Ухвала
від 04.02.2025 по справі 908/290/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

04.02.2025 Справа № 908/290/25

м.Запоріжжя

Господарський суд Запорізької області у складі судді Науменка А.О., розглянувши матеріали

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Світовид», ідентифікаційний код юридичної особи 34812563 (вул. Петлицького, буд. 9, с. Велика Олександрівка, Бориспільський район, Київська область, 08320)

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ОРІХІВСЬКИЙ ЗАВОД СІЛЬГОСПТЕХНІКИ», ідентифікаційний код юридичної особи 45545035 (Південне шосе, буд. 81, м. Запоріжжя, 69005)

про стягнення 586 025 грн.

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Світовид» про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «ОРІХІВСЬКИЙ ЗАВОД СІЛЬГОСПТЕХНІКИ» 106 050 грн 00 коп. за непоставлений товар за Договором № 12542/04.2024 від 24.04.2024 та 479 975 грн 00 коп. неустойки.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.02.2025 справу № 908/290/25 передано на розгляд судді Науменку А.О.

Розглянувши матеріали вищезазначеної позовної заяви, господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, з таких підстав.

Позовні заяви повинні подаватися до господарського суду із додержанням вимог, викладених в ст.ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до п. 2 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України:

3. Позовна заява повинна містити:

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

6. У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.

У позові позивачем зазначено найменування відповідача як Товариство з обмеженою відповідальністю «ОРІХІВСЬКИЙ ЗАВОД СІЛЬГОСТЕХНІКИ», ідентифікаційний код юридичної особи 44972290 ( Південне шосе, буд. 81, м. Запоріжжя, 69008), однак, поштовий індекс та найменування юридичної особи відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) значиться, як Товариство з обмеженою відповідальністю «ОРІХІВСЬКИЙ ЗАВОД СІЛЬГОСПТЕХНІКИ», ідентифікаційний код юридичної особи 44972290 ( Південне шосе, буд. 81, м. Запоріжжя, 69005).

Слід також зазначити, що всі документи, у т.ч. Договір, на підстав якого позивачем заявлено позов, містить вищевказане найменування відповідача як Товариство з обмеженою відповідальністю «ОРІХІВСЬКИЙ ЗАВОД СІЛЬГОСТЕХНІКИ».

Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України: позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

За приписами ч. 1 ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень (ч. 1 ст. 74 ГПК України).

Позивачем заявлено до стягнення з відповідача суму сплачених грошових коштів за непоставлений товар за Договором № 12542/04.2024 від 24.04.2024, який підписаний позивачем та направлений відповідачеві засобами електронного зв`язку.

Однак, при цьому до позову не додано доказів направлення засобами електронного зв`язку відповідачеві договору із специфікацією, рахунку.

Відповідно до ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

Позов подано до суду поштою. У системі «Електронний суд» та в БД «Діловодство суду» відсутні відомості щодо наявності у позивача електронного кабінету,як і у відповідача.

Відповідної довідки про наявність у позивача електронного кабінету позивач не надав.

Виявлені судом недоліки позовної заяви є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.

Згідно зі ст. 174 Господарського процесуального кодексу України:

1. Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

2. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

4. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Надати заявникові строк для усунення вищевказаних недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали суду, надавши суду:

- відомості щодо наявності у позивача електронного кабінету;

- докази направлення засобами електронного зв`язку відповідачеві договору із специфікацією, рахунку;

- уточнення найменування та поштового індексу відповідача;

- платіжний документ про часткове повернення 11.06.2024 коштів 3450 грн;

- докази укладення Договору саме з Товариством з обмеженою відповідальністю «ОРІХІВСЬКИЙ ЗАВОД СІЛЬГОСПТЕХНІКИ»;

- докази направлення відповідачу заяви про усунення недоліків, вказаних у даній ухвалі.

3. Роз`яснити заявникові, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу на підставі п. 4 ст. 174 ГПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 04.02.2025 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя А.О. Науменко

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення04.02.2025
Оприлюднено05.02.2025
Номер документу124896172
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них поставки товарів, робіт, послуг, з них

Судовий реєстр по справі —908/290/25

Ухвала від 17.02.2025

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Науменко А.О.

Ухвала від 04.02.2025

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Науменко А.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні