Справа № 650/2875/24
Провадження № 1-кс/650/168/25
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про тимчасовий доступ до речей і документів
30 січня 2025 року слідчий суддя Великоолександрівського районного суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в селищі Велика Олександрівка клопотання протимчасовий доступдо речейі документів у межах кримінального провадження № 12024231090001202,
встановив:
Слідчий звернувся до суду із вказаним клопотанням в обґрунтування якого слідчий вказав, що вказаним органом досудового розслідування здійснюється досудове розслідування зазначеного кримінального провадження, в межах якого необхідно отримати тимчасовий доступ до вищевказаної інформації, яка: перебуває у володінні вказаного оператору телекомунікацій; сама по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становить державну таємницю; не може бути отримана в інший спосіб.
На судове засідання слідчий не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, що не перешкоджає розгляду справи, у відповідності до частини четвертої статті 163 КПК України.
Вивчивши клопотання та надані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до частини першої, пункту 5частини другоїстатті 159КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до частини першої статті 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до частини третьої статті 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Відповідно до частини четвертої статті 132 КПК України ухвала слідчого судді або суду про застосування заходів забезпечення кримінального провадження припиняє свою дію після закінчення строку її дії, скасування запобіжного заходу, ухвалення виправдувального вироку чи закриття кримінального провадження в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Відповідно до частин п`ятої, шостої, сьомої статті 132 КПК України для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні. Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються. До клопотання слідчого, дізнавача, прокурора про застосування, зміну або скасування заходу забезпечення кримінального провадження додається витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Відповідно до статті 159КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до частини першоїстатті 160КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 КПК України. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до статті 161 КПК України речами і документами, до яких заборонено доступ, є: 1) листування або інші форми обміну інформацією між захисником та його клієнтом або будь-якою особою, яка представляє його клієнта, у зв`язку з наданням правової допомоги; 2) об`єкти, які додані до такого листування або інших форм обміну інформацією.
Відповідно до пункту 7 частини першої статті 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить, зокрема, інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Відповідно до частин п`ятої та шостої статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.
Слідчий суддявстановив,що упровадженні слідчого відділення Бериславського районного відділу поліції ГУНП в Херсонській області перебувають матеріали кримінального провадження № 12024231090001202 від 12.06.2024 за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.190 КК України.
Під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження було встановлено, що 11.06.2024, до ЧЧ СПД № 1 Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області надійшло повідомлення від ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , військовослужбовця ЗСУ, в/ч НОМЕР_1 , який повідомив про те, що 11.06.2024, в мережі Інтернет на сайті « ІНФОРМАЦІЯ_2 », він знайшов оголошення про продаж автомобіля марки «Nissan» модель «Navara» 2008 року випуску, чорного кольору, за наявним в оголошені номером мобільного телефону НОМЕР_2 , він зв`язався з продавцем, який представився, як ОСОБА_4 , та в подальшому домовились про придбання вище вказаного транспортного засобу, для придбання якого з Польші, перевезення в Україну та оформлення всих необхідних документів, ОСОБА_3 зі своєї банківської картки « ІНФОРМАЦІЯ_3 » № НОМЕР_3 , шістьма окремими транзакціями, в період часу з 12:26 год. по 13:15 год. перерахував грошові кошти на загальну суму 226 800 гривень, на надані невідомою особою картокові рахунки № НОМЕР_4 ( ОСОБА_5 ) та № НОМЕР_5 ( ОСОБА_6 ), що перевищило суму вартості транспортного засобу, а також в подальшому невідома особа, яка представилась, як ОСОБА_4 та надіслала в месенждері фото паспорту на ім`я вище вказаної особи, перестала відповідати на телефоні дзвінки, в результаті чого, шляхом обману ОСОБА_3 , діючи в умовах воєнного стану в Україні, заволоділа належними останньому грошовими коштами у сумі 226800 гривень, чим спричинила потерпілому значну матеріальну шкоду.
Вжитими заходами з допиту потерпілого ОСОБА_3 було встановлено, що особа, яка незаконно заволоділа його грошовими коштами використовувала абонентський номер НОМЕР_6 .
У зв`язкуз чим,в ходідосудового розслідування,маючи даніномера вказаногоабонента телекомунікації,який можебути причетнимидо вчиненнявказаного кримінальногоправопорушення,виникла необхідністьу тимчасовомудоступі доречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю,а самедо інформації,яка знаходитьсяв операторівта провайдерівтелекомунікацій,про зв`язокабонентів імаршрутів їхпередавання заперіод часуз 11.06.2024по 12.06.2024з прив`язкоюдо адресрозташування таномерів базовихстанцій,які забезпечувализв`язок вказаноговище абонента,так якдана інформаціясама пособі абов сукупностіз іншимидоказами покримінальному провадженніможе бутивикористана длявстановлення виннихосіб,що користуваласьсвоїми мобільнимитерміналами,тобто своїмабонентськими номерами,які обслуговувалирізні базовістанції,яка перебуваєу володінніПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 »,за адресою: АДРЕСА_1 .
Встановленні обставини свідчать про наявність достатніх підстав вважати, що мали місце події, які містять ознаки складу вказаного кримінального правопорушення, запитувана інформація має значення для досудового розслідування, а відомості які в ній містяться можуть бути доказами під час судового розгляду, відшукувані речі та документи можуть знаходитися у вказаного оператора телекомунікацій, а тимчасовий доступ до них, в даному випадку є найбільш доцільним та ефективним способом їх отримання.
Отже, за встановлених обставин, слідчий суддя вважає, що наявні підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів в зазначених межах, а отже клопотання слідчого слід задовольнити.
Керуючись вищенаведеними положеннями КПК України, слідчий суддя Великоолександрівського районного суду Херсонської області,
постановив:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчим слідчого відділення Бериславського районного відділу поліції ГУНП в Херсонській області ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , або оперативним працівникам Бериславського районного відділу поліції ГУНП в Херсонській області ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, отримання та вилучення інформації (здійснення їх виїмки), яка знаходиться у володінні приватного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_4 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , щодо інформації про зв`язок абонента телекомунікації НОМЕР_6 з 11.06.2024 по 12.06.2024 включно, із зазначенням типу з`єднання, дати, часу, тривалості з`єднання, номеру А, IMEI А, номеру Б (у разі переадресації - номер, на який переадресовано з`єднання), сеансу зв`язку, координат LAC-CID, азимуту та назви соти.
Встановити строк дії ухвали протягом двох місяців з дня її постановлення.
Наслідки невиконання ухвали слідчого судді, передбачені статтею 166 КПК України.
Ухвала не може бути оскаржена та набирає законної сили з моменту її постановлення.
Слідчий суддя
Суд | Великоолександрівський районний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2025 |
Оприлюднено | 03.02.2025 |
Номер документу | 124804873 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Великоолександрівський районний суд Херсонської області
Сікора О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні