Справа № 583/83/23
1-кп/583/32/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"31" січня 2025 р. м. Охтирка
Охтирський міськрайонний суд Сумської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Охтирка обвинувальний акт, внесений 27.07.2022 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022100080001869,за обвинуваченням ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України,
з участю сторін судового провадження:
прокурора ОСОБА_6 ,
обвинувачених ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
захисників ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 ,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Охтирського міськрайонного суду Сумської області перебуває вказана кримінальна справа.
Прокурор заявив клопотання про привід в судове засідання обвинуваченого ОСОБА_5 та накладення на нього грошового стягнення, який будучи належним чином повідомленим про дату та час розгляду справи, в судове засідання не прибув, поважності причин неявки до суду не пояснив.
Захисник ОСОБА_7 в суді не заперечувала проти приводу ОСОБА_5 , однак заперечувала проти грошового стягнення, оскільки на даний час достеменно невідомо, з яких саме причин ОСОБА_5 не з`явився до суду, можливо ці причини поважні і він надасть відповідні докази цього.
Суд, дослідивши матеріали справи, врахувавши думку осіб, що беруть участь у розгляді справи, дійшов наступного.
Відповідно до положеньст. 323 КПК України, якщо обвинувачений, до якого не застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, не прибув за викликом у судове засідання, суд відкладає судовий розгляд, призначає дату нового засідання і вживає заходів до забезпечення його прибуття до суду. Суд також має право постановити ухвалу про привід обвинуваченого та/або ухвалу про накладення на нього грошового стягнення в порядку, передбаченому главами11та12цьогоКодексу.
Відповідно до ч. 1ст. 139 КПК України,якщо обвинувачений був у встановленому цим Кодексом порядку викликаний (зокрема, наявне підтвердження отримання ним повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), не з`явився до суду без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, на нього накладається грошове стягнення у розмірі від 0,5 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Крім того у випадку, встановленому ч.1 цієї статті, до обвинуваченого може бути застосовано привід.
Отже з аналізу наведених вище норм чинного законодавства вбачається обов`язок обвинуваченого заздалегідь повідомити суд про неможливість прибуття за викликом у судове засідання на призначену дату і час та визначено відповідні правові наслідки недотримання такого обов`язку.
Поважні причини неприбуття особи на виклик зазначені у ст. 138 КПК України. Такими є:
1) затримання, тримання під вартою або відбування покарання;
2) обмеження свободи пересування внаслідок дії закону або судового рішення;
3) обставини непереборної сили (епідемії, військові події, стихійні лиха або інші подібні обставини);
4) відсутність особи у місці проживання протягом тривалого часу внаслідок відрядження, подорожі тощо;
5) тяжка хвороба або перебування в закладі охорони здоров`я у зв`язку з лікуванням або вагітністю за умови неможливості тимчасово залишити цей заклад;
6) смерть близьких родичів, членів сім`ї чи інших близьких осіб або серйозна загроза їхньому життю;
7) несвоєчасне одержання повістки про виклик;
8) інші обставини, які об`єктивно унеможливлюють з`явлення особи на виклик.
При цьому неявка обвинуваченого ОСОБА_5 до суду призводить до невиправданого затягування розгляду справи, порушує права потерпілих та інших обвинувачених на розумний строк судового розгляду кримінального провадження, яке триває з 2023 року.
З огляду на викладене, беручи до уваги, що обвинувачений не виконав покладений на нього процесуальний обов`язок, передбачений п. 1 ч. 7ст. 42 КПК України, зокрема, будучи повідомленим належним чином про судове засідання не з`явився до суду та завчасно не повідомив про причини своєї неявки, отже наявні достатні правові підстави для застосування до обвинуваченого заходів забезпечення кримінального провадження, передбачених ст. 131 КПК України у виді приводу та грошового стягнення, з метою досягнення дієвості цього провадження, спонукання обвинуваченого до виконання покладених на нього обов`язків та недопущення таких порушень у подальшому.
Керуючись ст. ст. 135,136,138-143, 323, 371, 372 КПК України, суд
ухвалив:
Застосувати до обвинуваченого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , - привід для забезпечення його прибуття у судове засідання, призначене на 11 лютого 2025 року о 09:00 год., яке відбудеться в залі № 6 Охтирського міськрайонного суду Сумської області за адресою: вул. Ярославського, 2, м. Охтирка Сумської області.
Виконання ухвали про привід обвинуваченого доручити Відділенню поліції №4 (м. Суми) Сумського районного управління Головного управління Національної поліції в Сумській області (Сумська область, м. Суми, вул. Степана Бандери, 11).
У разі неможливості здійснити привід обвинуваченого надати суду письмові пояснення причин невиконання ухвали суду.
Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора.
Накласти на обвинуваченого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , грошове стягнення за невиконання процесуального обов`язку, стягнувши з нього на користь держави 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб в сумі 1460 (одна тисяча чотириста шістдесят) гривень.
Копію ухвали надіслати особі, на яку накладено грошове стягнення.
Особа, на яку накладено грошове стягнення, має право подати клопотання про скасування ухвали про накладення на неї грошового стягнення. Клопотання подається суду, який виніс ухвалу про накладення грошового стягнення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Охтирського міськрайонного суду
Сумської області ОСОБА_10
Суд | Охтирський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2025 |
Оприлюднено | 04.02.2025 |
Номер документу | 124851583 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Охтирський міськрайонний суд Сумської області
Соколова Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні