Справа № 761/21/25
Провадження № 1-кс/761/962/2025
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 січня 2025 року cлідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника - адвоката ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання по кримінальному провадженню, внесеному 02.02.2024 до ЄРДР за №72024000310000017, про продовження строку дії процесуальних обов`язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Варяж, Сокальського району, Львівської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого на посаді директора ТОВ «Біо ПЕК», раніше не судимого, підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 204 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
У січні 2025 року до Шевченківського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора першого відділу управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки УкраїниОфісу Генерального прокурора ОСОБА_6 по кримінальному провадженню, внесеному 02.02.2024 до ЄРДР за №72024000310000017, про продовження на два місяці, але в межах строку досудового розслідування, строк дії покладених на підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме:
- не відлучатися з населеного пункту, в якому він проживає без дозволу слідчого, прокурора, суду;
- повідомляти слідчого, прокурора, суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- здати уповноваженому органу у сфері паспортного контролю на зберігання свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, а також інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Клопотання обґрунтоване тим, що детективами Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №72024000310000017 від 02.02.2024 за підозрою директора ТОВ «БІОПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ» ОСОБА_4 в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах за ч. 3 ст. 212 КК України та за фактом вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 204 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_4 , 06.06.2023 протоколом №06/06 загальних зборів учасників ТОВ «Біо ПЕК» (ЄДРПОУ 40687308) призначений на посаду директора даного товариства з 08.06.2023 року на підставі наказу №120-к/тр.
ТОВ «Біо ПЕК» створено 25.07.2016 Протоколом №1 загальних зборів учасників товариства, зареєстровано розпорядженням Луцької районної державної адміністрації Волинської області від 26.07.2016, №11981020000009761, за адресою: Волинська область, Луцький район, с. Рованці, вул. Промислова, буд. 3, та перебуває з 26.07.2016 на обліку в Головному управлінні ДПС у Волинській області.
Так, ОСОБА_4 будучи директором ТОВ «Біо ПЕК» з 08.06.2023, відповідно до статуту, затвердженого протоколом № 29/09/21 загальних зборів учасників ТОВ «Біо ПЕК» від 29.09.2021, наділений наступними правами та обов`язками:
- згідно п. 8.3.3. здійснює керівництво поточною діяльністю Товариства і несе персональну відповідальність за виконання покладених на нього завдань, розподіляє обов`язки між керівниками структурних підрозділів і визначає їх повноваження у розв`язанні завдань діяльності Товариства;
- згідно п. 8.3.4.призначає на посади працівників Товариства, його філій та представництв, інших підрозділів, переводить на іншу роботу, накладає стягнення, а також звільняє з роботи, укладає трудові договори (контракти) з працівниками;
- згідно п. 8.3.5. затверджує підписами усі документи фінансового характеру, матеріального, майнового, розрахункового та кредитного характеру, які є основою бухгалтерських запитів, в тому числі угоди, зобов`язання, звіти та баланси;
- згідно п. 8.3.6. затверджує, відміняє, доповнює внутрішні правила та інші внутрішні документи, визначає організаційну структуру Товариства;
- згідно п. 8.3.10. До компетенції директора Товариства також належить:
- організація ведення бухгалтерського обліку та звітності в Товаристві, затвердження статистичного та бухгалтерського звітів та інших документів з питань поточної діяльності Товариства;
- затвердження цін і тарифів на продукцію, роботи, послуги, які виробляє, виконує або надає Товариство, а при зайнятті торгівельною діяльністю - на товари;
- здійснення контролю за діяльністю дочірніх підприємств, філій та представництв, інших підрозділів Товариства, організація їх роботи;
- видання наказів, розпоряджень, інших актів з питань діяльності Товариства, що обов`язкові до виконання всіма підрозділами та працівниками Товариства, з питань, віднесених до його компетенції;
- забезпечення виконання поточних і перспективних планів, керівництво виробництвом;
- підписання необхідних документів, пов`язаних зі здійсненням фінансових операцій;
- вирішення інших питань поточної фінансово-господарської діяльності Товариства.
- згідно п. 8.10. Директор несе персональну відповідальність за виконання покладених на нього завдань, а також майнову відповідальність згідно з законодавством України.
Згідно п. 1 ст. 11 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» на ОСОБА_4 , як на директора підприємства покладається забезпечення ведення бухгалтерського обліку та підписання фінансової звітності на підприємстві. Крім цього ОСОБА_4 , як директор підприємства згідно п. 7 ст. 8 Закону України № 996-XIV від 16.07.1999 «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», забезпечує дотримання на підприємстві встановлених єдиних методологічних засад бухгалтерського обліку, складання і подання у встановлені строки фінансової звітності, організовує контроль за відображенням на рахунках бухгалтерського обліку всіх господарських операцій.
Таким чином, ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді директора ТОВ «Біо ПЕК», виконує адміністративно-господарські та організаційно-розпорядчі обов`язки, а тому, відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України, є службовою особою.
В зв`язку з чим, ОСОБА_4 , обіймаючи посаду, пов`язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків, а саме -директора ТОВ «Біо ПЕК», будучи службовою особою, повинен керуватися відповідними нормами діючого законодавства України, та на нього, як на директора суб`єкта господарської діяльності, покладаються наступні обов`язки, а саме:
У ТОВ «Біо ПЕК» наявна діюча ліцензія на виробництво біоетанолу №990116202200001 від 24.01.2022.
З 10.09.2021 Товариство внесене до Електронного реєстру суб`єктів господарювання (у тому числі іноземних суб`єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які використовують спирт етиловий для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини.
Згідно з преамбулою Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» від 19.12.1995 №481/95-ВР (у редакції, чинній на момент вчинення кримінального правопорушення), цей Закон визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров`я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України.
Згідно зі статтею 7-1 Закону №481/95-ВР відпуск спирту етилового його виробниками та отримання спирту етилового суб`єктами господарювання (у тому числі іноземними суб`єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які використовують його для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини, здійснюється за умови внесення таких суб`єктів господарювання (у тому числі іноземних суб`єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) до Електронного реєстру суб`єктів господарювання, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини (далі - Електронний реєстр).
Ведення Електронного реєстру здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.
Для включення до Електронного реєстру суб`єкт господарювання (у тому числі іноземний суб`єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) подає заяву, до якої додаються: копії документів, що підтверджують наявність власних та/або орендованих приміщень та технологічного обладнання для виробництва продукції з використанням спирту етилового; копії технічної документації (технічні регламенти, стандарти, технічні умови на продукцію, що виробляється з використанням спирту етилового); копії технологічних інструкцій (рецептур) на всю номенклатуру продукції, що виробляється з використанням спирту етилового (із зазначенням норм витрат на одиницю продукції); перелік технологічного обладнання, що забезпечує виробництво продукції з використанням спирту етилового.
Включення суб`єктів господарювання (у тому числі іноземних суб`єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які використовують спирт етиловий для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини, до Електронного реєстру здійснюється за рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, протягом 10 робочих днів з дня отримання заяви, за умови: внесення витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового, встановлених на кожному місці отримання та місці відпуску у виробництво спирту етилового неденатурованого, внесення масових витратомірів, встановлених на кожному місці отримання та місці відпуску у виробництво спирту етилового денатурованого, а також внесення масових витратомірів, встановлених відповідно до технологічної схеми на кожному місці відпуску продукції, для виробництва якої використовується отриманий спирт етиловий, до Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового; кількості працюючих не менше 10 осіб; відсутності податкового боргу на момент прийняття рішення про включення до Електронного реєстру; внесення місць зберігання спирту до Єдиного реєстру місць зберігання спирту.
Відповідно до пп. 14.1.4 п. 14.1 ст. 14 Податкового Кодексу України (у редакції, чинній на момент вчинення кримінального правопорушення), акцизний податок - непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених цим Кодексом як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції).
У відповідності до пункту 44.1. статті 44 Податкового Кодексу України, для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Згідно з підпунктом 212.1.1 пункту 212.1 статті 212 Податкового Кодексу України платником акцизного податку є, зокрема, особа, постійне представництво, які виробляють підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини.
Відповідно до підпункту 213.1.2 пункту 213.1 статті 213 Податкового Кодексу України об`єктом оподаткування акцизним податком є, зокрема, операції з реалізації та/або передачі в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції) з метою власного споживання, промислової переробки, своїм працівникам, а також здійснення внесків підакцизними товарами (продукцією) до статутного капіталу.
Пунктом 215.1 статті 215 Податкового Кодексу України до підакцизних товарів віднесено спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво (крім квасу «живого» бродіння).
Ставки податку та перелік товарів, з яких справляється податок, визначено пунктом 215.2 статті 215 ПК України.
Датою виникнення податкових зобов`язань щодо підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, згідно з пунктом 216.1 статті 216 Податкового Кодексу України, є дата їх реалізації особою, яка їх виробляє, незалежно від цілей і напрямів подальшого використання таких товарів (продукції), крім випадків, зазначених у статтях 225 та 229 цього Кодексу.
Особливості оподаткування спирту етилового унормовані пунктом 229.1 статті 229 Податкового Кодексу України.
Так, пункт 229.1 статті 229 Податкового Кодексу України (у редакції, чинній на момент вчинення кримінального правопорушення) передбачав, що податок справляється за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту із:
а) спирту етилового, який використовується підприємствами первинного та змішаного виноробства для виробництва виноградних, плодово-ягідних, інших виноматеріалів і сусла та вермутів;
б) спирту етилового, який використовується для виробництва лікарських засобів (у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів), крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів;
в) спирту етилового денатурованого (спирту технічного), який реалізується суб`єктам господарювання з метою його використання як сировини для виробництва продуктів органічного синтезу, які не містять у своєму складі більш як 0,1 відсотка залишкового етанолу;
г) біоетанолу, що використовується підприємствами для виробництва бензинів моторних сумішевих із вмістом біоетанолу, етил-трет-бутилового етеру (ЕТБЕ), інших добавок на основі біоетанолу;
ґ) біоетанолу, який використовується для виробництва біопалива;
д) спирту етилового денатурованого, який використовується для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України;
е) спирту етилового неденатурованого, який використовується для виробництва оцту з харчової сировини;
є) спирту етилового денатурованого, який використовується для виробництва парфумерно-косметичної продукції;
ж) спирту етилового-сирцю, який використовується в межах одного суб`єкта господарювання для виробництва біоетанолу;
з) спирту етилового, що переміщується між акцизними складами в межах одного суб`єкта господарювання.
Відповідно до вимог підпункту 229.1.1 пункту 229.1 статті 229 Податкового Кодексу України (у редакції, чинній на момент вчинення кримінального правопорушення), спирт етиловий за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту для виробництва продукції, зазначеної у підпунктах "д", "е", "є" цього підпункту, дозволяється отримувати лише суб`єктам господарювання (у тому числі іноземним суб`єктам господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), внесеним до Електронного реєстру суб`єктів господарювання, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини (далі - Електронний реєстр), ведення якого здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.
Так, ОСОБА_4 .? будучи службовою особою - директором ТОВ «Біо ПЕК», у відповідності до вимог ст. 67 Конституції України, якою закріплено обов`язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом, Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», та інших законодавчих актів, що регулюють питання оподаткування господарської діяльності в Україні, у т.ч. пп. 47.1.1 п. 47.1 ст. 47 Податкового кодексу України, відповідно до якого, відповідальність за неподання, порушення порядку заповнення документів податкової звітності, порушення строків їх подання контролюючим органам, недостовірність інформації, наведеної у зазначених документах, несуть юридичні особи, резиденти або нерезиденти України, які відповідно до ПК України визначені платниками податків, а також їх посадові особи, а також п.п. 16.1.4. п. 16.1 ст. 16 ПК України, відповідно до якого платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи, ОСОБА_4 несе відповідальність за правильне ведення бухгалтерської та податкової звітності ТОВ «Біо ПЕК» та результатів його роботи, повне відображення в обліку за звітний період доходів і витрат підприємства, а також за своєчасне нарахування та сплату в повному обсязі податків та обов`язкових зборів до бюджетів та державних цільових фондів.
Не зважаючи на це, ОСОБА_4 в порушення вищезазначених норм законодавства, в період січня - лютого 2024 року, діючи умисно, протиправно, посягаючи на встановлений законодавством порядок здійснення підприємницької діяльності і в першу чергу оподаткування, переслідуючи умисел на ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, шляхом внесення недостовірних відомостей у бухгалтерський та податковий облік підприємства, а саме документального відображення реалізації підакцизної групи товарів під виглядом розчиннику універсального органічного «BioNOL» таким чином підозрюється у скоєнні умисного злочину у сфері господарської діяльності за наступних обставин.
Відповідно до ст. 68 Митного кодексу України, ведення УКТ ЗЕД здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
В порушення вимог на ст. 68 Митного Кодексу України, службові особи ТОВ «Біо ПЕК» за невстановлених слідством обставин з метою створення штучних умов для класифікації продукції розчинника універсального органічного «BioNOL» (ТУ У 20.3-40687308-008:2021) за кодом УКТ ЗЕД 3814 00 90 19 та в подальшому умисного ухилення від сплати акцизного податку, отримали не передбачений чинним законодавством, експертний висновок Волинської торгово-промислової палати № В-87 від 24.01.2022, відповідно до якого, нібито розчинник універсальний органічний «BioNOL» (ТУ У 20.3-40687308-008:2021), класифікується за кодом УКТ ЗЕД 381 40 90 19 що являє собою не підакцизну групу товарів.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 № 722 за кодом 381 40 90 19 значиться «Розріджувач складний органічний».
Так, ОСОБА_4 , будучи директором ТОВ «Біо ПЕК», діючи умисно, усвідомлюючи, що ТУ У 20.3-40687308-008:2021 для виготовлення розчинника універсального органічного «BioNOL», за своїми властивостями, дають змогу при додаванні денатуруючих добавок, не змінювати фізико-хімічні показники спирту та реалізовувати його на території України під виглядом розчиннику за кодом УКТ ЗЕД 381 40 90 19 без сплати акцизного податку та в подальшому використовувати не за своїм прямим призначенням.
10.01.2024 за результатами проведення АТ «Укргазвидобування» (ЄДРПОУ 30019775) відкритих торгів на предмет закупівлі інгібітор гідроутворення (розчинник універсальний органічний «BioNOL») між АТ «Укргазвидобування» та ТОВ «Біо ПЕК» було укладено договір поставки №УГВ16/30-24. Згідно вказаного договору ТОВ «Біо ПЕК» зобов`язується поставити в адресу АТ «Укргазвидобування» інгібітор гідроутворення (розчинник універсальний органічний «BioNOL») згідно ТУ У 20.3-40687308-008:2021 за кодом УКТ ЗЕД 3814 00 90 19) в загальній кількості 500 тонн.
Так, з метою виконання злочинного плану спрямованого на ухилення від сплати податків, ОСОБА_4 у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, час та місці, надав вказівку підлеглим працівникам виготовити Біоетанол (код УКТ ЗЕД 2207100090), для виконання договору поставки №УГВ16/30-24.
В подальшому отримавши у виробництво ТОВ «Біо ПЕК» вироблений Біоетанол (код УКТ ЗЕД 2207100090) у кількості 73934,05 дал, ОСОБА_4 у період 01.01.2024 по 31.01.2024 забезпечив виготовлення ТОВ «Біо ПЕК» 739340,500 л розчинника універсального органічного «BioNOL» відповідно до ТУ У 20.3-40687308-008:2021.
При цьому, ОСОБА_4 усвідомлюючи, що з переданого в межах одного підприємства Біоетанол в обсязі 73934,05 дал з метою його промислової переробки ТОВ «Біо ПЕК» у період 01.01.2024 по 31.01.2024 виготовлено 739 340,500 л. розчинника універсального органічного «BioNOL» (ТУ У 20.3-40687308-008:2021), який, за своїм хімічним складом являє собою органічну кисневу сполуку, спирт етиловий зневоднений з мікродомішками такими як: етилацетат, метанол, ізопропанол, ізобутилацетат, н-пропанол, ізоамілацетат, ізоаміловий спирт, н-пентанол, ксилол, циклогексан, має класифікуватись, відповідно до Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД (далі - ОПІ), у товарній позиції 2207, яка включає спирт етиловий, неденатурований, з концентрацією спирту 80 об.% або більше; спирт етиловий та інші спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки, денатуровані, будь-якої концентрації, зокрема за таким кодом УКТ ЗЕД: 2207 10 00, а тому не відноситься до переліку продукції хімічного і технічного призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 № 722.
Так, перебуваючи на своєму робочому місці на території ТОВ «Біо ПЕК», за адресою: Волинська область, Луцький район, с. Рованці, вул. Промислова, буд. 3, передбачаючи, що за вірної класифікації виробленого ТОВ «Біо ПЕК» товару, а саме розчинника універсального органічного «BioNOL» (ТУ У 20.3-40687308-008:2021, тобто за кодом УКТ ЗЕД: 2207 10 00 90, у ТОВ «Біо ПЕК» за січень 2024 року виникнуть податкові зобов`язання зі сплати акцизного податку у розмірі 133,31 грн. за кожен 1 літр 100-відсоткового спирту, ОСОБА_4 , з метою створення умов для заниження зазначених податкових зобов`язань з акцизного податку, що підлягають сплаті до бюджету, забезпечив складання, Декларації з акцизного податку ТОВ «Біо ПЕК» за січень 2024 року, яка містить завідомо неправдиві відомості в тому числі в Додатку №1 до декларації акцизного податку (Розрахунок суми акцизного податку з підакцизних товарів (продукції) (крім транспортних засобів), на які встановлено специфічні ставки акцизного податку (крім операцій, визначених підпунктами 213.1.9, 213.1.11, 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 розділу VI Кодексу), де безпідставно відніс суму акцизного податку як таку, що оподатковується за нульовою ставкою, що фактично не відповідало дійсності, адже вироблений у період січня 2024 року ТОВ «Біо ПЕК» розчинник універсальний органічний «BioNOL» не підпадав під код класифікації УКТ ЗЕД, передбачений Постановою, а саме 3814 00 90 19.
У подальшому ОСОБА_4 , будучи директором ТОВ «Біо ПЕК», на якого покладено обов`язок забезпечення належного і правильного ведення бухгалтерського та податкового обліку на підприємстві, усвідомлюючи, що спирт етиловий денатурований, що підпадає під товарні позиції 2207 УКТ ЗЕД, є підакцизним товаром, а також те, що вироблений ТОВ «Біо ПЕК» впродовж січня 2024 року розчинник універсальний органічний «BioNOL» (ТУ У 20.3-40687308-008:2021) у кількості 586 942 кг класифікується за кодом УКТ ЗЕД 2207 10 00 90, а тому, операції з відпуску спирту етилового в межах підприємства з метою виробництва товару з такими ознаками є об`єктом оподаткування акцизним податком, достовірно знаючи про суми акцизного податку ТОВ «Біо ПЕК», що повинні бути сплачені за результатами звітного періоду - січня 2024 року, в порушення зазначених норм чинного законодавства, не включив до об`єкту оподаткування обсяги переданої в межах одного підприємства з метою промислової переробки підакцизної продукції - біоетанолу в обсязі 73934,05 дал, у зв`язку з чим у ТОВ «Біо ПЕК» виникають податкові зобов`язання з акцизного податку, що підлягають сплаті до Державного бюджету України, та усвідомлюючи суспільну небезпечність характеру свого діяння і передбачаючи настання наслідків у вигляді фактичного ненадходження до Державного бюджету України коштів в особливо великих розмірах, перебуваючи на робочому місці в ТОВ «Біо ПЕК» (Волинська область, Луцький район, с. Рованці, вул. Промислова, буд. 3), 20.02.2024 забезпечив складання та подальшу подачу до Головного управління ДПС у Волинській області, Луцької ДПІ (Луцький р-н.) в електронній формі декларації акцизного податку ТОВ «Біо ПЕК» з додатками за січень 2024 року, а саме: звітну реєстраційний № 9034440904 від 20.02.2024, використовуючи свій електронний цифровий підпис затвердив її, до яких безпідставно відніс суму акцизного податку, як таку, що оподатковується за нульовою ставкою, не включив суму акцизного податку ТОВ «Біо ПЕК» за січень 2024 року до складу суми податкового зобов`язання, яка підлягає сплаті до бюджету та у подальшому не сплатив акцизний податок до Державного бюджету України.
В подальшому реалізовуючи злочинний умисел, спрямований на умисне ухилення від сплати податків, ОСОБА_4 дійсно усвідомлюючи, що розчинник універсальний органічний «BioNOL» виготовлений за січень 2024 року не підпадав під код класифікації УКТ ЗЕД, передбачений Постановою, а саме 3814 00 90 19 та по факту є Біоетанолом, що класифікується за кодом УКТ ЗЕД 2207 10 00 90, забезпечив складання та особисто підписав видаткові накладні на поставку нібито розчинника універсального органічного «BioNOL» в загальній кількості 272237 кг в адресу АТ «Укргазвидобування» № 72 від 31.01.2024, №74 від 31.01.2024, №75 від 01.02.2024, №76 від 01.02.2024 що містять завідомо неправдиві відомості.
На підставі підписаних видаткових накладних № 72 від 31.01.2024, №74 від 31.01.2024, №75 від 01.02.2024, №76 від 01.02.2024 ОСОБА_4 було забезпечено відпуск нібито розчинника універсального органічного «BioNOL» в загальній кількості 272 237 кг. в адресу АТ «Укргазвидобування» залізничними цистернами №76439157, №76428085, №76432384, №76423664 згідно до перевізних документів: а саме накладних №38721437 від 02.02.2024 та №38683397 від 02.02.2024.
Таким чином ОСОБА_4 , будучи директором ТОВ «Біо ПЕК», на якого покладено обов`язок забезпечення належного і правильного ведення бухгалтерського та податкового обліку на підприємстві, усвідомлюючи, що вироблений ТОВ «Біо ПЕК» впродовж січня 2024 року розчинник універсальний органічний «BioNOL» (ТУ У 20.3-40687308-008:2021) класифікується за кодом УКТ ЗЕД 2207 10 00 90 з метою ухилення від сплати податків умисно вніс до первинних документів видаткових накладних № 72 від 31.01.2024, №74 від 31.01.2024, №75 від 01.02.2024, №76 від 01.02.2024 завідомо неправдиві відомості щодо відпуску нібито розчинника універсального органічного «BioNOL» на адресу АТ «Укргазвидобування» в кількості 272,237 тонн.
Отже, поставлений ТОВ «Біо ПЕК» товар, відповідно до Договору поставки від 10.01.2024 №УГВ16/30-24, у залізничних цистернах №76439157, №76428085, №76432384, №76423664 в кількості 272,237 тонн на адресу АТ «Укргазвидобування» відповідно до пп.14.1.145 п. 14.1 ст. 14 та п. 215.1 ст. 215 ПК України належить до підакцизних товарів за кодом УКТ ЗЕД 2207 та оподатковується за ставкою 133,31 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту, визначеною п. 215.3 ст. 215, п. 229.1 ст. 229 ПК України отже сума податкового зобов`язання з акцизного податку ТОВ «Біо ПЕК» за лютий 2024 складає 45 135 691 грн.
Відтак, ОСОБА_4 в порушення вимог пунктів п. 213.1.2 п. 213.1 ст. 213, п. 215.3 ст. 215, п. 216.1 ст. 216, п. 229.1.17 п. 229.1 ст. 229 Податкового Кодексу України, не відобразив у складі бухгалтерської та податкової звітності ТОВ «Біо ПЕК» за січень-лютий місяць 2024 року акцизний податок на загальну суму 45 135 691 грн. та не сплатив вказану суму акцизного податку до Державного бюджету.
Обґрунтованість підозри у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення підтверджується наступними зібраними доказами, а саме:
- висновком аналітика складеним за результатами проведення аналітичного дослідження, з використанням інформації, що міститься в інформаційних системах, користувачами яких є Бюро економічної безпеки України та інших джерелах, у тому числі інформації, що міститься в заявах або повідомленнях про вчинення кримінального правопорушення (аналітичний продукт від 18.06.2024 №9.3/3.3.3/4800-24).
- висновком експертів за результатами проведення комплексної судової експертизи матеріалів, речовин та виробів і товарознавчої експертизи у кримінальному провадженні від 09.05.2024 № 4663/24-34/4980/24-53.
- висновком експертів за результатами проведення комплексної судової експертизи матеріалів, речовин та виробів і товарознавчої експертизи у кримінальному провадженні від 09.05.2024 №4663/24-34/4980/24-53.
- листом Державної митної служби України щодо визначення коду УКТЗЕД.
- висновком Аналітичного дослідження №242/99-00-08-01-04-20/40687308 від 03.10.2024 «Про результати дослідження фінансово-господарської діяльності ТОВ «Біо ПЕК» щодо наявності ознак правопорушень, пов`язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму або фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, та/або інших правопорушень за період з 01.01.2024 по 23.08.2024.
- іншими матеріалами кримінального провадження, зібраними під час досудового розслідування у своїй сукупності.
08.10.2024 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , уродженцю с. Варяж, Сокальського району, Львівської області, громадянину України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Ухвалою Шевченківського районного суду міста Києва від 22.10.2024 (справа №761/37963/24) до підозрюваного ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 80 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 242 240 (двісті сорок дві тисячі двісті сорок) гривень та покладені наступні обов`язки: не відлучатися з населеного пункту, в якому він проживає без дозволу слідчого, прокурора, суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну; носити електронний засіб контролю. Строк дії ухвали в частині покладання на підозрювану обов`язків - до 08.12.2024.
Вищевказаний розмір застави підозрюваним ОСОБА_4 перераховано в повному обсязі.
03.12.2024 постановою першого заступника Генерального прокурора ОСОБА_7 у вказаному кримінальному провадженні продовжено строк досудового розслідування до трьох місяців, тобто до 08.01.2025.
05.12.2024 Ухвалою Шевченківського районного суду міста Києва (справа №761/45294/24) підозрюваному ОСОБА_4 продовжено дію обов`язків, передбачених ч.5 ст. 194 КПК України строком до 08.01.2025, а саме:
- не відлучатися з населеного пункту, в якому він проживає без дозволу слідчого, прокурора, суду;
- повідомляти слідчого, прокурора, суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- здати уповноваженому органу у сфері паспортного контролю на зберігання свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, а також інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
30.12.2024 за результатами розгляду клопотання про продовження строків досудового розслідування, слідчим суддею Шевченківського районного суду м. Києва винесено ухвалу про продовження строків досудового розслідування у кримінальному провадженні № 72024000310000017 до 6 місяців, тобто до 08.04.2025.
З метою забезпечення нормальної процесуальної поведінки підозрюваного та виконання процесуальних рішень у справі, необхідно продовжити обов`язки обрані ухвалою суду відносно ОСОБА_4 , завершити досудове розслідування неможливо, оскільки зібрані на теперішній час докази у кримінальному провадженні об`єктивно пов`язують підозрюваного ОСОБА_4 із вчиненням кримінального правопорушення, тобто виправдовують необхідність подальшого розслідування у цьому провадженні з метою досягнення імперативних завдань кримінального провадження, визначених статтею 2 КПК України.
Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав просив його задовольнити.
Підозрюваний у судовому засіданні заперечував щодо задоволення клопотання.
Захисник підозрюваного у судовому засіданні просив відмовити в задоволені клопотання.
Вислухавши учасників розгляду клопотання, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Так, слідчим суддею встановлено, що детективами Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №72024000310000017 від 02.02.2024 за підозрою директора ТОВ «БІОПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ» ОСОБА_4 в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах за ч. 3 ст. 212 КК України та за фактом вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 204 КК України.
Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюється прокурорами Офісу Генерального прокурора.
08.10.2024 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , уродженцю с. Варяж, Сокальського району, Львівської області, громадянину України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Ухвалою Шевченківського районного суду міста Києва від 22.10.2024 (справа №761/37963/24) до підозрюваного ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 80 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 242 240 (двісті сорок дві тисячі двісті сорок) гривень та покладені наступні обов`язки: не відлучатися з населеного пункту, в якому він проживає без дозволу слідчого, прокурора, суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну; носити електронний засіб контролю. Строк дії ухвали в частині покладання на підозрювану обов`язків - до 08.12.2024.
Вищевказаний розмір застави за підозрюваного ОСОБА_4 перераховано ТОВ «Біопаливно-енергетична компанія» 24.10.2024 в повному обсязі.
03.12.2024 постановою першого заступника Генерального прокурора ОСОБА_7 у вказаному кримінальному провадженні продовжено строк досудового розслідування до трьох місяців, тобто до 08.01.2025.
05.12.2024 Ухвалою Шевченківського районного суду міста Києва (справа №761/45294/24) підозрюваному ОСОБА_4 продовжено дію обов`язків, передбачених ч.5 ст. 194 КПК України строком до 08.01.2025, а саме:
- не відлучатися з населеного пункту, в якому він проживає без дозволу слідчого, прокурора, суду;
- повідомляти слідчого, прокурора, суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- здати уповноваженому органу у сфері паспортного контролю на зберігання свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, а також інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
30.12.2024 за результатами розгляду клопотання про продовження строків досудового розслідування, слідчим суддею Шевченківського районного суду м. Києва винесено ухвалу про продовження строків досудового розслідування у кримінальному провадженні № 72024000310000017 до 6 місяців.
Відповідно до ч. 7 ст. 194 КПК України обов`язки передбачені ч. 5 та ч. 6 цієї статті можуть бути покладені на підозрюваного на строк не більше двох місяців. У разі необхідності, цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 КПК України. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов"язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов"язки скасовуються.
Виходячи з вищевикладеного, з метою забзпечення виконання підозрюваним покладених процесуальних обов"язків, а також запобігти спробам підозрюваного ухилятися від досудового розслідування та суду, слідчий суддя приходить до висновку, що для забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , необхідно продовжити в межах строку досудового розслідування, тоюто до 08.03.2025 строк дії покладених на нього у відповідності до ч. 5 ст. 194 КПК України обов"язків, які також узгоджуються з положеннями п. 2 ч. 3 ст. 132 КПК України.
При цьому слідчий суддя приймає до уваги доводи сторони захисту щодо зменшення обсягу покладених на підозрюваного обов`язків. За таких обставин клопотання прокурора підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 131, 176-178, 194, 309, 392 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Продовжити до 06.03.2025 строк дії обов`язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме:
- не відлучатися з населеного пункту, в якому він проживає без дозволу слідчого, прокурора, суду;
- повідомляти слідчого, прокурора, суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- здати уповноваженому органу у сфері паспортного контролю на зберігання свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, а також інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.01.2025 |
Оприлюднено | 05.02.2025 |
Номер документу | 124870076 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку обов'язків |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Сіромашенко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні