Справа № 953/10817/24
н/п 2/953/613/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"31" січня 2025 р. м. Харків
Київський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Дяченка О.М.,
при секретарі судових засідань - Гавриленко К.О.,
представника позивача - Клиженко Г.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові клопотання представника Об`єднання житлових кооперативів "Приозерний-25" Клиженко Г.А. про залучення співвідповідача у цивільній справі за позовною заявою Об`єднання житлових кооперативів "Приозерний-25" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкової території, -,
ВСТАНОВИВ:
Об`єднання житлових кооперативів "Приозерний-25" звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкової території.
Київський районний суд м. Харкова ухвалою від 29.11.2024 відкрив спрощене позовне провадження з повідомленням (викликом) сторін на 25.12.2024.
19.12.2024 до суду надійшов відзив на позовну заяву.
25.12.2024 представник позивача у судовому засідання заявив клопотання про відкладення розгляду справи, оскільки не отримував відзиву на позовну заяву. Судове засідання відкладено на 31.01.2025 на 12:00 год.
06.01.2025 представник позивача ознайомився зі справою.
14.01.2025 до суду від позивача надійшла відповідь на відзив.
21.01.2025 до суду від позивача надійшло клопотання про залучення співвідповідача ОСОБА_2 та уточнена позовна заява у зв`язку з залученням співвідповідача, які мотивовані тим, що ОСОБА_2 проживає разом з відповідачем ОСОБА_1 (власником квартири) та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , а тому теж є споживачем послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкової території.
Суд, заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 51 ЦПК України, суд першої інстанції має право за клопотанням позивача до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання залучити до участі у ній співвідповідача.
Частиною 2 ст. 51 ЦПК України, передбачено, що якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання за клопотанням позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі.
Після спливу строків, зазначених у частинах першій та другій цієї статті, суд може залучити до участі у справі співвідповідача або замінює первісного відповідача належним відповідачем виключно у разі, якщо позивач доведе, що не знав та не міг знати до подання позову у справі про підставу залучення такого співвідповідача чи заміну неналежного відповідача.
Враховуючи, що позивач дізнався про зареєстроване місце проживання ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 , після ознайомлення зі справою, а тому суд, приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання про залучення співвідповідача ОСОБА_2 та відкласти розгляд справи.
Керуючись статтями 2, 51, 259 261 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника Об`єднання житлових кооперативів "Приозерний-25" Клиженко Г.А. про залучення співвідповідача ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) задовольнити.
Направити учасникам справи копію ухвали.
Відповідачу ОСОБА_2 направити копію ухвали про відкриття провадження у справі та копію позовної заяви (уточненої) з копіями доданих до неї документів (стаття 190 ЦПК України).
Встановити відповідачу ОСОБА_2 п`ятнадцятиденний строк із дня вручення даної ухвали для надання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надати відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст.178 ЦПК України.
Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) відповідачем одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Роз`яснити відповідачу, що у разі ненадання ним відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у встановлений строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Відкласти розгляд справи до 17.03.2025 о 09:30 год у приміщенні Київського районного суду м. Харкова (м. Харків, вул. Валентинівська, 7-Б зал № 21А).
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Дяченко
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2025 |
Оприлюднено | 03.02.2025 |
Номер документу | 124830834 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Дяченко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні