Справа № 368/112/25
У Х В А Л А
Іменем України
"30" січня 2025 р. Кагарлицький районний суд Київської області в складі :
головуючого судді Іванюти Т.Є.
при секретарі Вареник О.Л.
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в м. Кагарлику цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Національного музею народної архітектури та побуту України, - про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди, -
в с т а н о в и в:
24.01.2025 року до Кагарлицького районного суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Національного музею народної архітектури та побуту України, - про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди.
В позовній заяві вказано, що позивачка зареєстрована у АДРЕСА_1 , а місце знаходження відповідача АДРЕСА_2 .
У клопотанні про витребування доказів ОСОБА_1 вказує своє фактичне місце проживання АДРЕСА_3 .
Дотримання правилпідсудності єгарантією правана справедливийсуд,тобто насуд,встановлений законом.Адже «суд,встановлений законом»(законнийсуд),є необхіднимінституційним елементомсправедливого правосуддяв томурозумінні,яке цьомупоняттю надаєстаття 6Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод,яка гарантує,що коженпри вирішенніспору щодойого цивільнихправ таобов`язківмає правона справедливийі відкритийрозгляд упродовжрозумного строкунезалежним ібезстороннім судом,встановленим законом.Лише такийсуд,керуючись правовимизасадами таза встановленоюзаконом процедурою,є компетентнимздійснювати правосуддя.
Відповідно до ч. 2 ст. 27 ЦПК України, позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб.
П.1ч.1ст.31ЦПК Українипередбачено,що судпередає справуна розглядіншому суду,якщо справаналежить дотериторіальної юрисдикції(підсудності)іншого суду. е є важливою гарантією для вирішення судових спорів у розумні строки
Відповідно до ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому ст. 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
За таких обставин, оскільки відповідач знаходиться у АДРЕСА_2 , позивачка проживає у АДРЕСА_3 , а відстань від м.Києва до м.Кагарлика становить близько 100 км, то для зручності розгляду справи у розумні строки справа слід передати на розгляд іншому суду, а саме, за місцем знаходження відповідача, до Голосіївського районного суду м.Києва.
Керуючись ст. 27, 31 ЦПК України, -
у х в а л и в:
Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Національного музею народної архітектури та побуту України про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди, направити до Голосіївського районного суду м.Києва.
Передача справи на розгляд іншого суду за підсудністю здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 15 днів.
Суддя : Т.Є. Іванюта
Суд | Кагарлицький районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2025 |
Оприлюднено | 31.01.2025 |
Номер документу | 124790272 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Кагарлицький районний суд Київської області
Іванюта Т. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні