Справа № 303/8249/24
У Х В А Л А
про організацію виконання експертизи
30 січня 2025 року м. Мукачево
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
у складі головуючого судді Заболотного А.М.
секретар судового засідання Желізняк К.П.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в порядку загального позовного провадження в залі суду в м. Мукачево клопотання щодо організації виконання експертизи по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Навібуд», виконавчого комітету Мукачівської міської ради, Управління міського господарства Мукачівської міської ради, Мукачівської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_2 , про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,-
в с т а н о в и в:
В провадженні суду перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ТзОВ «Управляюча компанія «Навібуд», виконавчого комітету Мукачівської міської ради, Управління міського господарства Мукачівської міської ради, Мукачівської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_2 , про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
Ухвалою суду від 08.10.2024 року позовну заяву прийнято до розгляду в порядку загального позовного провадження. Підготовче засідання по справі призначено на 06.11.2024 року, відкладено на 20.11.2024 року та на 03.12.2024 року.
Ухвалою суду від 03.12.2024 року призначено судову будівельно-технічну експертизу, провадження у справі на час проведення експертизи зупинено.
24.01.2025 року від Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України надійшов лист щодо організації виконання експертизи, згідно з яким ставиться питання про погодження строків виконання експертизи у строк понад 90 календарних днів, але не раніше виконання експертиз, призначених процесуальними документами, які надішли швидше, а тому просить суд погодити виконання судової експертизи у строк понад 90 днів, що зумовлено експертною завантаженістю.
Ухвалою суду від 27.01.2025 року провадження в цивільній справі поновлено, підготовче засідання призначено на 30.01.2025 року.
Представник позивача в підготовче засідання не з`явився, подав до суду заяву про проведення підготовчого засідання без його участі у якій також зазначив про те, що не заперечує проти погодження проведення судової експертизи у строк понад 90 календарних днів.
Представник відповідачів Ільтьо І.І. в підготовче засідання не з`явився, подав до суду заяву у якій зазначив про проведення підготовчого засідання без його участі.
Представник відповідача ТзОВ «Управляюча компанія «Навібуд» в підготовче засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Третя особа в підготовче засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши заявлене клопотання, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено 24.01.2025 року від судового експерта Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України надійшов лист щодо організації виконання експертизи, згідно з яким ставиться питання про погодження строків виконання експертизи у строк понад 90 календарних днів, але не раніше виконання експертиз, призначених процесуальними документами, які надішли швидше, а тому просить суд погодити виконання судової експертизи у строк понад 90 днів, що зумовлено експертною завантаженістю.
Відповідно до п. 2.1 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої Наказом Міністерств юстиції України № 53/5 від 08.10.1998 року, експерт має право відповідно до процесуального законодавства заявляти клопотання про надання додаткових матеріалів і зразків та вчинення інших дій, пов`язаних із проведенням експертизи.
Як передбачено п. 1.13 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої Наказом Міністерств юстиції України № 53/5 від 08.10.1998 року, що строк проведення експертизи встановлюється залежно від складності дослідження з урахуванням експертного навантаження фахівців керівником експертної установи (або заступником керівника чи керівником структурного підрозділу) у межах: 10 календарних днів - щодо матеріалів з невеликою кількістю об`єктів та вирішуваних питань і простих за характером досліджень; 30 календарних днів - щодо матеріалів із середньою кількістю об`єктів та вирішуваних питань або середньої складності за характером досліджень; 60 календарних днів - щодо матеріалів з великою кількістю об`єктів та вирішуваних питань або складних за характером досліджень; понад 60 календарних днів - щодо матеріалів із великою кількістю об`єктів та вирішуваних питань (більше десяти), виходячи з фактично необхідного для експерта часу або особливо складних за характером досліджень (досліджень з використанням криміналістичного обладнання (лазерного, оптичного, електронного), проведення експериментальних досліджень, застосування декількох методів); понад 90 календарних днів - якщо експертиза є особливо складною чи багатооб`єктною, потребує вирішення більше десяти питань або вирішення питань, які потребують декількох досліджень, чи налічує понад п`ять томів матеріалів справи або є комплексною чи потребує залучення фахівців з інших установ (у тому числі судово-медичних), підприємств, організацій і не може бути виконана в зазначені строки. При цьому більший розумний строк установлюється за письмовою домовленістю з органом (особою), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), після попереднього вивчення експертом наданих матеріалів. Також передбачено, що у разі значного завантаження експерта та знаходження в нього на виконанні одночасно понад десяти експертиз, у тому числі комісійних та комплексних, вказані терміни можуть бути переглянуті або встановлені додатково з урахуванням необхідного реального часу на їх виконання.
З урахуванням надмірної завантаженості судового експерта та зазначеної вище позиції сторін, суд приходить до висновку про погодження строку на проведення експертизи в строк понад 90 календарних днів, враховуючи складність, кількість об`єктів дослідження, матеріалів справи, а також питань, які потребують дослідження.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Оскільки для проведення експертизи потрібний певний проміжок часу, суд вважає за необхідне на час проведення експертизи провадження у справі зупинити.
Керуючись ст.ст. 103, 104, 252, 253, 258-260 ЦПК України, суд,-
п о с т а н о в и в:
Клопотання задовольнити.
Погодити проведення судової будівельно-технічної експертизи, призначеної ухвалою Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 03.12.2024 року, у строк понад 90 календарних днів.
Копію ухвали негайно направити для відома всім учасникам процесу.
Провадження у справі на час проведення експертизи зупинити.
Ухвала підлягає оскарженню лише в частині зупинення провадження у справі протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя А.М.Заболотний
Суд | Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2025 |
Оприлюднено | 31.01.2025 |
Номер документу | 124788171 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Заболотний А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні