року Товариство подало податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень того ж року, якою визначило податкове зобов`язання у сумі 59483 грн (а.с.9-10).
Граничний строк сплати зобов`язання 30 вересня 2024 року (а.с.1-3).
Товариство частково сплатило кошти у сумі 33,20 грн (а.с.8).
18 жовтня 2024 року відповідач подав податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень того ж року, якою визначив податкове зобов`язання у сумі 42236 грн (а.с.11-12).
Граничний строк сплати зобов`язання 30 жовтня 2024 року (а.с.1-3).
Задекларовані суми податкових зобов`язань не можуть бути оскаржені відповідно до приписів статті 56 Податкового кодексу України.
Таким чином заборгованість з податку на додану вартість складає 101685,80 грн.
Товариству нараховано пеню з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 25,59 грн (а.с.8 (на звороті)).
Таким чином заборгованість з цього податку становить 25,59 грн (а.с.7).
04 липня 2024 року Управління сформувало податкову вимогу на суму 3121,23 грн, котра одержана відповідачем поштовим зв`язком 19 числа того ж місяця і року (а.с.5-6).
З того часу у платника податків постійно існував податковий борг.
Приписами частини 2 статті 95 ПК України передбачено, що стягнення коштів платника податків проводиться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання такому платнику податків податкової вимоги.
З часу надіслання відповідачу податкової вимоги минуло більш як 30 календарних днів.
Приписами пункту 1.4 статті 16 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов`язаний сплачувати податки у строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
З 24 лютого 2022 року в країні діє воєнний стан (загальновідомий факт).
Приписами пункту 69.1 пункту 69 Підрозділу 10. Інші перехідні положення ПК України, яка набрала чинності з 27 травня 2022 року, встановлено, що у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов`язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності та/або документів (повідомлень), у тому числі передбачених статтями 39 і 39-2, пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов`язковим виконанням таких обов`язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Отже, підставою перенесення (відтермінування) строку сплати грошового зобов`язання, який настав після 24 лютого 2022 року, є відсутність у платника податків можливості своєчасно виконати податковий обов`язок щодо дотримання строку сплати податків і зборів.
Про відсутність такої можливості платник податків має завчасно повідомити податковий орган, бо його фінансовий стан відомий тільки йому.
Товариство не повідомило ні податковий орган, ні суд про відсутність можливості своєчасно виконати податковий обов`язок у період дії воєнного стану.
Підсумовуючи, суд зробив висновок про відсутність підстав відтермінування обов`язку зі сплати податку.
Отже, позов ґрунтується на вимогах закону і його належить задовільнити.
Сторони не понесли судових витрат (а.с.18-19).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.139, 243-246, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
Задовільнити позов.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервіс кранових систем» (код ЄДРПОУ 43544967, вул.Євгена Коновальця,6, м.Олександрія, Олександрійський район, Кіровоградська область, 28009) з рахунків у банківських установах на користь Державного бюджету України (в особі Головного управління Державної податкової служби у Кіровоградській області) податковий борг з податку на додану вартість у загальній сумі 101685,80 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервіс кранових систем» (код ЄДРПОУ 43544967, вул.Євгена Коновальця,6, м.Олександрія, Олександрійський район, Кіровоградська область, 28009) з рахунків у банківських установах на користь територіальної громади м.Олександрія податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 25,59 грн.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду в апеляційному окрузі, що включає Дніпропетровську, Запорізьку та Кіровоградську області, протягом тридцяти днів з дня його складення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Р.І. БРЕГЕЙ
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2025 |
Оприлюднено | 31.01.2025 |
Номер документу | 124776406 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо погашення податкового боргу, з них стягнення податкового боргу |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
Р.І. БРЕГЕЙ
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні