Ухвала
від 27.01.2025 по справі 915/1595/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

================================================================

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

про банкрутство

27 січня 2025 року Справа № 915/1595/24

м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Давченко Т.М.

за участю секретаря судового засідання Дюльгер І.М.

представники сторін не з`явилися,

розглянувши матеріали заяви

кредитора: Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКСПРЕС ТЕХБУД" (код ЄДРПОУ 39618812, 04073, м. Київ, проспект Степана Бандери, буд. 32);

до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "АВТОДОРБУДПОСТАЧ"

(код ЄДРПОУ 44624943, адреса: 54029, м. Миколаїв, просп.. Центральний 29, офіс 2)

про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕКСПРЕС ТЕХБУД" (далі -ТОВ "ЕКСПРЕС ТЕХБУД") звернулось до Господарського суду Миколаївської області із заявою від 20.12.2024 (вх. № 16121/24 від 20.12.2024) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "АВТОДОРБУДПОСТАЧ" (ТОВ "АВТОДОРБУДПОСТАЧ") в порядку ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства, з посиланням на те, що боржником не погашено заборгованість перед ТОВ "ЕКСПРЕС ТЕХБУД" в сумі 697476,34 грн., яка виникла через неналежне виконання ТОВ "АВТОДОРБУДПОСТАЧ" зобов`язань за Договором № 10/01/2024-1 від 10.01.2024 про надання послуг.

У вказаній заяві ТОВ "ЕКСПРЕС ТЕХБУД" просить суд відкрити провадження у справі про банкрутство ТОВ "АВТОДОРБУДПОСТАЧ" у якій :

1. Відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "АВТОДОРБУДПОСТАЧ" (просп. Центральний, 29, офіс 2, м. Миколаїв, Миколаївська область, 54029, код ЄДРПОУ 44624943).

2. Визнати кредиторські вимоги Товариства з обмежено відповідальністю "ЕКСПРЕС ТЕХБУД", (пр-т. Степана Бандери, 32, м. Київ, 04073, Код ЄДРПОУ 39618812) в загальній сумі 697 476,34 грн.

3. Відшкодувати Заявнику понесені витрати зі сплати судового збору та витрати на правову допомогу.

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20.12.2024 справі присвоєно єдиний унікальний номер 915/1595/24 та визначено головуючим у справі суддю Давченко Т.М.

Ухвалою суду від 25.12.2024 заяву кредитора залишено без руху, встановлено заявникові строк з дня отримання ухвали суду для усунення недоліків поданої заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство.

30.12.2024 кредитором через систему «Електронний суд» подано до суду заяву про усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, у якій він просить суд призначити розпорядником майна боржника - арбітражного керуючого Пирожок Євгенія Віталійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1722 від 20.03.2015,майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1449 від 08.07.2013.

Ухвалою суду від 06.01.2025 заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство прийнято до розгляду, підготовче засідання суду призначено на 27.01.2025, зобов`язано боржника за три дні до проведення підготовчого засідання надати суду належним чином засвідчені копії установчих документів, зокрема статут товариства, відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство, складений відповідно до ст. 36 Кодексу України з процедур банкрутства.

Зазначену ухвалу надіслано боржнику в його електронний кабінет. Згідно довідки про доставку документа в кабінет електронного суду боржнику ухвала доставлена 16.01.2025 о 23:10.

Ініціюючому кредитору указана ухвала також доставлена до Електронного кабінету ЄСІТС 16.01.2025 о 23:10, про що зазначено у довідці про доставку документа в кабінет електронного суду.

Повідомлення про доставлення копій указаного судового рішення до електронного кабінету особи отримано судом 17.01.25 о 07:48.

Згідно приписів ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи.

Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.

За такого, днем вручення ухвали від 06.01.2025 сторонам є 17.01.2025.

Окрім цього, варто зазначити, що ухвала суду від 06.01.2025 була оприлюднена у Єдиному державному реєстрі судових рішень у відповідності до положень законодавства, і сторони мали можливість ознайомитися з її змістом.

Згідно ч.6 т. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи. Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.

За такого, суд встановив, що учасники справи належним чином та завчасно повідомлені про час та місце проведення підготовчого засідання.

Статтею 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Згідно ч. 2 ст. 35 Кодексу України з процедур банкрутства, підготовче засідання суду проводиться не пізніше 14 днів з дня постановлення ухвали про прийняття заяви про відкриття провадження у справі, а за наявності поважних причин (здійснення сплати грошових зобов`язань кредиторам тощо) - не пізніше 20 днів.

Відповідно до ч. 1 ст. 36 Кодексу України з процедур банкрутства, боржник до дати проведення підготовчого засідання надає до господарського суду та заявнику відзив на заяву про відкриття провадження у справі. До відзиву боржника додаються докази відправлення заявнику копії відзиву.

Боржник своїм правом у визначений строк на подання відзиву на позов, оформленого згідно вимог ч. 2, 3 ст. 36 Кодексу України з процедур банкрутства суду не надав.

Згідно ч. 4 ст. 36 Кодексу України з процедур банкрутства відсутність відзиву на заяву про відкриття провадження у справі не перешкоджає провадженню у справі.

Учасники справи правом участі у підготовчому засіданні не скористалися.

Згідно п.2 ч.1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.

Враховуючи, що боржник повідомлявся за юридичною адресою про розгляд справи, відзиву суду не надав, суд, керуючись засадами рівності учасників судового процесу перед законом і судом, розумності строків розгляду справи, вважає обґрунтованим розгляд справи за наявними матеріалами.

На підставі ст. 233 ГПК України, 27.01.2025 судом підписано вступну та резолютивну частини ухвали.

Розглянувши у підготовчому засіданні подані документи та дослідивши докази, судом встановлено наступне.

Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Цей Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.

Статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що неплатоспроможність - це неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до визначень зазначеної норми грошове зобов`язання - грошове зобов`язання (борг) - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.

Відповідно до позиції Верховного Суду, викладеної у постанові № 914/1650/22 від 06.07.2023 (п. 63 постанови), наявність боргу при ініціюванні справи про банкрутство підтверджується доказами у відповідному обсязі, виходячи з правової природи правовідносин між боржником та кредитором. Доказами на підтвердження наявності боргу можуть бути, зокрема, судові рішення, господарські правочини, первинні бухгалтерські документи, які містять відомості про господарську операцію та підтверджують її здійснення. Такими доказами можуть бути, зокрема, банківські виписки, платіжні доручення, видаткові накладні, довідки, листи, протоколи, та будь-які інші докази, що доводять факт невиконання відповідачем своїх зобов`язань.

Відповідно до ч. 3 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, якщо провадження у справі відкривається за заявою кредитора, господарський суд перевіряє можливість боржника виконати майнові зобов`язання, строк яких настав. Боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов`язання та погасити заборгованість.

Згідно даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 06.01.2025 ТОВ "АВТОДОРБУДПОСТАЧ" (код ЄДРПОУ 44624943) зареєстроване 18.01.2022 за адресою: просп. Центральний, 29, офіс 2, м. Миколаїв, Миколаївська область, 54029.

За заявою ТОВ "ЕКСПРЕС ТЕХБУД" боржник має прострочену заборгованість за договором про надання послуг у загальному розмірі 697476,34 грн.

Наявність зазначеної кредиторської заборгованості боржника перед заявником (кредитором) підтверджується актами про надання послуг перевезення:

№ 294 від 15.01.2024 про перевезення 219,22 тон на суму 44 720,88 грн.;

- № 698 від 31.01.2024 про перевезення 491,4 т. на суму 100 245,60 грн.;

- № 379 від 15.02.2024 про перевезення 753 т. на суму 153 612 грн.;

- № 882 від 29.02.2024 про перевезення 354,06 т. на суму 72 228,24 грн.;

- № 721 від 15.03.2024 про перевезення 870,1 т. на суму 177 500,40 грн.;

- №1595 від 31.03.2024 про перевезення 571,86 т. на суму 116 659,44 грн.;

- № 877 від 15.04.2024 про перевезення 354,1 т. на суму 52 229,75 грн.;

- № 1765 від 30.04.2024 про перевезення 410,54 т. на суму 76 593,87 грн.;

- № 760 від 15.05.2024 про перевезення 558,4 т. на суму 113 913,60 грн.;

- № 1904 від 31.05.2024 про перевезення 563,98 т. на суму 115 051,92 грн.;

- № 911 від 15.06.2024 про перевезення 499,12 т. на суму 101 820,48 грн.;

- № 1870 від 30.06.2024 про перевезення 622,74 т. на суму 127 038,96 грн.

За заявою кредитора станом на дату звернення до суду із цією заявою за вказаними актами надання послуг борг не погашено.

Наявність заборгованості перед «ЕКСПРЕС ТЕХБУД» боржником не заперечено та не спростовано.

До того ж боржником не надано суду доказів підтвердження спроможності виконати свої зобов`язання та погасити заборгованість.

У підготовчому засіданні відповідно до ч. 2 ст. 39 КУзПБ, господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.

Беручи до уваги те, що заборгованість боржника перед кредитором у загальному розмірі 697476,34 грн є безспірною та непогашеною, враховуючи факт визнання боржником суми боргу, суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання кредиторських вимог ініціюючого кредитора в загальній сумі 697476,34 грн та відкриття провадження у справі про банкрутство.

Суд, приймаючи до уваги наявність ознак неплатоспроможності боржника, вважає за необхідне відкрити відносно нього судову процедуру банкрутства - розпорядження майном боржника.

Відповідно до ч. 1 ст. 44 КУзПБ під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, здійснення аналізу його фінансового стану, а також визначення наступної процедури (санації чи ліквідації).

Відповідно до ч. 8 ст. 39 КУзПБ, в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про: відкриття провадження у справі про банкрутство; визнання вимог кредитора та їх розмір; введення мораторію на задоволення вимог кредиторів; введення процедури розпорядження майном; призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати; вжиття заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави; строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати одного місяця та 20 днів після дати проведення підготовчого засідання суду; дату попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше 70 календарних днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду; строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, який не може перевищувати двох місяців, а в разі значного обсягу майна - трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду.

З 17.10.2020 набули чинності зміни, які внесені до Кодексу України з процедур банкрутства Законом № 686-ІХ від 05.06.2020.

Згідно п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою ст. 34, частиною другою ст. 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою ст. 28 цього Кодексу.

Заява кредитора про відкриття провадження (з урахуванням усунутих недоліків) у справі про банкрутство містить пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого Пирожка Євгена Віталійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №1722 видане 20.03.2015) для виконання повноважень розпорядника майна у справі про банкрутство ТОВ "АВТОДОРБУДПОСТАЧ", заяву якого про згоду на участь у справі додано до заяви кредитора.

Враховуючи зазначене, проаналізувавши норми діючого законодавства та дослідивши подані документи, господарський суд дійшов висновку про відповідність кандидатури арбітражного керуючого Пирожка Є.В. вимогам Кодексу України з процедур банкрутства та про призначення його розпорядником майна ТОВ "АВТОДОРБУДПОСТАЧ".

Згідно з абз. 1 ч. 2 статті 30 КУзПБ арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

З огляду на викладені норми законодавства, суд встановлює грошову винагороду арбітражному керуючому за виконання повноважень розпорядника майна боржника в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів заявника, авансованих на депозитний рахунок Господарського суду Миколаївської області.

Згідно з ч. 9 ст. 39 КУзПБ з метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, на офіційному вебпорталі судової влади України не пізніше наступного дня з дня постановлення ухвали суду про відкриття провадження у справі господарський суд оприлюднює повідомлення про відкриття провадження у справі боржник

Керуючись ст. 1, 2, 28, 30, 39, 44 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження у справі № 915/1595/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "АВТОДОРБУДПОСТАЧ" (код ЄДРПОУ 44624943, адреса: 54029, м. Миколаїв, просп. Центральний 29, офіс 2).

2. Визнати вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКСПРЕС ТЕХБУД" (код ЄДРПОУ 39618812) в загальному розмірі 697476,34 грн. - вимоги четвертої черги.

3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника з 27.01.2025.

Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:

- забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника),

- забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій;

- не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов`язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій;

- зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію;

- не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов`язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.

4. Ввести процедуру розпорядження майном боржника з 27.01.2025 на строк до 170 календарних днів.

5. Призначити розпорядником майна боржника арбітражного Пирожка Євгена Віталійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №1722 видане 20.03.2015); адреса: а/с 163, м. Київ-1, 01001; e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 ).

6. Встановити розпоряднику майна боржника розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна боржника із розрахунку трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів, авансованих заявником на депозитний рахунок Господарського суду Миколаївської області.

7. Зобов`язати розпорядника майна боржника надати суду не пізніше 19.03.2025 відомості про результати розгляду вимог кредиторів боржника.

8. Зобов`язати розпорядника майна боржника у строк до 25.03.2025 організувати та провести інвентаризацію майна боржника.

9. Оприлюднити повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "АВТОДОРБУДПОСТАЧ" (код ЄДРПОУ 44624943, адреса: 54029, м. Миколаїв, просп. Центральний 29, офіс 2).

10. Заборонити боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації боржника, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

11. Призначити попереднє засідання суду у справі на 31 березня 2025 року о 12:00.

Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м. Миколаїв, вул. О.Вадатурського, 14.

З урахуванням воєнного стану в Україні, суд звертає увагу учасників справи на можливість розгляду справи за відсутності їх представників за наявними у справі матеріалами, у разі подання відповідних клопотань у порядку ч. 3 ст. 196 ГПК України.

12. Повідомити учасників справи про дату, час та місце проведення судового засідання.

13. Зобов`язати державного реєстратора внести відповідні відомості стосовно Товариства з обмеженою відповідальністю "АВТОДОРБУДПОСТАЧ" (код ЄДРПОУ 44624943, адреса: 54029, м. Миколаїв, просп.. Центральний 29, офіс 2) до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

14. Копію ухвали надіслати заявнику, боржнику, арбітражному керуючому Пирожку Є.В. (e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 ), Центральному районному суду м. Миколаєва (вул. Декабристів 41/12, м. Миколаїв, 54020), Управлінню забезпечення примусового виконання рішень у Миколаївській області (пр-т Миру, 46/1, м. Миколаїв, 54056), державному реєстратору - Департаменту з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради (м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20).

На вебсторінці Господарського суду Миколаївської області на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://mk.arbitr.gov.ua/sud5016/ учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається.

Роз?яснити учасникам справи можливість подання пояснень, заяв чи клопотань на адресу суду: за допомогою сервісу "Електронний суд"; засобами поштового зв?язку: 54614, м. Миколаїв, вул. О.Вадатурського, 14.

Згідно ч. 12 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства ухвала про відкриття провадження у справі про банкрутство набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена в порядку та строки передбачені ст. 256, 257 ГПК України.

Повний текст ухвали складено і підписано суддею 31.01.2025

Суддя Т.М. Давченко

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення27.01.2025
Оприлюднено06.02.2025
Номер документу124896769
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —915/1595/24

Ухвала від 27.01.2025

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т. М.

Ухвала від 22.01.2025

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т. М.

Ухвала від 06.01.2025

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т. М.

Ухвала від 25.12.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні