Справа № 336/7974/24
Пр. 2/336/384/2025
УХВАЛА
про залишення позову без руху
29 січня 2025 року м. Запоріжжя
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого судді Вайнраух Л.А., поза межами судового засідання та без повідомлення (виклику) учасників справи розглянув заяву представника позивача про зменшення розміру позовних вимог у цивільній справі за позовом Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
без участі сторін та їх представників,-
ВСТАНОВИВ:
Представниця позивача Меркулова В.В. в інтересах позивача за допомогою системи "Електронний суд" звернулась до суду із вказаною позовною заявою 13.08.2024, просить стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість за кредитним договором №б/н від 03.12.2020 у сумі 90 153,83 гривень, а саме за тілом кредита.
Справу передано в провадження визначеного головуючого судді 15.08.2024 на підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 14.08.2024.
Ухвалою судді від 10.09.2024 постановлено прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі, розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, визначено дату, час і місце проведення судового засідання.
27.01.2025 через систему «Електронний суд» до суду надійшла заява представника позивача про зменшення позовних вимог та просить стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість за Договором №б/н від 03.12.2020 у розмірі 85 153,83 гривні (85 153,83 гривні заборгованість за тілом кредиту; в т.ч. 85 153,83 гривні - заборгованість за простроченим тілом кредиту).
За результатамиперевірки виконання вимог ст.175-177 ЦПК України, суддею встановлено, що позов підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно до ч.1 ст.175 ЦПК України у позовнійзаяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
За приписами ч.2 ст.175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Суддя звертає увагу, що під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення, яка опосередковується відповідним способом захисту прав або інтересів.
Підстави позову - це обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.
Правові підстави позову - це зазначена в позовній заяві нормативно-правова кваліфікація обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Згідно з пунктом 2 частини другої, частиною третьою статті 49 ЦПК України, крім прав та обов`язків, визначених у статті 43 цього Кодексу, позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами.
Зміна предмета позову означає зміну матеріальної вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача.
Предмет позову кореспондується із способами захисту права, які визначені, зокрема, у статті 16 ЦК України, а тому зміна предмета позову означає зміну вимоги, що може полягати в обранні позивачем іншого/інших, на відміну від первісно обраного/них способу/способів захисту порушеного права, в межах спірних правовідносин.
Необхідність у зміні предмета позову може виникати тоді, коли початкові вимоги позивача не будуть забезпечувати чи не повною мірою забезпечать позивачу захист його порушених прав та інтересів.
Зміна предмета позову можлива, зокрема, у такі способи: 1) заміна одних позовних вимог іншими; 2) доповнення позовних вимог новими; 3) вилучення деяких із позовних вимог; 4) пред`явлення цих вимог іншому відповідачу в межах спірних правовідносин.
Не вважаються зміною підстав позову доповнення його новими обставинами при збереженні в ньому первісних обставин та зміна посилання на норми матеріального чи процесуального права.
Аналогічні висновки викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 25 червня 2019 року в справі №924/1473/15 та у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 15 жовтня 2020 року у справі №922/2575/19.
Таким, чином, повідомляючи про зменшення позовних вимог, позивач має викласти позовні вимоги із належним обґрунтуванням саме у позовнійзаяві, яка є єдино можливою заявою по суті справи, за допомогою якої сторона ініціює судове провадження, що потребує уточнення.
Відповідно до ч.11 ст.187 ЦПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
За нормою ч.1,2 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
За наведених обставин, у сукупності, позовна заява підлягає залишенню без руху в порядку ч.11 ст.187 ЦПК України, із наданням п`ятиденного строку для усунення вказаних недоліків з дня вручення ухвали.
Керуючись ст. 2, 43, 49, 175, 177, 187, 258-261 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИЛА:
Залишити без руху позовну заяву Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, - у зв`язку із виявленими, перерахованими вище недоліками, надавши позивачу строк п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для їх виправлення, шляхом подання позовної заяви з уточненими вимогами щодо предмета спору.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею (29.01.2025) та оскарженню не підлягає.
Суддя Л.А.Вайнраух
Суд | Шевченківський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2025 |
Оприлюднено | 05.02.2025 |
Номер документу | 124888202 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
Вайнраух Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні