Справа № 761/3345/25
Провадження № 1-кс/761/2893/2025
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2025 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду (в режимі відеоконференції поза межами приміщення Шевченківського районного суду міста Києва) клопотання старшого детектива Головного підрозділу детективів БЕБ ОСОБА_6 про застосування запобіжного заходу у вигляді застави відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
ВСТАНОВИВ:
Старший детектив Головного підрозділу детективів БЕБ ОСОБА_6 звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з клопотанням, погодженим прокурором відділу організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення в обласних прокуратурах управління нагляду за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки України Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у вигляді застави відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Клопотання мотивоване тим, що Головним підрозділом детективів (на правах Департаменту) БЕБ, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022070000000115 від 07.07.2022 за підозрою ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 209 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що протягом 2015-2021 років розпочато та завершено будівництво об`єктів нерухомого майна - багатоквартирних житлових будинків з вбудованими приміщеннями комерційного призначення за наступними адресами:
-АДРЕСА_1 ;
-АДРЕСА_2 ;
-АДРЕСА_3 ;
-АДРЕСА_3 .
У подальшому, право власності на 62 об`єкти нерухомого майна (41 квартира та 21 нежитлове приміщення-паркомісце) зареєстровано на фізичних осіб шляхом їх відчудження на підставі договорів та додаткових угод про спільне будівництво об`єктів нерухомого майна - багатоквартирних житлових будинків з вбудованими приміщеннями комерційного призначення за вказаними вище адресами.
Також, встановлено, що у період 2018-2022 року ОСОБА_5 (р.н.о.к.п.п. - НОМЕР_1 ), укладено нотаріально посвідчені попередні договори, які містять конкретні відомості про житлові приміщення та визначену і передану від майбутніх власників нежитлових приміщень особисто ОСОБА_5 сум грошових коштів, які являлись оплатою за конкретно визначені об`єкти нерухомості.
У подальшому ОСОБА_5 , з метою приховування отриманих доходів, вказані договори з власниками об`єктів нерухомого майна розірвано з нотаріальним посвідченням безпосередньо перед реєстрацією права власності на вказані в них житлові приміщення на підставі договорів та додаткових угод про спільне будівництво об`єктів нерухомого майна, згідно яких право власності оформлялось за значно нижчими цінами, за рахунок нібито витрачених коштів на будівництво, що не відповідало дійсності, а отримані раніше ОСОБА_5 грошові кошти фактично не поверталися Стороні.
Однак, ОСОБА_5 протягом 2018-2022 років не подано до органів ДПС відповідні декларації про отримані доходи від продажу вказаних об`єктів нерухомості, що призвело до приховування об`єктів оподаткування та не нарахування відповідних податків і зборів.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Згідно п. 2 статті 3 Господарського кодексу України, господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб`єкти підприємництва - підприємцями.
Згідно п. 5 статті 128 Господарського кодексу України, громадянин -підприємець здійснює свою діяльність на засадах свободи підприємництва та відповідно до принципів, передбачених у статті 44 цього Кодексу.
Згідно ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов`язаний стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством, вести в установленому порядку облік доходів, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів, подавати до контролюючих органів декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Відповідно до ст. 44 Господарського кодексу України, підприємництво здійснюється на основі: вільного вибору підприємцем видів підприємницької діяльності; самостійного формування підприємцем програми діяльності, вибору постачальників і споживачів продукції, що виробляється, залучення матеріально-технічних, фінансових та інших видів ресурсів, використання яких не обмежено законом, встановлення цін на продукцію та послуги відповідно до закону; вільного найму підприємцем працівників; вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом.
Підприємницька діяльність є одним із видів господарської діяльності, обов`язкові ознаки якої - безпосередність, систематичність її здійснення з метою отримання прибутку.
Згідно з пп. 14.1.36 п. 14.1 статті 14 Податкового кодексу України господарська діяльність - діяльність особи, що пов`язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.
Відповідно до п. 15.1. ст. 15 Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з податковим законодавством.
Так, відповідно до вимог пп. 16.1.3. та пп. 16.1.4. п. 16.1. ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов`язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів та сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених діючим законодавством України.
Так, відповідно до вимог п. 22.1. ст. 22 Податкового кодексу України, об`єктом оподаткування можуть бути майно, товари, дохід (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) та інші об`єкти, визначені податковим законодавством, з наявністю яких податкове законодавство пов`язує виникнення у платника податкового обов`язку.
Відповідно до вимог п. 38.1 статті 38 Податкового кодексу України, виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідно до вимог п. 23.1., п. 23.2, п. 23.3 та п. 23.4 ст. 23 Податкового кодексу України, базою оподаткування визнаються конкретні вартісні, фізичні або інші характеристики певного об`єкта оподаткування. База оподаткування - це фізичний, вартісний чи інший характерний вираз об`єкта оподаткування, до якого застосовується податкова ставка і який використовується для визначення розміру податкового зобов`язання. База оподаткування і порядок її визначення встановлюються для кожного податку окремо. У випадках, передбачених податковим законодавством, один об`єкт оподаткування може утворювати кілька баз оподаткування для різних податків. У випадках, передбачених Податковим кодексом, конкретна вартісна, фізична або інша характеристика певного об`єкта оподаткування може бути базою оподаткування для різних податків.
Відповідно до вимог п. 36.1, п. 36.2, п. 36.3 та п. 36.5 статті 36 Податкового кодексу України, податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені Податковим кодексом України. Податковий обов`язок виникає у платника за кожним податком та збором . Податковий обов`язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов`язків платника податків, крім випадків, передбачених законом. Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов`язку несе платник податків.
Відповідно до вимог п. 38.1 статті 38 Податкового кодексу України, виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідно до вимог п. 46.1 статті 46 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок, звіт - документ, що подається платником податків контролюючим органам у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата грошового зобов`язання.
Відповідно до вимог пп. 47.1.2 п. 47.1 статті 47 Податкового кодексу України, відповідальність за неподання, порушення порядку заповнення документів податкової звітності, порушення строків їх подання контролюючим органам, недостовірність інформації, наведеної у зазначених документах, несуть фізичні особи - платники податків та їх законні чи уповноважені представники у випадках, передбачених законом.
Відповідно до вимог п. 49.2. та п. 49.21 ст. 49 Податкового кодексу України, платник податків зобов`язаний за кожний встановлений звітний період, в якому виникають об`єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.
Відповідно до вимог п. 54.1. ст. 54 Податкового кодексу України визначення сум податкових та грошових зобов`язань , крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у встановлені строки.
Відповідно до вимог п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку для її подання.
Відповідно до вимог ст. 102 Податкового кодексу України контролюючий орган має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов`язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов`язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання.
Відповідно до вимог п. 109.1. та п. 109.2 ст. 109 Податкового кодексу України, податковим правопорушенням є протиправне, винне діяння (дія чи бездіяльність) платника податку (в тому числі осіб, прирівняних до нього), контролюючих органів та/або їх посадових (службових) осіб, інших суб`єктів. у випадках, прямо передбачених цим Кодексом.
Діяння вважаються вчиненими умисно, якщо існують доведені контролюючим органом обставини, які свідчать, що платник податків удавано, цілеспрямовано створив умови, які не можуть мати іншої мети, крім як невиконання або неналежне виконання вимог, установлених законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Порушення податкового законодавства та порушень вимог, встановлених іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, тягне за собою відповідальність, передбачену Податковим кодексом та іншими законами України.
Відповідно до вимог пп. 111.1.1, пп. 111.1.2 та пп. 111.1.3 п. 111.1 ст. 111 Податкового кодексу України, за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються такі види юридичної відповідальності: фінансова, адміністративна та кримінальна.
Відповідно до вимог пп. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 Податкового кодексу України, платниками податку на доходи фізичних осіб є фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.
Відповідно до вимог пп. 163.1.1, пп. 163.1.2 та пп. 163.1.3 п. 163.1 ст. 163 Податкового кодексу України, об`єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання), іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.
Відповідно до вимог абз. 1 та абз. 2 п. 164.1 ст. 164 Податкового кодексу України базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід. Загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.
Відповідно до вимог п. 167.1 статті 167 Податкового кодексу України, ставка податку на доходи фізичних осіб становить 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) щодо заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв`язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.
Відповідно до вимог абз. 1 та абз. 2 п. 172.2 статті 172 Податкового кодексу України, дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного (податкового) року другого об`єкта нерухомості підлягає оподаткуванню за ставкою, яка становить 5 відсотків бази оподаткування.
Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного (податкового) року третього та наступних об`єктів нерухомості підлягає оподаткуванню за ставкою, яка становить 18 відсотків бази оподаткування, крім випадків, якщо зазначене у цьому абзаці майно отримано платником податку у спадщину.
Згідно з п. 172.5. ст. 172. Податкового кодексу України сума податку визначається та самостійно сплачується через банки, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей:
а) особою, яка продає або обмінює з іншою фізичною особою нерухомість, неподільний об`єкт незавершеного будівництва/майбутній об`єкт нерухомості, - до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, міни;
б) особою, у власності якої перебував об`єкт нерухомості, неподільний об`єкт незавершеного будівництва/майбутній об`єкт нерухомості, відчужений за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно.
Відповідно до п. 172.8. ст. 172 Податкового кодексу України під продажем розуміється будь-який перехід права власності на об`єкти нерухомості, окрім їх успадкування та дарування.
Відповідно до п. 2 п. 180.1 ст. 180 ПК України, платниками податку на додану вартість є: 1) будь-яка особа, яка провадить або планує провадити господарську діяльність і реєструється за своїм добровільним рішенням як платник податку; 2) будь-яка особа, яка зареєстрована або підлягає реєстрації як платник податку.
Статтями 181 та 182 Податкового Кодексу України визначено умови для реєстрації особи як платника ПДВ, відповідно до яких реєстрація особи як платника ПДВ може здійснюватися як в обов`язковому порядку, так і за добровільним рішенням особи.
Відповідно до вимог п. 181.1 ст. 181 Податкового Кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року (із змінами та доповненнями) під обов`язкову реєстрацію як платника податку на додану вартість підпадає особа, у якої загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп`ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 000 000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов`язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, крім особи, яка є платником єдиного податку першої-третьої групи.
Відповідно до вимог п. 183.1 ст. 183 Податкового Кодексу України, будь-яка особа, що підлягає обов`язковій реєстрації як платник податку, подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву.
У відповідності до п. 183.2 ст. 183 Податкового Кодексу України у разі обов`язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій.
Поряд з цим, у відповідності до п. 183.10 статті 183 Податкового кодексу України будь-яка особа, яка підлягає обов`язковій реєстрації як платник податку, і у випадку та в порядку, передбачених цією статтею, не подала до контролюючого органу реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.
Відповідно до вимог ст. 185 Податкового кодексу України, об`єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з: а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об`єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об`єкта фінансового лізингу у володіння та користування лізингоодержувачу/орендарю; б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України; в) ввезення товарів на митну територію України; г) вивезення товарів за межі митної території України; е) постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.
Відповідно до вимог п. 187.1 ст.187 Податкового Кодексу України, датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Відповідно до вимог п. 193.1 ст. 193 Податкового кодексу України, ставки податку встановлюються від бази оподаткування в таких розмірах:
а) 20 відсотків;
б) 0 відсотків;
в) 7 відсотків по окремих операціях.
Відповідно до вимог п. 201.1. ст. 201 Податкового кодексу України, на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Відповідно до вимог п. 161 Перехідних положень Податкового кодексу України тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір. Платниками збору є фізичні особи - резиденти, які отримують доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи, фізичні особи - резиденти, які володіють та/або користуються земельними ділянками, фізичні особи - нерезиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні та податкові агенти. Об`єктом оподаткування збором є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання), іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні, доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання). Ставка збору становить 1,5 відсотка від об`єкта оподаткування. Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються в порядку, встановленому Кодексом, за визначеною ставкою. Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку.
Так, досудовим розслідуванням встановлено, що 05 жовтня 2015 року розпочато будівництво об`єкту нерухомого майна - багатоквартирних житлових будинків (І черга; секція І, секція ІІ, секція ІІІ, з приміщеннями комерційного призначення за адресою: АДРЕСА_5.
10 серпня 2020 року складно Акт готовності об`єкту до експлуатації та 21 серпня 2020 року отримано сертифікат № ЗК122200821819 про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, а саме: житлових будинків (І черга: секція І, секція ІІ, секція ІІІ) з приміщеннями комерційного призначення в АДРЕСА_2 ») - секції І, ІІ, поверховість 8, секція ІІІ - поверховість 9; за проектом та результатами технічної інвентаризації - 92 квартири, загальною площею 6121,6 квадратних метрів (житлова - 2588,1 квадратних метрів).
Крім цього, 06 червня 2017 року розпочато будівництво об`єкту нерухомого майна - багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями комерційного призначення за адресою: АДРЕСА_2 .
20 серпня 2020 року складно Акт готовності об`єкту до експлуатації та 28 серпня 2020 року отримано сертифікат ЗК122200828889 про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, а саме: 4-поверховий будинок, секції V, VI; за проектом та результатами технічної інвентаризації - 16 квартир, загальною площею 1475,7 квадратних метрів (житлова - 552,9 квадратних метрів).
Також, 05 березня 2020 року розпочато будівництво об`єкту нерухомого майна - багатоквартирного житлового будинку з приміщеннями комерційного призначення за адресою: АДРЕСА_3 .
04 січня 2021 року складно Акт готовності об`єкту до експлуатації та 13 січня 2021 року отримано сертифікат № ЗК122210105321 про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, а саме: 9-поверховий будинок, за проектом та результатами технічної інвентаризації - 35 квартир, загальною площею 2293,6 квадратних метрів (житлова - 1043,3 квадратних метрів).
Одночасно, 18 квітня 2018 року розпочато будівництво об`єкту нерухомого майна - багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями комерційного призначення за адресою: АДРЕСА_1 .
04 січня 2021 року складно Акт готовності об`єкту до експлуатації та 13 січня 2021 року отримано сертифікат № ЗК122210105864 про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, а саме: 6-поверховий будинок; за проектом та результатами технічної інвентаризації - 63 квартири, загальною площею 4549,7 квадратних метрів (житлова - 1981,6 квадратних метрів).
У подальшому, право власності на 62 об`єкти нерухомості зареєстровано на фізичних осіб на підставі договорів про спільне будівництво об`єктів нерухомого майна - багатоквартирних житлових будинків з вбудованими приміщеннями комерційного призначення від 01.06.2017, від 23.02.2020, від 01.10.2015, від 02.10.2015, від 05.10.2015, від 24.12.2018. укладених у м. Ужгороді за вказаними вище адресами.
Крім того, встановлено, що у період 2018-2022 року ОСОБА_5 ,, який є фізичною особою, укладено нотаріально посвідчені попередні договори, які містять конкретні відомості про житлові приміщення та визначену і передану від майбутніх власників нежитлових приміщень особисто ОСОБА_5 суму грошових коштів, яка фактично є оплатою за визначені об`єкти нерухомості, зокрема:
На виконання п.1.1.2 попереднього договору № 1446 від 25.12.2019 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 26.04.2021, отримано готівкою від ОСОБА_8 грошові кошти в сумі 44 000 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 1 227 661,60 грн. станом на 26.04.2021.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору № 487 від 06.07.2020 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 26.04.2021, отримано готівкою від ОСОБА_9 грошові кошти в сумі 120 000 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 3 356 376,00 грн. станом на 26.04.2021.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору № 1456 від 26.12.2019 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 26.03.2021, отримано готівкою від ОСОБА_10 грошові кошти в сумі 75 000 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 2 097 735,00 грн. станом на 26.03.2021.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору № 914 від 29.09.2020 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 26.03.2021, отримано готівкою від ОСОБА_11 грошові кошти в сумі 31 500 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 881 048,70 грн. станом на 26.03.2021.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору № 72 від 05.02.2019 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 05.10.2020, отримано готівкою від ОСОБА_12 грошові кошти в сумі 13 160 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 372 964,93 грн. станом на 05.10.2020,.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору № 512 від 13.07.2020 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 26.03.2021, отримано готівкою від ОСОБА_13 грошові кошти в сумі 35 550 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 1 007 515,44 грн. станом на 05.10.2020.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору № 912 від 30.08.2019 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 15.04.2021, отримано готівкою від ОСОБА_14 грошові кошти в сумі 75 000 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 2 098 237,50 грн. станом на 15.04.2021.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору № 913 від 30.08.2019 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 01.04.2021, отримано готівкою від ОСОБА_14 грошові кошти в сумі 40 000 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 1 112 904,00 грн.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору № 914 від 30.08.2019 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 01.04.2021, отримано готівкою від ОСОБА_15 грошові кошти в сумі 40 000 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 1 112 904,00 грн. станом на 01.04.2021.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору № 935 від 05.09.2019 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 29.09.2020, отримано готівкою від ОСОБА_16 грошові кошти в сумі 73 750 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 2 087 582,26 грн. станом на 29.09.2020.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору № 1342 від 01.12.2019 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 29.09.2020, отримано готівкою від ОСОБА_17 грошові кошти в сумі 137 480 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 3 815 193,73 грн. станом на 08.09.2020 та 29.09.2020.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №202 від 27.03.2018 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 11.09.2020, отримано готівкою від ОСОБА_18 грошові кошти в сумі 30 000 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 835 038,00 грн. станом на 11.09.2020.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №1402 від 13.12.2019 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 01.09.2020, отримано готівкою від ОСОБА_19 грошові кошти в сумі 38 496 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 1 061 019,05 грн. станом на 01.09.2020.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №41 від 23.01.2020 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 31.08.2020, отримано готівкою від ОСОБА_20 грошові кошти в сумі 40 000 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 1 099 036,00 грн.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №38 від 23.01.2020 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 31.08.2020, отримано готівкою від ОСОБА_21 грошові кошти в сумі 40 000 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 1 099 036,00 грн.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №39 від 23.01.2020 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 07.09.2020, отримано готівкою від ОСОБА_22 грошові кошти в сумі 80 000 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 2 218 600,00 грн. станом на 07.09.2020.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №169 від 27.02.2019 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 11.09.2020, отримано готівкою від ОСОБА_23 грошові кошти в сумі 35 000 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 974 211,00 грн. станом на 11.09.2020.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №498 від 30.05.2018 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 07.09.2020, отримано готівкою від ОСОБА_23 грошові кошти в сумі 86 800 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 2 407 181,00 грн. станом на 07.09.2020.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №774 від 03.08.2018 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 07.09.2020, отримано готівкою від ОСОБА_24 грошові кошти в сумі 65 250 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 1 809 545,63 грн. станом на 07.09.2020.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №260 від 12.03.2020 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 07.09.2020, отримано готівкою від ОСОБА_25 грошові кошти в сумі 52 000 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 1 442 090,00 грн. станом на 07.09.2020.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №385 від 10.05.2018 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 11.09.2020, отримано готівкою від ОСОБА_26 грошові кошти в сумі 84 780 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 2 359 817,38 грн. станом на 11.09.2020.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №156 від 07.03.2018 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 11.09.2020, отримано готівкою від ОСОБА_27 та ОСОБА_28 грошові кошти в сумі 32 185 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 895 856,60 грн. станом на 11.09.2020.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №570 від 04.08.2020 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 10.02.2021, отримано готівкою від ОСОБА_29 грошові кошти в сумі 216 000 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 5 970 801,60 грн. станом на 10.02.2021.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №594 від 18.06.2019 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 15.02.2021, отримано готівкою від ОСОБА_30 грошові кошти в сумі 138 200 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 3 848 040,8 грн. станом на 15.02.2021.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №1441 від 24.12.2019 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 10.02.2021, отримано готівкою від ОСОБА_31 грошові кошти в сумі 156 200 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 4 317 774,12 грн. станом на 10.02.2021.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №602 від 19.06.2019 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 15.02.2021, отримано готівкою від ОСОБА_32 грошові кошти в сумі 146 200 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 4 070 792,8 грн. станом на 15.02.2021.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №55 від 24.01.2020 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 15.02.2021, отримано готівкою від ОСОБА_33 грошові кошти в сумі 50 400 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 1 403 337,60 грн. станом на 15.02.2021.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №173 від 27.02.2020 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 11.02.2021, отримано готівкою від ОСОБА_34 грошові кошти в сумі 76 800 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 2 132 467,20 грн. станом на 11.02.2021.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №504 від 31.05.2018 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 09.02.2021, отримано готівкою від ОСОБА_35 грошові кошти в сумі 150 720 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 4 169 683,88 грн.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №347 від 26.04.2018 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 11.02.2021, отримано готівкою від ОСОБА_36 грошові кошти в сумі 381 000 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 10 579 036,50 грн. станом на 11.02.2021.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №727 від 17.07.2019 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 10.02.2021, отримано готівкою від ОСОБА_37 грошові кошти в сумі 50 400 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 1 393 187,04 грн. станом на 10.02.2021.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №726 від 18.07.2019 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 10.02.2021, отримано готівкою від ОСОБА_37 грошові кошти в сумі 12 000 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 331 711,20 грн. станом на 10.02.2021.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №861 від 13.08.2019 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 26.03.2021, отримано готівкою від ОСОБА_37 грошові кошти в сумі 32 000 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 895 033,60 грн. станом на 26.03.2021.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №873 від 19.08.2019 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 24.02.2021, отримано готівкою від ОСОБА_38 грошові кошти в сумі 50 400 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 1 406 039,04 грн. станом на 24.02.2021.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №677 від 13.07.2018 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 10.02.2021, отримано готівкою від ОСОБА_39 грошові кошти в сумі 15 000 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 414 639,00 грн. станом на 10.02.2021.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №306 від 20.04.2018 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 10.02.2021, отримано готівкою від ОСОБА_40 грошові кошти в сумі 168 750 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 4 664 688,75 грн. станом на 10.02.2021.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №383 від 10.05.2018 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 16.02.2021, отримано готівкою від ОСОБА_41 грошові кошти в сумі 368 000 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 10 291 892,8 грн. станом на 16.02.2021.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №444 від 10.06.2020 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 10.02.2021, отримано готівкою від ОСОБА_42 грошові кошти в сумі 153 750 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 4 250 049,75 грн. станом на 10.02.2021.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №420 від 18.05.2018 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 16.02.2021, отримано готівкою від ОСОБА_43 грошові кошти в сумі 88 080 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 2 463 342,16 грн. станом на 16.02.2021.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №941 від 13.09.2018 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 10.02.2021, отримано готівкою від ОСОБА_44 грошові кошти в сумі 84 000 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 2 321 978,40 грн. станом на 10.02.2021.
На виконання п.1.1.2 попереднього договору №416 від 03.06.2020 укладеного в офісному приміщенні, де здійснює діяльність приватний нотаріус ОСОБА_7 у АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , точного часу органом досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 11.02.2021, отримано готівкою від ОСОБА_45 грошові кошти в сумі 140 000 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 3 887 310,00 грн. станом на 11.02.2021.
Таким чином, ОСОБА_5 за результатами відчуження 62 вказаних об`єктів нерухомості сукупно отримано доходів в розмірі 3 747 851 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить 104 183 360 гривень на дату реєстрації права власності на вказані об`єкти нерухомості.
У подальшому ОСОБА_5 , з метою приховування фактично отриманих доходів, вказані нотаріально посвідчені попередні договори, розірвано з нотаріальним посвідченням безпосередньо перед реєстрацією права власності на вказані в них об`єкти нерухомості вже на підставі договорів та додаткових угод про спільне будівництво, а отримані, в рахунок оплати реальної вартості об`єктів нерухомості, ОСОБА_5 грошові кошти Сторонам договорів - «Покупцям» не повертались.
Лише 31.08.2022 року ОСОБА_5 зареєстрований як фізична особа - підприємець (податковий номер 3271800951), з основним видом діяльності - надання в оренду власного чи орендованого майна.
Однак, протягом 2018-2022 років, ОСОБА_5 , умисно, з корисливих мотивів, з метою протиправного збагачення за рахунок ухилення від сплати податків, усвідомлюючи суспільно небезпечні наслідки у вигляді ненадходження коштів в особливо великих розмірах до бюджету та бажаючи їх настання, будучи обізнаним з обов`язками нарахування і сплати відповідних податків, зборів та інших обов`язкових платежів, як громадянина Україна та суб`єкта господарської діяльності, тобто платника податків, не подав до органів ДПС відповідні декларації про отримані доходи від продажу вказаних об`єктів нерухомості та декларації з податку на додану вартість, що призвело до приховування об`єктів оподаткування в сумі 104 183 360 грн. і не нарахування та не сплати до Державного бюджету України податку на доходи фізичних осіб в сумі 18 753 004 грн, військового збору в сумі 1 562 750 грн. та податку на додану вартість в сумі 19 847 666 грн., на загальну суму 40 163 421 грн.
Водночас ОСОБА_5 , будучи фізичною осудною особою - платником податків, достовірно знав та усвідомлював, що підтвердженням оплати та вартості 62 об`єктів нерухомості являються нотаріально посвідчені попередні договори, в яких зазначено конкретні відомості про об`єкти нерухомості (площа, вартість, адреса та інше), будучи обізнаним з тим, що платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з податковим законодавством; платник податків зобов`язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів та сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених діючим законодавством України; об`єктом оподаткування можуть бути майно, товари, дохід (прибуток) … та інші об`єкти, визначені податковим законодавством, з наявністю яких податкове законодавство пов`язує виникнення у платника податкового обов`язку; виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк; базою оподаткування визнаються конкретні вартісні, фізичні або інші характеристики певного об`єкта оподаткування; податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені Податковим кодексом України, отримав від відчудження вказаних об`єктів нерухомості дохід в загальній сумі 3 747 851 долар США, що згідно офіційного курсу НБУ складало 104 183 360 гривень на дату реєстрації права власності за покупцями, чим в такий спосіб здійснював підприємницьку діяльність без державної реєстрації як суб`єкта господарювання у формі фізичної особи - підприємця та без реєстрації платником податку на додану вартість.
Таким чином ОСОБА_5 , умисно, з корисливих мотивів, з метою протиправного збагачення за рахунок ухилення від сплати податків, усвідомлюючи суспільно небезпечні наслідки у вигляді ненадходження коштів в особливо великих розмірах до бюджету та бажаючи їх настання, в порушення вимог пп.14.1.36 п.14.1 статті 14 , п.15.1. ст.15, пп.16.1.3. та пп. 16.1.4. п.16.1. ст. 16, п.22.1. ст.22, п.23.1., п.23.2, п.23.3 та 23.4 ст.23, п.36.1, п.36.2, п.36.3 та п.36.5 статті 36, п.38.1 статті 38, пп.47.1.2 п.47.1 статті 47, п.49.2. та п.49.21 ст.49, п.54.1. ст.54, п.57.1 ст. 57, ст. 102, п.109.1. та п.109.2 ст.109, пп.111.1.1, пп.111.1.2 та пп.111.1.3 п.111.1 ст.111, пп.162.1.1 п.162.1 ст. 162, пп.163.1.1, пп.163.1.2 та пп.163.1.3 п.163.1 ст. 163, абз.1 та абз.2 п.164.1 ст. 164, п.167.1 статті 167, абз.1-2 п.172.2 статті 172, п.172.5. ст.172, п.172.8. ст.172, п.2 п.180.1 ст. 180, статті 181-182, п.п.183.1-183.2 ст.183, п.183.10 статті 183, ст.185, п.187.1 ст.187, п.193.1 ст.193, п. 201.1. ст. 201, вимог п.161 Перехідних положень Податкового кодексу України, не подав до Державної податкової служби України декларації про отримані доходи від продажу вказаних об`єктів нерухомості та декларації з податку на додану вартість, що призвело до приховування об`єктів оподаткування в сумі 104183360 грн. і не нарахування та сплати до Державного бюджету України, податку на доходи фізичних осіб в сумі 18 753 004 грн., військового збору в сумі 1 562 750 грн. та податку на додану вартість в сумі 19 847 666 грн., на загальну суму 40 163 421 грн., що становить відповідно до Примітки до ст. 212 Кримінального кодексу України під особливо великим розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів, інших обов`язкових платежів, які в сім тисяч і більше разів перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян, і тому кваліфікується як ненадходження до Державного бюджету України коштів в особливо великих розмірах.
Своїми умисними діями, які виразились в умисному ухиленні від сплати податків, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчиненому фізичною особою - платником податків, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у особливо великих розмірах, ОСОБА_5 , 30.07.1989 вчинив кримінальне правопорушення - злочин, передбачений ч. 3 ст. 212 КК України.
20.01.2025 ОСОБА_5 , в порядку та з підстав, визначених ст. ст. 276-278 КПК України, повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
За результатами проведення слідчих (розшукових), процесуальних дій у вказаному кримінальному провадженні здобуто достатньо підстав для підозри ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Відповідно до висновку аналітичного дослідження № 10/07-16-08-00-11/3271800951 від 29.02.2024 фізична особа - платник податків ОСОБА_5 (податковий номер НОМЕР_1 ) шляхом здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання у формі фізичної особи - підприємця та без реєстрації платником податку на додану вартість, не задекларував об`єкти оподаткування та не сплатив до бюджету податків на загальну суму 40 163 421 гривню, а саме: податку на доходи фізичних осіб за 2020-2021 роки на суму 18 753 004 грн., військового збору за 2020-2021 роки на суму 1 562 750 грн., податку на додану вартість за 2018 -2022 роки на загальну суму 19 847 666 грн.
Висновком судово-економічної експертизи № 24 від 29.07.2024 підтверджено несплату фізичною особою - платником податків ОСОБА_5 (податковий номер НОМЕР_1 ) податків на загальну суму 40 163 421 гривню, а саме: податку на доходи фізичних осіб за 2020-2021 роки на суму 18 753 004 грн., військового збору за 2020-2021 роки на суму 1 562 750 грн., податку на додану вартість за 2018 -2022 роки на загальну суму 19 847 666 грн.
- Допитами свідків щодо укладання попередніх договорів та передачі готівкових коштів згідного договору;
- іншими матеріалами кримінального провадження у їх сукупності.
Вказав, що метою застосування запобіжного заходу до ОСОБА_5 згідно ч. 1 ст. 177 КПК України є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам переховуватись від органів досудового розслідування та суду, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків у цьому кримінальному провадженні, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Крім того, характер вчинення кримінальних правопорушень, особу підозрюваного, сторона обвинувачення вважає, що застосування до останнього іншого більш м`якого запобіжного заходу ніж застава не забезпечить у повній мірі виконання покладених на нього процесуальних обов`язків та не дасть змогу запобігти ризикам, передбачених ст. 177 КПК України, а також не дасть можливості органу досудового розслідування досягти завдань.
У судовому засіданні прокурор доводи клопотання підтримав та просив задовольнити із викладених у ньому підстав.
Захисник підозрюваного у судовому засіданні заперечував проти доводів клопотання, посилаючись на обставини, викладені у письмових запереченнях.
Вважає, що відсутні ризики, передбачені ст. 177 КПК України, на які посилається прокурор та необгрунтованість підозри.
Також, на переконання захисника, прокурором не доведено обставин для призначення такого розміру застави, а тому просив визначити заставу у розмірі 242240,00 грн.
Підозрюваний у судовому засіданні проти задоволення клопотання заперечував та підтримав доводи свого захисника.
Вивчивши клопотання, додатки до нього, інші надані матеріали, заслухавши прокурора, захисника та підозрюваного, слідчий суддя приходить до висновку про часткове задоволення клопотання, виходячи з наступного.
Встановлено, що Головним підрозділом детективів (на правах Департаменту) БЕБ, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022070000000115 від 07.07.2022 за підозрою ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 209 КК України.
Запобіжні заходи є одним із видів заходів забезпечення кримінального провадження, які застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження (ч. 1, 2 ст. 131 КПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 177 КПК України запобіжні заходи можуть застосовуватись до особи, яка набула статусу підозрюваної або обвинуваченої у конкретному кримінальному провадженні.
У ч. 1 ст. 42 КПК України визначено, що підозрюваним є особа, якій у порядку, передбаченому статтями 276 - 279 цього Кодексу, повідомлено про підозру, особа, яка затримана за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, або особа, щодо якої складено повідомлення про підозру, однак його не вручено їй внаслідок невстановлення місцезнаходження особи, проте вжито заходів для вручення у спосіб, передбачений цим Кодексом для вручення повідомлень.
З матеріалів доданих до клопотання встановлено, що 20.01.2025 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, а саме в умисному ухиленні від сплати податків, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчиненому фізичною особою - платником податків, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у особливо великих розмірах.
Отже, відповідно до положень ч. 1 ст. 42 КПК України, ОСОБА_5 набув статусу підозрюваного в цьому кримінальному провадженні і щодо нього може вирішуватися питання про застосування запобіжного заходу.
Згідно із ч. ч. 1, 2 ст. 177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний може здійснити, зокрема, такі дії: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; незаконно впливати на свідка, іншого підозрюваного у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.
Під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні (ч. 1 ст. 194 КПК України).
Щодо наявності обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваною кримінального правопорушення.
Підозра ОСОБА_5 у цьому кримінальному провадженні обґрунтовується зібраними під час здійснення досудового розслідування доказами.
Досліджені у судовому засіданні матеріали кримінального провадження у своїй сукупності слідчий суддя вважає достатніми для висновку про обґрунтованість повідомленої ОСОБА_5 підозри та можливу причетність підозрюваного до вчинення інкримінованого йому кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Не вирішуючи питання про доведеність вини та остаточну кваліфікацію дій ОСОБА_5 слідчий суддя дійшов висновку про доведеність обґрунтованості підозри тією мірою, щоб виправдати застосування заходів забезпечення кримінального провадження.
Разом з тим, обставини здійснення підозрюваним конкретних діянь та доведеність його вини потребують перевірки та оцінки у сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні під час подальшого досудового розслідування.
Слідчий суддя не приймає до уваги доводи сторони захисту про те, що матеріалами клопотання не підтверджено наявність у діях ОСОБА_5 складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, у вчиненні якого йому повідомлено про підозру, оскільки на цьому етапі кримінального провадження не допускається вирішення тих питань, які повинен вирішувати суд під час розгляду справи по суті, зокрема, пов`язаних з оцінкою доказів з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винуватою чи невинуватою у вчиненні злочину. На підставі розумної оцінки сукупності отриманих фактів та обставин слідчий суддя лише визначає, що причетність тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо нього запобіжного заходу.
Доводи сторони захисту про необґрунтованість пред`явленої ОСОБА_5 підозри зводяться до оцінки наданих до клопотання доказів щодо їх належності та допустимості.
Таким чином, доводи сторони захисту про необґрунтованість пред`явленої ОСОБА_5 підозри слідчий суддя відхиляє.
Щодо наявності достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 КПК України, на які вказує детектив у клопотанні.
Згідно з ч. 1 ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується (ч. 1 ст. 177 КПК України).
Відповідно до ч. 2 ст. 177 КПК України, підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.
Ризики, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний може здійснити спробу протидії кримінальному провадженню у формах, що передбачені частиною 1 статті 177 КПК України, слід вважати наявними за умови встановлення обґрунтованої ймовірності можливості здійснення підозрюваним зазначених дій. При цьому, Кримінальний процесуальний кодекс України не вимагає доказів того, що підозрюваний обов`язково (поза всяким сумнівом) здійснюватиме відповідні дії, однак вимагає доказів того, що він має реальну можливість їх здійснити у конкретному кримінальному провадженні в майбутньому.
Обґрунтовуючи клопотання про застосування запобіжного заходу підозрюваному ОСОБА_5 детектив посилається на існування ризиків того, що він може: переховуватись від органів досудового розслідування та суду, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків у цьому кримінальному провадженні, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Щодо ризику переховування від органів досудового розслідування та/або суду.
Ризик переховування від правосуддя слідчий суддя оцінює в світлі обставин цього кримінального провадження та особистої ситуації підозрюваного ОСОБА_5 .
Згаданий ризик обумовлюється, серед іншого, можливістю притягнення до кримінальної відповідальності та пов`язаними із цим можливими негативними для особи наслідками (обмеженнями) і, зокрема, тяжкістю покарання, що загрожує останньому у разі визнання його винуватим у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення, яке класифікується у відповідності до ст. 12 КК України, як тяжкий злочини, за яке передбачено покарання у вигляді штрафу від п`ятнадцяти тисяч до двадцяти п`яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Співставлення можливих негативних наслідків для підозрюваного у вигляді його можливого засудження у найближчій перспективі, до основного покарання у виді штрафу, розмір якого в силу положень ч. 2 ст. 53 КК України не може бути меншим за розмір майнової шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, доводять, що цей ризик є достатньо високим на перших етапах притягнення особи до кримінальної відповідальності.
Враховуючи встановлені обставини у сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження, слідчий суддя дійшов висновку про існування ризику переховування від органу досудового розслідування та/або суду.
Щодо ризику знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення.
Обґрунтовуючи існування цього ризику, детектив посилався на те, що досудове розслідування у кримінальному провадженні не завершено, підозрюваний ОСОБА_5 може знищити або спотворити важливі документи та матеріальні носії інформації, перешкоджаючи слідству.
Слідчий суддя погоджується з твердженням органу досудового розслідування щодо існування цього ризику, адже опосередковано на його підтвердження свідчать дані досліджених матеріалів кримінального провадження, якими обґрунтовано повідомлену підозру.
З огляду на це, слідчий суддя вважає, що підозрюваний може сховати, знищити або спотворити важливі для кримінального провадження документи.
Щодо ризику незаконно впливати на свідків у цьому кримінальному провадженні.
При встановленні наявності ризику впливу слід враховувати встановлену КПК процедуру отримання показань від осіб, а саме: спочатку на стадії досудового розслідування показання отримуються шляхом допиту слідчим чи прокурором, а після направлення обвинувального акту до суду на стадії судового розгляду усно шляхом допиту особи в судовому засіданні (частини 1, 2 статті 23, стаття 224 КПК України).
Суд може обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання, або отриманих у порядку, передбаченому статтею 225 цього Кодексу. Суд не вправі обґрунтовувати судові рішення показаннями, наданими слідчому, прокурору, або посилатися на них, крім порядку отримання показань, визначеного статтею 615 цього Кодексу (частина 4 статті 95 КПК України).
За таких обставин ризик впливу існує не лише на початковому етапі кримінального провадження при зібранні доказів, а й продовжує існувати на стадії судового розгляду до моменту безпосереднього отримання судом показань та дослідження їх судом, крім випадків неможливості отримання безпосередньо судом таких показань внаслідок обставин, пов`язаних із введенням воєнного стану на території України.
Крім того, підозрюваний ОСОБА_5 може узгоджувати свої дії з іншим співучасниками, а також іншими невстановленими слідством причетними до вчинення кримінального правопорушення особами, створювати штучні докази захисту.
Отже, на переконання слідчого судді ризики доведені стороною обвинувачення та на даній стадії кримінального провадження.
При цьому належна процесуальна поведінка підозрюваного, на яку посилається сторона захисту, не свідчить про відсутність встановлених слідчим суддею ризиків.
Таким чином, для нівелювання вказаних ризиків необхідним є застосування до підозрюваного запобіжного заходу.
Що стосується обґрунтованості розміру застави, слід зазначити наступне.
За змістом ч. 1 ст. 182 КПК України, застава полягає у внесенні коштів у грошовій одиниці України на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з метою забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків, під умовою звернення внесених коштів у доход держави в разі невиконання цих обов`язків.
Згідно з ч. 4 ст. 182 КПК України, розмір застави визначається слідчим суддею, судом з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, обвинуваченого, інших даних про його особу та ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків та не може бути завідомо непомірним для нього.
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 182 КПК України, розмір застави визначається щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні: тяжкого злочину - від двадцяти до вісімдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Положеннями ч. 5 ст. 182 КПК України визначено, що у виключних випадках, якщо слідчий суддя, суд встановить, що застава у зазначених межах не здатна забезпечити виконання особою, що підозрюється, обвинувачується у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, покладених на неї обов`язків, застава може бути призначена у розмірі, який перевищує вісімдесят чи триста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб відповідно.
Отже, з одного боку, розмір застави повинен бути таким, щоб загроза її втрати утримувала б підозрюваного від намірів та спроб порушити покладені на нього обов`язки, а з іншого - не має бути таким, що є завідомо непомірним для цієї особи та призводить до неможливості виконання застави.
Детектив у клопотанні про застосування запобіжного заходу у вигляді застави просить визначити підозрюваному ОСОБА_5 заставу у розмірі 40163392,00 грн, посилаючись на вагомість доказів причетності ОСОБА_5 до вчинення ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, тяжкість покарання, вік та стан здоров`я підозрюваного, розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється ОСОБА_5 на загальну суму 40163421,00 грн, недостатності застосування більш м`яких запобіжних заходів.
Крім того, на думку прокурора, саме такий розмір застави забезпечить виконання підозрюваним покладених на нього обов`язків.
З аналізу ч. 4 ст. 182 КПК України вбачається, що при визначені розміру застави слідчий суддя повинен врахувати: обставини кримінального правопорушення; майновий та сімейний стан підозрюваної; інші дані про його особу та ризиків, передбачених статтею 177 КПК України; помірність обраного розміру застави та можливість її виконання.
При цьому, слідчий суддя враховує рішення Європейського суду з прав людини «Істоміна проти України» від 13.01.2022, згідно з п. 32 якого «…Суд вважає, що, зосереджуючись на розмірі шкоди, як стверджувалося, завданої заявницею, не здійснивши ретельної оцінки всіх відповідних факторів, у тому числі її спроможність сплатити визначений розмір застави, і відсутність задовільного пояснення, чому застава була визначена у такому надзвичайно великому розмірі, національні суди не дотрималися зобов`язання навести відповідне та достатнє обґрунтування для своїх рішень про визначення розміру застави, як вимагає пункт 3 статті 5 Конвенції».
Слідчий суддя вважає, що розмір застави, визначений підозрюваному ОСОБА_5 повинен у повній мірі гарантувати виконання покладених на нього обов`язків. Цей розмір повинен бути таким, щоб загроза її втрати утримувала б підозрюваного від порушення встановлених процесуальними нормами та\або покладених судом на нього обов`язків, забезпечувала його належну процесуальну поведінку, та не була надмірною. Водночас, слідчий суддя також враховує, що застава може бути внесена, як самою підозрюваним, так і іншою фізичною та/або юридичною особою (заставодавцем), що передбачено ч. 2 ст. 182 КПК України.
На переконання слідчого судді, застава в розмірі 40163392,00 грн, яку просить визначити сторона обвинувачення, є завідомо непомірною для підозрюваного, тим більше такий розмір обґрунтовано прокурором, виходячи із розміру майнової шкоди, без урахування положень однієї із загальних засад кримінального провадження презумпції невинуватості та забезпечення доведеності вини, регламентованої ст. 17 КПК України, та практики Європейського суду з прав людини.
Так, слідчий суддя, при визначенні розміру застави, враховує обставини вчинення інкримінованого ОСОБА_5 кримінального правопорушення, а також відомості про особу підозрюваного, який має постійне місце проживання на території України, майновий стан, наявність на утриманні 6 малолітніх дітей.
Отже, слідчий суддя дійшов до висновку про застосування до підозрюваного ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді застави в розмірі 80 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 242240 (двісті сорок дві тисячі двісті сорок) грн.
Щодо покладення обов`язків, визначених ч. 5 ст. 194 КПК України.
Відповідно до ч. 5 ст. 194 КПК України, якщо під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу, не пов`язаного з триманням під вартою, прокурор доведе наявність всіх обставин, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий суддя застосовує відповідний запобіжний захід, зобов`язує підозрюваного прибувати за кожною вимогою до суду або до іншого визначеного органу державної влади, а також виконувати один або кілька обов`язків, необхідність покладення яких була доведена прокурором.
Згідно з ч. 2 ст. 196 КПК України, в ухвалі про застосування запобіжного заходу, не пов`язаного з триманням під вартою, зазначаються конкретні обов`язки, передбачені частиною п`ятою статті 194 цього Кодексу, що покладаються на підозрюваного, обвинуваченого, та у випадках, встановлених цим Кодексом, строк, на який їх покладено.
Так, у разі внесення застави, як самим підозрюваною, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем), для запобігання встановленим слідчим суддею ризикам, на підозрюваного ОСОБА_5 слід покласти обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, необхідність застосування яких стороною обвинувачення доведено, а саме: прибувати до слідчого, прокурора або суду із встановленою періодичністю; не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування з будь-якою особою, визначеною слідчим суддею, або спілкуватися з нею із дотриманням умов, визначених слідчим суддею; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
За ч. 7 ст. 194 КПК України, обов`язки, передбачені частинами п`ятою та шостою статті 194 КПК України, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу.
З огляду на зазначені положення закону, строк дії ухвали в частині покладання на підозрюваного ОСОБА_5 обов`язків слід встановити до 27.03.2025, що відповідає вимогам ч. 7 ст. 194 КПК України.
При цьому, виходячи з положень ч. 7 ст. 194 КПК України, ухвала про застосування запобіжного заходу в частині покладення на підозрюваного обов`язків, передбачених, зокрема, ч. 5 ст. 194 КПК України, припиняє свою дію після закінчення строку, на який на підозрюваного були покладені відповідні обов`язки, і обов`язки скасовуються.
Крім того, відповідно до змісту ст. 203 КПК України, ухвала про застосування запобіжного заходу припиняє свою дію після закінчення строку дії ухвали про обрання запобіжного заходу, ухвалення виправдувального вироку чи закриття кримінального провадження або винесення ухвали про скасування запобіжного заходу в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Завершення чи закінчення досудового розслідування в інших формах, крім закриття кримінального провадження, не є підставою для припинення строку дії ухвали про застосування запобіжного заходу, в тому числі і в частині покладення на підозрюваного обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.
Таким чином, клопотання детектива про застосування запобіжного заходу підлягає частковому задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 131, 132, 176-178, 183, 193, 194, 196, 199, 309, 376 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого детектива Головного підрозділу детективів БЕБ ОСОБА_6 про застосування запобіжного заходу у вигляді застави відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити частково.
Застосувати до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 80 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 242240 (двісті сорок дві тисячі двісті сорок) гривень 00 копійок, яка може бути внесена як самим підозрюваним, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на депозитний рахунок для внесення застави (код ЄДРПОУ - 26268059, МФО 820172, банк-одержувач - Державна казначейська служба України м. Київ, розрахунковий рахунок UA128201720355259002001012089. Призначення платежу: застава за (П.І.П.) згідно ухвали Шевченківського районного суду м. Києва від (дата) по справі №..., внесені (П.І.П. особи, що вносить заставу).
Визначений розмір застави підозрюваний, який не тримається під вартою, не пізніше п`яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави зобов`язаний внести кошти на відповідний рахунок або забезпечити їх внесення заставодавцем та надати оригінал документу, що це підтверджує, з відміткою банку прокурору Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 .
Зазначені дії можуть бути здійсненні не пізніше п`яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави, якщо на момент їх здійснення не буде прийнято рішення про зміну запобіжного заходу.
Роз`яснити підозрюваному та заставодавцю, що у разі невиконання обов`язків заставодавцем, а також, якщо підозрюваний, обвинувачений, будучи належним чином повідомленим, не з`явився за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомить про причини своєї неявки, або якщо порушить інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов`язки, застава звертається в дохід держави.
Покласти на строк дії ухвали на підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наступні обов`язки:
1) прибувати до слідчого, прокурора або суду із встановленою періодичністю;
2) не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
4) утримуватися від спілкування з будь-якою особою, визначеною слідчим суддею, або спілкуватися з нею із дотриманням умов, визначених слідчим суддею;
5) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 .
Строк дії ухвали в частині покладання на підозрюваного обов`язків - 27.03.2025.
На ухвалу слідчого судді до Київського апеляційного суду прокурором, підозрюваним, його захисником може бути подана апеляційна скарга протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Повний текст ухвали складено 31.01.2025.
Cлідчий суддя
Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_46
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2025 |
Оприлюднено | 05.02.2025 |
Номер документу | 124870141 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів застава |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Анохін А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні