ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25006,
тел. (0522) 30-10-22, 30-10-23, код ЄДРПОУ 03499951,
e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
30 січня 2025 рокуСправа № 401/2430/23
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Глушкова М.С. розглянув клопотання ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі №401/2430/23
за позовом: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
до відповідача: Садівничого товариства "Керамік" (м. Світловодськ, Кіровоградська область, 27500)
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 )
про визнання недійсними рішень загальних зборів,
УСТАНОВИВ:
До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Садівничого товариства "Керамік" про визнання недійсними рішень загальних зборів.
Ухвалою від 28.01.2025 господарський суд закрив підготовче провадження у справі №401/2430/23 та призначив справу до судового розгляду по суті на 04.02.2025 о 12:30 год.
30.01.2025 до суду від позивача надійшло клопотання від 28.01.2025 про участь у засіданні суду в режимі відеоконференції у справі №401/2430/23 у приміщенні Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області.
Розглянувши вказане клопотання, суд звертає увагу, що за положеннями ч. 1-2, 5 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Згідно з ч. ч. 8-10 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов`язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з`явився, а також перевіряє повноваження представників.
Відповідно до розділу 6 Інструкції щодо роботи з технічними засобами фіксування судового засідання, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 06.06.2022 №156 (зі змінами) визначено, що для належного функціонування механізму бронювання відповідальна особа кожного суду вносить в підсистему відеоконференцзв`язку інформацію про зали судових засідань (їх кількість, доступну дату і час для бронювання тощо) та постійно підтримує в актуальному стані таку інформацію.
Суддя під час розгляду питання про можливість взяття участі учасника справи в судовому засіданні в режимі відеоконференції може використовувати наявну інформацію про доступні/недоступні зали судових засідань в інших судах, що міститься в підсистемі відеоконференцзв`язку.
Для визначення доступності залу судового засідання суддя отримує від секретаря судового засідання відповідну інформацію з підсистеми відеоконференцзв`язку та приймає рішення щодо бронювання необхідного залу судового засідання в іншому суді. Після прийняття рішення секретар судового засідання невідкладно здійснює таке бронювання.
Перевіривши на сайті відеоконференцзв`язку vkz.court.gov.ua інформацію щодо доступності залів судового засідання для бронювання в Світловодському міськрайонному суду Кіровоградської області, встановлено, що в період призначеного у справі №401/2430/23 судового засідання на 04.02.2025 о 12:30 год, здійснити бронювання залу судового засідання неможливо, з огляду на недоступність такого бронювання з 12:00 до 12:45 (перерва).
Суд зазначає, що вимогами чинного законодавства не передбачено можливості зміни дати та часу призначеного судового засідання у зв`язку поданням стороною заяви про її участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
За таких обставин, з огляду на відсутність технічної можливості проведення засідання суду 04.02.2025 о 12:30 год в режимі відеоконференції в приміщенні Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області, у задоволенні клопотання позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції слід відмовити.
Керуючись ст. 197, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні 04.02.2025 о 12:30 год в режимі відеоконференції у справі №401/2430/23 відмовити.
Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та оскарженню не підлягає.
Копію ухвали направити позивачу ( АДРЕСА_1 ).
Суддя М.С. Глушков
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2025 |
Оприлюднено | 03.02.2025 |
Номер документу | 124807870 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, з них оскарження рішень загальних зборів учасників товариств, органів управління |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Глушков М.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні