Справа № 212/11089/24
У Х В А Л А
27 січня 2025 року м. Кривий Ріг
Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі: головуючого Чайкіна І.Б., за участю: секретаря судового засідання Крутиголови В.О., представниці позивачів - Гавриленко Ю.Ю. (в режимі відеоконференції), представниць відповідача: Власкіної Т.Я., Штефан Т.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 до АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «КРИВОРІЗЬКИЙ ЗАЛІЗОРУДНИЙ КОМБІНАТ», третя особа ПЕРВИННА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ТРУДЯЩИХ МЕТАЛУРГІЙНОЇ І ГІРНИЧОДОБУВНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «КРИВОРІЗЬКИЙ ЗАЛІЗОРУДНИЙ КОМБІНАТ» про визнання протиправним та скасування наказу, стягнення невиплаченої заробітної плати,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області перебуває згадана справа.
Представницею АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «КРИВОРІЗЬКИЙ ЗАЛІЗОРУДНИЙ КОМБІНАТ» були подані клопотання: (а) про розгляд справи в порядку загального позовного провадження. Обґрунтувала клопотання тим, що з метою ефективного захисту прав та інтересів відповідача, для всебічного, справедливого та об`єктивного розгляду справи, детального розгляду по суті, з`ясування всіх обставин справи, враховуючи її складність і множинність позивачів; (б) про виклик свідків в судове засідання; (в) про роз`єднання в 15 проваджень справу № 212/11089/24, оскільки вказана справа має 15 позивачів та відповідно до змісту позовних вимог, кожен з позивачів, що діють окремо один від одного просять АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «КРИВОРІЗЬКИЙ ЗАЛІЗОРУДНИЙ КОМБІНАТ» стягнути на користь кожного грошові кошти.
В судовому засіданні представниці відповідача - ОСОБА_16 , Штефан Т.М. наполягали на задоволенні вказаних клопотань з підстав викладених письмово.
Представниця позивачів ОСОБА_17 письмово виклала заперечення щодо вказаних клопотань, в судовому засіданні заперечувала щодо задоволення клопотань сторони відповідача, крім клопотання щодо розгляду справи в загальному провадженні.
Вислухавши пояснення учасників справи, оглянувши клопотання сторони відповідача та надані письмові заперечення сторони позивачів, дослідивши матеріали цивільної справи, суддя дійшов наступного
Щодо клопотання про розгляд справи в порядку загального позовного провадження.
За правилами ч. 4 ст. 277 ЦПК України якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про: залишення заяви відповідача без задоволення; розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Згідно із ч. 5 ст. 277 ЦПК України, якщо відповідач не подасть у встановлений судом строк такі заперечення, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин.
Відповідно до пункту 1 частини шостої статті 19 ЦПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Положеннями частини четвертою статті 19 ЦПК України визначено: спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Приписами ч. 1 ст. 274 ЦПК України встановлено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: 1) малозначні справи; 2) що виникають з трудових відносин; 3) про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд.
Відповідно до частини четвертої статті 274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: 1) що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, розірвання шлюбу та поділ майна подружжя; 2) щодо спадкування; 3) щодо приватизації державного житлового фонду; 4) щодо визнання необґрунтованими активів та їх витребування відповідно до глави 12 цього розділу; 5) в яких ціна позову перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 6) інші вимоги, об`єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 1-5 цієї частини.
Аналіз зазначених норм дає підстави для висновку, що спрощене позовне провадження застосовується для розгляду малозначних справ, крім справ передбачених частиною четвертою статті 274 ЦПК України.
Обставини справи, що згідно частини третьої статті 274 ЦПК України, мають значення для вирішення питання про можливість розгляду справи в порядку спрощеного провадження, також свідчать про наявність підстав для розгляду цієї справи в спрощеному порядку, тому суд приходить до висновку про те, що справа підлягає подальшому розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, оскільки відповідно до положень ч. 6 ст. 19 ЦПК України даний спір є малозначним.
Однак відповідачем не доведена необхідність переходу до розгляду справи в порядку загального позовного провадження.
Разом з тим, суд звертає увагу, що спрощене провадження, як і загальне позовне провадження спрямовані на всебічний, повний та об`єктивний розгляд справи з дослідженням всіх наданих сторонами доказів, вивченням всіх заяв сторін по суті справи, тобто спрощене провадження не є провадженням, в якому розглядаються безспірні вимоги. Отже, сторони не позбавлені можливості викласти свої доводи, аргументи, міркування, заперечення у письмових заявах по суті справи, не позбавлені можливості надавати суду свої докази на спростування вимог у строки, визначені судом або законом, заявляти відповідні клопотання та в повній мірі користуватися правами, передбаченими ЦПК України.
Суд з урахуванням предмету спору та ціни позову приходить висновку про відмову у задоволенні заяви представників АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «КРИВОРІЗЬКИЙ ЗАЛІЗОРУДНИЙ КОМБІНАТ» про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Щодо виклику свідків.
За правилами ст.91ЦПК України виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи. У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити. Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання. В ухвалі про відкриття провадження у справі, або в іншій ухвалі, якою суд вирішує питання про виклик свідка, суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
Відповідно до ч.4 ст. 91 ЦПК України в ухвалі про відкриття провадження у справі або в іншій ухвалі, якою суд вирішує питання про виклик свідка, суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
Оскільки є необхідність допиту зазначених у клопотанні свідків, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання сторони відповідача про виклик свідків.
Щодо роз`єднання позовних вимог.
Згідно із ч.1 ст.188 ЦПК України в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.
Частиною 6 ст.188 ЦПК передбачено, що суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи вправі до початку розгляду справи по суті роз`єднати позовні вимоги, виділивши одну або декілька об`єднаних вимог в самостійне провадження, якщо це сприятиме виконанню завдання цивільного судочинства.
Відповідно до пп. 4 п. 15 Постанови №2 Пленуму Верховного Суду України від 12.06.2009 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» роз`єднання кількох поєднаних в одному провадженні вимог може мати місце лише за умови, що їх сумісний розгляд ускладнює вирішення справи (зокрема, у зв`язку з необхідністю призначення складної експертизи за окремими вимогами, тривалого відрядження або тяжкого захворювання одного чи кількох з позивачів або відповідачів).
Положеннями ст. 2 ЦПК України передбачено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Дотримуючись вказаних вимог закону, суд приходить до висновку, що спільний розгляд позовних вимог є доцільним, а доводи на які сторона відповідача посилається в обґрунтування цього клопотання не є достатніми.
З огляду на зазначене у клопотанні представника відповідача про роз`єднання позовних вимог слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 260, 274, 277, 353 ЦПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні клопотання представниці АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА«КРИВОРІЗЬКИЙ ЗАЛІЗОРУДНИЙКОМБІНАТ» Штефан Тетяни Миколаївни про розгляд справи в порядку загального позовного провадження - відмовити.
У задоволенні клопотання представниці АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА«КРИВОРІЗЬКИЙ ЗАЛІЗОРУДНИЙКОМБІНАТ» Штефан Тетяни Миколаївни про роз`єднання позовних вимог - відмовити.
У задоволенні клопотання представниці АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА«КРИВОРІЗЬКИЙ ЗАЛІЗОРУДНИЙКОМБІНАТ» Штефан Тетяни Миколаївни про визнання особистої явки позивачів обов`язковою - відмовити.
Клопотання представниці АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА«КРИВОРІЗЬКИЙ ЗАЛІЗОРУДНИЙКОМБІНАТ» Штефан Тетяни Миколаївни про виклик свідків - задовольнити.
Викликати в судове засідання свідків:
- ОСОБА_18 , (місце роботи: АДРЕСА_1 );
- ОСОБА_19 , (місце роботи: АДРЕСА_1 );
- ОСОБА_20 , (місце роботи: с. Мар`янівка, база відпочинку «Затишок»);
- ОСОБА_21 , (місце роботи: с. Мар`янівка, база відпочинку «Затишок»);
- ОСОБА_22 , (місце проживання зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2 .
Попередити свідків про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України - за завідомо неправдиві показання та за відмову від дачі показань.
Повідомити про час, дату судового засідання, в яке свідки викликатимуться для допиту.
Обов`язок щодо забезпечення явки свідка в судове засідання покласти на представників відповідача.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено 30.01.2025 року.
Суддя І. Б. Чайкін
Суд | Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2025 |
Оприлюднено | 31.01.2025 |
Номер документу | 124795559 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу
Чайкін І. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні