Справа № 190/2940/24
Провадження №2-о/190/16/25
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 січня 2025 року м.Пятихатки
П`ятихатський районний суд Дніпропетровської області
в складі головуючого судді Фирси Ю.В.,
за участю секретаря Гук С.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. П`ятихатки цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Вишнівська селищна об`єднана територіально громада Кам`янського району Дніпропетровської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, вказуючи, що йому на підставі рішення Комісарівської сільської ради від 02.12.1999 року було видано Державний акт на право приватної власність на землю серія ДП-XI-ПХ № 000042, на підставі якого йому було передано у приватну власність земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Вишнівської селищної ради Кам`янського району Дніпропетровської області, загальною площею 6,2459 га, кадастровий номер 1224582000:01:003:0043. Однак при виготовлені Державного акту на право приватної власності на землю в написані його прізвища було допущено описку, замість « ОСОБА_2 » зазначено прізвище « ОСОБА_2 ».
У зв`язку з вищевикладеним, просить встановити факт належності йому Державного акту на право приватної власність на землю серія ДП-XI-ПХ № 000042 від 17.01.2001 року виданого Комісарівською сільською радою на підставі рішення № 1 від 02.12.1999 року, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності землею за № 108.
Заявник ОСОБА_1 в судове засідання не явився, про час і місце судового засідання повідомлений належним чином, подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, заяву підтримує.
Заінтересована особа Вишнівська селищна об`єднана територіально громада Кам`янського району Дніпропетровської області свого представника в судове засідання не направили, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, подали до суду заяву про розгляд справи без участі їх представника, заяву підтримують.
За таких обставин, оскільки сторони в судове засідання не з`явились, про час і місце проведення судового засідання були повідомлені належним чином, суд вважає, що судове засідання можливо провести без їх участі, на підставі наявних у справі доказів, без фіксування судового засідання технічними засобами, що буде відповідати вимогам ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Згідно копії паспорту серії НОМЕР_1 , виданого П`ятихатським РВ УМВС України в Дніпропетровській області 26 лютого 1998 року прізвище, ім`я та по батькові заявника вказано українською мовою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , російською мовою вказано « ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 » /а.с.4/.
Відповідно до Державного акту на право приватної власності на землю серія ДП-XI-ПХ №000042, останній виданий громадянину України ОСОБА_1 на право приватної власності на земельну ділянку для введення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Комісарівської сільської ради, загальною площею 6,2459 га, кадастровий номер 1224582000:01:003:0043 /а.с. 6/.
Згідно копії трудової книжки колгоспника № НОМЕР_2 від 05.01.1968 року, остання видана на ім`я « ОСОБА_1 , 1942 года рождения»/а.с.9/.
Згідно довідки виконавчого комітету Вишнівської селищної ради ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 зареєстрований та постійно проживає по АДРЕСА_1 , громадянина ОСОБА_1 ніколи не був зареєстрований та не проживав на території Вишнівської селищної ради (Комісарівської сільської ради). /а.с. 7/.
Відповідно до ч. 1 ст.293ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Пунктом 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України встановлено, що суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
У пункті 1 Постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни №5від 31березня 1995року "Просудову практикув справахпро встановленняфактів,що маютьюридичне значення" роз`яснено, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, зокрема, якщо згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян. Факти, що мають юридичне значення, встановлюються в судовому порядку, коли ці факти безпосередньо породжують юридичні наслідки для заявника: право на спадщину; право на пенсію у зв`язку з втратою годувальника, одержання компенсації тощо.
В п.12 постанови пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995№5 ''Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення'' зазначено, що при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.
Згідно з п.12 постанови пленуму Верховного Суду України від31.03.1995року №5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів,що мають юридичне значення» суд може встановлювати факти належності особі документів, які не відносяться до таких, що посвідчують особу, наприклад, довідок про поранення чи перебування у госпіталі у зв`язку з пораненням, повідомлення військових частин, військкоматів і інших органів військового управління про загибель чи пропажу без вісті в зв`язку з обставинами військового часу, а також заповіту, страхового свідоцтва (полісу), ощадної книжки, трудової книжки, іншого документа про трудовий стаж.
Відповідно до постанови Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду у справі № 760/22284/20 від 16.09.2022 справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, належать до юрисдикції суду за таких умов: факти, що підлягають встановленню, повинні мати юридичне значення, тобто від них має залежати виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян, при цьому має бути з`ясована мета його встановлення; встановлення факту не пов`язується з подальшим вирішенням спору про право. Таким чином, юридичні факти можуть бути встановлені лише для захисту, виникнення, зміни або припинення особистих чи майнових прав самого заявника.
Оскільки з досліджених у судовому засіданні доказів достовірно встановлено, що заявнику дійсно належить Державний акт на право приватної власності на землю серія ДП-XI-ПХ № 000042, який містить помилку в написанні прізвища, тому суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог заявника та беручи до уваги, що в позасудовому порядку неможливо встановити відповідний юридичний факт, вважає за необхідне заяву задовольнити в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 268, 293, 294, 315, 319 ЦПК України, суд
в и р і ш и в:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Вишнівська селищна об`єднана територіально громада Кам`янського району Дніпропетровської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 Державного акту на право приватної власності на землю серія ДП-XI-ПХ № 000042 від 17.01.2001 року виданого Комісарівською сільською радою на підставі рішення № 1 від 02.12.1999 року, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності землею за № 108
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку, шляхом подачі апеляційної скарги в 30-дений строк з дня проголошення рішення. У випадку, якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Головуючий суддя Ю.В. Фирса
Суд | П'ятихатський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2025 |
Оприлюднено | 31.01.2025 |
Номер документу | 124784516 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
П'ятихатський районний суд Дніпропетровської області
Фирса Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні