ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про повернення заяви
про відкриття провадження у справі про банкрутство
"30" січня 2025 р.м. ХарківСправа № 922/4300/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Міньковського С.В.
розглянувши заявуФермерське господарство «АГРОІНВЕСТ-ТОПИЛИЩЕ» про визнання банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю «АЛЬМАСАРА» , код ЄДРПОУ 44829463
ВСТАНОВИВ:
Фермерське господарство "Агроінвест-Топилище" звернулось до Господарського суду Харківської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Альмасара", оскільки боржник має перед кредитором заборгованість на загальну суму 539552,87 грн.
Ухвалою суду від 04.12.2024 заяву ФГ "Агроінвест-Топилище" про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Альмасара" залишено без руху, надано заявнику строк 10 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, а саме надати суду:
- докази сплати судового збору за подання до суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство у розмірі 30280,00 грн (або 24224,00 грн);
- докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень, що становить 72000,00 грн.
- заяву арбітражного керуючого на участь у справі.
Цією ж ухвалою судом попереджено заявника, що у разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із заявою.
Судом встановлено, що ухвала від 04.12.2024 доставлена в Електронний кабінет заявника 05.12.2024. Тобто строк, встановлений ухвалою суду від 04.12.2024 закінчився 16.12.2024, проте заявником недоліки заяви усунуто не було.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства говорить про те, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Згідно зі ст.ст. 113, 118 ГПК України строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.
Право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку.
Враховуючи, що строк, встановлений судом для усунення недоліків заяви закінчився під час перебування судді у відпустці, розгляд заяви відбувається після виходу судді з відпустки.
Як встановлено судом, кредитор ФГ "Агроінвест-Топилище" не усунув недоліки, про які йому повідомлено судом, в зв`язку з чим заява підлягає поверненню.
Частинами 1, 2, 3 ст. 38 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви про відкриття провадження у справі або закінчення строку на усунення недоліків заяви повертає її та додані до неї документи без розгляду.
Про повернення заяви про відкриття провадження у справі без розгляду господарський суд постановляє ухвалу.
Повернення заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку.
Керуючись ч. 1 ст. 2, абз. 6 ч. 2 ст. 30, ст. 38 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 174, 234-235 ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Повернути заяву ФГ "Агроінвест-Топилище" про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Альмасара" без розгляду.
Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків (ст.174 ГПК України).
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її підписання.
Ухвала підписана 30.01.2025.
СуддяМіньковський С.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2025 |
Оприлюднено | 03.02.2025 |
Номер документу | 124829040 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Міньковський С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні