Вирок
від 31.01.2025 по справі 307/2066/21
ТЯЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 307/2066/21

Провадження № 1-кп/307/198/21

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 січня 2025 року м. Тячів

Тячівський районний суд Закарпатської області у складі

головуючого судді ОСОБА_1 ,

секретар судового засідання ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,

за участю прокурора ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ,

представника потерпілого ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 ,

обвинуваченого ОСОБА_11 ,

захисника ОСОБА_12 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Тячів кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 09 березня 2021 року за №12021070000000092 про обвинувачення ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця с. Бедевля, Тячівського району, Закарпатської області, зареєстрованого та жителя АДРЕСА_1 , з вищою освітою, одруженого, депутата Тячівської районної ради VIII скликання в Закарпатській області, раніше не судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_11 , будучи призначеним на посаду голови Тячівської районної державної адміністрації відповідно до розпорядження Президента України від 17 квітня 2010 року за №326/2010-рп та відповідно до ст. 25 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ від 16.12.1993 із подальшими змінами (чинними на час вчинення правопорушення лютий 2011 року по 11 листопада 2011року) будучи державним службовцем третьої категорії, відповідно до вимог ст. 19 Конституції України зобов`язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, а також відповідно до ст. 10 Закону України «Про державну службу» зобов`язаний додержуватись Конституції України та інших актів законодавства України; забезпечувати ефективну роботу та виконання завдань державних органів відповідно до його компетенції; не допускати порушень прав і свобод людини та громадянина; безпосередньо виконувати покладені на нього службові обов`язки, своєчасно і точно виконувати рішення державних органів чи посадових осіб, розпорядження і вказівки своїх керівників, здійснювати покладені на нього організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські обов`язки. Крім того, відповідно до ст. ст. 39, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» ОСОБА_11 був зобов`язаний здійснювати керівництво діяльністю місцевої державної адміністрації та нести відповідальність за виконання покладених на місцеву державну адміністрацію завдань і за здійснення нею своїх повноважень; видання розпоряджень одноособово та відповідальність за них згідно із законодавством.

Так, 07 червня 2011 року ОСОБА_11 , обіймаючи посаду голови Тячівської районної державної адміністрації, будучи керівником вказаного органу державної влади, в силу службових обов`язків, перебуваючи у своєму службовому кабінеті адміністративної будівлі Тячівської районної державної адміністрації за адресою: Закарпатська область, м. Тячів, вул. Незалежності, 30, Закарпатської області достовірно знаючи вищевказані нормативні акти, маючи реальну можливість виконувати покладені на нього службові обов`язки, не передбачаючи, що в результаті його поведінки може бути завдано тяжкі наслідки державним інтересам, хоча повинен був і міг передбачити такі наслідки, недбало поставився до виконання своїх обов`язків через несумлінне ставлення до них, поверхово підійшов до аналізу норм законодавства, не пересвідчившись у правовому статусі земельних ділянок, а також не забезпечив належну перевірку правового статусу земельних ділянок, власноручно підписав розпорядження голови Тячівської районної державної адміністрації за №391 «Про затвердження проектів із землеустрою щодо відведення земельних ділянок», яким передав у приватну власність громадянам земельні ділянки, зокрема:

- громадянину ОСОБА_13 земельну ділянку з кадастровим номером 2124486200:03:002:0068 площею 2 га для ведення особистого селянського господарства на території Руськополівської сільської ради в урочищі «За Капуною»;

- громадянці ОСОБА_14 земельну ділянку з кадастровим номером 2124486200:03:002:0058 площею 2 га для ведення особистого селянського господарства на території Руськополівської сільської ради в урочищі «За Капуною»;

- громадянці ОСОБА_15 земельну ділянку з кадастровим номером 2124486200:03:002:0062 площею 2 га для ведення особистого селянського господарства на території Руськополівської сільської ради в урочищі «За Капуною»;

- громадянину ОСОБА_16 земельну ділянку з кадастровим номером 2124486200:03:002:0072 площею 2 га для ведення особистого селянського господарства на території Руськополівської сільської ради в урочищі «За Капуною»;

- громадянці ОСОБА_17 земельну ділянку з кадастровим номером 2124486200:03:002:0060 площею 2 га для ведення особистого селянського господарства на території Руськополівської сільської ради в урочищі «За Капуною».

При цьому, вказані земельні ділянки станом на 07 червня 2011 року, фактично перебували в постійному користуванні колективного сільськогосподарського підприємства «Руськополівське», яке є правонаступником радгосп-заводу «Руськополівський», згідно державного акту на право постійного користування землею серії ЗК 011 №00046 від 24 червня 1994 року. Як наслідок, підписання ОСОБА_11 розпорядження №391 від 07 червня 2011 року стало правовою підставою для видачі громадянину ОСОБА_13 державного акта на право власності на земельну ділянку площею 2 га серії ЯЛ №540013 від 11 листопада 2011 року, та передачі йому у приватну власність земельної ділянки з кадастровим номером 2124486200:03:002:0068 площею 1,9 га для ведення особистого селянського господарства на території Руськополівської сільської ради в урочищі «За Капуною», ринковою вартістю 48 830 гривень; громадянці ОСОБА_14 - державного акта на право власності на земельну ділянку площею 2 га серії ЯЛ №540005 від 11 листопада 2011 року, та передачі їй у приватну власність земельної ділянки з кадастровим номером 2124486200:03:002:0058 площею 2 га для ведення особистого селянського господарства на території Руськополівської сільської ради в урочищі «За Капуною», ринковою вартістю 209000 гривень; громадянці ОСОБА_15 - державного акта на право власності на земельну ділянку площею 2 га серії ЯЛ №540004 від 11 листопада 2011 року, та передачі їй у приватну власність земельної ділянки з кадастровим номером 2124486200:03:002:0062 площею 2 га для ведення особистого селянського господарства на території Руськополівської сільської ради в урочищі «За Капуною», ринковою вартістю 209000 гривень; громадянину ОСОБА_16 - державного акта на право власності на земельну ділянку площею 2 га серії ЯЛ №540018 від 11 листопада 2011 року, та передачі йому у приватну власність земельної ділянки з кадастровим номером 2124486200:03:002:0072 площею 2 га для ведення особистого селянського господарства на території Руськополівської сільської ради в урочищі «За Капуною», ринковою вартістю 209000 гривень; громадянці ОСОБА_17 - державного акта на право власності на земельну ділянку площею 2 га серії ЯЛ №540012 від 11 листопада 2011 року, та передано їй у приватну власність земельну ділянку з кадастровим номером 2124486200:03:002:0060 площею 2 га для ведення особистого селянського господарства на території Руськополівської сільської ради в урочищі «За Капуною», ринковою вартістю 209000 гривень.

Таким чином, ОСОБА_11 проявив необережність при виконанні обумовлених йому службовим становищем обов`язків, внаслідок чого було незаконно припинено право постійного користування колективним сільськогосподарським підприємство «Руськополівське» 5 (п`ятьма) земельними ділянками загальною площею 10 га, розташованих на території Руськополівської сільської ради (за межами населеного пункту) Тячівського району, ринковою вартістю однієї земельної ділянки 48 830 грн. та чотирьох земельних ділянок вартістю 209 000 грн. кожна, чим спричинено тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам держави на загальну суму 884 830 грн., що у 250 і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян.

Своїми діями, ОСОБА_11 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 367 КК України, а саме неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.

В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_11 свою вину не визнав та показав, що 06 березня 2021 року Закарпатською обласною прокуратурою йому було вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 367 КК України, тобто в неналежному виконанні ним своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них. В силу своїх службових обов`язків, в результаті його поведінки, він повинен був і міг передбачити такі наслідки, але не пересвідчився у правовому статусі земельних ділянок, не забезпечив належну перевірку, правового статусу земельних ділянок. Зазначив, що він, ОСОБА_11 . Розпорядженням Президента України від 17 жовтня 2010 року був призначений на посаду голови Тячівської РДА, а також були призначені заступники. Відповідно до положень Закону України «Про місцеві державні адміністрації» були розроблені та затверджені посадові інструкції. Згідно посадової інструкції, він як голова Тячівської РДА був представником у відносинах з органами виконавчої влади вищого рівня, органами місцевого самоврядування, затверджував штатний розпис, виступав розпорядником коштів, вирішував питання в галузі оборонної роботи, а також ним була створена Земельна комісія. До повноважень першого заступника входила реалізація державної політики у сфері агропромислового комплексу, використання земельних ресурсів, координація діяльності Державною економічною інспекцією, управлінням Держкомзему, Держінспекцією по використанню землі. Крім того, перший заступник очолював і організовував роботу земельної комісії, до складу якої входили: інспектор Державної сільськогосподарської інспекції, начальник Держкомзему, представник Держгеокадастру, юристи Тячівської РДА, еколог. Всі вказані контролюючі служби, окрім, юристів Тячівської РДА, не входять в структуру Тячівської РДА і не являються його підлеглими як голови Тячівської РДА. За цими контролюючими службами, згідно їхніх посадових повноважень, закріплена підготовка і затвердження всієї документації на отримання громадянином земельної ділянки, та як результат складають розпорядження і державний акт, які він підписує як голова Тячівської РДА.

Також зазначив, що згідно ст.121 ЗК України кожний громадянин має право на безоплатне отримання земельної ділянки із земель державної власності для ведення сільського господарства. Для цього громадянин звертається із заявою про виділення земельної ділянки. Дана заява направляється начальнику Держкомзему і юристу Тячівської РДА для розгляду, які згодом готують розпорядження Тячівської РДА на дозвіл на збір і розробку технічної документації. У цій заяві вказується орієнтований розмір ділянки та цільове призначення. Також додаються графічні матеріали, на яких зазначене бажане місце розташування земельної ділянки. Згідно ст.122 ЗК України забороняється вимагати додаткові матеріали та документи. Держкомзем готує висновки про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, який підписує начальник Держкомзему. Після цього замовник складає договір із землевпорядною організацією про виготовлення проекту землеустрою щодо виділення земельної ділянки. Тоді інженер землевпорядник (який має ліцензію) і відповідні знання визначає поточні межі земельної ділянки, її геодезичні координати і складає кадастровий план земельної ділянки і встановлює прикордонні знаки. Замовник надає Держкомзему оригінал проекту і на протязі 10 днів йому повинні надати висновки про погодження або про відмову. Після проходження всіх цих процедур матеріали вивчаються юридичним відділом Тячівської РДА і подаються на розгляд до Земельної комісії. Після цього виготовляється державний акт, реєструється в Держгеокадастрі, присвоюється кадастровий номер та підписується начальником Держкомзему, ставиться печатка і тільки тоді розпорядження Тячівської РДА разом зі всією погоджувальною документацією подавалося йому, як голові Тячівської РДА на підпис. Враховуючи всі пройдені етапи та перевірки документації, відсутності будь-яких зауважень, він підписав розпорядження. Про те, що земельні ділянки на які видані державні акти фактично перебували у постійному користуванні КСП «Руськополівське» згідно державного акту на право постійного користування №3К00046 від 24 червня 1994 року, він дізнався лише у 2019 році, коли заступник Тячівської місцевої прокуратури звернувся до Господарського суду про скасування та визнання недійсним цього державного акта. Згідно із службовими повноваженнями, повноваження, що стосувались земельних питань були закріплені за одним із його заступників.

05 лютого 2010 року та 23 липня 2011 року в газеті «Трибуна» була стаття про те, що він виділив своєму заступнику ОСОБА_18 2 га землі в межах населеного пункту с. Руське Поле на землях КСП «Руськополівське», хоча був призначений на посаду голови Тячівської РДА 17 квітня 2010 року. Також була стаття «Про земельні оборудки Тячівською РДА», з приводу якої один із нардепів звернувся до Генерального прокурора про те, що він незаконно виділив земельні ділянки площею 2 га в с. Руське Поле, 10 га на підставних осіб в урочищі «Осуй» по 1,5 га для громадянина Євпаторії. Проте з часом стало відомо, що цими питаннями займалися зовсім інші люди і ці події сталися до його призначення. Крім того, у статті було зазначено, що він передав у власність 5 га землі, де знаходились термальні свердловини та розподіляв землі водного фонду. Внаслідок цього, він будучи головою Тячівської РДА і депутатом Закарпатської обласної ради звернувся з депутатським запитом до Закарпатської обласної прокуратури та Головного управління Держкомзему у Закарпатській області, щодо проведення перевірок законності передачі у власність громадянам земельних ділянок за межами с. Руське Поле. Із Закарпатської обласної прокуратури він отримав відповідь, що за результатами вивчення актів перевірок, визначених законом, підстав для реагування знайдено не було. Аналогічну відповідь, тільки значно пізніше, він отримав від Головного управління Держкомзему у Закарпатській області. Додає, що всі розпорядження голови РДА з цих питань щомісячно перевірялись прокуратурою Тячівського району та порушень в них не виявляли.

Крім того, звертає увагу, що директор КСП «Руськополівське» ОСОБА_9 знав його особисто та часто бачив і жодного разу не звернувся до нього з усною чи письмовою заявою щодо перевірки земельних ділянок. Окрім цього, отримували державні акти на землю і ті, хто здійснювали перевірки. Про те, що КСП «Руськополівське» мало державний акт на вказані земельні ділянки з 1994 року, він дізнався тільки тоді, коли ознайомився з рішенням Господарського суду Закарпатської області від 22 лютого 2019 року в частині задоволення позову заступника керівника Тячівської місцевої прокуратури Закарпатської області про скасування державного акту на право постійного користування земельною ділянкою №00046 від 24 червня 1994 року площею 1487 га, виданого радгоспу-заводу «Руськополіське».

Зазначає, що він не знає яку повинен мати ліцензію, яких спеціалістів, для того щоб перевірити тих посадових осіб, які готували всю необхідну земельну документацію, включаючи її розробку, погодження та дозволи. Зазначає, що він не підписав жодного державного акту, поки на його столі не лежала справа з усіма дозвільними документами, а державному акту не був присвоєний кадастровий номер, і поки не був підписаний і завірений печаткою начальника Держкомзему.

Точно не пригадує чи підписував Розпорядження про затвердження проекту землеустрою та передачу у власність земельних ділянок №391 від 07 червня 2011 року особам ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 . Громадян ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 та ОСОБА_17 він не знає та не був знайомий з ними особисто.

Не дивлячись на те, що обвинувачений ОСОБА_11 не визнав свою вину, його вина підтверджується сукупністю зібраних та досліджених у судовому засіданні доказів, а саме:

Свідок ОСОБА_16 в судовому засіданні показав, що у його власності перебуває земельна ділянка біля будинку, інших земельних ділянок у нього не має. У Тячівську районну державну адміністрацію з приводу виділення йому земельної ділянки не звертався та будь якої довіреності на представництво його інтересів для виділення земельної ділянки він не надавав. Державний акт на право власності на земельну ділянку не отримував.

Регламентом районної державної адміністрації, затвердженим Розпорядженням голови Тячівської державної адміністрації Закарпатської області від 01 червня 2010 року за №385 встановлено, порядок внесення та розгляду проектів розпоряджень і доручень голови райдержадміністрації (том 3 а.с. 16-39)

Функціями та повноваженнями голови, першого заступника, заступників та керівників апарату районної державної адміністрації затвердженим Розпорядженням голови державної адміністрації від 24 лютого 2011 року за №108, згідно якого встановлено, що голова районної державної адміністрації ОСОБА_11 видає розпорядження, дає доручення, приймає рішення та інші акти з питань віднесених законодавством України до компетенції районної державної адміністрації (том 3 а.с.43-50).

Протоколом тимчасового доступу до речей і документів від 13 червня 2019 року з описом речей і документів, які були вилучені на підставі ухвали слідчого судді встановлено, що у відділі у Тячівському районі Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області вилученооригінали технічної документації із землеустрою, щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за наступними кадастровими номерами, а саме: №2124486200:03:002:0062 гр. ОСОБА_15 , №2124486200:03:002:0060 гр. ОСОБА_17 , №2124486200:03:002:0072. гр. ОСОБА_16 , №2124486200:03:002:0058. гр. ОСОБА_14 , кадастровий №2124486200:03:002:0068. гр. ОСОБА_19 (том 2 а.с. 15-36).

Висновком експерта №15/149 від 29 жовтня 2020 року згідно якого встановлено, що земельна ділянка за кадастровим номером 2124486200:03:002:0062, розташована на території Руськополівської сільської ради, Тячівського району, Закарпатської області, на момент передачі у приватну власність громадянці ОСОБА_15 повністю перебувала в межах земель, визначених державним актом на право постійного користування землею серії ЗК 011 №00046 від 24 червня 1994 року, виданим Руськополівською сільською радою народних депутатів 14 квітня 1994 року (том 2 а.с. 75-85).

Висновком експерта №15/120 від 08 жовтня 2020 року згідно якоговстановлено, що земельна ділянка за кадастровим номером 2124486200:03:002:0058, розташована на території Руськополівської сільської ради, Тячівського району, Закарпатської області, на момент передачі у приватну власність громадянці ОСОБА_14 повністю перебувала в межах земель, визначених державним актом на право постійного користування землею серії ЗК 011 №00046 від 24 червня 1994 року, виданим Руськополівською сільською радою народних депутатів 14 квітня 1994 року (том 2 а.с. 90-100).

Висновком експерта №15/124 від 15 жовтня 2020 року згідно якого встановлено, що земельна ділянка за кадастровим номером 2124486200:03:002:0068, розташована на території Руськополівської сільської ради, Тячівського району, Закарпатської області, на момент передачі у приватну власність громадянину ОСОБА_13 частково перебувала в межах земель, визначених державним актом на право постійного користування землею серії ЗК 011 №00046 від 24 червня 1994 року, виданим Руськополівською сільською радою народних депутатів 14 квітня 1994 року, орієнтовною площею 1,900 га (том 2 а.с. 105-115).

Висновком експерта №15/142 від 26 жовтня 2020 року згідно якого встановлено, що земельна ділянка за кадастровим номером 2124486200:03:002:0060, розташована на території Руськополівської сільської ради, Тячівського району, Закарпатської області, на момент передачі у приватну власність громадянці ОСОБА_17 повністю перебувала в межах земель, визначених державним актом на право постійного користування землею серії ЗК 011 №00046 від 24 червня 1994 року, виданим Руськополівською сільською радою народних депутатів 14 квітня 1994 року (том 2 а.с. 120-130).

Висновком експерта №15/144 від 27 жовтня 2020 року згідно якого встановлено, що земельна ділянка за кадастровим номером 2124486200:03:002:0072, розташована на території Руськополівської сільської ради, Тячівського району, Закарпатської області, на момент передачі у приватну власність громадянину ОСОБА_16 повністю перебувала в межах земель, визначених державним актом на право постійного користування землею серії ЗК 011 №00046 від 24 червня 1994 року, виданим Руськополівською сільською радою народних депутатів 14 квітня 1994 року, орієнтовною площею 1,900 га (том 2 а.с. 135-145).

Протоколом тимчасового доступу до речей і документів від 22 грудня 2020 року з описом речей і документів, які були вилучені на підставі ухвали слідчого судді, відповідно до якого вилучено зокрема: розпорядження № 391 від 07 червня 2011 року, проект розпорядження, лист погодження проекту розпорядження, пояснювальна записка, заява ОСОБА_17 , ОСОБА_16 , ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_15 (том. 2 а.с. 149-159).

Розпорядженням голови Тячівської районної державної адміністрації Закарпатської області ОСОБА_11 від 07 червня 2011 року за №391 затверджено проект із землеустрою та передано у власність:

- ОСОБА_17 земельну ділянку, яка розташована за межами населеного пункту Руське Поле, в урочищі «За Капуною», площею 2,000 га для ведення особистого селянського господарства;

- ОСОБА_16 земельну ділянку, яка розташована за межами населеного пункту Руське Поле, в урочищі «За Капуною», площею 1,8523 га для ведення особистого селянського господарства;

- ОСОБА_14 земельну ділянку, яка розташована за межами населеного пункту Руське Поле, в урочищі «За Капуною», площею 2,000 га для ведення особистого селянського господарства;

- ОСОБА_13 земельну ділянку, яка розташована за межами населеного пункту Руське Поле, в урочищі «За Капуною», площею 2,000 га для ведення особистого селянського господарства;

- ОСОБА_15 земельну ділянку, яка розташована за межами населеного пункту Руське Поле, в урочищі «За Капуною», площею 2,000 га для ведення особистого селянського господарства (том 2 а.с. 160-161).

Довідкою про погодження проекту розпорядження від 07 червня 2011 року з якої встановлено, що проект розпорядження розроблено Юридичним сектором апарату державної адміністрації та в якій відсутні відомості про розглянуті матеріали та заяви громадян, погоджено без зауважень керівником апарату державної адміністрації ОСОБА_20 , начальником загального відділу апарату державної адміністрації ОСОБА_21 , в.о. завідувача юридичного сектору апарату державної адміністрації ОСОБА_22 (том 2 а.с. 164-165).

Пояснювальною запискою до розпорядження в.о. завідувача юридичного сектору апарату державної адміністрації ОСОБА_22 від 07 червня 2011 року «Про затвердження проектів землеустрою щодо відводу земельних ділянок», встановлено відсутність відомостей про заяви громадян та матеріали які було розглянуто (том 2 а.с.166).

Заявою ОСОБА_17 від 25 травня 2011 року, ОСОБА_16 від 25 травня 2011 року, ОСОБА_14 від 25 травня 2011 року, ОСОБА_13 від 25 травня 2011 року, ОСОБА_15 від 25 травня 2011 року про затвердження проекту землеустрою, що посвідчують право на земельну ділянку за межами населеного пункту Руське Поле ур. «За Капуною» (том 2 а.с.169, 171, 173, 175, том 3 а.с. 2).

Висновком експерта №СЕ-19/10721/334-ПЧ від 20 січня 2021 року згідно якого встановлено, що підпис в нижній частині розпорядження голови Тячівської державної адміністрації Закарпатської області № 391 від 07 червня 2011 «Про затвердження проектів із землеустрою щодо відведення земельних ділянок» після надрукованого тексту «Голова державної адміністрації» виконаний громадянином ОСОБА_11 (том 3 а.с.63-76).

Протоколом тимчасового доступу до речей і документів від 17 березня 2021 року з описом речей і документів, які були вилучені на підставі ухвали слідчого судді, відповідно до якого вилучено зокрема: розпорядження голови Тячівської районної державної адміністрації № 94 від 22 лютого 2011 року, №81 від 15 лютого 2011 року, № 58 від 08 лютого 2011 року, довідки про погодження проекту, заява ОСОБА_17 , ОСОБА_16 , ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_15 (том. 3 а.с. 81-89).

Розпорядженням голови Тячівської районної державної адміністрації Закарпатської області ОСОБА_11 від 08 лютого 2011 року №58 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відводу земельної ділянки:

- ОСОБА_16 на земельну ділянку, яка знаходиться за межами населеного пункту Руське Поле в урочищі «За Капуною», площею 2,0000га, для ведення особистого селянського господарства;

- ОСОБА_15 на земельну ділянку, яка знаходиться за межами населеного пункту Руське Поле, в урочищі «За Капуною», площею 2,0000га, для ведення особистого селянського господарства (том 3 а.с.90-91).

Заявою ОСОБА_16 від 07 лютого 2011 року та ОСОБА_15 від 07 лютого 2011 року про вирішення питання про надання земельної ділянки площею 2,0 га. в ур. «За Капуною» згідно ст. 121 ЗК України (том 3 а.с.93, 104).

Довідкою про погодження проекту розпорядження від 08 лютого 2011 року, з якої встановлено, що проект розпорядження розроблено Юридичним сектором апарату державної адміністрації та в якій відсутні відомості про розглянуті матеріали та заяви громадян, погоджено без зауважень керівником апарату державної адміністрації ОСОБА_20 , начальником загального відділу апарату державної адміністрації ОСОБА_21 , завідувачем юридичного сектору апарату державної адміністрації ОСОБА_23 (том 3 а.с. 105-106).

Розпорядженням голови Тячівської районної державної адміністрації Закарпатської області ОСОБА_11 від 15 лютого 2011 року №81 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відводу ОСОБА_13 земельної ділянки, яка знаходиться за межами населеного пункту Руське Поле в урочищі «За Капуною», площею 2,0000га, для ведення особистого селянського господарства (том 3 а.с.107-108).

Заявою ОСОБА_13 від 07 лютого 2011 року про вирішення питання про надання земельної ділянки площею 2,0 га. в ур. «За Капуною» згідно ст. 121 ЗК України (том 3 а.с.115).

Розпорядженням голови Тячівської районної державної адміністрації Закарпатської області ОСОБА_11 від 22 лютого 2011 року №94 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відводу земельної ділянки:

- ОСОБА_17 на земельну ділянку, яка знаходиться за межами населеного пункту Руське Поле в урочищі «За Капуною», площею 2,0000га, для ведення особистого селянського господарства;

- ОСОБА_14 на земельну ділянку, яка знаходиться за межами населеного пункту Руське Поле в урочищі «За Капуною», площею 2,0000га, для ведення особистого селянського господарства (том 3 а.с.121-122).

Заявою ОСОБА_17 від 07 лютого 2011 року та ОСОБА_14 від 07 лютого 2011 року про вирішення питання про надання земельної ділянки площею 2,0 га. в ур. «За Капуною» згідно ст. 121 ЗК України (том 3 а.с.129, 130).

Довідкою про погодження проекту розпорядження від 22 лютого 2011 року, з якої встановлено, що проект розпорядження розроблено Юридичним сектором апарату державної адміністрації та в якій відсутні відомості про розглянуті матеріали та заявами громадян, погоджено без зауважень керівником апарату державної адміністрації ОСОБА_20 , начальником загального відділу апарату державної адміністрації ОСОБА_21 , завідувачем юридичного сектору апарату державної адміністрації ОСОБА_23 (том 3 а.с. 136-137).

Проектом із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки за кадастровим номером 2124486200:03:002:0058 згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства ОСОБА_14 , жительці АДРЕСА_2 , за адресою: урочище «За Капуною», за межами населеного пункту с. Руське Поле, Тячівського району, Закарпатської області, який містить висновок про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 27 травня 2011 року №04-03/238/1, розпорядження про затвердження проектів із землеустрою щодо відведення земельних ділянок від 07 червня 2011 року №391; розпорядженням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відводу земельної ділянки від 22 лютого 2011 року №94; графічні матеріали; матеріали вирахування площ земельної ділянки; матеріали погодження меж земельної ділянки (том 5 а.с.1-36).

Проектом із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки за кадастровим номером 2124486200:03:002:0068 згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства ОСОБА_13 , жителю АДРЕСА_2 , за адресою: урочище «За Капуною», за межами населеного пункту с. Руське Поле, Тячівського району, Закарпатської області, який містить висновок про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 27 травня 2011 року №04-03/238/4; розпорядження про затвердження проектів із землеустрою щодо відведення земельних ділянок від 07 червня 2011 року №391; розпорядження про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відводу земельної ділянки від 15 лютого 2011 року №81; графічні матеріали; матеріали вирахування площ земельної ділянки; матеріали погодження меж земельної ділянки (том 5 а.с.37-73).

Проектом із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки за кадастровим номером 2124486200:03:002:0072 згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства ОСОБА_16 , жителю АДРЕСА_2 , за адресою: урочище «За Капуною», за межами населеного пункту с. Руське Поле, Тячівського району, Закарпатської області, який містить висновок про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 20 вересня 2011 року №04-03/139; розпорядження про затвердження проектів із землеустрою щодо відведення земельних ділянок від 07 червня 2011 року №391; розпорядження про внесення змін до розпоряджень голови державної адміністрації від 24 жовтня 2011 року №737; розпорядження про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відводу земельної ділянки від 08 лютого 2011 року №58; графічні матеріали; матеріали вирахування площ земельної ділянки; матеріали погодження меж земельної ділянки (том 5 а.с.74-107).

Проектом із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки за кадастровим номером 2124486200:03:002:0060 згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства ОСОБА_17 , жительці АДРЕСА_2 , за адресою: урочище «За Капуною», за межами населеного пункту с. Руське Поле, Тячівського району, Закарпатської області, який містить висновок про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 27 травня 2011 року №04-03/192; розпорядження про затвердження проектів із землеустрою щодо відведення земельних ділянок від 07 червня 2011 року №391; графічні матеріали; матеріали вирахування площ земельної ділянки; матеріали погодження меж земельної ділянки (том 5 а.с.108-138).

Проектом із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки за кадастровим номером 2124486200:03:002:0062 згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства ОСОБА_15 , жительці АДРЕСА_3 , за адресою: урочище «За Капуною», за межами населеного пункту с. Руське Поле, Тячівського району, Закарпатської області, який містить висновок про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 27 травня 2011 року №04-03/238/2; розпорядження про затвердження проектів із землеустрою щодо відведення земельних ділянок від 07 червня 2011 року №391; розпорядження про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відводу земельної ділянки від 08 лютого 2011 року №58; графічні матеріали; матеріали вирахування площ земельної ділянки; матеріали погодження меж земельної ділянки (том 5 а.с.139-170).

Висновком експерта №СЕ-19/107-21/2188-ПЧ від 16 березня 2021 року встановлено, що підписи наявні: у верхньому правому куті на рисці перед надрукованим

записом « ОСОБА_24 » у «вихідній земельно кадастровій інформації», яка знаходиться на 6 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_13 »; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_24 » у «викопіюванні із планово-картографічних матеріалів с. Руське Поле», яке знаходиться на 12 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_13 »; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_24 » у «викопіюванні із планово-картографічних матеріалів с. Руське Поле», яке знаходиться на 13 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_13 »; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_24 » у «викопіюванні із планово-картографічних матеріалів с. Руське Поле», яке знаходиться на 14 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_13 »; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_24 » у «викопіюванні із планово-картографічних матеріалів с. Руське Поле (Експлікація земель них угідь)», яке знаходиться на 15 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_13 »; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_24 » у «викопіюванні із планово-картографічних матеріалів с. Руське Поле», яке знаходиться на 16 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_13 », виконані громадянином ОСОБА_24 .

Підписи наявні: на рисці перед надрукованим текстом « ОСОБА_25 » зворотної сторони аркушу - «Висновку про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки», який знаходиться на 9 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_13 »; у нижньому правому куті на рисці перед надрукованим написом « ОСОБА_25 » в «Умовах відведення земельної ділянки», які знаходиться на 10 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_13 »; у верхньому лівому куті на рисці перед надрукованим написом « ОСОБА_25 » у «Технічному завданні з розроблення проекту із землеустрою, щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку», яке знаходиться на 11 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_26 »; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_25 » у «Експлікації угідь згідно форми 6-зем», яке знаходиться на 21 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_13 , виконані громадянкою ОСОБА_25 .

Підпис наявний на рисці перед надрукованим текстом « ОСОБА_22 » зворотної сторони аркушу - «Висновку про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки», який знаходиться на 9 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_13 », виконаний громадянкою ОСОБА_22 .

Підписи наявні: у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_11 » у «викопіюванні із планово-картографічних матеріалів с. Руське Поле», яке знаходиться на 13 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_13 »; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_11 » у «викопіюванні із планово-картографічних матеріалів с. Руське Поле (Експлікація земельних угідь)», яке знаходиться на 15 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_13 », виконані не громадянином ОСОБА_11 , а іншою особою (том 4 а.с.108-136).

Висновком експерта №СЕ-19/107-21/2189-ПЧ від 17 березня 2021 року встановлено, що підписи наявні: у верхньому правому куті на рисці перед надрукованим написом « ОСОБА_24 » у вихідній земельно кадастровій інформації», яка знаходиться на 6 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр, ОСОБА_15 »; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_24 » у «викопіюванні із планово-картографічних матеріалів с. Руське Поле», яке знаходяться на 12 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_15 »; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_24 » у «викопіюванні із планово-картографічних матеріалів с. Руське Поле», яке знаходиться на 13 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_15 »; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_24 » у «викопіюванні із планово-картографічних матеріалів с. Руське Поле», яке знаходиться на 14 аркуші у «Проекті, із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_15 »; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_24 » у «викопіюванні із планово-картографічних матеріалів с. Руське Поле (Експлікація земельних угідь)», яке знаходиться на 15 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки, згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_15 »; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_24 » у «викопіюванні із планово-картографічних матеріалів с. Руське Поле», яке знаходиться на 16 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_15 », виконані громадянином ОСОБА_24 .

Підписи наявні: на рисці перед надрукованим текстом « ОСОБА_25 » зворотної сторони аркушу - «Висновку про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки», який знаходиться на 9 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_15 »; у нижньому правому куті на рисці перед надрукованим написом « ОСОБА_25 » в «Умовах відведення земельної ділянки», які знаходиться на 10 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_15 »; у верхньому лівому куті на рисці перед надрукованим написом « ОСОБА_25 » у «Технічному завданні з розроблення проекту із землеустрою, щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку», яке знаходиться на 11 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_27 » виконані громадянкою ОСОБА_25 чи іншою особою.

Підпис наявний на рисці перед надрукованим текстом « ОСОБА_22 » зворотної сторони аркушу - «Висновку про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки», який знаходиться на 9 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_15 », виконаний громадянкою ОСОБА_22 .

Підписи наявні: у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_11 » у «викопіюванні із планово-картографічних матеріалів с. Руське Поле», яке знаходиться на 13 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. Сиротенко ОСОБА_28 »; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_11 » у «викопіюванні із планово-картографічних матеріалів с. Руське Поле (Експлікація земельних угідь)», яке знаходиться на 15 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_15 » виконані не громадянином ОСОБА_11 , а іншою особою (том 4 а.с.145-167).

Висновком експерта №СЕ-19/107-21/2191-ПЧ від 22 березня 2021 року встановлено, що підписи наявні: у верхньому правому куті на рисці перед надрукованим написом « ОСОБА_24 » у «вихідній земельно кадастровій інформації», яка знаходиться на 4 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_14 »; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_24 » у «викопіюванні із планово-картографічних матеріалів с. Руське Поле», яке знаходиться на 12 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_14 »; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_24 » у «викопіюванні із планово-картографічних матеріалів с. Руське Поле», яке знаходиться на 13 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_14 »; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_24 » у «викопіюванні із планово-картографічних матеріалів с. Руське Поле», яке знаходиться на 14 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для-ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_14 »; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_24 » у «викопіюванні із планово-картографічних матеріалів с. Руське Поле (Експлікація земельних угідь)», яке знаходиться на 15 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_14 »; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_24 » у «викопіюванні із планово-картографічних матеріалів с. Руське Поле», яке знаходиться на 16 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_14 »; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_24 » у «викопіюванні з планово-картографічних матеріалів с. Руське Поле», яке знаходиться на 17 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_14 », виконані громадянином ОСОБА_24 .

Підписи наявні: у нижньому правому куті на рисці перед надрукованим написом « ОСОБА_25 » в «Умовах відведення земельної ділянки», які знаходиться на 6 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження гол ови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_14 »; у верхньому лівому куті на рисці перед надрукованим написом « ОСОБА_25 » у «Технічному завданні з розроблення проекту із землеустрою, щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку», яке знаходиться на 7 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_14 »; на рисці перед надрукованим текстом « ОСОБА_25 » зворотної сторони аркушу - «Висновку про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки», який знаходиться на 8 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_14 », виконані ОСОБА_25 .

Підпис наявний: на рисці перед надрукованим текстом « ОСОБА_22 » зворотної сторони аркушу - «Висновку про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки», який знаходиться на 8 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянкизгідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_14 », виконаний громадянкою ОСОБА_22 .

Підписи наявні: у нижньому правому куті перед надрукованим ОСОБА_29 » у «викопіюванні із планово-картографічних матеріалів с. РуськеПоле», яке знаходиться на 13 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_14 »; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_11 » у «викопіюванні із планово-картографічних матеріалів с. Руське Поле(Експлікація земельних угідь)», яке знаходиться на 16 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_14 » виконані громадянином ОСОБА_11 (том 4 а.с.176-201).

Висновком експерта №СЕ-19/107-21/2190-ПЧ від 19 березня 2021 року встановлено, що підписи наявні: у нижньому правому куті перед надрукованим ОСОБА_30 » у «викопіюванні із планово-картографічних матеріалів с. РуськеПоле», яке знаходиться на 11 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_16 »; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_24 » у «викопіюванні із планово-картографічних матеріалів с. Руське Поле», яке знаходиться на 12 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_16 »; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_24 » у «викопіюванні із планово-картографічних матеріалів с. Руське Поле», яке знаходиться на 13 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_16 »; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_24 » у «викопіюванні із планово-картографічних матеріалів с. Руське Поле (Експлікація земельних угідь)», яке знаходиться на 14 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_16 » виконані громадянином ОСОБА_24 .

Підписи наявні: на рисці перед надрукованим текстом « ОСОБА_25 » зворотної сторони аркушу «Висновку про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки», який знаходиться на 10 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_16 »; у нижньому правому куті на рисці перед надрукованим написом « ОСОБА_25 » в «Умовах відведення земельної ділянки», який знаходиться на 28 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_16 », виконані громадянкою ОСОБА_25 .

Підпис наявний: на рисці перед надрукованим текстом « ОСОБА_22 » зворотної сторони аркушу - «Висновку про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки», який знаходиться на 10 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_16 », виконаний громадянкою ОСОБА_22 .

Підпис наявний: у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_11 » у «викопіюванні із планово-картографічних матеріалів с. Руське Поле», яке знаходиться на 12 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_16 », виконаний не громадянином ОСОБА_11 , а іншою особою (том 4 а.с.209-231).

Висновком експерта №СЕ-19/107-21/2192-ПЧ від 19 березня 2021 року встановлено, що підписи наявні: у верхньому правому куті на рисці перед надрукованим написом « ОСОБА_24 » у «вихідній земельно-кадастровій інформації», який знаходиться на 6 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_17 », виконано ОСОБА_24 ; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_24 » у викопіюванні із планово-кортографічних матеріалів с. Руське Поле», яке знаходиться на 11 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_17 » виконано ОСОБА_24 ; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_24 » у викопіюванні із планово-кортографічних матеріалів с. Руське Поле», яке знаходиться на 12 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_17 » виконано ОСОБА_24 ; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_24 » у викопіювані із планово-кортографічних матеріалів с. Руське Поле», яке знаходиться на 13 аркуші, у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_17 » виконано ОСОБА_24 ; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_24 » у викопіюванні із планово-кортографічних матеріалів с. Руське Поле (Експлікація земельних угідь)», яке знаходиться на 14 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_17 » виконано ОСОБА_24 .

Підписи наявні: на рисці перед надрукованим текстом « ОСОБА_25 » зворотної сторони аркушу - «Висновку про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки», який знаходиться на 8 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_17 » виконано ОСОБА_25 ; у нижньому правому куті на рисці перед надрукованим написом « ОСОБА_25 » в «Умовах відведення земельної ділянки», які знаходяться на 9 аркуші у ««Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розповсюдження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_17 » виконано ОСОБА_25 ; у верхньому лівому куті на рисці перед надрукованим написом « ОСОБА_25 » у «Технічному завданні з розроблення проекту із землеустрою, щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку», яке знаходиться на 10 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_17 » виконано ОСОБА_25 ; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_25 » у «Експлікації угідь згідно форми 6-зем», яке знаходиться на 18 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_17 » виконано ОСОБА_25 .

Підпис наявний: на рисці перед надрукованим текстом « ОСОБА_22 » зворотної сторони аркушу - «Висновку про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки», який знаходиться на 8 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_17 » виконаний гр. ОСОБА_22 .

Підписи наявні: у нижньому правому куті перед надрукованим написом «М.І. ІІІеле- вер» у «викопіюванні із планово-кортографічних матеріалів с. Руське Поле», яке знаходиться на 12 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського-господарства гр. ОСОБА_17 », виконаний не гр. ОСОБА_11 , а іншою особою; у нижньому правому куті перед надрукованим написом « ОСОБА_11 » у «викопіюванні із планово-картографічних матеріалів с. Руське Поле (Експлікація земельних угідь)», яке знаходиться на 14 аркуші у «Проекті із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно розпорядження голови Тячівської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_17 », виконаний не гр. ОСОБА_11 , а іншою особою (том 6 а.с.3-31).

Висновком експерта №15/237 від 28 грудня 2020 року встановлено, що ринкова вартість земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства на території Тячівського району, Руськополівської сільської ради, урочище «За Капуною» за межами с. Руське Поле, площею 2,0000 га за кадастровим номером: 2124486200:03:002:0072, станом на 11 листопада 2011 року, могла становити 209 000,00 грн. (том 4 а.с.2-25).

Висновком експерта №15/246 від 11 січня 2021 року встановлено, що ринкова вартість земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства на території Тячівського району, Руськополівської сільської ради, урочище «За Капуною» за межами с. Руське Поле, площею 2,00 га за кадастровим номером: 2124486200:03:002:0068, станом на 11 листопада 2011 року, могла становити 209 000,00 грн. (том 4 а.с.30-53).

Висновком експерта №15/251 від 14 січня 2021 року встановлено, що ринкова вартість земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства на території Тячівського району, Руськополівсьокї сільської ради, урочище «За Капуною» за межами с. Руське Поле, площею 2,00 га за кадастровим номером: 2124486200:03:002:0062, станом на 11 листопада 2011 року могла становити 209 000,00 грн. (том 5 а.с. 175-194).

Висновком експерта №15/244 від 31 грудня 2020 року встановлено, що ринкова вартість земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства на території Тячівського району, Руськополівсьокї сільської ради, урочище «За Капуною» за межами с. Руське Поле, площею 2,00 га за кадастровим номером: 2124486200:03:002:0058, станом на 11 листопада 2011 року могла становити 209 000,00 грн. (том 5 а.с. 199-221).

Висновком експерта №15/238 від 28 грудня 2020 року встановлено, що ринкова вартість земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства на території Тячівського району, Руськополівсьокї сільської ради, урочище «За Капуною» за межами с. Руське Поле, площею 2 га за кадастровим номером: 2124486200:03:002:0060, станом на 11 листопада 2011 року могла становити 209 000,00 грн. (том 5 а.с. 226-247).

Висновком експерта №СЕ-19/107-21/2227-ОЗ від 23 березня 2021 року встановлено, що ринкова вартість земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства на території Тячівського району, Руськополівсьокї сільської ради, урочище «За Капуною» за межами с. Руське Поле, площею 1,9 га за кадастровим номером: 2124486200:03:002:0068, станом на 11 листопада 2011 року могла становити 48 830,00 грн. (том 6 а.с.36-60).

Вищевказані докази дослідженні у судовому засіданні, суд визнає належними та допустимими, оскільки вони отримані у порядку встановленомуКПК Україниі мають значення у даному кримінальному провадженні.

Суд,всебічно дослідившиобставини кримінальногопровадження вмежах висунутогообвинувачення,оцінивши кожнийнаданий доказз точкизору належності,допустимості тадостовірності,а сукупністьзібраних доказівз точкизору достатностіта взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, дійшов наступного висновку.

Диспозиціяст. 367 КК Українивизначає, що службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб.

Відповідальність заст.367 КК Українинастає у випадку, якщо дії, невиконання чи неналежне виконання яких спричинило передбачені у зазначеній статті наслідки, входили у коло службових обов`язків цієї службової особи, тобто, якщо обов`язок діяти відповідним чином юридично був включений до кола службових повноважень такої особи. При службовій недбалості за наявності об`єктивної можливості діяти так, як того вимагають інтереси служби, службова особа безвідповідально, неякісно ставиться до виконання своїх обов`язків, у зв`язку з чим виконує їх неналежним чином.

Суб`єктом службової недбалості може бути лише службова особа. Службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом (ч.3ст.18 КК України).

З об`єктивної сторони службову недбалість характеризує наявність трьох ознак у їх сукупності: 1) дія або бездіяльність службової особи; 2) наслідки у вигляді істотної шкоди охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян, або державним чи громадським інтересам, або інтересам окремих юридичних осіб; 3) причинний зв`язок між вказаним діями чи бездіяльністю та шкідливими наслідками. Службова недбалість може проявлятись у формі: 1) невиконання службових, обов`язків через несумлінне ставлення до них; 2) неналежного виконання службових обов`язків через несумлінне ставлення до них. Невиконання службових обов`язків означає невиконання службовою особою дій, передбачених як безумовних для виконання нею по службі. Цей вид недбалості називають "чистою" бездіяльністю - службова особа повністю не виконує свої обов`язки. Неналежне виконання службових обов`язків - це такі дії службової особи в межах службових обов`язків, які виконані не так, як того вимагають інтереси служби. Такий вид службової недбалості називають "змішаною" бездіяльністю, за якої службова особа виконує свої обов`язки неналежно, діє не до кінця, не вчиняє всіх очікуваних від неї дій. Для наявності складу службової недбалості слід встановити, що службова особа мала реальну можливість виконати належним чином свої обов`язки. Визначення можливості (чи неможливості) виконання нею своїх обов`язків здійснюється за допомогою відповідних об`єктивних та суб`єктивних факторів. До об`єктивних факторів належать зовнішні умови, в які поставлена службова особа (забезпечення охорони матеріальних цінностей, наявність транспорту чи людських ресурсів), а до суб`єктивних - особливості цієї особи (її фізичні дані, ступінь інтелектуального розвитку, наявність спеціальних знань, досвіду роботи тощо). При службовій недбалості за наявності об`єктивної можливості діяти так, як того вимагають інтереси служби, службова особа безвідповідально, неякісне ставиться до виконання своїх обов`язків, у зв`язку з чим виконує їх неналежним чином (поверхово, неуважно несумлінно) або взагалі не виконує.

Розпорядженням Президента України №326/2010-рп від 17 квітня 2010 року ОСОБА_11 призначено головою Тячівської районної державної адміністрації Закарпатської області.

Вимогами ст. 19 Конституції України передбачено, що посадові особи органів державної влади зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та Законами України.

Згідно ст. 25 ЗУ «Про державну службу» № 3723-ХІІ від 16.12.1993 із подальшими змінами (чинними на час вчинення правопорушення) ОСОБА_11 був призначений на посаду, яка відносилася до третьої категорії посад державної служби.

Статтею 10 ЗУ «Про державну службу» передбачено, що основними обов`язками державних службовців є: додержання Конституції України таінших актівзаконодавства України; забезпеченняефективної роботита виконаннязавдань державнихорганів відповіднодо їхкомпетенції; недопущенняпорушень праві свободлюдини тагромадянина; безпосереднє виконання покладених на них службових обов`язків, своєчасне і точне виконання рішень державних органів чи посадових осіб, розпоряджень і вказівок своїх керівників.

Відповідно до ст. 39 ЗУ «Про місцеві державні адміністрації» (в редакції на момент вчинення кримінального правопорушення) голови місцевих державних адміністрацій очолюють відповідні місцеві державні адміністрації, здійснюють керівництво їх діяльністю, несуть відповідальність за виконання покладених на місцеві державні адміністрації завдань і за здійснення ними своїх повноважень.

Згідно ст. 41 ЗУ «Про місцеві державні адміністрації» (в редакції на момент вчинення кримінального правопорушення) голови місцевих державних адміністрації видають розпорядження одноособово і несуть за них відповідальність згідно із законодавством.

Проекти розпоряджень нормативно-правового характеру погоджуються з керівниками відповідних структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій.

Відповідно до ст. 45 ЗУ «Про місцеві державні адміністрації» (в редакції на момент вчинення кримінального правопорушення) організаційно-процедурні питання внутрішньої діяльності місцевих державних адміністрацій регулюються їх регламентами, що затверджуються головами відповідних місцевих державних адміністрацій, з урахуванням вимогЗакону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".Типові регламенти місцевих державних адміністраційзатверджуються Кабінетом Міністрів України.

Згідно затвердженими Розпорядженням голови державної адміністрації від 24 лютого 2011 року за №108 функціями та повноваженнями голови, першого заступника, заступників та керівників апарату районної державної адміністрації, передбачено, що голова районної державної адміністрації ОСОБА_11 видає розпорядження, дає доручення, приймає рішення та інші акти з питань віднесених законодавством України до компетенції районної державної адміністрації, а також відповідає за виконання районні законів України, актів Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня.

Відповідно до п. 10.1 Регламенту районної державної адміністрації затвердженого розпорядженням голови Тячівської районної державної адміністрації Закарпатської області ОСОБА_11 за № 385 від 01 червня 2010 року, голова райдержадміністрації на виконання актів законодавства, доручень голови облдержадміністрації, за власною ініціативою видає одноособово, в межах повноважень райдержадміністрації , розпорядження.

Пунктом 10.4 Регламенту, передбачено, що проекти розпоряджень підлягають обов`язковому погодженню із заінтересованими структурними підрозділами райдержадміністрації, а у раз потреби - з іншими органами.

Проекти погоджуються шляхом їх візування керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, інших органів, після чого подаються в юридичний сектор та заступникам голови райдержадміністрації. При цьому зазначаються посада, ініціали та прізвище особи, яка візує проект розпорядження, а також дата візування.

За результатами погодження проекту розпорядження головним розробником готується довідка про погодження (додаток 2), у якій зазначаються заінтересовані структурні підрозділи райдержадміністрації, її апарату, інші органи, що: погодили проект без зауважень; висловили зауваження та пропозиції, враховані головним розробником; висловили зауваження та пропозиції, не враховані головним розробником; не висловили своєї позиції щодо проекту розпорядження. Копії документів погодження проекту розпорядження зберігаються в архівних справах головного розробника.

Відповідно до п. 10.6 Регламенту, головний розробник готує пояснювальну записку до проекту розпорядження (додаток 4) що повинна містити необхідні розрахунки, обґрунтування та прогнози соціально-економічних та інших результатів реалізації виданого розпорядження. До пояснювальної записки у разі потреби можуть додаватися інформаційно-довідкові матеріали (таблиці, графіки, тощо). Загальний обсяг пояснювальної записки не повинен перевищувати 4 аркушів

Пунктом 10.12 Регламенту, передбачено, що проекти розпоряджень підлягають обов?язковій правовій експертизі у юридичному секторі апарату райдержадміністрації. У разі коли проект розпорядження подано апарату райдержадміністрації з порушенням визначених у цьому розділі вимог, юридичний сектор доповідає про це керівнику апарату райдержадміністрації, який у дводенний строк супровідним листом за своїм підписом (додаток 6) повертає головному розробникові проект розпорядження та матеріали до нього. Юридичний сектор опрацьовує поданий проект розпорядження, зокрема проводить його правову експертизу, вносить поправки, пов?язані з приведенням проекту розпорядження у відповідність з вимогами нормо-проектувальної техніки, а також у разі потреби редагує проект розпорядження. Юридичний сектор під час проведення правової експертизи: перевіряє проект розпорядження на відповідність Конституції та законам України, іншим актам законодавства; оцінює ефективність обраного правового шляху врегулювання проблеми; перевіряє проект розпорядження на відповідність вимогам встановленим цим Регламентом, а також повноту погодженні із заінтересованими органами. У разі виявлення невідповідності проекту розпорядження чи його окремих положень актам законодавства юридичний сектор готує зауваження до такого проекту та повертає його на доопрацювання головному розробнику з відповідними пропозиціями. У разі коли недоліки проекту розпорядження не можуть бути усунені шляхом доопрацювання, юридичний сектор готує висновок.

Згідно ст. 116 Земельного кодексу України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначенихцим кодексом, або за результатом аукціону.

Відповідно до ст. 118 Земельного кодексу України (в редакції на момент вчинення кримінального правопорушення) громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки .У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та висновки конкурсної комісії ( у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства.

Рада міністрів Автономної Республіки Крим, районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян особами, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

Розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки подається Комісії з розгляду питань, пов`язаних з погодженням документації із землеустрою (далі Комісія).

Комісія протягом трьох тижнів з дня одержання проекту надає відповідному органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування свій висновок щодо погодження проекту або відмови у його погодженні. У разі відмови у погодженні проект повертається заявнику у зазначений у цій частині строк.

Підставою відмови у погодженні проекту може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.

У разі якщо проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки підлягає обов`язковій державній експертизі землевпорядної документації, погоджений проект подається Комісією до відповідного органу земельних ресурсів для здійснення такої експертизи.

Відповідно до п. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції на момент вчинення кримінального правопорушення) районні державні адміністрації на їх території передають земельні ділянки із земель державної власності у власність або у користування у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб та за межами населених пунктів для : а) сільськогосподарського використання, б) ведення водного господарства, крім випадків, передбачених частиною сьомою цієї статті; будівництва об`єктів, пов`язаних з обслуговуванням жителів територіальної громади району (шкіл, закладів культури, лікарень, підприємств торгівлі тощо) з урахуванням вимог частини шостої цієї статті, крім випадків, визначених частиною сьомою цієї статті.

Згідно ст. 60 ЗУ «Про землеустрій», державний контроль за проведенням землеустрою, виконанням запроектованих заходів із землеустрою і дотримання вимог, встановлених цим Законом, законами України та іншими нормативно-правовими актами при розробці документації із землеустрою, здійснюється уповноваженими органами виконавчої влади із питань земельних ресурсів.

Ст. 6 ЗУ «Про державний контроль за використанням та охороною земель», до повноважень спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у сфері державного контролю за використанням та охороною земель здійснення належать: здійснення державного контролю за використанням та охороною земель у частині додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства України та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю, додержання вимог земельного законодавства в процесі укладення цивільно-правових угод, передачі у власність, надання у користування, в тому числі в оренду, вилучення (викуп) земельних ділянок.

Судом встановлено, 07 червня 2011 року ОСОБА_11 обіймаючи посаду голови Тячівської районної державної адміністрації підписав розпорядження № 391 «Про затвердження проектів із землеустрою щодо відведення земельних ділянок», яким передав у приватну власність наступним громадянам: ОСОБА_13 земельну ділянку з кадастровим номером 2124486200:03:002:0068 площею 2 га для ведення особистого селянського господарства на території Руськополівської сільської ради в урочищі «За Капуною»; ОСОБА_14 земельну ділянку з кадастровим номером 2124486200:03:002:0058 площею 2 га для ведення особистого селянського господарства на території Руськополівської сільської ради в урочищі «За Капуною»; ОСОБА_15 земельну ділянку з кадастровим номером 2124486200:03:002:0062 площею 2 га для ведення особистого селянського господарства на території Руськополівської сільської ради в урочищі «За Капуною»; ОСОБА_16 земельну ділянку з кадастровим номером 2124486200:03:002:0072 площею 2 га для ведення особистого селянського господарства на території Руськополівської сільської ради в урочищі «За Капуною»; ОСОБА_17 земельну ділянку з кадастровим номером 2124486200:03:002:0060 площею 2 га для ведення особистого селянського господарства на території Руськополівської сільської ради в урочищі «За Капуною».

Підписуючи розпорядження № 391 від 07 червня 2011 року, ОСОБА_11 зобов`язаний був пересвідчитися у правовому статусі земельних ділянок, однак підписуючи дане розпорядження не забезпечив перевірку правового статусу земельних ділянок, а саме підписав дане розпорядження без належного його погодження, а саме довідка про погодження проекту розпорядження, погоджена 07 червня 2011 року першим заступником голови державної адміністрації, який віддає питанням ОСОБА_18 , містить підписи керівника апарату державної адміністрації ОСОБА_20 , начальника загального відділу апарату державної адміністрації ОСОБА_21 , завідувача юридичного сектору апарату державної адміністрації ОСОБА_22 , проте у ній відсутні відомості про земельні ділянки, які підлягали відведенню, а також відсутні відомості про громадян чиї заяви та матеріали були розглянуті.

Крім того, у долученій до проекту розпорядження пояснювальній записці в.о. завідувача юридичного сектору апарату державної адміністрації ОСОБА_22 від 07 червня 2011 року в порушення вимог Регламенту відсутні відомості про громадян чиї заяви розглядалися та щодо чого було прийнято позитивний результат звернень, а також необхідні обґрунтування та прогнози соціально-економічних та інших результатів реалізації виданого розпорядження.

Отже, з наведеного вбачається, що ОСОБА_11 , в силу свої повноважень, зобов`язаний був належним чином забезпечити перевірку правового статусу земельних ділянок, які на той час перебували у постійному користування КСП «Рускополівське».

Таким чином, ОСОБА_11 , обіймаючи посаду голови Тячівської районної державної адміністрації та будучи керівником вказаного органу державної влади в силу свої службових обов`язків 07 червня 2011 року допустив службову недбалість, тобто неналежне виконання своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам держави на загальну суму 884830,00 грн.

Разом з тим, заперечення обвинуваченим ОСОБА_11 вчинення ним кримінального правопорушення, суд до уваги не приймає, оскільки пояснення дані ним в судовому засіданні повністю спростовуються сукупністю доказів, досліджених в ході судового розгляду кримінального провадження, а відтак суд визнає ці посилання обвинуваченого необґрунтованими, безпідставними та оцінює їх критично, а невизнання ОСОБА_11 своєї вини у вчиненні вказаного кримінального правопорушення, суд вважає способом його захисту з метою уникнення від кримінальної відповідальності.

Суд, оцінивши у сукупності вищенаведені докази, які узгоджуються між собою щодо фактичних обставин справи, приходить до висновку, що ОСОБА_11 вчинив кримінальне правопорушення передбачене ч.2 ст.367 КК України - службову недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.

Вирішуючи питання про обрання міри покарання обвинуваченому ОСОБА_11 суд, відповідно дост. 65 КК України, враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винної та обставини, що пом`якшують та обтяжують її покарання. Також суд враховує, що згідност. 50 КК України, покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженими, так і іншими особами.

Відповідно до ст. 12 КК України, на момент вчинення обвинуваченою кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 цього Кодексу, за ступенем тяжкості кваліфікувалось як злочин середньої тяжкості та відповідно до Закону України № 2617-VIII від 22.11.2018 року, кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 367 КК України віднесений до нетяжких злочинів.

Відповідно до ст.66 КК України обставин, що пом`якшують покарання ОСОБА_11 не встановлено.

Відповідно до ст.67 КК України обставин, які обтяжують покарання ОСОБА_11 не встановлено.

Відповідно до досудової доповіді, складеної Тячівським районним відділом філії Державної установи «Центр пробації» в Закарпатській області 16 червня 2022 року, на підставі характеризуючих даних, ризик вчинення ОСОБА_11 повторного кримінального правопорушення оцінюється як низький, ризик небезпеки для суспільства, у тому числі для окремих осіб оцінюється як низький, можливість виправлення обвинуваченого без позбавлення чи обмеження волі на певний строк можливе та не становить високої небезпеки для суспільства (у т.ч. для окремих осіб).

При призначенні конкретного виду і розміру покарання відносно обвинуваченого ОСОБА_11 , суд враховує, що обвинувачений раніше не судимий, за місцем проживання характеризується позитивно, на обліку у лікаря психіатра, нарколога та фтизіатра не перебуває, суд вважає за можливе призначити обвинуваченому ОСОБА_11 , покарання у межах санкції ч. 2 ст. 367 КК України (в редакції, яка діяла на момент вчинення кримінального правопорушення).

Суд вважає, що обвинувачений ОСОБА_11 підлягає звільненню від покарання з наступних підстав.

Відповідно до вимог п. 3 ч. 1 ст. 49 КК України (у редакції, яка діяла станом на час вчинення кримінального правопорушення) особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки: 3) п`ять років у разі вчинення злочину середньої тяжкості.

Відповідно до вимог п. 3 ч. 1 ст. 49 КК України (у редакції, яка діє станом на час ухвалення вироку) особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки:3) п`ять років - у разі вчинення нетяжкого злочину, крім випадку, передбаченого у пункті 2 цієї частини.

Відповідно до вимог ч. 5 ст. 74 КК Україниособа також може бути за вироком суду звільнена від покарання на підставах, передбачених статтею 49цього Кодексу.

Зі змісту наведених норм матеріального права видно, що:

- як вимогами п. 3 ч. 1 ст. 49 КК України (у редакції, яка діяла станом на час вчинення кримінального правопорушення), так і вимогами п. 3 ч. 1 ст. 49 КК України (у редакції, яка діє станом на теперішній час), встановлений однаковий термін для звільнення особи від кримінальної відповідальності у разі вчинення останньою кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, який становить п`ять років з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили;

- особа може бути звільнена від покарання за вироком суду за наявності підстав, передбачених ст. 49 КК України.

Судом встановлено, що визначений вимогами п. 3 ч. 1 ст. 49 КК України (у редакції, яка діяла станом на час вчинення кримінального правопорушення) і п. 3 ч. 1 ст. 49 КК України (у редакції, яка діє станом на теперішній час) п`ятирічний строк, який є підставою для звільнення обвинуваченого ОСОБА_11 від кримінальної відповідальності, а також і для звільнення останнього від покарання, сплив 07 червня 2016 року.

Судом не встановлено обставин, які передбачені ч. ч. 2 і 3 ст. 49 КК України у якості підстав зупинення та/або переривання строку звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строку давності обвинуваченого ОСОБА_11 .

Під час судового розгляду, суд, на виконання приписів ч. 2ст. 285 КПКроз`яснив обвинуваченому право на звільнення від кримінальної відповідальності, а також відповідно до ч. 3 цієї статті суть обвинувачення, підставу звільнення від кримінальної відповідальності і право заперечувати проти закриття кримінального провадження з цієї підстави, яким він скористався, а тому відповідно до ч. 8ст. 284 КПКкримінальне провадження було продовжено судом в загальному порядку.

Як встановив Верховний Суд у постанові від 09 квітня 2019 року у справі № 760/18016/15-к, якщо обвинувачений, щодо якого передбачено звільнення від кримінальної відповідальності, заперечує проти цього, судове провадження продовжується у повному обсязі в загальному порядку. У цьому разі, якщо обвинувачений визнається винним у вчиненні кримінального правопорушення, суд ухвалює обвинувальний вирок, призначає покарання і на підставі ч. 5 ст.74, ст.49 ККможе звільнити від нього засудженого.

За таких обставин, суд дійшов висновку про необхідність звільнення від покарання обвинуваченого ОСОБА_11 .

Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлений.

Речові докази у кримінальному провадженні відсутні.

У межах зазначеного провадження органом досудового розслідування понесені процесуальні витратина залучення експертів у загальному розмірі 33677, 90 грн.

Об`єднана палата Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду в постанові від 12 вересня 2022 року (справа № 203/241/17) сформулювала правовий висновок, за яким якщо особа звільняється від кримінальної відповідальності на підставі ст. 49 КК у зв`язку із закінченням строків давності, то процесуальні витрати, понесені органом досудового розслідування та пов`язані зі здійсненням кримінального провадження, у тому числі витрати на проведення експертизи, не стягуються з особи, кримінальне провадження щодо якої закрито на цій підставі, а відносяться на рахунок держави, окрім витрат, пов`язаних, зокрема, із залученням експерта стороною захисту.

Оскільки ОСОБА_11 звільняється судом від кримінальної відповідальності на підставі ст. 49 КК України, процесуальні витрати підлягають віднесенню на рахунок держави.

Запобіжний захід стосовно обвинуваченого не застосовувався.

Керуючись ст.ст.370, 371,373-376, 615 КПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

ОСОБА_11 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України та призначити йому покарання у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки з позбавленням права обіймати посади пов`язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями строком на 2 (два) роки та зі штрафом в розмірі 250 (двохсот п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 4250 (чотири тисячі двісті п`ятдесят) гривень.

На підставі ч. 5 ст.74 КК Українизвільнити ОСОБА_11 від призначеного покарання за ч. 2 ст. 367 КК України у зв`язку із закінченням строків давності, передбачених ст. 49 КК України.

Процесуальні витрати віднести на рахунок держави.

На вирок може бути подана апеляційна скарга до Закарпатського апеляційного суду через Тячівський районний суд Закарпатської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Копію вироку вручити негайно після його проголошення обвинуваченому та прокурору.

Повний текст вироку вручити учасникам судового провадження в день його проголошення.

Суддя ОСОБА_1

СудТячівський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення31.01.2025
Оприлюднено03.02.2025
Номер документу124837156
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Службова недбалість