У Х В А Л А
Іменем України
№ 610/3792/24 № 1-кс/610/96/2025м. Балаклія30 січня 2025 року
Слідчий суддя Балаклійського районного суду Харківської області ОСОБА_1 , за участю: секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання начальника Балаклійського відділу Ізюмської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №12024221080000606 про арешт майна,
в с т а н о в и в:
28.01.2025 до суду надійшло клопотання прокурора про арешт майна від 28.01.2025.
Предметом клопотання є майно: мобільний телефон марки «TECNO Kl4 SPARK Go1» сірого кольору IMEI: НОМЕР_1 ; НОМЕР_2 та оригінали документів на об'єкт нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: технічний паспорт реєстраційний № НОМЕР_3 , свідоцтво про право на спадщину серія НТК № 456749, витяг з Державного реєстру речових прав, власником яких є ОСОБА_4 .
Клопотання обґрунтовано тим, що в ході проведення досудового розслідування за ч. 2 ст. 190 КК України 27.01.2025 при проведенні обшуку за ухвалою слідчого судді було виявлено та вилучено зазначене у клопотанні майно, яке зберегло на собі сліди вчинення кримінального правопорушення та містить інші відомості, які можуть бути використані, як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, тому на нього доцільно накласти арешт з метою збереження речових доказів, які визнані такими за постановою слідчого.
Також необхідність накладення арешту на вищевказані телефон та документи зумовлюється тим, що в подальшому буде забезпечено проведення ряду судових експертиз, які вимагають відповідного доступу до об'єкта дослідження.
Незастосування цього заходу буде перешкоджати встановленню істини по справі внаслідок того, що вилучене майно може бути приховане, знищене, пошкоджене, зіпсоване, перетворене або відчужене.
Прокурор просив розглянути клопотання за його відсутності, клопотання підтримав.
Власник майна подала суду заяву про розгляд клопотання за її відсутності, щодо арешт її майна покладалась на розсуд суду.
Під час розгляду клопотання з наявних у суду матеріалів справи встановлено наступне.
23.09.2024 до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) внесені відомості про вчинене кримінальне правопорушення з правовою кваліфікацією за ч.1 ст.190 КК України, кримінальному провадженню присвоєний №12024221080000606.
Частиною 1ст.190КК Українипередбачено кримінальнувідповідальність за заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство).
На час розгляду клопотання убачається про те, що ОСОБА_4 , яка є власником житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 ,подала заяву про надання компенсації за знищений внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією РФ проти України, об'єкт нерухомого майна з додатками через застосунок «ДІЯ» та їй 29.08.2024 сформовано житловий сертифікат. При цьому, відповідно до висновку експерта за результатами проведення комплексної судової будівельно-технічної та вибухово-технічної експертизи, визначити технічну причину пошкодження та руйнування об`єкта нерухомості в цілому не надається можливим, але встановлено, що вона не знаходиться у причинно-наслідковому зв`язку з обстрілами з невстановленого виду озброєння.
На підставі ухвал слідчого судді Балаклійського районного суду Харківської області від 22.01.2025 про надання дозволу на обшук квартири за адресою: АДРЕСА_2 , з метою виявлення та фіксації відомостей про кримінальне правопорушення, відшукання чорнових записів, рукописних записів, нотаток що стосуються порядку та способу подання заяви та документів на отримання компенсації за знищене майно внаслідок бойових дій, платіжних квитанцій про сплату нотаріальних послуг, комп 'ютерної техніки, флеш-носіїв, мобільних та планшетних пристроїв, які містять графічні зображення/відеозаписи з відображенням стану об`єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , та за допомогою яких могла бути подана заява на отримання компенсації, документів, які подавалися на отримання ОСОБА_4 компенсації за знищене майно внаслідок бойових дій, 27.01.2025 було виявлено та протоколом обшуку вилучено у ОСОБА_4 : мобільний телефон марки «TECNO Kl4 SPARK Go1» сірого кольору в чохлі, IMEI: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 та оригінали документів на об'єкт нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: технічний паспорт реєстраційний № НОМЕР_3 , свідоцтво про право на спадщину серія НТК № 456749, витяг з Державного реєстру речових прав,якіможуть мати відношення до кримінального правопорушення та які за постановою ст. слідчого від 27.01.2025 визнано речовим доказом у вказаному кримінальному провадженні.
Згідно до ч. 7ст. 236 КПК Українизазначене у клопотанні майно вважається тимчасово вилученим.
Тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов'язаного з їх незаконним обігом (п. 3 ч. 2 ст. 167 КПК України).
Пункт 7 частини 2 статті 131 КПК України регламентує арешт майна, як один з заходів забезпечення кримінального провадження.
Відповідно до ч.3 ст.132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:
1)існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2)потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;
3)може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
У відповідності до ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
До того ж ч.2 ст.170КПК України передбачено, що арешт майна допускається з метою збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна, як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно із ч.3 ст.170КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи при наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст.98 цього Кодексу.
Згідно з ч.1 ст.98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Зазначене у клопотанні майно відповідає критеріям, зазначеним у ст.98 КПК України, тобто могло зберегти на собі сліди вчинення кримінального правопорушення або містити інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, тому є речовими доказами у даному кримінальному провадженні та на них необхідно накласти арешт з метою їх збереження.
У відповідності до ч.11 ст.170 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження шляхом позбавлення права на відчуження, розпорядження та користування цим майном є доцільним, оскільки в даному випадку забезпечує запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі.
Матеріали клопотання та встановлені судом обставини свідчать, що на цьому етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна з метою забезпечення збереження зазначених об'єктів, як речових доказів.
На підставі викладеного, керуючись ст. 170-174 КПК України,
п о с т а н о в и в:
1.Клопотання задовольнити повністю.
2.Накласти арешт на тимчасово вилучене 27.01.2025 в ході обшуку майно:
1)мобільний телефон марки «TECNO Kl4 SPARK Go1» сірого кольору, IMEI: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 ;
2)оригінал технічного паспорту реєстраційний № 281,
3)оригінал свідоцтва про право на спадщину серія НТК № 456749,
4)оригінал витягу з Державного реєстру речових прав щодо об'єкту нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 ,
позбавивши права на відчуження, розпорядження та користування цим майном.
3.Місце зберігання арештованого майна визначити дізнавачу, слідчому, прокурору у відповідності до порядку, визначеному Постановою Кабінету Міністрів України від 19.11.2012 №1104 «Про затвердження порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження».
4.Копію ухвали направити ініціатору клопотання для виконання та заінтересованим особам для інформування.
Ухвала виконується неґайно, може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення. Можливо слідчому судді заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Балаклійський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2025 |
Оприлюднено | 31.01.2025 |
Номер документу | 124796899 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Балаклійський районний суд Харківської області
Стригуненко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні