Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
26100смт.Новоархангельськ Кіровоградськоїобласті,вул.Слави 26
30.01.2025 №394/135/25
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про самовідвід судді
Суддя Новоархангельськогорайонного суду Кіровоградської області Краснопольська Л.П., розглянувши в порядку письмового провадження матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Голованівської районної військової адміністрації, ГУ Держгеокадастру в Кіровоградській області, Надлацької сільської ради про визнання права власності на спадкове майно, -
В С Т А Н О В И Л А :
28.01.2025 року до Новоархангельського районного суду через електронний суд надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Голованівської районної військової адміністрації, ГУ Держгеокадастру в Кіровоградській області, Надлацької сільської ради про визнання права власності на спадкове майно
29.01.2025року головуючиму справі заявлено самовідвід по данійцивільній справі, з тих підстав, що позиція стосовно підстав позову була висловлена судом під час ухвалення рішення під його головуванням у цивільній справі № 2/394/240/24 394/360/24 за позовом ОСОБА_1 до Надлацької сільської ради про визнання права власності на земельну частку (пай), асаме відмовлено в задоволенні позовних вимог з тих же підстав, що і стали предметом поданого позову.
Вирішуючи питання самовідводу, суддя приходить до наступних висновків:
Згідно ч. 1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Статтею 15 Кодексу суддівської етики передбачено, що неупереджений розгляд справ є основним обов`язком судді. Суддя має право заявити самовідвід у випадках, передбачених процесуальним законодавством, у разі наявності упередженості щодо одного з учасників процесу, а також у випадку, якщо судді з його власних джерел стали відомі докази чи факти, які можуть вплинути на результат розгляду справи. Суддя не повинен зловживати правом на самовідвід. Суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи у разі неможливості ухвалення ним об`єктивного рішення у справі.
Згідно пункту 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Відповідно до п. 2.5 Бангалорських принципів поведінки судді, що схвалені резолюцією № 2006/23 Економічної та Соціальної ради ООН від 27.07.2006 суддя заявляєсамовідвідвід участіврозглядісправи втомувипадку,якщодля нього неможливо винесенняоб`єктивногорішення усправі,або втому випадку, коли устороннього спостерігача моглибвиникнутисумніви внеупередженостісудді.Асаме, у судді склалося реальне упереджене ставлення до якоїсь зі сторін або судді з його власних джерел стали відомі певні докази чи факти стосовно справи, яка розглядається. Раніше при розгляді цього самого предмета спору суддя виступав як адвокат чи долучався до справи, як важливий свідок. Суддя чи члени його родини матеріально зацікавлені в рішенні у відповідній справі. Суддя не може бути відсторонений від участі у розгляді справи в тому випадку, коли жодний інший суд не може бути призначений для розгляду даної справи або через терміновий характер справи, коли зволікання в її вирішенні може призвести до серйозної судової помилки.
Відповідно до практики ЄСПЛ (рішення від 09.11.2006 р. у справі «Білуха проти України», від 28.10.1998 р. у справі «Ветштан проти Швейцарії») важливим питанням є довіра, яку суди повинні вселяти у громадкість у демократичному суспільстві. Судді зобов`язані викликати довіру в учасників судового розгляду, а тому будь-який суддя, стосовно якого є підстави для підозри у недостатній неупередженості, повинен брати самовідвід або бути відведений.
Задля уникнення будь-яких непорозумінь при вирішенні даного спору головуючий суддя має бути відведений заради виключення можливості стверджувати про сумнів щодо його об`єктивності та упередженості.
Враховуючи викладені обставини, суд дійшов висновку, що з метою уникнення будь-яких сумнівів у неупередженості судді при розгляді справи та забезпечення довіри учасників справи до судових рішень, заява про самовідвід головуючого у розгляді в справі № 394/135/25 Краснопольської Л.П. підлягає задоволенню, а матеріали справи слід передати до канцелярії суду для автоматичного перерозподілу справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.36,40,260,353 ЦПК України, -
П О С Т А Н О В И В :
Заяву про самовідвід судді Краснопольської Людмили Петрівни від розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Голованівської районної військової адміністрації, ГУ Держгеокадастру в Кіровоградській області, Надлацької сільської ради про визнання права власності на спадкове майно - задовольнити.
Цивільну справу номер провадження 2о/394/123/25 єдиний унікальний номер 394/135/25 передати до канцелярії Новоархангельського районного суду.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає і набирає законної сили негайно після її підписання.
Суддя:
Суд | Новоархангельський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2025 |
Оприлюднено | 31.01.2025 |
Номер документу | 124784738 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
Запорожець О. М.
Цивільне
Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
Краснопольська Л. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні