Рішення
від 30.01.2025 по справі 120/14668/24
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

30 січня 2025 р. Справа № 120/14668/24

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Воробйової Інни Анатоліївни, розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправним та скасування наказу , зобов`язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі ОСОБА_1 , позивач) з адміністративним позовом до військової частини НОМЕР_1 (далі військова частина НОМЕР_1 , відповідач), в якому просив:

- визнати протиправним та скасувати наказ командира військової частини НОМЕР_1 (з основної діяльності) №32 від 04.10.2024 «Про результати службового розслідування за фактом відсутності повернення податку на додану вартість від ТОВ «АЛТ Україна ЛТД», у частині притягнення підполковника медичної служби ОСОБА_1 , заступника командира військової частини НОМЕР_1 з медичного постачання до дисциплінарної відповідальності та накладення дисциплінарного стягнення у вигляді суворої догани, а також позбавлення частини грошового забезпечення;

-зобов`язати командира військової частини НОМЕР_1 здійснити виплату грошового забезпечення у повному обсязі ОСОБА_1 відповідно до вимог Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 07 червня 2018 року № 260 (зі змінами).

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що при прийнятті рішення про притягнення до відповідальності повністю проігноровано вимоги статті 86 Закону України «Про Дисциплінарний статут Збройних Сил України», відповідно якої під час накладення дисциплінарного стягнення та обрання його виду враховується: характер та обставини вчинення правопорушення, його наслідки, попередня поведінка військовослужбовця, а також тривалість військової служби та рівень знань про порядок служби. В свою чергу, оскаржуваний наказ командира Військової частини НОМЕР_1 від 04.10.2024 №32 винесений без врахування ступеню тяжкості вчиненого порушення, обставин справи, а також без врахування загальної тривалості військової служби ОСОБА_1 , його рівня знань про порядок служби, що не може узгоджуватися з вимогами Дисциплінарного статуту.

Позивач вказує, що відправив лист на адресу ТОВ «АЛТ УКРАЇНА ЛТД» 2 липня 2024р., тобто термін виконання перевищив один день. Лист був підготовлений та оформлений вчасно, проте, необхідно також враховувати час на його реєстрацію та направлення засобами поштового зв`язку.

При цьому, на думку позивача, притягнення військовослужбовця до дисциплінарної відповідальності у вигляді суворої догани через направлення листа на день пізніше не може бути співмірним покаранням, адже вчинене не потягло за собою жодних негативних наслідків. Зрештою, як вказує позивач, ТОВ «АЛТ УКРАЇНА ЛТД» було повернуто грошові кошти у розмірі 209328,26 грн., сплачені військовою частиною НОМЕР_1 на рахунок як ПДВ, згідно з договором від 24 жовтня 2023 року №137.

Окремо вказано й на те, що в посадовій інструкції відсутній обов`язок оформлення та направлення листів контрагентам. Також зазначено, що позивач не залучався до процедури закупівлі товарів за державні кошти від 24 жовтня 2023 року №137 між військовою частиною НОМЕР_1 та ТОВ «АЛТ Україна ЛТД», відповідно, йому не було надано інформації щодо юридичної особи постачальника ТОВ «АЛТ Україна ЛТД», тому позивачу знадобився час на опрацювання інформації, пошуку контактних даних, актуальної адреси.

Також позивач вказує, що за весь час несення військової служби на нього не було накладено такої кількості дисциплінарних стягнень як за останні кілька місяців. На адресу позивача від командира в/ч НОМЕР_1 неодноразово лунали погрози, що є способом психологічного тиску з боку керівництва на підлеглого та перевищенням командиром в/ч НОМЕР_1 Лілією Чорною службових повноважень.

Відтак, на думку позивача, його безпідставно притягнуто до дисциплінарної відповідальності, а отже наказ є протиправним та підлягає скасуванню.

Ухвалою від 05.11.2024 р. прийнято позовну заяву до розгляду , відкрито провадження у справі та вирішено здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

21.11.2024 р. надійшов відзив, в якому відповідач просив відмовити в задоволенні позову, зазначивши, що за результатом службового розслідування було чітко встановлено в чому полягає правопорушення позивача, також зазначено, які саме положення законодавства було порушено.

Що ж стосується міри відповідальності застосованої до позивача, то відповідач зазначив, що відповідно до статей 85, 86 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України на військовослужбовця, який порушує військову дисципліну або громадський порядок, можуть бути накладені лише ті дисциплінарні стягнення, які визначені цим Статутом і відповідають військовому званню військовослужбовця та дисциплінарній владі командира, що вирішив накласти на винну особу дисциплінарне стягнення. Якщо вину військовослужбовця повністю доведено, командир, який призначив службове розслідування, приймає рішення про притягнення військовослужбовця до дисциплінарної відповідальності та визначає вид дисциплінарного стягнення. Під час накладення дисциплінарного стягнення та обрання його виду враховується: характер та обставини вчинення правопорушення, його наслідки, попередня поведінка військовослужбовця, а також тривалість військової служби та рівень знань про порядок служби.

Так, під час накладення дисциплінарного стягнення та обрання його виду було враховано характер та обставини вчинення правопорушення, що полягало в порушенні ряду норм Статутів, зокрема військової дисципліни, яка зобов`язує кожного військовослужбовця додержуватися Конституції та законів України, Військової присяги, неухильно виконувати вимоги статутів Збройних Сил України, накази командирів, відповідно до ст. 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України.

Також при прийнятті спірного рішення враховано попередню поведінку позивача зокрема притягнення його до дисциплінарної відповідальності раніше, а саме наказами командира військової частини НОМЕР_1 № 252 від 28.06.2024 та № 26 від 04.09.2024.

Зазначені дисциплінарні стягнення не відіграли виховну роль і позивач надалі продовжує порушувати військову дисципліну та недбало ставиться до обов`язків військової служби, не сприяв у відновлені дисципліни.

Відповідач вказує, що законодавством не визначено переліку конкретних видів дисциплінарних правопорушень з прив`язкою до конкретних видів дисциплінарної відповідальності.

Тобто вибір конкретного стягнення відноситься до дискреційних повноважень старшого начальника (командира), при цьому, як було зазначено враховується: характер та обставини вчинення правопорушення, його наслідки, попередня поведінка військовослужбовця, а також тривалість військової служби та рівень знань про порядок служби.

Відповідач зазначає, що позивач вводить суд в оману, стверджуючи в своєму позові, що вчинене порушення не потягло за собою жодних негативних наслідків, адже ТОВ «АЛТ Україна ЛТД» не було повернуто грошові кошти у розмірі 209328,26 грн., сплачені військовою частиною НОМЕР_1 на рахунок як ПДВ, згідно з договором від 24 жовтня 2023 року №137». Згідно довідки фінансово-економічної служби військової частини НОМЕР_1 станом на 19.11.2024 податок на додану вартість в сумі 209328,26 грн. від ТОВ АЛТ Україна ЛТД» не повернуто.

Відповідач вказує, що хибними є твердження позивача щодо його обов`язків в посадовій інструкції, оскільки в такій передбачено один з основних обов`язків розробка проектів положень, розпоряджень, наказів та іншої службової документації по організації забезпечення лікарськими засобами, медичною технікою та майном відділення та кабінети госпіталю.

Також зазначено, що заступник начальника госпіталю з медичного постачання підпорядковується безпосередньо командиру військової частини НОМЕР_1 . У своїй роботі заступник начальника госпіталю з медичного постачання керується зокрема наказами командира в/ч НОМЕР_1 .

Так, командиром військової частини НОМЕР_1 було видано наказ № 253 від 28.06.2024 «Про належну організацію здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за напрямком медичного забезпечення», згідно якого заступнику командира частини з медичного постачання наказано вернутися до ТОВ «АЛТ УКРАЇНА ЛТД» з вимогою про повернення податку на додану вартість, сплаченого військовою частиною НОМЕР_1 згідно з договором про закупівлю товарів за державні кошти від 24.10.2023 № 137. Термін виконання до 01.07.2024. Особисто контролювати процес повернення коштів, сплачених військовою частиною НОМЕР_1 як податок на додану вартість згідно з вищевказаним договором. Заступник командира частини з медичного постачання ОСОБА_1 вищезазначений наказ командира не виконав, а саме підготувавши лист не направив його до ТОВ «АЛТ УКРАЇНА ЛТД», не проконтролював процес повернення коштів .

Відповідно, на думку відповідача, оскаржуваний наказ є правомірним та не підлягає скасуванню.

Розглянувши матеріали справи , оцінивши докази, суд встановив наступне.

28.06.2024 р. командиром військової частини НОМЕР_1 видано наказ №253 , пунктом 6 якого заступнику командира частини з медичного постачання наказано; звернутися до ТОВ «АЛТ УКРАЇНА ЛТД» з вимогою про повернення податку на додану вартість, сплаченого військовою частиною НОМЕР_1 згідно з договором про закупівлю товарів за державні кошти від 24.10.2023 № 137. Термін виконання до 01.07.2024; особисто контролювати процес повернення коштів, сплачених військовою частиною НОМЕР_1 як податок на додану вартість згідно з вищевказаним договором.

Заступник командира частини з медичного постачання ОСОБА_1 вищезазначений наказ командира не виконав, а саме підготувавши лист не направив його до ТОВ «АЛТ УКРАЇНА ЛТД».

Даний наказ доведено до відома ОСОБА_1 28.06.2024 р., про що свідчить підпис останнього.

Наказом №32 від 04.10.2024 р. «Про результати службового розслідування за фактом відсутності повернення податку на додану вартість від ТОВ «АЛТ Україна ЛТД» притягнуто підполковника медичної служби ОСОБА_1 , заступника командира військової частини НОМЕР_1 з медичного постачання, до дисциплінарної відповідальності та накладення дисциплінарного стягнення у вигляді суворої догани, а також позбавлення частини грошового забезпечення.

Зокрема, в наказі вказано, що за результатами службового розслідування встановлено, що станом на 22.08.2024 р. до військової частини не повернуто грошові кошти у розмірі 209328,26 грн. сплачені військовою частиною НОМЕР_1 на рахунок як ПДВ, згідно з договором від 24 жовтня 2023 року №137.

При цьому, в п. 6 наказу №253 від 28.06.2024 р. наказано заступнику командира частини з медичного постачання наказано вернутися до ТОВ «АЛТ УКРАЇНА ЛТД» з вимогою про повернення податку на додану вартість, сплаченого військовою частиною НОМЕР_1 згідно з договором про закупівлю товарів за державні кошти від 24.10.2023 № 137 з терміном виконання до 01.07.2024.

02.07.2024 р. ОСОБА_1 направив лист до ТОВ «АЛТ УКРАЇНА ЛТД», однак згідно листа товариства звернення від в/ч не отримано.

Відтак, в ході службового розслідування встановлено порушення наказу №253 , що є порушенням вимог статтей 1-3, 4 ДС ЗСУ, за що і застосовано до позивача відповідальність.

Не погоджуючись із наказом, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Визначаючись щодо позовних вимог, суд керується та виходить з наступного.

Сутність військової дисципліни, обов`язки військовослужбовців, а також військовозобов`язаних та резервістів під час проходження навчальних (перевірочних) і спеціальних зборів щодо її додержання, види заохочень та дисциплінарних стягнень, права командирів щодо їх застосування, а також порядок подання і розгляду заяв, пропозицій та скарг, визначаються Законом У країни "Дисциплінарний статут Збройних сил України" (далі - Закон № № 551-XIV, у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин)

Відповідно до статтей 1, 3 Закону № № 551-XIV військова дисципліна - це бездоганне і неухильне додержання всіма військовослужбовцями порядку і правил, встановлених статутами Збройних Сил України та іншим законодавством України.

Військова дисципліна досягається шляхом: виховання високих бойових і морально-психологічних якостей військовослужбовців на національно-історичних традиціях українського народу та традиціях Збройних Сил України, патріотизму, свідомого ставлення до виконання військового обов`язку, вірності Військовій присязі; особистої відповідальності кожного військовослужбовця за дотримання Конституції та законів України, Військової присяги, виконання своїх обов`язків, вимог статутів Збройних Сил України;

Згідно статті 4 Закон № № 551-XIV військова дисципліна зобов`язує кожного військовослужбовця додержуватися Конституції та законів України, Військової присяги, неухильно виконувати вимоги статутів Збройних Сил України, накази командирів.

Право командира - віддавати накази і розпорядження, а обов`язок підлеглого - їх виконувати, крім випадку віддання явно злочинного наказу чи розпорядження. Наказ має бути виконаний сумлінно, точно та у встановлений строк (стаття 6 Закону № № 551-XIV).

Відповідно до статтей 45, 48, 83, 84-86 У разі невиконання (неналежного виконання) військовослужбовцем своїх службових обов`язків порушення військовослужбовцем військової дисципліни або громадського порядку командир повинен нагадати йому про обов`язки служби, а за необхідності - накласти дисциплінарне стягнення.

На військовослужбовців можуть бути накладені такі дисциплінарні стягнення

а) зауваження;

б) догана;

в) сувора догана;

г) позбавлення чергового звільнення з розташування військової частини чи з корабля на берег (стосовно військовослужбовців строкової військової служби та курсантів вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти);

ґ) попередження про неповну службову відповідність (крім осіб рядового складу строкової військової служби);

д) пониження в посаді;

е) пониження у військовому званні на один ступінь (стосовно осіб сержантського (старшинського) та офіцерського складу);

є) пониження у військовому званні з переведенням на нижчу посаду (стосовно військовослужбовців сержантського (старшинського) складу);

ж) звільнення з військової служби через службову невідповідність (крім осіб, які проходять строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, а також військовозобов`язаних під час проходження навчальних (перевірочних) і спеціальних зборів та резервістів під час проходження підготовки та зборів).

На військовослужбовця, який порушує військову дисципліну або громадський порядок, можуть бути накладені лише ті дисциплінарні стягнення, які визначені цим Статутом і відповідають військовому званню військовослужбовця та дисциплінарній владі командира, що вирішив накласти на винну особу дисциплінарне стягнення.

Прийняттю рішення командиром про накладення на підлеглого дисциплінарного стягнення може передувати службове розслідування. Воно проводиться з метою уточнення причин і умов, що сприяли вчиненню правопорушення, та ступеня вини.

У кожному випадку вчинення корупційного або пов`язаного з корупцією правопорушення, інших порушень вимог Закону України "Про запобігання корупції" з метою виявлення причин та умов, що сприяли його вчиненню, службове розслідування призначається командиром самостійно або проводиться за його рішенням за поданням спеціально уповноваженого суб`єкта у сфері протидії корупції.

Службове розслідування призначається письмовим наказом командира (начальника), який прийняв рішення притягти військовослужбовця до дисциплінарної відповідальності. Воно може бути проведено особисто командиром (начальником), доручено військовослужбовцю офіцерського складу, а в разі вчинення правопорушення військовослужбовцем рядового, сержантського (старшинського) складу - також військовослужбовцю сержантського (старшинського) складу.

Якщо вину військовослужбовця повністю доведено, командир, який призначив службове розслідування, приймає рішення про притягнення військовослужбовця до дисциплінарної відповідальності та визначає вид дисциплінарного стягнення.

Під час накладення дисциплінарного стягнення та обрання його виду враховується: характер та обставини вчинення правопорушення, його наслідки, попередня поведінка військовослужбовця, а також тривалість військової служби та рівень знань про порядок служби.

Із процитованого видно, що за порушення військової дисципліни, яким є не виконання наказів командира може бути накладено дисциплінарне стягнення. При цьому, обираючи той чи інший вид стягнення у порядку, запропонованому законодавцем, від незначного - зауваження до найсуворішого - звільнення зі служби, керівник, ураховуючи характер відповідного проступку, застосовує саме той вид дисциплінарного стягнення, який відповідає суті цього проступку і є йому співмірним.

Відповідно до п.4 розділу 16 Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом МО від 07.06.2018 № 260 при порушенні військової дисципліни або у разі притягнення військовослужбовця наказом відповідного керівника до матеріальної відповідальності за шкоду, завдану державному майну, у тому числі військовому майну, майну, залученому під час мобілізації, під час виконання ними службових обов`язків, незадовільному виконанні службових обов`язків, виплата щомісячної премії військовослужбовцям здійснюється в таких розмірах:

у разі накладення на військовослужбовця дисциплінарного стягнення «догана», оголошеного письмовим наказом (розпорядженням) командира військової частини (керівника органу військового управління) або у разі притягнення військовослужбовця наказом відповідного керівника до матеріальної відповідальності за шкоду, завдану державному майну, у тому числі військовому майну, майну, залученому під час мобілізації, під час виконання ними службових обов`язків, яка призвела до матеріальних збитків на загальну суму більше одного до чотирьох прожиткових мінімумів включно, установлених для працездатних осіб на день видання наказу про притягнення особи до матеріальної відповідальності, - 90 відсотків встановленого розміру щомісячної премії;

у разі накладення на військовослужбовця дисциплінарного стягнення «сувора догана», оголошеного письмовим наказом (розпорядженням) командира військової частини (керівника органу військового управління), або у разі притягнення військовослужбовця наказом відповідного керівника до матеріальної відповідальності за шкоду, завдану державному майну, у тому числі військовому майну, майну, залученому під час мобілізації, під час виконання ними службових обов`язків, яка призвела до матеріальних збитків на загальну суму більше чотирьох до восьми прожиткових мінімумів включно, установлених для працездатних осіб на день видання наказу про притягнення особи до матеріальної відповідальності, - 80 відсотків встановленого розміру щомісячної премії;

у разі накладення на військовослужбовця двох дисциплінарних стягнень «догана» («сувора догана»), оголошених письмовим наказом (розпорядженням) командира військової частини (керівника органу військового управління) або у разі притягнення військовослужбовця наказом відповідного керівника до матеріальної відповідальності за шкоду, завдану державному майну, у тому числі військовому майну, майну, залученому під час мобілізації, під час виконання ними службових обов`язків, яка призвела до матеріальних збитків на загальну суму більше восьми до дванадцяти прожиткових мінімумів включно, установлених для працездатних осіб на день видання наказу про притягнення особи до матеріальної відповідальності, - 60 відсотків встановленого розміру щомісячної премії;

у разі накладення на військовослужбовця трьох дисциплінарних стягнень «догана» («сувора догана»), оголошених письмовим наказом (розпорядженням) командира військової частини (керівника органу військового управління), або у разі притягнення військовослужбовця наказом відповідного керівника до матеріальної відповідальності за шкоду, завдану державному майну, у тому числі військовому майну, майну, залученому під час мобілізації, під час виконання ними службових обов`язків, яка призвела до матеріальних збитків на загальну суму більше дванадцяти до п`ятнадцяти прожиткових мінімумів включно, установлених для працездатних осіб на день видання наказу про притягнення особи до матеріальної відповідальності, - 50 відсотків встановленого розміру щомісячної премії.

Командир військової частини здійснює преміювання в зазначених розмірах за календарний місяць, у якому накладено дисциплінарне стягнення (за місяць, у якому до військової частини надійшло повідомлення про накладення дисциплінарного стягнення вищим командиром (за винятком випадків, коли таке стягнення знято в установленому законодавством порядку у цьому самому місяці)) або за місяць, у якому видано наказ про притягнення до матеріальної відповідальності.

Отже, у разі накладення на військовослужбовця дисциплінарного стягнення «сувора догана виплата премії обмежується.

Так, надаючи оцінку спірному наказу , суд вказує наступне.

Наказом №32 від 04.10.2024 р. притягнуто підполковника медичної служби ОСОБА_1 , заступника командира військової частини НОМЕР_1 з медичного постачання, до дисциплінарної відповідальності та накладено дисциплінарне стягнення у вигляді суворої догани.

Підставою для застосування «суворої догани» стало не виконання наказу №253 від 28.06.2024 р., яким наказано заступнику командира частини з медичного постачання звернутися до ТОВ «АЛТ УКРАЇНА ЛТД» з вимогою про повернення податку на додану вартість, сплаченого військовою частиною НОМЕР_1 згідно з договором про закупівлю товарів за державні кошти від 24.10.2023 № 137 до 01.07.2024.

В ході розгляду справи встановлено, що із наказом №253 від 28.06.2024 р. позивач був ознайомлений та його не оскаржував , зокрема, в частині не погодження покладенням на нього обов`язків звернутися до ТОВ «АЛТ УКРАЇНА ЛТД» з вимогою про повернення податку на додану вартість,

Відтак, наказ підлягав виконанню у строки визначені у ньому. Однак, позивач лист до ТОВ «АЛТ УКРАЇНА ЛТД» з вимогою про повернення податку на додану вартість, сформував лише 02.07.2024 р., що є порушенням наказу № 253 від 28.06.2024 р.

Більш того, суд акцентує увагу, що згідно листа ТОВ «АЛТ УКРАЇНА ЛТД» від 30.09.2024 р. зазначено, що останнє не отримувало лист №1185/5683 від 02.07.2024 р.

При цьому, позивач доказів відправки листа не надав, згідно ж пояснень ОСОБА_2 , лист №1185/5683 від 02.07.2024 р. був зареєстрований та виданий на руки ОСОБА_1 для відправки.

Тут слід вказати, що на підтвердження видачі даного листа ОСОБА_1 відповідачем надано витяг із Розносної книги.

Згідно п. 3.10.4 Інструкції з діловодства у Збройних Силах України, затвердженої наказом Головнокомандувача Збройних Сил України 31 січня 2024 № 40 факт передачі документів виконавцям фіксується шляхом проставлення відповідної відмітки в реєстраційній формі (розносній книзі) із зазначенням часу, дати, військового звання, особистого підпису, прізвища і ініціалів осіб, яким передано документи.

Отже, факт передачі листа №1185/5683 від 02.07.2024 р. позивачеві підтверджено в ході розгляду справи.

При цьому, доказів відправки даного листа не надано жодною із сторін.

Стосовно посилань позивача на те, що він не уповноважений на відправку листів, суд вказує, що згідно наказу військової частини НОМЕР_1 №550 від 29.12.2023 р. наказано усьому особовому складу проводити відправку кореспонденції через фельд`ерсько- поштовий зв`язок, тобто обов`язок щодо листування не покладено на конкретну особу чи службу.

Відтак, зважаючи, що наказом №253 від 28.06.2024 р. наказано саме заступнику командира частини з медичного постачання ОСОБА_1 звернутися до ТОВ «АЛТ УКРАЇНА ЛТД» з вимогою про повернення податку на додану вартість, сплаченого військовою частиною НОМЕР_1 згідно з договором про закупівлю товарів за державні кошти від 24.10.2023 № 137, останній мав здійснити відповідну відправку листа.

Суд також не приймає до уваги доводи позивача стосовно не настання негативних наслідків, адже згідно довідки військової частини НОМЕР_1 станом на дату видання спірного наказу і подачі позову, кошти не повернуто, відтак, наслідки мали місце.

За таких обставин, в ході розгляду справи підтвердилось допущення позивачем порушення військової дисципліни, що виразилась у не виконанні наказу командира, що є порушенням статтей 1-3, 4 Дисциплінарного статуту Збройних сил України.

Стосовно аргументів позивача відносно не співмірності застосованого стягнення, то суд вказує, що згідно наказу №252 від 28.06.2024 р. позивачуоголошено догану. Даний наказ не скасований.

Відтак, із урахуванням вищенаведеного зважаючи на факт допущення порушення військової дисципліни, що потягло негативні наслідки, зокрема не отримання коштів військовою частиною і враховуючи притягнення позивача раніше до дисциплінарної відповідальності, вид стягнення застосований спірним наказом є співмірним.

Щодо решти аргументів позивача, зокрема мобінгу і цькування останнього , то суд таким оцінку не надає , адже предметом оскарження є наказ у частині притягнення підполковника медичної служби ОСОБА_1 до дисциплінарної відповідальності та накладення дисциплінарного стягнення у вигляді суворої догани, а не дії щодо мобінгу.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення адміністративного позову.

У відповідності до положень частини першої статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат у справі, суд враховує, що у разі відмови у задоволені позову судовий збір не відшкодовується.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України,

-

ВИРІШИВ:

в задоволенні позову - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Інформація про учасників справи:

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ін НОМЕР_2 )

Відповідач: Військова частина НОМЕР_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 )

Повний текст рішення сформовано 30.01.2025 р.

СуддяВоробйова Інна Анатоліївна

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення30.01.2025
Оприлюднено03.02.2025
Номер документу124809143
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо проходження служби, з них

Судовий реєстр по справі —120/14668/24

Рішення від 30.01.2025

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Воробйова Інна Анатоліївна

Ухвала від 05.11.2024

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Воробйова Інна Анатоліївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні