Рішення
від 03.02.2025 по справі 120/3469/24
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

03 лютого 2025 р. Справа № 120/3469/24

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Віятик Наталії Володимирівни, розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Іванівської сільської ради до Державної екологічної інспекції у Вінницькій області про визнання дій протиправними та скасування припису

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Іванівської сільської ради до Державної екологічної інспекції у Вінницькій області про визнання дій протиправними та скасування припису.

Позовні вимоги мотивовані протиправними діями Державної екологічної інспекції у Вінницькій області з оформлення результатів проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання Іванівською сільською радою вимог природоохоронного законодавства, шляхом складання акту від 05.03.2024.

Ухвалою від 25.03.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

У встановлений судом строк відповідачем подано відзив на позовну заяву, у якому просить відмовити у задоволенні позову. Зокрема зазначає, що підставою для проведення позапланового заходу стало звернення гр. ОСОБА_1 , адресоване Інспекції 04.03.2024. Під час перевірки було встановлено, що на дане звалище відходів розроблявся Паспорт місця видалення відходів №01-14/03 від 10.09.2003, відповідно до якого власником даного звалища була Гущинецька сільська рада. Зміна власника з Гущинецької сільської ради на Іванівську сільську раду відбулась на підставі рішення №32 4 сесії 7 скликання від 18.01.2018 «Про припинення Гущинецької сільської ради шляхом приєднання до Іванівської сільської ради». Тому, перевірка проводилась саме позивача як нового власника звалища. При огляді звалища державними інспекторами виявлено ряд порушень, які сприяли горінню сміттєзвалища. За наслідками заходу складено акт перевірки №006/ВН від 05.03.2024. До виявлених порушень вимог природоохоронного законодавства Іванківський сільський голова ОСОБА_2 зауважень та заперечень не надав, про що поставив підпис у відповідних графах акту.

Представник відповідача вказує, що, у зв`язку з тим, що земельна ділянка під звалищем не оформлена та межі її не встановлені, посадові особи визначили її географічні координати. Зазначене стало причиною для надання припису щодо оформлення речових прав на вказану земельну ділянку.

Крім того, представником позивача подано відповідь на відзив, в якій зазначає, що виконання пункту припису стосовно припинення експлуатації даного місця видалення відходів, може спричинити появу стихійних сміттєзвалищ по всій території Іванівської територіальної громади. Такі наслідки можуть спричинити вплив на довкілля, а влаштування неорганізованих звалищ для побутових і промислових відходів забороняється. Відтак враховуючи позовну заяву та відповідь на відзив просить адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

Ухвалою від 13.05.2024 витребувано у відповідача додаткові докази.

На виконання вимог ухвали суду від 13.05.2024 відповідачем надано належним чином завірене звернення ОСОБА_3 від 04.03.2024.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області з 05 по 15 березня 2024 року на підстави наказу Державної екологічної інспекції у Вінницькій області № 7-П від 04.03.2024 проведена позапланова перевірка дотримання вимог природоохоронного законодавства.

На підставі вищевказаного наказу 04.03.2024 видано направлення №007 на проведення позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства Іванівської сільської ради, що знаходиться за адресою: Вінницька область, Вінницький район, с. Іванів, вул. Свинаря, 17.

Підставою для проведення перевірки стало звернення громадянина ОСОБА_1 від 04.03.2024 вх. № 34-К/24.

Предметом перевірки визначені наступні питання: дотримання вимог природоохоронного законодавства Іванівською сільською радою вимог Закону України "Про управління відходами" та Земельного кодексу України.

За результатами проведення перевірки Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області складено акт від 05.03.2024 №006/ВН перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства Іванівською сільською радою, відповідно до якого встановлено порушення вимог законодавства.

05.03.2024 Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області, відповідно до акту 05.03.2024 №006/ВН перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства Іванівською сільською радою винесено припис.

Згідно припису необхідно усунути такі порушення:

1. Отримати дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів на звалище відходів на яке здійснюється видалення побутових відходів, що знаходиться біля с. Гущинці Іванівської сільської ради та має геогрaфiчнi координати 49.445982, 28.334477.

2. Оформити речові права на земельну ділянку під звалищем відходів, яке знаходиться біля с. Гущинці Іванівської сільської ради та має географічні координати 49.445982, 28.334477

3. Експлуатацію звалище, яке знаходиться біля с. Гущинці Іванівської сільської ради та має географічні координати 49.445982, 28.334477 не здійснювати із порушенням правил експлуатації полігонів побутових відходів.

Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд керується та виходить з наступного.

Згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі і в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до п. 1 Положення про Державну екологічну інспекцію України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.2017 № 275 (надалі - Положення № 275), Державна екологічна інспекція України (Держекоінспекція) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра захисту довкілля та природних ресурсів і який реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Пунктом 2 вказаного Положення передбачено, що Держекоінспекція у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.

Державна екологічна інспекція у Вінницькій області (далі - Інспекція) діє на підставі Положення про Державну екологічну інспекцію у Вінницькій області (далі - Положення), затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України (далі - Держекоінспекція) від 20.02.2023 № 19, є територіальним органом Державної екологічної інспекції України та їй підпорядковується.

Так, пп. л пп. 2 п. 4 Положення № 275 (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) визначено, що Держекоінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням центральними органами виконавчої влади та їх територіальними органами, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог законодавства, зокрема, з питань поводження з відходами, зокрема щодо:

дотримання вимог документів дозвільного характеру на здійснення операцій у сфері поводження з відходами;

складення і ведення реєстру об`єктів утворення, оброблення та утилізації відходів, реєстру місць видалення відходів;

перевезення небезпечних відходів територією України та транскордонних перевезень відходів;

збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення, захоронення відходів (у тому числі недопущення змішування та захоронення відходів, які можуть бути утилізовані);

ведення первинного обліку кількості, типу і складу відходів, що утворюються, збираються, перевозяться, зберігаються, обробляються, утилізуються, знешкоджуються та видаляються, подання відповідної статистичної звітності в установленому порядку та паспортизації таких відходів;

дотримання вимог нормативно-технічної та технологічної документації, погодженої в установленому порядку, під час виробництва продукції (крім дослідних зразків) з відходів чи з їх використанням;

дотримання правил і режиму експлуатації установок, виробництв з оброблення та утилізації відходів;

дотримання вимог екологічної безпеки під час транспортування, зберігання, використання, знешкодження та захоронення хімічних засобів захисту рослин, мінеральних добрив, токсичних речовин і відходів;

своєчасного та повного здійснення заходів із захисту земель від засмічення та забруднення відходами.

Відповідно до Положення № 19 Інспекція на виконання покладених функцій проводить перевірку (у тому числі документальні) із застосуванням інструментально-лабораторного контролю, складає відповідно до законодавства акти за результатами здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства з питань, що належать до її компетенції, надає обов`язкові до виконання приписи щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства та здійснює контроль за їх виконанням, здійснює лабораторні вимірювання (випробування).

Таким чином, Державна екологічна інспекція у Вінницькій області має повноваження на проведення перевірок органів місцевого самоврядування у сфері природоохоронного законодавства щодо виконання делегованих їм повноважень.

Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначає Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 №280/97-ВР (далі Закон №280/97-ВР).

Згідно із статтею 2 Закону №280/97-ВР місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції та Законів України.

Відповідно до статті 10 Закону №280/97-ВР сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами. Представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами.

Позивачем у справі виступає Іванівська сільська рада, яка є органом місцевого самоврядування.

Статтею 20 Закону №280/97-ВР передбачено, що державний контроль за діяльністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування може здійснюватися лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, і не повинен призводити до втручання органів державної влади чи їх посадових осіб у здійснення органами місцевого самоврядування наданих їм власних повноважень.

Згідно з частиною першою статті 26 Закону № 280/97-ВР встановлено, що до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад віднесено надання згоди на розміщення на території села, селища, міста нових об`єктів, у тому числі місць чи об`єктів для розміщення відходів.

Згідно із пп. 2 п. "а" частини першої статті 33 Закону № 280/97-ВР до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить підготовка і подання на затвердження ради проектів місцевих програм охорони довкілля, участь у підготовці загальнодержавних і регіональних програм охорони довкілля.

Згідно із частиною 2 статті 71 Закону №280/97-ВР органи виконавчої влади, їх посадові особи не мають права втручатися в законну діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування, а також вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до повноважень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, крім випадків виконання делегованих їм радами повноважень, та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до ст. 15 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" місцеві ради несуть відповідальність за стан навколишнього природного середовища на своїй території і в межах своєї компетенції:

а) забезпечують реалізацію екологічної політики України, екологічних прав громадян;

б) дають згоду на розміщення на своїй території підприємств, установ і організацій у порядку, визначеному законом;

в) затверджують з урахуванням екологічних вимог проекти планіровки і забудови населених пунктів, їх генеральні плани та схеми промислових вузлів;

г) видають (переоформлюють, видають дублікати, припиняють дію) дозволи на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення у випадках, передбачених законом;

д) затверджують місцеві екологічні програми;

е) організовують вивчення навколишнього природного середовища;

є) створюють і визначають статус резервних, в тому числі й валютних, фондів для фінансування програм та інших заходів щодо охорони навколишнього природного середовища;

з) забезпечують інформування населення про стан навколишнього природного середовища, функціонування місцевих екологічних автоматизованих інформаційно-аналітичних систем;

и) організують роботу по ліквідації екологічних наслідків аварій, залучають до цих робіт підприємства, установи та організації, незалежно від їх підпорядкування та форм власності, і громадян;

і) приймають рішення про організацію територій та об`єктів природно-заповідного фонду місцевого значення та інших територій, що підлягають особливій охороні;

ї) здійснюють контроль за додержанням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Місцеві ради можуть здійснювати й інші повноваження відповідно до цього та інших законів України.

Утворювачі відходів повинні вживати ефективних заходів для зменшення обсягів утворення відходів, а також для оброблення відходів, утворення яких неможливо уникнути. Здійснення операцій з оброблення відходів дозволяється лише за наявності дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів на визначених місцевими радами територіях з додержанням санітарних та екологічних норм (ст. 55 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища").

Правові, організаційні, економічні засади діяльності щодо запобігання утворенню, зменшення обсягів утворення відходів, зниження негативних наслідків від діяльності з управління відходами, сприяння підготовці відходів до повторного використання, рециклінгу і відновленню з метою запобігання їх негативному впливу на здоров`я людей та навколишнє природне середовище визначає Закон України "Про управління відходами".

Відповідно до статті 1 Закону України "Про управління відходами":

- відходи - будь-які речовини, матеріали і предмети, яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися;

- видалення відходів - операція, що не є відновленням відходів, навіть якщо одним із наслідків такої операції є використання речовин або енергії;

- об`єкт оброблення відходів - установка, інженерна споруда або інший об`єкт, що використовується для здійснення операцій з відновлення або видалення відходів;

- оброблення відходів - операція з відновлення або видалення відходів, включаючи підготовку відходів до таких операцій;

- операції з управління відходами - збирання, перевезення, відновлення та видалення відходів;

- система управління побутовими відходами - комплекс заходів із збирання, перевезення та оброблення побутових відходів, включаючи створення та забезпечення діяльності об`єктів, нагляд за ними та подальший догляд за об`єктами видалення побутових відходів, а також діяльність суб`єктів господарювання, що здійснюють окремі операції з управління побутовими відходами в межах територіальної громади або декількох територіальних громад.

Статтею 26 Закону України "Про управління відходами" визначено, що до повноважень сільських, селищних, міських рад у сфері управління відходами належить:

1) участь у реалізації державної політики у сфері управління відходами;

2) участь у розробленні та реалізації регіональних планів управління відходами;

3) затвердження місцевих планів управління відходами;

4) вирішення питань щодо розміщення на території відповідних територіальних громад об`єктів оброблення відходів;

5) створення пунктів роздільного збирання побутових відходів.

До повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері управління відходами належить:

1) розроблення та реалізація місцевих планів управління відходами;

2) організація управління побутовими відходами, відходами будівництва та знесення;

3) визначення у встановленому порядку суб`єктів господарювання, які здійснюють збирання, перевезення, відновлення та видалення побутових відходів;

4) визначення адміністратора послуги з управління побутовими відходами;

5) запровадження роздільного збирання побутових відходів та забезпечення виконання цільових показників щодо підготовки для повторного використання та рециклінгу побутових відходів;

6) організація роботи пунктів роздільного збирання побутових відходів;

7) забезпечення ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ у межах населених пунктів;

8) передача відходів, власник яких не встановлений, суб`єктам господарювання у сфері управління відходами для їх оброблення;

9) надання інформації, проведення роз`яснювальної та просвітницької роботи серед населення щодо управління відходами;

10) визначення одиниці вимірювання обсягу наданої послуги з управління побутовими відходами;

11) затвердження норм надання послуги з управління побутовими відходами;

12) затвердження інвестиційних програм суб`єктів господарювання у сфері управління побутовими відходами;

13) встановлення тарифів на послугу з управління побутовими відходами, а також тарифів на збирання, перевезення, відновлення, видалення побутових відходів окремо за видами побутових відходів (змішані, великогабаритні, ремонтні, небезпечні);

14) укладення договорів з організаціями розширеної відповідальності виробників щодо запровадження приймання та роздільного збирання видів побутових відходів, на які поширюється розширена відповідальність виробника.

Органи місцевого самоврядування здійснюють й інші повноваження у сфері управління відходами відповідно до закону.

Відповідно до ст. 40 Закону України "Про управління відходами" захоронення відходів здійснюється на полігонах, що відповідають вимогам законодавства та технологічне обладнання яких забезпечує захист ґрунтових вод, вилучення та знешкодження біогазу та фільтрату, контроль викидів в атмосферне повітря, забруднення ґрунтів і підземних вод. Суб`єкт господарювання, що здійснює управління полігоном, повинен мати дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів, а в разі захоронення небезпечних відходів - ліцензію на здійснення господарської діяльності з управління небезпечними відходами.

Полігони поділяються на такі класи: 1) полігони для небезпечних відходів; 2) полігони для відходів, що не є небезпечними; 3) полігони для інертних відходів.

Правила технічної експлуатації полігонів, припинення експлуатації, рекультивації та догляду за полігонами після припинення їх експлуатації затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Власник (балансоутримувач) полігона або суб`єкт господарювання, що здійснює управління полігоном, забезпечує розроблення та виконання протягом періоду експлуатації полігона програми моніторингу полігона. Порядок розроблення програми моніторингу полігона та вимоги до неї затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Власник (балансоутримувач) полігона або суб`єкт господарювання, що здійснює управління полігоном, забезпечує проведення рекультивації полігона після припинення його експлуатації, а також догляд за ним після його рекультивації протягом 30 років. Догляд за полігоном після припинення його експлуатації включає дії, пов`язані з утриманням полігона після припинення його експлуатації, із здійсненням контролю і моніторингу параметрів навколишнього природного середовища, з усуненням можливих негативних впливів полігона на здоров`я людей та навколишнє природне середовище.

При формуванні тарифу на захоронення відходів до його складу включається повний перелік матеріально-технічних, експлуатаційних та адміністративних витрат, а також фінансова гарантія, що включає витрати на припинення експлуатації, рекультивацію та догляд за полігоном після припинення його експлуатації.

Згідно ст. 41 Закону України "Про управління відходами" суб`єкти господарювання, які мають намір здійснювати або здійснюють діяльність у сфері оброблення відходів, зобов`язані створити обліковий запис в інформаційній системі управління відходами та внести до системи визначені законодавством необхідні відомості.

Суб`єкти господарювання для здійснення операцій з оброблення відходів зобов`язані отримати дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів до початку своєї діяльності.

Статтею 30 Закону України від 06.09.2005 № 2807-IV "Про благоустрій населених пунктів" передбачено, що формування системи поводження з відходами здійснюється шляхом використання найбільш ефективних і безпечних технологій за мінімальних економічних витрат, найбільш вигідних для того чи іншого населеного пункту схем і методів збирання, перевезення та знешкодження цих відходів з урахуванням щільності забудови, типів та наявного парку сміттєвозів, сміттєзбірників у порядку, визначеному законом.

Статтями 125 та 126 Земельного кодексу України встановлено, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, і спрямований на забезпечення визнання та захисту державою таких прав регулює Закон України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" від 01.07.2004 № 1952-IV (далі Закон № 1952-IV).

Згідно зі статтею 2 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Відповідно до ч. 1, 2 статті 3 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" загальними засадами державної реєстрації прав є: гарантування державою об`єктивності, достовірності та повноти відомостей про зареєстровані права на нерухоме майно та їх обтяження; обов`язковість державної реєстрації прав у Державному реєстрі прав; публічність державної реєстрації прав; внесення відомостей до Державного реєстру прав виключно на підставах та в порядку, визначених цим Законом; відкритість та доступність відомостей Державного реєстру прав.

Речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.

Судом встановлено, що 05.03.2024 Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області проведено позапланову перевірку дотримання Іванівською сільською радою вимог природоохоронного законодавства, за наслідками якої складено Акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства №006/ВН від 05.03.2024.

Підставою для проведення заходу слугувало звернення гр. ОСОБА_1 від 04.03.2024, щодо експлуатації сміттєзвалища поблизу с. Гущинці Іванівської сільської ради, яке постійно горить.

Посадовими особами під час проведення огляду виявлено звалище відходів, яке знаходиться біля с. Гущинці Іванівської сільської ради та має географічні координати 49.445982, 28.334477. Площа даного звалища становить 0,46 га. Речові права на земельну ділянку під тілом даного звалища відсутні. Дане звалище відходів, на яке здійснюється видалення побутових відходів, експлуатується без відповідного дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів. Експлуатація звалища здійснюється із порушенням правил експлуатації полігонів побутових відходів, а саме: на в`їзді до полігона побутових відходів не встановлений щит з відповідною інформацією, відсутній контрольно-пропускний пункт та автомобільні ваги для обліку кількості усіх видів відходів, не встановлена вишка для візуального контролю виду відходів що завозяться бортовими самоскидними транспортними засобами, не створена система моніторингу та екологічної безпеки, безпеки, що мають бути спрямовані на захист нормального стану повітря, ґрунту та підземних вод, на основних напрямках поширення легких фракцій відходів не встановлені тимчасові сітчасті переносні елементи огорожі, на в`їзді відсутній дезбар`єр, територія полігона побутових відходів не обмежена нагірною канавою для запобігання витіканню за межі полігона забруднених поверхневих вод, відсутні спостережні свердловини, полігон побутових відходів не оснащений системами захисту ґрунтових вод, вилучення та знешкодження біогазу та фільтрату, для відлякування птахів не встановлене спеціальне звукове та біоакустичне обладнання, відсутня охорона полігону, по периметру території полігона побутових відходів не має суцільної огорожі та відповідного шлагбауму.

З матеріалів справи встановлено, що на дане звалище відходів розроблявся Паспорт місця видалення відходів (МВВ) №01-14/03 дата реєстрації 10.09.2003, відповідно до якого власником даного звалища була Гущинецька сільська рада.

В розділі VІІІ паспорта серед порушень вимог експлуатації місця відведення відходів (далі МВВ) вказано відсутність проекту, відсутність охорони, відсутність під`їзних доріг з твердим покриттям.

Разом з тим, зміна власника з Гущинецької сільської ради на Іванівську сільську раду відбулась на підставі рішення №32 4 сесії 7 скликання від 18.01.2018 «Про припинення Гущинецької сільської ради шляхом приєднання до Іванівської сільської ради».

З огляду на викладене, перевірка проводилась саме Іванівської сільської ради.

З Актом №006/ВН від 05.03.2024 ознайомився Іванівський сільський голова ОСОБА_2 , зауважень чи заперечень до акту не надав.

З огляду на викладене суд доходить висновку, що у спірних правовідносинах відповідач діяв обґрунтовано, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені чинним законодавством України.

З підстав вищевикладеного, суд зазначає що вимоги заявлені позивачем задоволенню не підлягають.

При цьому, надаючи оцінку доводам позовної заяви, суд враховує, що згідно п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

З огляду на такий підхід Європейського суду з прав людини до оцінки аргументів сторін, суд вважає, що ключові аргументи отримали достатню оцінку.

Частиною першою статті 9 КАС України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з частинами 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Приписами статті 90 КАС України встановлено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних в матеріалах справи, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення адміністративного позову.

Підстави для розподілу судових витрат відповідно до статті 139 КАС України відсутні.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Інформація про учасників справи:

Позивач: Іванівська сільська рада Хмільницького району Вінницької області (вул. Свинаря, 17, с. Іванів, Хмільницький район, Вінницька область, 22432, код ЄДРПОУ 04328565)

Відповідач: Державна екологічна інспекція у Вінницькій області (вул. 600-річчя, 19, м. Вінниця, 21100, код ЄДРПОУ 37979894)

Суддя Віятик Наталія Володимирівна

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення03.02.2025
Оприлюднено06.02.2025
Номер документу124873124
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу охорони навколишнього природного середовища, зокрема щодо забезпечення екологічної безпеки, у тому числі при використанні природних ресурсів; екологічної безпеки поводження з відходами

Судовий реєстр по справі —120/3469/24

Ухвала від 04.04.2025

Адміністративне

Сьомий апеляційний адміністративний суд

Ватаманюк Р.В.

Ухвала від 24.03.2025

Адміністративне

Сьомий апеляційний адміністративний суд

Ватаманюк Р.В.

Рішення від 03.02.2025

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Віятик Наталія Володимирівна

Ухвала від 13.05.2024

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Віятик Наталія Володимирівна

Ухвала від 25.03.2024

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Віятик Наталія Володимирівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні