Справа № 182/5455/24
Провадження № 2/0182/856/2025
У Х В А Л А
Іменем України
30.01.2025 року м. Нікополь
Суддя Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області Кобеляцька -Шаховал І.О., розглянувши цивільну справу за позовом Кредитної спілки «Самара» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості -
В С Т А Н О В И В:
В провадження Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшла позовна заява Кредитної спілки «Самара» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Суддя, розглянувши матеріали справи, приходить до наступного.
Нікопольським міськрайонним судом Дніпропетровської області, в порядку ч.ч.6, 7 ст.187 ЦПК України, направлено запит про зареєстроване місце проживання (перебування) відповідача по справі. 29 листопада 2024 року на адресу суду надійшла відповідь на вищевказаний запит, згідно якої відповідач по справі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , однак, 27 червня 2024 року була знята з реєстраційного обліку у зв`язку зі смертю. 24 грудня 2024 року Нікопольським міськрайонним судом Дніпропетровської області, на підтвердження даного факту, було направлено запит до Нікопольського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Нікопольському районі Дніпропетровської області Міністерства юстиції (м.Одеса) та, згідно отриманої відповіді на вищевказаний запит, підтверджено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 померла, про що свідчить актовий запис № 65, складений 27 червня 2024 року.
У відповідності до ч.4 ст.25ЦК України, цивільна правоздатність фізичної особи припиняється в момент її смерті.
Зазначені норми дають підстави для висновку про те, що чинним законодавством України не передбачена можливості пред`явлення позову до особи, яка на час звернення до суду померла та правоздатність якої припинилась.
Також, суддя вважає за необхідне зазначити, що, оскільки, підставами процесуального правонаступництва можуть бути лише обставини, які виникли під час судового провадження у справі, а не до його початку, формальні підстави для застосування судом положеньст.55 ЦПК Українита встановлення правонаступників відсутні.
Відповідно до п.6 ч.1ст.186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які звернулися із позовною заявою або до яких пред`явлено позов, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Тому, враховуючи вищевказані обставини, на підставі п.6 ч.1ст.186 ЦПК України, суд вважає за необхідне відмовити позивачу у відкритті провадження у даній справі.
На підставі наведеного та керуючись вимогами п.6 ч.1ст.186 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В:
Відмовити увідкритті провадження по цивільній справі за позовом Кредитної спілки «Самара» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у зв`язку зі смертю.
Зобов`язати Головне управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області повернути Кредитній спілці «Самара» (код ЄДРПОУ 35934134) судовий збір по платіжній інструкції № 361 від 16 вересня 2024 року в розмірі 3 028 грн. (три тисячі двадцять вісім грн.) 00 коп., сплачений на розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 , МФО899998, код ЄДРПОУ37988155.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Дніпровського апеляційного суду Дніпропетровської області протягом п`ятнадцяти днів з дня його проголошення.
Суддя: І. О. Кобеляцька-Шаховал
Суд | Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2025 |
Оприлюднено | 31.01.2025 |
Номер документу | 124791808 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Кобеляцька-Шаховал І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні