Справа № 163/2585/24
Провадження № 2-о/163/37/25
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
28 січня 2025 року Любомльський районний суд Волинської області
в складі головуючого судді Павлуся О.С.
присяжних Кучерини Т.М., Чигрин О.В.,
з участю секретаря Семенюк К.М.,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Любомль Волинської області в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про визнання фізичної особи недієздатною та призначення їй опікуна (заінтересована особа Головненська селищна рада Ковельського району Волинської області),
в с т а н о в и в :
У заяві представник заявника ОСОБА_1 адвокат Климович Т.Д. просить визнати недієздатною двоюрідну сестру заявника ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та призначити заявника її опікуном.
Заявлені вимоги обґрунтовано тим, що ОСОБА_2 з дитинства має інвалідність першої групи А, її захворювання пов`язане із психічним розладом, а саме хворіє на помірну розумову відсталість з вираженим розладом мовлення, має обмежену здатність контролювати свою поведінку, потребує стороннього догляду. Для визначення психічного розладу здоров`я ОСОБА_2 просила призначити у справі судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити експертам Волинської філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України».
Учасники справи в судове засідання не з`явились.
Представник заявника в канцелярію суду подала заяву про проведення засідання за її та заявника відсутності, просила призначити в справі судово-психіатричну експертизу.
Захисник особи, щодо якої подано заяву, Талашко І.М. електронною поштою надіслала клопотання про проведення цього судового засідання за її відсутності, у зв`язку із перебуванням у відпустці.
Від заінтересованої особи Головненської селищної ради надійшла заява про відсутність заперечень щодо заявлених вимог та розгляд справи за відсутності представника ради.
За викладених обставин судове засідання проведено без фіксації судового процесу технічними засобами (ч.2 ст.247 ЦПК України).
Частиною 3 статті 297 ЦПК України передбачено, що у заяві про визнання фізичної особи недієздатною мають бути викладені обставини, що свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад, внаслідок чого особа не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
Згідно із ст.298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Із доданих до заяви копій довідки до акту МСЕК серії ААГ № 587215, виписки №67 17.09.2024 із медичної картки амбулаторного хворого, висновку лікарської комісії медичного закладу щодо необхідності постійного стороннього догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу № 747 від 16 серпня 2024 року вбачається, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є особою з інвалідністю з дитинства, з 04.10.2023 має першу А групу інвалідності довічно, потребує постійного стороннього догляду і допомоги, їй протипоказана робота з психоемоційним навантаженням, має легку розумову відсталість, поєднану з вираженим розладом мовлення, обмежена у здатності контролювати свою поведінку.
Таким чином, враховуючи дані медичної документації, суд встановлено підстави для призначення судово-психіатричної експертизи, на час проведення якої провадження в справі слід зупинити.
Керуючись ст.ст.104, 105, 252, 253, 260, 298 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в :
Призначити в цій справі судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити питання:
1.Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будь-яким психічним захворюванням? Якщо так, то яким саме і чи є це захворювання хронічним?
2. Чи може ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , розуміти значення своїх дій та ними керувати?
3. Чи потребує ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , стороннього догляду внаслідок психічного захворювання?
4.Чи може ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,за своїмпсихічним станомздоров`я братиучасть всудових засіданнях та давати пояснення?
Виконання експертизи доручити експертам Волинської філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» (адреса місця знаходження: 45601, Волинська область, Луцький район, село Липини, вулиця Теремнівська, будинок 98).
Попередити експертів, що проводитимуть експертизу, про кримінальну відповідальність за ст.384 КК України за завідомо неправдивий висновок та за ст.385 КК України за відмову від виконання покладених на нього обов`язків.
Для проведення експертизи надати експертам матеріали цивільної справи.
Забезпечення доставки підекспертної ОСОБА_2 для проведення її обстеження у визначену експертною установою дату та годину покласти на заявника ОСОБА_1 .
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
На ухвалу протягом 15 днів з дня її проголошення може бути подано апеляційну скаргу до Волинського апеляційного суду.
Головуючий: суддя О.С. Павлусь
Присяжні: Т.М. Кучерина
О.В. Чигрин
Суд | Любомльський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2025 |
Оприлюднено | 31.01.2025 |
Номер документу | 124789674 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Любомльський районний суд Волинської області
Павлусь О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні