Справа № 947/33929/24
Провадження № 2/947/603/25
УХВАЛА
про залучення співвідповідача та витребування доказів
30.01.2025 м. Одеса
Київський районний суд м.Одеси у складі головуючого судді Цирфи К.А., за участі:
- секретаря судового засідання Ващенко М.О.,
- позивача ОСОБА_1 ,
- представника позивача Бондаренка С.Г.,
розглянувши клопотання представника позивача про залучення до участі у справі співвідповідача, а також витребування доказів у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Одеська товарна біржа, державний нотаріус Малиновської державної нотаріальної контори у містіОдесі МельникЛюдмила Василівна, про визнання правочину дійсним та визнання права власності в порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 2024 року до Київського районного суду м.Одеси з позовом звернувся ОСОБА_1 , поданим в його інтересах представником Бондаренком Станіславом Григоровичем, до ОСОБА_2 ,треті особи,які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Одеська товарна біржа,державний нотаріусМалиновської державної нотаріальної контори у містіОдесі МельникЛюдмила Василівна, про визнання договору №19885 купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 , укладеного на Одеській товарній біржі 08.04.1997 дійсним та визнання за позивачем право власності на вказану квартиру в порядку спадкування.
Ухвалою суду від 12.11.2024 праву призначено до розгляду в порядку загального позовного провадження.
Ухвалою суду від 19.12.2024 підготовче провадження у цій справі закрито, справу призначено до судового розгляду по суті на 30.01.2025.
Перед початком судового засідання представником позивача заявлено клопотання, яке останній уточнив під час його розгляду в судовому засіданні, про необхідність залучення до участі у цій справі як співвідповідача Одеську міську раду, а також витребування додаткових доказів. Своє клопотання вмотивував тим, що про залучення як співвідповідача орган місцевого самоврядування у справах про визнання права власності в порядку спадкування є відмінна практика Верховного Суду. Тому, з метою найбільш ефективного захистку прав позивача, звернувся з цим клопотання тільки на цій стадії судового процесу. При цьому посилався на останню судову практику Верховного Суду з цих питань.
Аналогічне вмотивування пропуску строку щодо витребування необхідних доказів зазначив і щодо витребування додаткових доказів, а саме витягу зі Спадкового реєстру про наявність (відсутність) посвідченого заповіту та/або спадкового договору, заведеної спадкової справи та виданого свідоцтва про право на спадщину в Київській державній нотаріальній конторі м. Одеса після смерті спадкодавця ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
За приписами ч.3,4 ст.51 ЦПК України після спливу строків, зазначених у частинах першій та другій цієї статті, суд може залучити до участі у справі співвідповідача або замінює первісного відповідача належним відповідачем виключно у разі, якщо позивач доведе, що не знав та не міг знати до подання позову у справі про підставу залучення такого співвідповідача чи заміну неналежного відповідача.
Про залучення співвідповідача чи заміну неналежного відповідача постановляється ухвала. За клопотанням нового відповідача або залученого співвідповідача розгляд справи починається спочатку.
З урахуванням викладеного суд доходить висновку, що представником позивача належним чином обґрунтовано поважність пропуску строків заявлення цього клопотання, а його часткове задоволення направлене на захист оспорюваних/невизнаних прав та інтересів позивача.
Згідно з п. 4 ч. 5 ст.12ЦПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим кодексом.
Відповідно до ч.1 ст.84ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
За приписами ч.1 ст. 8 Закону України «Про нотаріат» нотаріальна таємниця - сукупність відомостей, отриманих під час вчинення нотаріальної дії або звернення до нотаріуса заінтересованої особи, в тому числі про особу, її майно, особисті майнові та немайнові права і обов`язки тощо.
Довідки про вчинені нотаріальні дії та інші документи надаються нотаріусом протягом десяти робочих днів на обґрунтовану письмову вимогу суду, прокуратури, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування у зв`язку з кримінальним провадженням, цивільними, господарськими, адміністративними справами, справами про адміністративні правопорушення, що знаходяться у провадженні цих органів, з обов`язковим зазначенням номера справи та прикладенням гербової печатки відповідного органу, а також на обґрунтовану письмову вимогу державного виконавця, приватного виконавця за виконавчим провадженням з обов`язковим зазначенням номера виконавчого провадження та реквізитів виконавчого документа, на підставі якого здійснюється виконавче провадження, Національному агентству з питань запобігання корупції - на його письмовий запит, здійснений з метою виконання повноважень, визначенихЗаконом України"Про запобігання корупції", Антимонопольному комітету України, його територіальному відділенню - на їхню обґрунтовану письмову вимогу, направлену у зв`язку з розглядом справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, у встановлений органом Антимонопольного комітету України, головою його територіального відділення строк (ч.8 ст. 8 Закону України «Про нотаріат»)
Доказом є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи та інших обставин, які мають значення для вирішення справи (ч.1 ст. 76 ЦПК України).
Відповідно до положень ст.84 ЦПК України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Отже, з метою встановлення обставин, що мають значення для всебічного та повного розгляду справи, враховуючи, що витребування вказаних документів є важливим для вирішення справи та не можуть бути отримані самостійно позивачем, суд доходить висновку про необхідність витребування доказів, зазначених представником позивача.
Відповідно до ч. 5ст. 124 Конституції Українисудові рішення ухвалюються іменем України і є обов`язковими до виконання на всій території України.
Судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд у межах повноважень, наданих йому законом. Невиконання судових рішень має наслідком юридичну відповідальність, установлену законом. (ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).
З урахуванням викладеного, керуючись ст. 51, 76, 77, 81,84 ЦПК України,суд
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивача ОСОБА_4 про залученнядо участіу справіспіввідповідача тавитребування доказівзадовольнити частково.
1. Залучити доучасті уцивільній справі №947/33929/24 як співвідповідача Одеську міськураду (код ЄДРПОУ №26597691, адреса: м.Одеса, Площа Думська, буд.1).
Призначити судове засідання на 25.02.2025 на 14 год, яке провести у залі судових засідань в приміщенні Київського районного суду м.Одеси за адресою: м.Одеса, вул.Варненська, буд.3б, каб. 251, про що повідомити учасників справи.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
У вказаний строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст.178 ЦПК України, а також письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч.4 ст.178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копії відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.8 ст. 178 ЦПК України).
Позивач, у разі отримання відзиву на позову заяву, має право відповідно дост. 179 ЦПК України, у десятиденний строк з дня вручення відзиву на позову заяву, надати відповідь на відзив, до якої застосовуються правила, встановлені ч.3-5 ст.178 ЦПК України. Копія відповіді на відзив та доданих до неї документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду.
Відповідач, у разі отримання відповіді на відзив, має право відповідно дост.180 ЦПК України, у десятиденний строк з дня вручення відповіді на відзив, надати заперечення на відповідь на відзив, до якого застосовуються правила, встановлені ч.3-5ст.178 ЦПК України. Копії заперечень та доданих до них документів повинні бути надіслані (надані) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) заперечень до суду.
Відповідач, відповідно до ч. 1ст. 193 ЦПК України, має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Позивач протягом 10 днів з дня отримання цієї ухвали може подати своє заперечення проти заочного розгляду справи.
Учасники процесу мають можливість отримати інформацію щодо справи на веб-сторінці офіційного веб-порталу судової влади України за посиланням: https://court.gov.ua/fair/sud1512/.
2. Копію ухвали про залучення співвідповідача та витребування доказів разом з копією позовної заяви та доданими до неї матеріалами надіслати учасникам справи.
3.Витребувати уКиївській державнійнотаріальній конторім.Одеси інформацію та належним чином завірені копії документів, зокрема витяг зі Спадкового реєстру про наявність (відсутність) посвідченого заповіту та/або спадкового договору, заведеної спадкової справи та виданого свідоцтва про право на спадщину після смерті спадкодавця ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка мешкала за адресою: АДРЕСА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , про що Одеським міським відділом ДРАЦС ПМУ Міністерства юстиції (м.Одеса) вчинено актовий запис №11439 (свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1 від 10.11.2020).
Ухвала підлягає виконанню протягом 5 днів з дня її отримання (в частині надання витребуваних доказів).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються в апеляційну скаргу на рішення суду.
Суддя К. А. Цирфа
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2025 |
Оприлюднено | 03.02.2025 |
Номер документу | 124805463 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Цирфа К. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні