Ухвала
від 29.01.2025 по справі 914/2511/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

29.01.2025 Справа № 914/2511/24

м.Львів

за позовом: Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, м.Львів

до відповідача: Публічного акціонерного товариства «Львівське автотранспортне підприємство 14630», м.Львів

про: стягнення заборгованості у розмірі 3084620,67 грн

Суддя Кітаєва С.Б.

За участю секретаря Сосницької А.А.

Представники сторін:

від позивача: Шмотолоха О.П.-представник

від відповідача: Чайко В.В.-представник

Суть спору:

Департамент економічного розвитку Львівської міської ради звернувся до Господарського суду Львівської області з позовом до Публічного акціонерного товариства «Львівське автотранспортне підприємство 14630» про стягнення заборгованості у розмірі 3084620,67 грн., з якої: 1452905,75 грн пайового внеску на створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м.Львова, а також 289148,15 грн пені, 1289630,49 грн інфляційних втрат та 52936,28 грн 3% річних.

Хід розгляду справи викладено у відповідних ухвалах суду та протоколах судових засідань. Ухвалою суду від 22.01.2025 відкладено підготовче засідання на 29.01.2025.

14.01.2025,за вх.№1111/25, через систему «Електронний суд» від відповідача поступив відзив на позову заяву.

Сторони явку представників підготовче засідання 29.01.2025 забезпечили.

Стосовно прийняття до розгляду відзиву на позовну заяву (вх.№1111/24 від 14.01.2025), суд зазначає наступне.

Згідно із ст. 129 Конституції України однією з засад судочинства є змагальність.

Приписами ст. 13 ГПК України встановлений такий принцип господарського судочинства як змагальність сторін, згідно з яким судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Змагальність полягає в тому, що сторони у процесуальній формі доводять перед судом свою правоту, за допомогою доказів переконують суд у правильності своєї правової позиції.

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод від 04.11.1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Принцип рівності сторін передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.

Відповідно до ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Статтею 118 ГПК України унормовано, що право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку. Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Приписами ст. 161 Господарського процесуального кодексу України визначено, що при розгляді справи судом в порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом.

Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву.

У відповідності до ч. 8 ст. 165 ГПК України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.

Суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій. Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню господарського судочинства (ч.1, 2 ст.114 ГПК України).

Правовий аналіз наведених положень процесуального законодавства дозволяє дійти висновку про те, що учаснику справи гарантується право подати до суду відзив на позов протягом строку, встановленого судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

За приписами ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі, відповідач має право надіслати:

1) суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову;

2) позивачу, іншим відповідачам, а також третім особам - копії відзиву та доданих до нього документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Суд зазначає, що 18.10.2023 введено в дію положення Закону України №3200-IX від 29.06.2023, яким внесено зміни до Господарського процесуального кодексу України. Так, оновленою редакцією частини 6 статті 6 згаданого Кодексу передбачено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Ухвалою про відкриття провадження від 21.10.2024 відповідачу було надано строк для подання до суду відзиву - 15 днів з дня вручення ухвали суду про відкриття провадження у справі.

Відповідно до повідомлення про доставку електронного листа ухвала про відкриття провадження у справі від 21.10.2024 була отримана відповідачем 22.10.2024 о 18:46 год.

Згідно з абз. 2 ч. 6 цієї статті, якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.

Отже, останнім днем встановленого судом строку для подання відзиву є 06.11.2024 включно.

Проте, відзив Публічного акціонерного товариства «Львівське автотранспортне підприємство-14630» на позовну заяву надійшов до суду лише 14.01.2025, тобто поза межами встановленого судом строку на подання цієї заяви по суті справи.

У відповідності до ч.1 ст.113 ГПК України строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом.

Суд зазначає про те, що відповідачем не подано клопотання про поновлення строку на подання відзиву, а також не зазначені причини такого пропуску строку на подання відзиву.

Щодо зазначеної у відзиві вимоги про застосування строку позовної давності щодо нарахованих інфляційних втрат, то з цього приводу суд зазначає наступне.

Згідно ч. 3 ст. 267 ЦК України позовна давність застосовується судом лише за заявою сторони у спорі, зробленою до винесення ним рішення.

Суд зазначає, що заява про застосування строку позовної давності може бути подана стороною на будь-якій стадії судового процесу, під час розгляду справи судом першої інстанції, до винесення судом рішення, оскільки позовна давність не є інститутом процесуального права, а ст.267 ЦК України є нормою матеріального права.

З врахуванням наведеного, суд приймає до розгляду клопотання відповідача про застосування строків позовної давності до заявленої вимоги про стягнення інфляційних втрат, заявлене у відзиві, а в іншій частині відзив (заяву по суті) залишає без розгляду.

В силу приписів ст.2 ГПК України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Відповідно до ч.1 ст.177 ГПК України, завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Приписами ст.185 ГПК України встановлено, що у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті. За результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: 1)залишення позовної заяви без розгляду; 2) закриття провадження у справі; 3) закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

З врахуванням вищенаведеного, закінчення строків підготовчого провадження у даній конкретній справі, суд приходить до висновку про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Керуючись ст.ст.2, 113, 118, 119, 165, 177, 182, п.3 ч.2 ст.185, ст.ст.234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В:

1.Клопотання відповідача про застосування строків позовної давності до заявленої вимоги про стягнення інфляційних втрат (викладене у відзиві) прийняти до розгляду. В іншій частині відзив (заяву по суті) залишити без розгляду.

2.Клопотання відповідача про застосування строків позовної давності до заявленої позовної вимоги про стягнення інфляційних втрат, викладене у відзиві - прийняти до розгляду.

3. Закрити підготовче провадження у справі №914/2511/24 та призначити справу до судового розгляду по суті.

4. Судове засідання з розгляду справи по суті призначити на 12.02.2025 р. о 15:00 год.

Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Львівської області за адресою: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2-й поверх, зал судових засідань №9.

5. Сторонам: забезпечити явку повноважних представників в судове засідання.

6. Ухвала набирає законної сили в порядку ст.235 ГПК України.

Суддя Кітаєва С.Б.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення29.01.2025
Оприлюднено03.02.2025
Номер документу124828739
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі

Судовий реєстр по справі —914/2511/24

Ухвала від 29.01.2025

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 22.01.2025

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 23.12.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 27.11.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 13.11.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 21.10.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні