Справа № 601/3727/24
Провадження № 2/601/128/2025
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 січня 2025 року
Кременецький районний суд Тернопільської області у складі:
головуючого судіШульгач Н.М.,
за участю секретарясудового засідання Радчук І.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду м.Кременець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Кременецької міської ради про визнання права власності на спадкове майно,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Кременецької міської ради про встановлення факту родинних відносин, а саме, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 є чоловіком ОСОБА_1 та визнання права власності на спадкове майно, а саме на земельну ділянку розміром 1,78 га, згідно державного акта на право приватної власності на землю серії Р1 №660141.
До початку підготовчого судового засідання від представника відповідача надійшла заява про те, що об`єктом спадкування є земельна ділянка площею 1,78 га, яка знаходиться на території Млинівецької сільської ради Кременецького району, яка віднесена до Вишнівецької селищної територіальної громади із адміністративним центром в с.Вишнівець, а тому Кременецька міська рада є неналежним відповідачем.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що справа не підсудна Кременецькому районному суду Тернопільської області.
В судовому засіданні встановлено, що позивачем заявлено позовну вимогу щодо визнання права власності на земельну ділянку розміром 1,78 га, яка знаходиться на території Млинівецької сільської ради. Територія Млинівецької сільської ради віднесена до Вишнівецької селищної територіальної громади із адміністративним центром в с.Вишнівець.
Відповідно до ч.1 ст.30ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
З урахуванням наведеного, позов про визнання права власності на земельну ділянку розміром 1,78 га, яка знаходиться на території Млинівецької сільської ради має пред`являтися за місцем знаходження цього майна за правилами виключної підсудності.
Законом України № 950-ІХ від 03.11.2020 «Про внесення зміни до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів», який набрав чинності 10.12.2020, в редакції закону від01.12.2022року №2808ІХ розділ ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України Про судоустрій і статус суддів України» п. 3-1 був викладений в такій редакції: «До набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX"».
Відповідно листа Ради суддів України № 9рс-466/20-вих. від 22.07.2020, до зміни системи судоустрою та приведення її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, місцеві загальні суди продовжують здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.
Село Вишнівець, до прийняття постанови Верховної РадиУкраїни від17.07.2020№ 807-ІХ«Про утвореннята ліквідаціюрайонів» входило до складу Збаразького району Тернопільської області, яке віднесено до юрисдикції Збаразького районного суду Тернопільської області, у зв`язку з чим дана справа не підсудна Кременецькому районному суду Тернопільської області.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно ст.32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Крім того, недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (ч.1 ст.378 ЦПК України).
Враховуючи викладене, суд вважає необхідним направити за підсудністю цивільний позов ОСОБА_1 доКременецької міськоїради провизнання прававласності наспадкове майно до Збаразького районного суду Тернопільської області.
Керуючись ст. ст.27,28,32,32,187 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Кременецької міської ради про визнання права власності на спадкове майно, передати за підсудністю для розгляду до Збаразького районного суду Тернопільської області (адреса: вул. Грушевського,13, м.Збараж, 47302).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Головуючий:
Суд | Кременецький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2025 |
Оприлюднено | 31.01.2025 |
Номер документу | 124786870 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Кременецький районний суд Тернопільської області
Шульгач Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні