Ухвала
від 28.01.2025 по справі 5/530-03
ДЕРАЖНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84


У Х В А Л А

"28" січня 2025 р.Справа № 5/530-03

Господарський суд Хмельницької області у складі: головуючий суддя Димбовський В.В., суддя Музика М.В., суддя Муха М.Є., при секретарі судового засідання Тлустій У.О., розглянувши матеріали справи

за заявою Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, м. Вінниця (Управління Пенсійного фонду України в м. Жмеринці та Жмеринському районі Вінницької області, м. Жмеринка Вінницької області)

до Відкритого акціонерного товариства "Жмеринський завод "Сектор", м. Жмеринка, Вінницької області

про визнання банкрутом

Представники сторін:

кредитор: ОСОБА_1 (в режимі відеоконференції)

ліквідатор: Сокольвак М.В. (в режимі відеоконференції)

У судовому засіданні 28.01.2025р. проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Господарського суду Хмельницької області перебуває справа №5/530-03 за заявою Управління Пенсійного фонду України в м. Жмеринці та Жмеринському районі Вінницької області, м. Жмеринка Вінницької області про визнання банкрутом відкритого акціонерного товариства "Жмеринський завод "Сектор", м. Жмеринка, Вінницької області.

06.11.2024р. від кредитора ОСОБА_1 надійшло клопотання (вх. №05-06/1404/24), згідно якого просить:

- зобов`язати арбітражного керуючого (ліквідатора) відкритого акціонерного товариства "Жмеринський завод "Сектор" Сокольвака М.В. виплатити ОСОБА_1 кошти в сумі 7199,06 грн. (сім тисяч сто дев`яносто дев`ять гривень 06 коп.);

- зобов`язати арбітражного керуючого (ліквідатора) відкритого акціонерного товариства ''Жмеринський завод ''Сектор'' Сокольвака М.В. із урахуванням судових рішень, що допущені до негайного виконання, сплатити до Пенсійного фонду України суму коштів, як внески до Пенсійного фонду України, що будуть враховані на заробітну плату та враховані до персоніфікованого обліку ОСОБА_1 за період із 23.06.2003 року по 27.02.2006 року, із щомісячного посадового окладу ОСОБА_1 , в розмірі 400,00 грн. (чотириста гривень 00коп.);

- зобов`язати арбітражного керуючого (ліквідатора) відкритого акціонерного товариства ''Жмеринський завод ''Сектор'' Сокольвака М.В. подати уточнюючі форми по персоніфікованому обліку ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України та до Державної фіскальної служби України за період із 23.06.2003 року по 27.02.2006 року, як суми доходу ОСОБА_1 , нарахованого (сплаченого) на користь ОСОБА_1 , із сум утриманого податку (форма № 1ДФ) та подання здійснити згідно Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затверджені наказом Мінфіну від 13.01.2015 року за №4.

Ухвалою суду від 25.11.2024р. судове засідання відкладено та задоволено клопотання кредитора ОСОБА_1 про витребування доказів; зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області надати інформацію щодо сум внесків, які зобов`язаний ВАТ ''Жмеринський завод ''Сектор'' сплатити як роботодавець за ОСОБА_1 , із посадового окладу 400 грн. (чотириста гривень) за період із 23 червня 2003 року по 27 лютого 2006 року, до органів Пенсійного фонду України, та до інших цільових та бюджетних фондів за цей період.

На виконання ухвали суду від 25.11.2024р. від Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області надійшов лист від 12.12.2024р., в якому надано розрахунок сум страхових внесків по ОСОБА_1 за період з 23 червня 2003 року по 27 лютого 2006 року.

У судовому засіданні 30.12.2024р. кредитор ОСОБА_1 повідомив, що на адресу сторін та кабінет "Електронного суду" ОСОБА_1 від Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області не надійшли витребувані судом розрахунки по податкам із заробітної плати за період із 23.06.2003 року по 27.02.2006 року та завірена копія таких розрахунків не була подана на адресу ліквідатора ВАТ "Жмеринського заводу "Сектор" Сокольвака М.В., як первинний документ, який повинен бути в основі ліквідаційного балансу, що буде поданий в подальшому до суду.

З огляду на викладені обставини, кредитор ОСОБА_1 , заявив клопотання, яке підтримав ліквідатор ВАТ "Жмеринський завод "Сектор" Сокольвак М.В., про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області надіслати кредитору ОСОБА_1 та ліквідатору ВАТ "Жмеринського заводу "Сектор" Сокольваку М.В. інформацію щодо сум внесків, які зобов`язаний ВАТ ''Жмеринський завод ''Сектор'' сплатити як роботодавець ОСОБА_1 , із посадового окладу 400,00 грн. за період із 23 червня 2003 року по 27 лютого 2006 року до органів Пенсійного фонду України та до інших цільових та бюджетних фондів за цей період.

З огляду на необхідність надання можливості реалізації учасниками справи своїх процесуальних прав, розгляд клопотання кредитора ОСОБА_1 від 06.11.2024р. (вх. №05-06/1404/24) було відкладено на іншу дату.

Окрім того, на адресу суду надійшло клопотання кредитора ОСОБА_1 від 25.11.2024р., (вх. №05-22/8072/24), згідно якого просить:

- доручити ліквідатору ВАТ ''Жмеринський завод ''Сектор'' Сокольваку М.В. при виплаті заробітної плати ОСОБА_1 в першу чергу сплатити внески до Пенсійного фонду України за період 2003-2006 років із суми заборгованості по заробітній платі банкрута перед ОСОБА_1 , вказавши в банківському дорученні необхідний ідентифікаційний код ОСОБА_1 та період сплати таких внесків із 23 червня 2003 року по 27 лютого 2006 року.

- зобов`язати Пенсійний фонд України після надходження коштів по заробітній платі ОСОБА_1 за період 2003-2006 років зарахувати такі внески до персоніфікованого обліку ОСОБА_1 за період із 23 червня 2003 року по 27 лютого 2006 року.

- надати дозвіл ліквідатору ВАТ ''Жмеринський завод ''Сектор'' Сокольваку М.В. при виплаті заробітної плати ОСОБА_1 подати уточнюючу форму 1 ДФ до Пенсійного фонду України за період 2003-2006 років із суми заборгованості по заробітній платі банкрута перед ОСОБА_1 , оскільки така форма в свій час не була подана колишнім ліквідатором ВАТ ''Жмеринський завод ''Сектор'' Лещенком А.М.

- визнати протиправними дії/протиправну бездіяльність колишнього ліквідатора ВАТ ''Жмеринський завод ''Сектор'' Лещенка А.М. щодо не подання ним уточнюючої форми 1 ДФ до Пенсійного фонду України за період 2003-2006 років із суми заборгованості по заробітній платі банкрута перед ОСОБА_1 , оскільки відповідні відомості не внесені в форми ОК-5 та ОК-7 по заробітній платі ОСОБА_1 .

Також, кредитор ОСОБА_1 надіслав клопотання від 24.12.2024р. (вх. №05-22/8820/24), згідно якого просить:

- зобов`язати ліквідатора ВАТ ''Жмеринський завод ''Сектор'' Сокольвака М.В. виплатити заробітну плату ОСОБА_1 в першу чергу згідно вимог міжнародного права та із такої заробітної плати сплатити позачергово внески до Пенсійного фонду України за фізичну особу за період 2003-2006 років із суми заборгованості по заробітній платі банкрута перед ОСОБА_1 , вказавши в банківському дорученні необхідний ідентифікаційний код ОСОБА_1 та період сплати таких внесків із 23 червня 2003 року по 27 лютого 2006 року.

- зобов`язати Пенсійний фонд України після надходження коштів по заробітній платі ОСОБА_1 за період 2003-2006 років зарахувати такі внески до персоніфікованого обліку ОСОБА_1 за період із 23 червня 2003 року по 27 лютого 2006 року.

- зобов`язати ліквідатора ВАТ ''Жмеринський завод ''Сектор'' Сокольвака М.В. при виплаті заробітної плати ОСОБА_1 подати уточнюючу форму 1 ДФ до Пенсійного фонду України за період 2003-2006 років із суми заборгованості по заробітній платі банкрута перед ОСОБА_1 , оскільки така форма в свій час не була подана колишнім ліквідатором ВАТ ''Жмеринський завод ''Сектор'' Лещенком А.М.

- визнати протиправними дії/протиправну бездіяльність колишнього ліквідатора ВАТ ''Жмеринський завод ''Сектор'' Лещенка А.М. щодо не подання ним уточнюючої форми 1 ДФ до Пенсійного фонду України за період 2003-2006 років із суми заборгованості по заробітній платі банкрута перед ОСОБА_1 , оскільки відповідні відомості не внесені в форми ОК-5 та ОК-7 по заробітній платі ОСОБА_1 , та умисно цим ліквідатром не була виплачена заробітна плата.

Ухвалою суду від 30.12.2024 року зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (ЄДРПОУ 13322403) надіслати ліквідатору ВАТ "Жмеринський завод "Сектор" Сокольваку М.В. та кредитору ОСОБА_1 належним чином завірену копію листа від 12.12.2024р., надіслану до Господарського суду Хмельницької області; розгляд клопотання кредитора ОСОБА_1 від 06.11.2024р. (вх. №05-06/1404/24) відкладено на 15 год. 00 хв. ''28'' січня 2025 року; клопотання кредитора ОСОБА_1 від 25.11.2024р, (вх. №05-22/8072/24) та від 24.12.2024р. (вх №05-22/8820/24) призначено до розгляду в судовому засіданні на 15 год. 00 хв. ''28'' січня 2025 року.

15.01.2025 року кредитором ОСОБА_1 подано до суду клопотання про винесення окремої ухвали суду щодо невиконання Головним управлінням ДПС у Вінницькій області (код ЄДРПОУ 44069150) вимог ухвали від 25.11.2024р., дій ліквідатора ВАТ ''Жмеринського заводу ''Сектор'' Лещенка Анатолія Михайловича та комітету кредиторів ВАТ ''Жмеринського заводу ''Сектор'' та спрямування окремої ухвали суду за належністю до правоохоронних органів із метою відкриття кримінального провадження по такому факту.

Також у даному клопотанні просить суд витребувати від Пенсійного фонду України відомості по заробітній платі найманих працівників ВАТ ''Жмеринського заводу ''Сектор'', код ЄДРПОУ 14511442, оскільки, на думку кредитора не сплата внесків по бюджетним та цільовим фондам за даний період часу вкаже на розтрату коштів ліквідатором Лещенком A.M.

У клопотанні про винесення окремої ухвали просить суд зобов`язати ліквідатора Сокольвака М.В. на підставі встановлених фактів, що викладені у клопотанні щодо не навмисної не сплати своєчасних внесків до Пенсійного фонду України та завданих при цьому збитків ВАТ ''Жмеринському заводу ''Сектор'', щодо не перерахування внесків із заробітних плат найманих працівників за період із 2003 року по вересень 2006 року (12.09.2006 року дату затвердження ліквідаційного балансу ВАТ ''Жмеринським заводу ''Сектор'') подати позов до СПД Лещенка Анатолія Михайловича , із метою відшкодування коштів ВАТ ''Жмеринському заводу ''Сектор'' за вчинені ним дії, поновивши ліквідатору Сокольваку М.В. право на поновлення процесуальних строків, для вчинення таких дій.

В обґрунтування заявленого клопотання ОСОБА_1 посилається на статті 40, 55 Конституції України, п. 2 ст. 55, п. 3 ст. 83 ГК України, Кодексу України з процедур банкрутства, Рекомендації Президії Вищого Господарського суду України N04-5/1193 від 04.06.2004р. ''Про деякі питання практики застосування Закону України '' Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом'', Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права 1966 року, Європейську соціальну хартію 1996 року, Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року.

28.01.2025 року від кредитора ОСОБА_1 надійшли клопотання, відповідно до яких просить:

-зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області надати в електронний суд та на адресу сторін по справі пакет документів щодо розрахунків по заробітній платі ОСОБА_1 , згідно вимог ухвали суду;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області прийняти від ліквідатора ВАТ ''Жмеринського заводу ''Сектор'' Сокольвака М.В. уточнюючі звіти по нарахуванню внесків до Пенсійного фонду України (форму 1 ДФ) за період із 23.06.2004р. по 27.02.2006р. із заробітної плати ОСОБА_1 без застосування до ліквідатора Сокольвака М.В. штрафних санкцій;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області зарахувати перераховані ВАТ ''Жмеринським заводом ''Сектор'' внески до Пенсійного фонду України як внески ОСОБА_1 із заробітної плати за період із 23.06.2004р. по 27.02.2006р..

Враховуючи дотримання завдань, принципів господарського судочинства (ст.2 Господарського процесуального кодексу України) та розумності строків для вчинення процесуальної дії (ст.114 Господарського процесуального кодексу України), а також з огляду на взаємопов`язаність поданих клопотань, суд вважає за необхідне запропонувати Головному управлінню Пенсійного фонду України у Вінницькій області надати письмові пояснення з приводу поданих кредитором ОСОБА_1 клопотань, відкласти розгляд раніше поданих клопотань кредитора ОСОБА_1 від 06.11.2024р. (вх. №05-06/1404/24), від 25.11.2024р. (вх. №05-22/8072/24), від 24.12.2024р. (вх №05-22/8820/24) на іншу дату.

Клопотання кредитора ОСОБА_1 від 15.01.2025р. (вх.05-06/57/25), від 28.01.2025 (вх. 05-22/765/25), від 28.01.2025 (вх. 05-22/775/25) необхідно призначити до розгляду в судовому засіданні на 15 год. 00 хв. ''27'' лютого 2025 року.

Керуючись ст. ст. 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Клопотання кредитора ОСОБА_1 від 15.01.2025р. (вх.05-06/57/25), від 28.01.2025 (вх. 05-22/765/25), від 28.01.2025 (вх. 05-22/775/25) призначити до розгляду в судовому засіданні на 15 год. 00 хв. ''27'' лютого 2025 року.

Запропонувати Головному управлінню Пенсійного фонду України у Вінницькій області (ЄДРПОУ 13322403) надати письмові пояснення з приводу поданих кредитором ОСОБА_1 клопотань.

Розгляд клопотань кредитора ОСОБА_1 від 06.11.2024р. (вх. №05-06/1404/24), від 25.11.2024р. (вх. №05-22/8072/24) та від 24.12.2024р. (вх №05-22/8820/24) відкласти на 15 год. 00 хв. ''27'' лютого 2025 року.

Ухвала набирає законної сили 28.01.2025р. та оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали складено 03.02.2025р.

Головуючий суддя Димбовський В.В.

Суддя Музика М.В.

Суддя Муха М.Є.

СудДеражнянський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення28.01.2025
Оприлюднено04.02.2025
Номер документу124861949
СудочинствоГосподарське
КатегоріяІнші справи

Судовий реєстр по справі —5/530-03

Ухвала від 15.05.2025

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Грязнов В.В.

Ухвала від 23.04.2025

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Грязнов В.В.

Ухвала від 15.04.2025

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Грязнов В.В.

Ухвала від 09.04.2025

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Грязнов В.В.

Ухвала від 03.04.2025

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Грязнов В.В.

Ухвала від 25.03.2025

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Грязнов В.В.

Ухвала від 27.02.2025

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Димбовський В.В.

Ухвала від 19.02.2025

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Димбовський В.В.

Ухвала від 28.01.2025

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Димбовський В.В.

Ухвала від 21.01.2025

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Димбовський В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні