Справа № 420/2265/25
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
28 січня 2025 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Караван Р.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Татарбунарського районного суду Одеської області (68100, Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, м. Татарбунари, вул. Героїв України, 2; ЄДРПОУ 02897891), Територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області (65005, Одеська обл., м. Одеса, вул. Бабеля, буд., 2; ЄДРПОУ 26302945) про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 22.01.2025 через систему «Електронний суд» звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до Татарбунарського районного суду Одеської області, Територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області (зареєстрований канцелярією суду 23.01.2025), у якому просить суд:
визнати протиправним скасувати наказ «Про встановлення надбавки за вислугу років на державній службі у 2025 році державним службовцям Татарбунарського районного суду Одеської області» від 9 січня 2025 року № 1-ас/ос (з 01 січня 2025 року) в частині встановлення надбавки за вислугу років на державній службі ОСОБА_1 головному спеціалісту Татарбунарського районного суду з 1 січня 2025 року у розмірі 30 відсотків посадового окладу як такому, стаж державної служби якого становить понад 19 років;
зобов`язати Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату з 01.01.2025 року надбавки за вислугу років на державній службі ОСОБА_1 , відповідно до статті 52 Закону України «Про державну службу», а саме на рівні 3 відсотків посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 50 відсотків посадового окладу, з урахуванням раніше виплачених сум;
визнати неможливість скасування чи зміни законом про Державний бюджет України обсягу прав і гарантій та законодавчого регулювання, передбачених у спеціальних законах.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суддя дійшов висновку про те, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий без дотримання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, виходячи з наступного.
Згідно з пунктом 2 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Натомість в позовній заяві відсутні відомості про поштовий індекс місця проживання (перебування) позивача.
Крім того, відповідно до вимог пункту 8 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
В поданій позовній заяві відсутня інформація щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви.
Також, відповідно до частини 3 статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як вбачається з описовою та прохальної частини позовної заяви, позивачем заявлено 2 немайнові вимоги, які не є взаємопов`язаними, засновані на різних нормах права та фактичних обставинах, а саме:
- щодо скасування наказу «Про встановлення надбавки за вислугу років на державній службі у 2025 році державним службовцям Татарбунарського районного суду Одеської області» від 9 січня 2025 року № 1-ас/ос (з 01 січня 2025 року) в частині встановлення надбавки за вислугу років на державній службі ОСОБА_1 головному спеціалісту Татарбунарського районного суду з 1 січня 2025 року у розмірі 30 відсотків посадового окладу як такому, стаж державної служби якого становить понад 19 років;
- щодо визнання неможливості скасування чи зміни законом про Державний бюджет України обсягу прав і гарантій та законодавчого регулювання, передбачених у спеціальних законах.
Згідно підпункту 2 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору встановлюється у розмірі - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2025 рік» установлено у 2025 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі для працездатних осіб з 1 січня 2025 року - 3028,00 гривень.
Частиною 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI визначено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Отже, з урахуванням заявлення 2 вимог немайнового характеру, судовий збір за подання вказаного позову становить 1937 грн 92 коп.
Як вбачається з тексту позовної заяви, позивач зазначає, що його звільнено від сплати судового збору відповідно до пункту 1 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» як позивача у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Водночас позивач не звільняється від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях на підставі пункту 1 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» за заявленими вище 2 немайновими вимогами, оскільки зазначені позовні вимоги не відносяться до справ, пов`язаних зі стягненням заробітної плати та поновлення на роботі.
Згідно з частиною 1 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У зв`язку з вищевикладеним, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Для усунення вказаних вище недоліків позивачу необхідно подати до суду:
- уточнену позовну заяву з зазначенням відомостей про поштовий індекс місця проживання (перебування) позивача, а також наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, що додаються до заяви разом з її копіями для інших учасників справи, або докази надсилання її копії іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 КАС України;
- платіжний документ, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 1937 грн 92 коп. за наступними реквізитами: Отримувач коштів ГУК в Од.обл./Київський р-н/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37607526, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA468999980313171206084015756, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу: 101 (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Одеський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа) або подати уточнену позовну заяву та її копію для відповідача.
На підставі наведеного та керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Татарбунарського районного суду Одеської області, Територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії залишити без руху.
Надати позивачу строк 5 днів з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків позовної заяви.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки у визначений строк.
Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу з усіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Роман КАРАВАН
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2025 |
Оприлюднено | 31.01.2025 |
Номер документу | 124777437 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Караван Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні