Справа № 592/1149/25
Провадження № 2/592/1031/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 січня 2025 року м.Суми
Ковпаківський районний суди м. Суми у складі головуючого судді Онайка Р.А., розглянувши матеріали справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Дочірнього підприємства «Завод обважених бурильних та ведучих труб» про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, -
у с т а н о в и в:
24.01.2025 ОСОБА_1 через представника ОСОБА_2 звернувся до суду із позовною заявою і просить стягнути з Дочірнього підприємства «Завод обважнених бурильних та ведучих труб» на його користь нараховану, але невиплачену заробітну плату в розмірі 13081,19 грн.
Відповідно до автоматизованої системи документообігу цивільна справа була розподілена судді Ковпаківського районного суду м. Суми Онайку Р.А.
Ухвалою суду від 27.01.2025 по справі відкрито спрощене позовне провадження.
Вказана справа підлягає передачі на розгляд до іншого суду з наступних підстав.
Відповідно до позову, відповідачем у справі є юридична особа - Дочірнє підприємство «Завод обважнених бурильних та ведучих труб», місцезнаходження: м. Суми, вул. Комарова, 2, ЄДРПОУ 30991664.
14.01.2025 ухвалою Господарського суду Сумської області відкрито провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства «Завод обважнених бурильних та ведучих труб», місцезнаходження: м. Суми, вул. Комарова, 2, ЄДРПОУ 30991664 (справа № 920/162/23).
Згідно ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Відповідно до ч. 1 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими ГПК України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Згідно ч. 2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про відшкодування шкоди та/або збитків, завданих боржнику; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
Матеріали справи, в якій стороною є боржник, щодо спорів, зазначених у частині другій цієї статті, провадження в якій відкрито до або після відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), за ініціативою учасника справи або суду невідкладно, але не пізніше п`яти робочих днів, надсилаються до господарського суду, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), який розглядає спір по суті в межах цієї справи (ч. 2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства).
Відповідно до висновку, викладеному у постанові Великої Палати Верховного Суду від 15.01.2020 у справі № 607/6254/15-ц законодавець захищає не лише права банкрута, а й права інших осіб, які мають вимоги до банкрута.
Захист таких осіб полягає у тому, що інші суди, незалежно від юрисдикції, які розглядали справи за позовами до відповідача, щодо якого відкрито провадження у справі про банкрутство після відкриття провадження в інших справах, не закривають таке провадження, а передають справу до належного суду для розгляду по суті. При цьому таким належним судом є виключно суд господарської юрисдикції, який відкрив справу про банкрутство відповідача.
Таке урегулювання процедури розгляду спорів до відповідача, щодо якого відкрито провадження у справі про банкрутство, встановлює зрозумілу і справедливу процедуру закінчення розгляду справи належним судом, дотримання принципу визначення юрисдикції справи та підсудності спорів одному господарському суду, який акумулює усі вимоги до відповідача, щодо якого порушено процедуру банкрутства.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що спір не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, а належить до господарської юрисдикції.
За встановлених обставин справа підлягає передачі до Господарського суду Сумської області, ухвалою якого від 14.01.2025 відкрито провадження у справі 920/162/23 про банкрутство Дочірнього підприємства «Завод обважнених бурильних та ведучих труб».
Керуючись ст. 7 Кодекс України з процедур банкрутства, ст. 19 ЦПК України,
п о с т а н о в и в:
Матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Дочірнього підприємства «Завод обважених бурильних та ведучих труб» про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати передати до Господарського суду Сумської області, на розгляді якого перебуває справа № 920/162/23 про банкрутство Дочірнього підприємства «Завод обважнених бурильних та ведучих труб».
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складання повного судового рішення безпосередньо до Сумського апеляційного суду. Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Р.А. Онайко
Суд | Ковпаківський районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2025 |
Оприлюднено | 03.02.2025 |
Номер документу | 124804299 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Ковпаківський районний суд м.Сум
Онайко Р. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні