Ухвала
від 31.01.2025 по справі 905/60/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649


У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

31.01.2025 Справа № 905/60/25

Господарський суд Донецької області у складі судді Лейби М.О., розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом ОСОБА_1 , м.Київ

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Захворів-Про", м.Донецьк

про визнання бездіяльності протиправною та внесення відомостей до реєстру

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Донецької області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Захворів-Про" про визнання бездіяльності протиправною та внесення відомостей до реєстру, в якій просить суд:

-визнати протиправною бездіяльність ТОВ "Захворів-Про" в особі керівника Кущ Олени Леонідівни щодо невнесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань актуальних даних про кінцевого бенефіціарного власника - ОСОБА_1 ;

- виключити відомості про ОСОБА_1 , як кінцевого бенефіціарного власника (контролера) ТОВ "Захворів-Про" з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

В обґрунтування заявлених позовних вимог заявник зазначає, що відповідачем не було здійснено дій, спрямованих на вирішення питання про внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомостей про ОСОБА_1 , як про кінцевого бенефіціарного власника ТОВ Захворів-Про", чим порушуються його охоронювані законом права.

Суд зазначає, що позовну заяву подано без додержання вимог статей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України з огляду на таке.

Згідно пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПУ України) до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частина 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначає розміри ставки судового збору, а саме підпункт 2 пункту 2 вказаної статті, визначає ставку судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до 2 абз. частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Ставка судового збору за розгляд позовних заяв в господарському суді немайнового характеру з 01.01.2025 становить 3028,00 грн.

Отже, за дві вимоги немайнового характеру заявнику необхідно сплатити 6056,00грн судового збору. Однак, до позовної заяви, в якості доказу сплати судового збору надано квитанцію ID: 0682-5162-8239-4566 від 20.01.2025 на суму 3028,00грн.

Таким чином, з урахуванням викладеного, заявником сплачено судовий збір в меншому розмірі, ніж передбачено законом. Недоплачена сума судового збору складає 3028,00грн.

Враховуючи зазначене, заявник має доплатити судовий збір у розмірі 3028,00грн.

Крім того, суд зазначає, що пунктом 4 частини 3 статті 162 ГПК України встановлено, що позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав та інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.

За змістом частин 3, 4 статті 45 ГПК України позивачем є особа, яка має право вимоги (кредитор), а відповідачем - особа, яка повинна виконати зобов`язання (боржник).

Як вбачається із позовної заяви другою вимогою заявлено: «виключити відомості про ОСОБА_1 , як кінцевого бенефіціарного власника (контролера) ТОВ "Захворів-Про" з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань".

При цьому такий зміст позовної вимоги не відображає того, до кого саме вона пред`явлена, тобто позовна вимога не містить конкретного відображення кого саме слід зобов`язати вчинити певні дії.

Також, судом встановлено, що у вступній частині позовної заяви заявником третьою особою визначено приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Колотілова Олександра Олександровича.

Згідно з приписами статті 50 ГПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Саме лише зазначення в позовній заяві третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, без вирішення судом питання щодо її допущення або залучення до участі у справі не надає їй відповідного процесуального статусу.

При цьому, позовна заява не містить викладення обставин, а саме щодо необхідності залучення до участі у справі третьої особи, а також обґрунтування того на які саме права та обов`язки третьої особи і яким чином може вплинути рішення у справі. Клопотання про її залучення, відповідно до вимог статті 50 ГПК України, не заявлено. Також, заявником не визначено на стороні якого учасника справи (позивача, відповідача) слід залучити третю особу.

Таким чином заявнику слід подати належним чином обґрунтоване клопотання про залучення третьої особи із зазначенням на чиїй стороні (позивача або відповідача) та на яких підставах належить її залучити до участі у справі, вказати наявність у неї юридичного інтересу та обґрунтувати, яким чином рішення у цій справі вплине на її права та обов`язки.

У частині 2 статті 164 ГПК України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Водночас, заявником надано до поданої позовної заяви лише витяг зі статуту та договору про заснування ТОВ "Захворів-Про", а не повні тексти цих документів, що перешкоджатиме встановленню усіх обставин справи, необхідних для вирішення спору. Окрім того, такі витяги взагалі не засвідчені.

Не засвідчені жодним чином і документи, додані до позовної заяви в якості доказів направлення відповідачу копії заяви-вимоги та копії позовної заяви з додатками.

За вказаних обставин, позовна заява підлягає залишенню без руху.

Згідно з частиною 1 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (частина 2 статті 174 ГПК України).

Відповідно до частини 4 статті 174 ГПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись статтями 12, 91, 162, 174, 176, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву залишити без руху.

Заявнику усунути допущені при поданні позовної заяви недоліки у строк протягом десяти днів з дня отриманя цієї ухвали, а саме:

- надати до суду докази доплати судового збору в сумі 3028,00грн.,

- уточнити зміст позовної вимоги у пункті 2 прохальної частини позовної заяви у відповідності до норм чинного законодавства;

- подати належним чином обґрунтоване клопотання про залучення третьої особи із зазначенням на чиїй стороні (позивача або відповідача) та на яких підставах належить її залучити до участі у справі, вказати наявність у неї юридичного інтересу та обґрунтувати, яким чином рішення у цій справі вплине на її права та обов`язки;

- надати належним чином засвідчені копію повного тексту статуту відповідача та договору про заснування товариства;

- надати належним чином засвідчені копії документів, доданих до позовної заяви в якості доказів направлення відповідачу копії заяви-вимоги та копії позовної заяви з додатками.

Ухвала набрала законної сили 31.01.2025 та оскарженню не підлягає.

Суддя М.О. Лейба

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення31.01.2025
Оприлюднено03.02.2025
Номер документу124828137
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —905/60/25

Ухвала від 31.01.2025

Господарське

Господарський суд Донецької області

Лейба Максим Олександрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні