Справа № 527/2383/24
провадження 2/527/66/25
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 січня 2025 року м.Глобине
Глобинський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого- судді Павлійчук А.В.,
за участю секретаря судового засідання Козинко Ю.С.,
розглянувши у судовому засіданні в приміщенні Глобинського районного суду Полтавської області в м. Глобине цивільну справу № 527/2383/24 за позовом представника позивача ОСОБА_1 ОСОБА_2 до Градизької селищної ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,-
ВСТАНОВИВ:
У серпні 2024 року представник позивача звернулася до суду з позовом до відповідачів про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Позов мотивувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивачки ОСОБА_3 . За життя ОСОБА_3 залишила заповіт, яким заповіла належну їй земельну ділянку ОСОБА_1 . Позивачка звернулася із заявою до приватного нотаріуса Кременчуцького районного нотаріального округу Полтавської області Говорухи В.С. за оформленням і видачею свідоцтва про права на спадщину за заповітом, проте нотаріус своєю постановою від 02.08.2024 року відмовила у видачі свідоцтва про прийняття спадщини за заповітом, оскільки спадкоємець пропустила шестимісячний термін для прийняття спадщини.
У свою чергу, поважність причини пропуску прийняття спадщини після померлої ОСОБА_3 позивачка обґрунтовує тим, що починаючи з грудня 2019 року вона разом із чоловіком на постійній основі проживає та працює в Королівстві Нідерландів. Останній візит до України (крім візиту у липні-серпні 2024 року, коли відбулося звернення до нотаріуса) позивачка здійснила у серпні 2022 року у звязку із похованням матері. Про існування заповіту позивачу взагалі не було нічого відомо. За життя мати не повідомила доньку про свою волю та розпорядження на випадок її смерті.
Позивачка та її представник в судове засідання не з`явилися, в заяві адресованій суду представник позивача просив справу розглядати у їх відсутності. Вказав, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача Градизької селищної ради в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву, в якій просив справу розглядати у його відсутності, заперечень проти задоволення позову не має.
Відповідно до ч.3 ст.211 ЦПК України, з якої слідує, що учасник справи, має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Згідно до ч.2ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, з`ясувавши обставини справи, дослідивши та надавши належну оцінку зібраним по справі доказам, вважає що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3 , що підтверджується копією Свідоцтва про смерть, виданим 19 серпня 2022 року Кременчуцьким відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Кременчуцькому районі Полтавської області Північно-Східного міжрегіонального управління юстиції (м. Суми), актовий запис №475.
Після смерті ОСОБА_3 відкриласьспадщина,що складаєтьсяіз земельноїділянки площею3,6100га,яка розташованаза адресою:Полтавська область,Кременчуцький район,Градизька селищнарада (територіяколишньої Святилівськоїсільської ради),цільове призначенняземельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер земельної ділянки 5320688100:00:002:0199.
За життя 30 квітня 2016 року ОСОБА_3 склала заповіт, яким належну їй земельну ділянку площею 3,6100га,яка розташованаза адресою:Полтавська область,Кременчуцький район,Градизька селищнарада (територіяколишньої Святилівськоїсільської ради),цільове призначенняземельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер земельної ділянки 5320688100:00:002:0199 заповіла ОСОБА_1 , заповіт посвідчено приватним нотаріусом Прокопом О.Е. та зареєстровано в реєстрі за №603.
18 грудня 2015 року ОСОБА_4 та ОСОБА_5 зареєстрували шлюб, прізвище дружини після реєстрації шлюбу « ОСОБА_6 », складено відповідний актовий запис №1322, що підтверджується свідоцтвом про шлюб виданим повторно 26 липня 2024 року.
Позивачка ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_2 звернулась до приватного нотаріуса Говорухи В.С., де написала заяву про прийняття спадщини.
Приватний нотаріусКременчуцького районногонотаріального округуПолтавської областіГоворуха В.С.постановою від02.08.2024року відмовилапозивачці увидачі свідоцтвапро прийняттяспадщини зазаповітом післяпомерлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 ,узв`язку з пропуском шестимісячного терміну для прийняття спадщини.
Як встановлено, позивачка своєчасно не подала до нотаріуса заяву про вступ до спадщини, в зв`язку з тим, що вона починаючи з грудня 2019 року разом із чоловіком на постійній основі проживає та працює в Королівстві Нідерландів. Останній візит до України (крім візиту у липні-серпні 2024 року, коли відбулося звернення до нотаріуса) позивачка здійснила у серпні 2022 року у звязку із похованням матері. До України не приїздила у зв`язку із запровадженням воєнного стану. Про існування заповіту позивачу взагалі не було нічого відомо. За життя мати не повідомила доньку про свою волю та розпорядження на випадок її смерті.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що строк для прийняття спадщини пропущений позивачем з об`єктивної та поважної причини.
Згідно зст. 1270 ЦК України,для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з дня відкриття спадщини і протягом якого відповідно дост. 1269 ЦК Україниспадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до ч. 3ст. 1272 ЦК Україниза позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Згідно з п. 24постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 «Про судову практику у справах про спадкування», особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьоїстатті 1272 ЦК.
З огляду на встановлені обставини позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст.1270, 1272 ЦК України, ст.ст. 13-15,76- 82,258, 259,263,265,268,273 ЦПК України,суд,-
УХВАЛИВ:
Позов представника позивача ОСОБА_1 ОСОБА_2 - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , рнокпп НОМЕР_1 , уродженці с. Святилівка Глобинського району Полтавської області додатковий строк для подання до органів нотаріату заяви про прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , строком три місяці.
Строк для подання заяви про прийняття спадщини рахувати з дня набрання рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Полтавського апеляційного суду .
Повне найменування сторін:
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 );
Відповідач: Градизька селищна рада Кременчуцького району Полтавської області (Полтавська область, Кременчуцький район, смт Градизьк, вул. Київська, 51, ЄДРПОУ: 21063176).
Повний текст рішення складено 29.01.2025.
Суддя А. В. Павлійчук
Суд | Глобинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2025 |
Оприлюднено | 05.02.2025 |
Номер документу | 124892344 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Глобинський районний суд Полтавської області
Павлійчук А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні