Ухвала
від 04.02.2025 по справі 907/985/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88605, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про відмову у видачі судового наказу

"04" лютого 2025 р. м. Ужгород Справа № 907/985/23 (907/67/25)

Суддя господарського суду Закарпатської області Ремецькі О.Ф.,

розглянувши заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю Газорозподільні мережі України в особі Закарпатської філії ТОВ Газорозподільні мережі України, м. Ужгород Закарпатської області про видачу судового наказу про стягнення з боржника Дочірнього підприємства Закарпатський облавтодор ПАТ ДАК Автомобільні дороги України в особі філії Королівський спеціалізований кар`єр, с. Веряця Берегівського району Закарпатської області суми 3322,72 грн заборгованості за послуги з розподілу природного газу та 242,24 грн судового збору,

без виклику сторін

ВСТАНОВИВ:

Представник Товариства з обмеженою відповідальністю Газорозподільні мережі України в особі Закарпатської філії ТОВ Газорозподільні мережі України, м. Ужгород Закарпатської області звернувся до Господарського суду Закарпатської області із заявою про видачу судового наказу про стягнення з боржника Дочірнього підприємства Закарпатський облавтодор ПАТ ДАК Автомобільні дороги України в особі філії Королівський спеціалізований кар`єр, с. Веряця Берегівського району Закарпатської області суми 3322,72 грн заборгованості за послуги з розподілу природного газу та 242,24 грн судового збору.

З огляду на те, що у провадженні Господарського суду Закарпатської області (суддя Ремецькі О.Ф.) перебуває справа № 907/985/23 Головного управління ДПС у Закарпатській області, (ідентифікаційний код: 44106694) до Дочірнього підприємства Закарпатський облавтодор Відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України, м. Ужгород (ідентифікаційний код: 31179046) за участі: Структурного підрозділу Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, (ідентифікаційний код 43316386, м. Ужгород) та Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України як органу, уповноваженого управляти майном підприємства-боржника (03150, м.Київ, Фізкультури, 9) про банкрутство ухвалою суду від 27.01.2025 р. матеріали справи №907/67/25 за заявою представника Товариства з обмеженою відповідальністю Газорозподільні мережі України в особі Закарпатської філії ТОВ Газорозподільні мережі України, м. Ужгород Закарпатської області про видачу судового наказу про стягнення з боржника Дочірнього підприємства Закарпатський облавтодор ПАТ ДАК Автомобільні дороги України в особі філії Королівський спеціалізований кар`єр, с. Веряця Берегівського району Закарпатської області суми 3322,72 грн заборгованості за послуги з розподілу природного газу та 242,24 грн судового збору передано для розгляду в межах справи Господарського суду Закарпатської області №907/985/23 про банкрутство Дочірнього підприємства Закарпатський облавтодор Відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України.

Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.01.2025 справу №907/67/25 передано на розгляд головуючому судді Ремецькі О.Ф.

Розглянувши заяву про видачу судового наказу, суд дійшов висновку про відмову у видачі судового наказу з огляду на наступне.

Відповідно до частини 6 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

З 21.10.2019 введено в дію Кодекс України з процедур банкрутства, пунктом 4 Прикінцевих та перехідних положень якого визначено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до "Про вiдновлення платоспроможностi боржника або визнання його банкрутом".

За приписами частини 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею. Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.

Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України.

Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.

Господарським процесуальним законодавством передбачено, що судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги. Заявником та боржником в наказному провадженні можуть бути юридичні особи та фізичні особи - підприємці. Судовий наказ підлягає виконанню за правилами, встановленими законом для виконання судових рішень (ст. 147 ГПК України).

Судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Особа має право звернутися до суду з вимогами, визначеними у частині першій цієї статті, в наказному або спрощеному позовному провадженні на свій вибір (ст. 148 ГПК України).

Частиною 3 статті 152 ГПК України передбачено, що у разі якщо в заяві про видачу судового наказу містяться вимоги, частина з яких не підлягає розгляду в порядку наказного провадження, суд постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу лише в частині цих вимог (ч. 3 ст. 152 ГПК України).

Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 12.12.2024 відкрито провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства Закарпатський облавтодор Відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України (88000, м. Ужгород, вул. Собранецька, будинок 39 ЄДРПОУ 31179046).

Згідно ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Суд зазначає, що з моменту відкриття стосовно боржника справи про неплатоспроможність (банкрутство) він перебуває в особливому правовому режимі, який змінює весь комплекс юридичних правовідносин боржника, і спеціальні норми Кодексу України з процедур банкрутства мають пріоритет у застосуванні при розгляді справ про банкрутство щодо інших законодавчих актів.

Згідно з ч.14 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, з моменту відкриття провадження у справі пред`явлення конкурсними та забезпеченими кредиторами вимог до боржника та їх задоволення можуть здійснюватися лише у порядку, передбаченому цим Кодексом, та в межах провадження у справі;

пред`явлення поточними кредиторами вимог до боржника та їх задоволення можуть здійснюватися у випадку та порядку, передбачених цим Кодексом;

З поданої заявником заяви вбачається, що заявлені в ній вимоги виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство, а отже є поточними, та згідно статті 60 Кодексу України з процедур банкрутства мають бути заявлені у справі про банкрутство.

Згідно ч.4 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства, у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом.

Заяви з вимогами поточних кредиторів розглядаються господарським судом у порядку черговості їх надходження. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд своєю ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів.

Вимоги поточних кредиторів погашаються в порядку черговості, визначеної статтею 64 цього Кодексу.

У зв`язку з тим, що названим Кодексом не встановлено вимог до заяви поточного кредитора, суд, керуючись ч. 10 ст. 11 Господарського процесуального кодексу України, вважає за належне застосовувати положення ст. 45, 46 Кодексу України з процедур банкрутства, що встановлюють вимоги до заяви конкурсного кредитора та порядок перевірки таких заяв вимогам Кодексу України з процедур банкрутства, як такі, що регулюють подібні правовідносини.

Разом з тим, суд зауважує, що процесуальним законодавством не передбачено розгляд заяв в порядку наказного провадження в межах справи про банкрутство, оскільки справи про банкрутство не є малозначними, наслідком чого у суду відсутні підстави розглядати в межах справи про банкрутство заяви про видачу судових наказів.

Викладені обставини та положення законодавства свідчать про те, що заява Товариства з обмеженою відповідальністю Газорозподільні мережі України в особі Закарпатської філії ТОВ Газорозподільні мережі України, м. Ужгород Закарпатської області про видачу судового наказу не підлягає вирішенню господарським судом у порядку наказного провадження.

Суд роз`яснює, що відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 3-6 частини першої статті 152 цього Кодексу, унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами у порядку визначеному ч.4 ст. 60 Кодексу України оформивши заяву згідно ст. 45 названого кодексу.

Керуючись ст. 147-148, 150, 152-153, 234 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю Газорозподільні мережі України в особі Закарпатської філії ТОВ Газорозподільні мережі України, м. Ужгород Закарпатської області про видачу судового наказу про стягнення з боржника Дочірнього підприємства Закарпатський облавтодор ПАТ ДАК Автомобільні дороги України в особі філії Королівський спеціалізований кар`єр, с. Веряця Берегівського району Закарпатської області суми 3322,72 грн заборгованості за послуги з розподілу природного газу та 242,24 грн судового збору.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом строку, передбаченого ст.256 ГПК України.

Повний текст ухвали складено та підписано 04.02.2025 р.

Суддя Ремецькі О.Ф.

СудГосподарський суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення04.02.2025
Оприлюднено05.02.2025
Номер документу124896105
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них:

Судовий реєстр по справі —907/985/23

Ухвала від 04.02.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

Ухвала від 03.02.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

Ухвала від 03.02.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

Ухвала від 03.02.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

Ухвала від 03.02.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

Ухвала від 03.02.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

Ухвала від 27.01.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

Ухвала від 23.01.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

Ухвала від 24.01.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

Ухвала від 21.01.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні