Тарутинський районний суд Одеської області
Справа № 514/1967/24
Провадження по справі № 2/514/182/25
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 січня 2025 року с-ще Бессарабське
Тарутинський районний суд Одеської області у складі:
в складі головуючого - судді - Кирилюк І.М.,
за участю секретаря судового засідання - Чернєвої О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Буджацької селищної ради Болградського району Одеської області, третя особа - Тарутинська державна нотаріальна контора Одеської області про визнання права на земельну частку (пай) у порядку спадкування, до стадії підготовчого провадження,
В С Т А Н О В И В:
16 грудня 2024 року позивач звернулась в суд з позовом до Буджацької селищної ради Болградського району Одеської області про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування.
Ухвалою суду від 15.01.2025 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.
У судове засідання позивач ОСОБА_1 не з`явилась.
Представник позивача - адвокат Рева С.Л. у судове засідання не з`явилася.
Представник відповідача в особі голови Буджацької селищної ради Болградського району Одеської області Кюссе І.Г. надав заяву про розгляд справи без його участі.
Третя особа Тарутинська державна нотаріальна контора Одеської області надала суду заяву про розгляд справи за її відсутності.
Оскільки сторони в судове засідання не з`явились, відповідно до норм ч.2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Від представника позивача надійшло клопотання (сформоване в системі "Електронний суду" 30.01.2025 р.) про повернення справи до стадії підготовчого судового засідання. Клопотання обґрунтоване необхідністю витребувати додаткові докази завіренні належним чином копії рішень про виділ та набуття позивачем та її чоловіком права власності на земельну ділянку, що має істотне значення для вирішення такої категорії справ.
Розглянувши клопотання, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до таких висновків.
У пунктах 6, 7 частини другої статті 43 ЦПК України встановлено, що учасники справи зобов`язані: виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
Відповідно до ч.1 ст. 189 ЦПК України, завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Відповідно до частини другої статті 189 ЦПК України, підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Відповідно до ч.2 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про:1) залишення позовної заяви без розгляду; 2) закриття провадження у справі; 3) закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Цивільним процесуальним кодексом України не врегульовано питання щодо повернення суду першої інстанції до стадії підготовчого провадження після його закриття.
Відповідно до частини четвертої статті 263 ЦПК України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Верховний Суд (постанова від 16.12.2021 у справі № 910/7103/21) зазначив, що суди першої інстанції за наявності певних обставин можуть прийняти рішення про повернення до стадії підготовчого провадження після його закриття для вчинення тих чи інших процесуальних дій, які можуть бути реалізовані лише на стадії підготовчого провадження. Такі обставини мають бути вагомими, оскільки можливість повернення до стадії підготовчого провадження з будь-яких підстав нівелює саме значення стадій процесу: як підготовчого провадження, так і стадії розгляду справи по суті. Отже, заявляючи клопотання про повернення до стадії підготовчого провадження заявник має навести вагомі обставини, які потребують процесуальних дій, які можуть бути реалізовані лише на стадії підготовчого провадження.
Зважаючи на обґрунтування представника позивача, що вказані докази матимуть важливе значення для об`єктивного та справедливого вирішення спору, ураховуючи завдання цивільного судочинства та процесуальні строки розгляду справи, суд дійшов висновку про вагомість обставин, які потребують процесуальних дій, що можуть бути реалізовані стороною лише на стадії підготовчого провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст. 198 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання представника позивача адвоката Реви Світлани Леонідівни про повернення до стадії підготовчого провадження задовольнити.
Повернутися на стадію підготовчого провадження у справі № 514/1967/24 за позовом ОСОБА_1 до Буджацької селищної ради Болградського району Одеської області, третя особа - Тарутинська державна нотаріальна контора Одеської області про визнання права на земельну частку (пай) у порядку спадкування.
Підготовче засідання призначити на 18 березня 2025 року на 10 год 30 хв, яке відбудеться в приміщенні Тарутинського районного суду Одеської області за адресою: вул. Красна, 235, с-ще Бессарабське Болградського району Одеської області.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя І.М. Кирилюк
Суд | Тарутинський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2025 |
Оприлюднено | 03.02.2025 |
Номер документу | 124844064 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Тарутинський районний суд Одеської області
Кирилюк І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні