Справа № 725/6449/23
Провадження № 2/727/350/25
УХВАЛА
про закриття провадження у справі
28 січня 2025 року м. Чернівці
Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:
головуючого судді Терещенко О.Є.
при секретарі Аниськовій К.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника Товариства з додатковою відповідальністю Акціонерного товариства«УНІВЕРСАЛ БАНК» про за-криття провадження у справі за позовом Акціонерного товариства «УНІВЕРСАЛ БАНК» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
встановив:
В провадженні суду перебуває цивільна справа за позовом Акціонерного това-риства «УНІВЕРСАЛ БАНК» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
27 січня 2025 року представником позивача було подано заяву про закриття про-вадження по справі у зв`язку з врегулюванням спірних відносин між сторонами. Також представник позивача просить повернути судовий збір.
Учасники справи в судове засідання не з`явились. Відповідно до ст. 247 ЦПК Ук-раїни фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного за-собу не здійснювалось.
В ході розгляду заяви, суд дійшов висновку про її задоволення, виходячи з на-ступного.
В ході розгляду заяви про закриття провадження по справі суд дійшов висновку про її задоволення, виходячи з наступного.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провад-ження у справі, якщо відсутній предмет спору.
Предмет позову - це матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосов-но якої суд повинен винести рішення.
Предметом позову у цивільній справі є стягнення з відповідача на користь пози-вача шкоди, завданої дорожньо-транспортною пригодою, в порядку регресу.
Внаслідок добровільного врегулювання було усунуто предмет спору між сторона-ми.
Закриття провадження у справі - це форма закінчення розгляду цивільної справи без винесення судового рішення у зв`язку із виявленням після відкриття провадження обставин, з якими закон пов`язує неможливість судового розгляду справи.
Отже, підставами закриття провадження в справі є обставини, які підтверджують: 1) неправомірність виникнення процесу, 2) неможливість його подальшого продовжен-ня, 3) недоцільність його продовження. Тому закриття провадження в справі виключає можливість повторного порушення в суді тотожної справи.
У відповідності до ч. 2 ст. 255 ЦПК України про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з державного бюджету.
Згідно з ч.2 ст.133 ЦПК України порядок повернення судового збору встановлю-ється законом.
Частиною 1 ст.7 Закону України «Про судовий збір» передбачений виключний пе-релік підстав, за яких сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду. Так, сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі: зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено зако-ном; повернення заяви або скарги; відмови у відкритті провадження у справі; зали-шення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги зали-шені без розгляду у зв`язку з повторним неприбуттям позивача або за його клопотан-ням); закриття провадження у справі.
Крім цього, в п. 42 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справи від 17 жовтня 2014 року № 10 «Про засто-сування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» роз`яснено, що статтею 7 Закону України «Про судовий збір» врегульовано загальні питання повер-нення сплачених сум судового збору з підстав, визначених цією статтею, і перелік яких є вичерпним. Питання про повернення сплаченої суми судового збору вирішується су-дом за результатами розгляду справи, у тому числі й за відсутності заяви (клопотання) сторони чи іншого учасника судового процесу про повернення суми судового збору (статті 214, 215 ЦПК України). Про таке повернення зазначається: в ухвалі, якою заява повертається або відмовляється у відкритті провадження у справі, за подання якої спла-чується судовий збір; у резолютивній частині судового рішення, яким закінчується роз-гляд справи по суті (при цьому в його мотивувальній частині наводяться підстави по-вернення сум судового збору згідно із Законом України «Про судовий збір»); в ухвалі про повернення сум судового збору, постановленій як окремий процесуальний доку-мент.
При зверненні до суду з позовом позивач сплатив судовий збір у розмірі 3028,00 грн. за платіжною інструкцією №52651 від 29 жовтня 2024 року.
Частиною 1 ст.7 Закону України «Про судовий збір» передбачений виключний пе-релік підстав, за яких сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду. Так, сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі: зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено за-коном; повернення заяви або скарги; відмови у відкритті провадження у справі; зали-шення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залише-ні без розгляду у зв`язку з повторним неприбуттям позивача або за його клопотанням); закриття провадження у справі.
При зверненні до суду з позовом позивач сплатив судовий збір у розмірі 2684,00 грн. за платіжним дорученням №CF_53175 від 10 серпня 2023 року.
Відповідно до ч. 3 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом ви-конавчої влади із забезпеченням реалізації фінансової політики.
На підставі викладеного та керуючись ст. 7 Закону України «Про судовий збір», ст.ст. 133, 255, 256 ЦПК України, -
постановив:
Заяву представника Акціонерного товариства«УНІВЕРСАЛ БАНК» про закриття провадження у справі за позовом Акціонерного товариства«УНІВЕРСАЛ БАНК»до ОСОБА_1 про стягненнязаборгованості - задовольнити.
Закрити провадження у цивільній справі за позовом Акціонерного товариства «УНІВЕРСАЛ БАНК» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Зобов`язати фінансовий орган Управління Державної казначейської служби Укра-їни у м. Чернівці повернути Акціонерному товариству «УНІВЕРСАЛ БАНК» сплаче-ний судовий збір у розмірі 2684,00 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири) гривні за пла-тіжною інструкцією №CF_53175 від 10 серпня 2023 року (платник АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК»; код 21133352; рахунок платника: UA92 3220 0100 0007 4198 9981 0000 1; отри-мувач Чернів.ГУК/Чернівецька ТГ(Перш.с.)/22030101; рахунок отримувача № НОМЕР_1 ;).
Повернути позивачу оригінал платіжного доручення.
Копію платіжного доручення залишити в суді.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнад-цяти днів з дня її проголошення до Чернівецького апеляційного суду. У разі якщо ух-валу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: О.Є.Терещенко
Суд | Шевченківський районний суд м. Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2025 |
Оприлюднено | 03.02.2025 |
Номер документу | 124826623 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Шевченківський районний суд м. Чернівців
Терещенко О. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні