Рішення
від 03.02.2025 по справі 922/4258/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"03" лютого 2025 р.м. ХарківСправа № 922/4258/24

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Жиляєва Є.М.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу

за позовом Акціонерного товариства "Укрсиббанк" (04070, м. Київ, вул. Андріївська, 2/12 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Альбіон-Авто" (61064, м. Харків, Григорівське Шосе, б. 88) про стягнення 47714,54 грн. без виклику учасників справи

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Акціонерне товариство "Укрсиббанк" звернулось до Господарського суду Харківської області з позовом до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Альбіон-Авто", в якому просить суд стягнути з відповідача на свою користь заборгованість за Індивідуальної угоди про надання овердрафту №6398435ОV202101 у розмірі 47714.54 грн., з яких: 33855.34 грн. заборгованість за овердрафтом (кредитом); 12428,14 грн. заборгованість за процентами та 1431,06 грн. заборгованість по комісіям за управління овердрафтом. Позов обґрунтовано неналежним виконанням відповідачем своїх зобов`язань за договором анкетою про відкриття та обслуговування банківського рахунку (з Правилами) №03639843501 від 22.12.2016, відповідно до якого клієнту було відкрито розрахунковий рахунок UA573510050000026007639843500 - на умовах тарифу «Безлімітний», проте у строк до 28.07.2022 відповідач (клієнт) не здійснив погашення овердрафту, процентів та комісій у повному обсязі.

Також до стягнення заявлені судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 2422,40 грн.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 04.12.2024 позовну заяву прийнято судом до розгляду та відкрито провадження у справі. Приймаючи до уваги малозначність справи в розумінні ч. 5 ст. 12 ГПК України, враховуючи ціну позову, характер спірних правовідносин та предмет доказування, господарським судом вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, у зв`язку з чим надано відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву, а позивачу - для подання відповіді на відзив.

З метою повідомлення сторін про розгляд даної справи, судом було направлено копії ухвали про відкриття провадження у справі учасникам справи.

Позивач про розгляд справи повідомлений своєчасно та належним чином, про що свідчить наявна в матеріалах справи довідка про доставку електронного документа, а саме: "Ухвала про відкриття провадження (спрощене)" від 04.12.2024 до електронного кабінету позивача підсистеми "Електронний суд" єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС).

Відповідач про розгляд даної справи повідомлявся своєчасно та належним чином. Так, з метою повідомлення відповідача про розгляд справи судом та про його право подати відзив на позовну заяву, на виконання приписів Господарського процесуального кодексу України було направлено копію ухвали про відкриття провадження у справі від 04.12.2024 рекомендованим листом з повідомленнями про вручення (з відміткою судова повістка) на адресу реєстрації відповідача, вказану в позовній заяві а також у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відносно Відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю (код ЄДРПОУ 32564991). Проте, судова кореспонденція повернута поштою на адресу суду 13.12.2024 із позначкою "адресат відсутній за вказаною адресою".

Відповідно до ч. 5 ст. 252 ГПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. Будь-яких заяв або клопотань, про можливість подання яких було роз`яснено ухвалою Господарського суду Харківської області від 04.12.2024, на адресу суду від учасників справи не надходило, як і не надходило клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідно до ст. 252 ГПК України.

Відповідно до ч. 7 ст. 120 ГПК України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Згідно з приписами ч. 6 ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Відтак, в силу пункту 5 частини 6 статті 242 ГПК України, день невдалої спроби вручення поштового відправлення за адресою місцезнаходження відповідача, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, вважається днем вручення відповідачу ухвал суду.

У даному випаду судом також враховано, що за приписами частини 1 статті 9 ГПК України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом. Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання. Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 3 названого Закону, для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень. Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень"). Враховуючи наведене, господарський суд зазначає, що відповідач не був позбавлений права та можливості ознайомитись з процесуальними документами у справі №922/4258/24 у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).

Крім того, з метою повідомлення відповідача про розгляд справи секретарем судового засідання було здійснено відповідну телефонограму на відомі засоби зв`язку, повідомлені позивачем у позовній заяві та зазначені в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Разом з тим телефонограму відповідачем не прийнято.

Відповідно до ч. 9 ст. 165 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами. Відповідно до ч. 2 ст. 178 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Матеріали справи свідчать про те, що судом було створено всім учасникам судового процесу належні умови для доведення останніми своїх правових позицій та надання ними доказів, які, на їх думку, є достатніми для обґрунтування своїх вимог та заперечень. Окрім того, судом було вжито всіх заходів, в межах визначених чинним законодавством повноважень, щодо всебічного, повного та об`єктивного дослідження всіх обставин справи.

Враховуючи наведене, за висновками суду, в матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа може бути розглянута за наявними у справі матеріалами.

Згідно з ч. 4 ст. 240 ГПК України, у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Матеріалами справи установлено, що 17.08.2021 року між Акціонерним товариством "Укрсиббанк" (далі - Банк) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Альбіон-Авто" (Клієнт, Позичальник, Боржник), було укладено Індивідуальну угоду про надання овердрафту №6398435ОУ202101 (з Правилами) в рамках Договору - анкети про відкриття та обслуговування банківського рахунку (з Правилами) №03639843501 від 22.12.2016 року.

Відповідно до умов пункту 1 Індивідуальної угоди передбачено, що підписуючи угоду, Позичальник засвідчує , що він ознайомлений та погоджується з пропозицією Банку надати Позичальнику комплекс послуг на умовах, встановлених Правилами. В рамках Індивідуальної угоди під терміном «Правила» розуміються Правила (договірні умови) відкриття та обслуговування банківського рахунку суб`єктів господарювання відокремлених підрозділів юридичних осіб, самозайнятих осіб, представництв - клієнтів АТ "Укрсиббанк", затверджених згідно з внутрішніми процедурами Банку, розміщеними для ознайомлення на сайті www.my.ukrsibbank.com та опублікованим у газеті «Урядовий кур`єр» №102 від 01.06.2018 р. (з усіма наступними змінами та доповненнями). Правила є невід ємною частиною Індивідуальної угоди і не підлягають додатковому підписанню, Правила - Додаток 1 до Наказу H-LEG-2024-116 від 25.10.2024 є діючими.

Відповідно до Договору - анкети про відкриття та обслуговування банківського рахунку (з Правилами) №03639843501 від 22.12.2016 року клієнту було відкрито розрахунковий рахунок НОМЕР_1 - на умовах тарифу «Безлімітний».

Відповідно до п. п. 1.2 - 1.4 Індивідуальної угоди, Банк встановив Позичальнику овердрафт в національній валюті з лімітом у розмірі 85600.00 грн. на поточний рахунок НОМЕР_1 , а Позичальник зобов`язався повертати використану суму овердрафту, сплачувати проценти, комісії та інші платежі за наданим овердрафтом в порядку та строки, визначені Індивідуальною угодою та Правилами. Строк користування овердрафтом встановлено з 17.08.2021 по 28.07.2022 року.

Сторони досягли згоди, що за час фактичного користування овердрафтом Позичальник сплачує проценти у розмірі 10,90% річних, якщо не встановлена інша ставка згідно з умовами Індивідуальної угоди та /або Правил (п. 1.5.1 Індивідуальної угоди).

Відповідно до п.7.4.2 Правил проценти на відповідну суму овердрафту нараховуються та сплачуються за час фактичного користування Позичальником грошовими коштами Банку відповідно до умов Договору. Нарахування процентів здійснюється з дня та години проведення платежу за рахунок овердрафту та до дня та години погашення Позичальником заборгованості за овердрафтом (включно).

За користування овердрафтом позичальник зобов`язаний сплатити комісії у порядку та розмірі, передбаченому п.1.7 Індивідуальної угоди та п.7.4.1. Правил.

Так, за надання овердрафту клієнт сплачує комісію у розмірі 1% мін 300.00 грн. від суми встановленого ліміту овердрафту.

За управління овердрафтом клієнт зобов`язаний сплатити комісію у розмірі 0,600 % від суми ліміту овердрафту, що діяв на дату нарахування цієї комісії. Порядок нарахування та строк оплати комісій визначається Правилами.

Умови овердрафту, що не врегульовані Договором, передбачені у розділі 7 Правил, що є діючими станом на день подання позову. Вказані актуальні Правила з усіма змінами є загально - доступними та розміщені на сайті Банку (https://ukrsibbank.com/products/middle-and- small-business/overdraft/).

Відповідно до термінів, що використовуються у Правилах «Овердрафт» це короткостроковий кредит у формі поновлювальної кредитної лінії, що надається Клієнту шляхом кредитування його Рахунка згідно з умовами Договору про надання Овердрафту.

Відповідно до п.7.1.1. Правил, на підставі Договору про надання Овердрафту Банк встановлює Ліміт Овердрафту на Рахунку Клієнта. Розмір Ліміту Овердрафту, його валюта, строк, Рахунок, на якому встановлюється Овердрафт, процентна ставка та інші умови зазначаються у Договорі про надання Овердрафту.

Використання Клієнтом Овердрафту здійснюється в межах Ліміту Овердрафту шляхом проведення платежів з Рахунка, на якому встановлено Овердрафт, у разі недостатності власних коштів Клієнта на такому Рахунку. Якщо проведення платежу передбачає сплату комісії, то вона може бути списана Банком в порядку договірного списання, передбаченого Договором.

За рахунок Овердрафту дебетовий переказ не виконується, крім випадків, встановлених Договором.

Протягом дії Договору про надання Овердрафту заборгованість за використаним Овердрафтом не повинна перевищувати встановлений Ліміт Овердрафту.

Відповідно до п.7.2.1. , п. 7.2.2 Правил, якщо інше не встановлено Договором, заборгованість за Овердрафтом повинна бути погашена:

- протягом 30 календарних днів з дня проведення платежу за рахунок Овердрафту. Якщо останній день цього строку припадає на вихідний, святковий або неробочий день, то останнім днем погашення вважається робочий день, що передує вихідному, святковому або неробочому дню;

- у випадку закінчення строку Овердрафту, в останній робочий день, що передує дню закінчення строку Овердрафту, в тому числі, якщо день закінчення строку Овердрафту припадає на вихідний, святковий або неробочий день,

7.2.2. Овердрафт вважається погашеним:

- якщо сума надходжень на Рахунок, на якому встановлено Овердрафт, протягом 30 календарних днів, від дня надання Овердрафту, була не менш ніж дебетовий залишок коштів на кінець останнього дня, що передує 30-ти денному періоду,

- якщо на кінець останнього робочого дня, що передує дню закінчення строку Овердрафту або при настанні терміну погашення Овердрафта згідно з вимогами Договору, відсутній дебетовий залишок на Рахунку, на якому встановлено Овердрафт, та відсутня заборгованість за Овердрафтом на інших рахунках, на яких за умовами Договору може враховуватись заборгованість за Овердрафтом.

Погашення заборгованості Клієнта здійснюється протягом операційного дня з поточних надходжень коштів на Рахунок, на якому встановлено Овердрафт, або з будь-яких інших надходжень на інші рахунки, на яких за умовами цього Договору може враховуватись заборгованість за Овердрафтом.

Заборгованість за договором повинна бути погашена у черговості, передбаченої п.7.2.3 Правил.

Позивач звернувся з даним позовом до суду, в якому зазначає про те, що у визначений договором строк - до 28.07.2022 року Відповідач (Клієнт) не здійснив погашення овердрафту, процентів та комісій у повному обсязі, у зв`язку з чим, станом на 19.11.2024 року заборгованість відповідача перед позивачем (банком) складає 47714,54 грн. , з яких:

- 33855.34 грн. - заборгованість за овердрафтом (кредитом),

- 12428.14 грн. - заборгованість за процентами,

- 1431.06 грн. - заборгованість по комісіям за управління овердрафтом.

Вищенаведене заборгованість з боку відповідача залишилася несплаченою.

Вказані обставини, на думку позивача, свідчать про порушення його прав та охоронюваних законом інтересів і є підставою для їх захисту у судовому порядку, у зв`язку з чим позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам справи, з урахуванням фактичних та правових підстав позовних вимог, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст.193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Частиною 2 ст.193 ГКУ передбачено те, що до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Господарським кодексом України.

Згідно з вимогами статей 525, 526, 530 Цивільного кодексу України, зобов`язання мають виконуватися належним чином та у встановлений строк. Одностороння відмова від виконання зобов`язань не допускається.

Відповідно до ст.1054 ЦК України, за Кредитним договором банк зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові, у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.

Принцип повернення, строковості та платності означає, що кредит має бути поверненим позичальником банку визначений у кредитному договорі строк з відповідною сплатою за його користування.

Як зазначалося судом вище, відповідно до Договору - анкети про відкриття та обслуговування банківського рахунку (з Правилами) №03639843501 від 22.12.2016 року клієнту було відкрито розрахунковий рахунок НОМЕР_1 - на умовах тарифу «Безлімітний».

Відповідно до п. п. 1.2 - 1.4 Індивідуальної угоди, Банк встановив Позичальнику овердрафт в національній валюті з лімітом у розмірі 85600.00 грн. на поточний рахунок НОМЕР_1 , а Позичальник зобов`язався повертати використану суму овердрафту, сплачувати проценти, комісії та інші платежі за наданим овердрафтом в порядку та строки, визначені Індивідуальною угодою та Правилами. Строк користування овердрафтом встановлено з 17.08.2021 по 28.07.2022 року.

Сторони досягли згоди, що за час фактичного користування овердрафтом Позичальник сплачує проценти у розмірі 10,90% річних, якщо не встановлена інша ставка згідно з умовами Індивідуальної угоди та /або Правил (п. 1.5.1 Індивідуальної угоди).

Відповідно до п.7.4.2 Правил проценти на відповідну суму овердрафту нараховуються та сплачуються за час фактичного користування Позичальником грошовими коштами Банку відповідно до умов Договору. Нарахування процентів здійснюється з дня та години проведення платежу за рахунок овердрафту та до дня та години погашення Позичальником заборгованості за овердрафтом (включно).

За користування овердрафтом позичальник зобов`язаний сплатити комісії у порядку та розмірі, передбаченому п.1.7 Індивідуальної угоди та п.7.4.1. Правил.

Так, за надання овердрафту клієнт сплачує комісію у розмірі 1% мін 300.00 грн. від суми встановленого ліміту овердрафту.

За управління овердрафтом клієнт зобов`язаний сплатити комісію у розмірі 0,600 % від суми ліміту овердрафту, що діяв на дату нарахування цієї комісії. Порядок нарахування та строк оплати комісій визначається Правилами.

Умови овердрафту, що не врегульовані Договором, передбачені у розділі 7 Правил, що є діючими станом на день подання позову.

Вказані актуальні Правила з усіма змінами є загально - доступними та розміщені на сайті Банку (https://ukrsibbank.com/products/middle-and- small-business/overdraft/).

Відповідно до термінів, що використовуються у Правилах «Овердрафт» це короткостроковий кредит у формі поновлювальної кредитної лінії, що надається Клієнту шляхом кредитування його Рахунка згідно з умовами Договору про надання Овердрафту.

Відповідно до п.7.1.1. Правил, на підставі Договору про надання Овердрафту Банк встановлює Ліміт Овердрафту на Рахунку Клієнта. Розмір Ліміту Овердрафту, його валюта, строк, Рахунок, на якому встановлюється Овердрафт, процентна ставка та інші умови зазначаються у Договорі про надання Овердрафту.

Використання Клієнтом Овердрафту здійснюється в межах Ліміту Овердрафту шляхом проведення платежів з Рахунка, на якому встановлено Овердрафт, у разі недостатності власних коштів Клієнта на такому Рахунку. Якщо проведення платежу передбачає сплату комісії, то вона може бути списана Банком в порядку договірного списання, передбаченого Договором.

За рахунок Овердрафту дебетовий переказ не виконується, крім випадків, встановлених Договором.

Протягом дії Договору про надання Овердрафту заборгованість за використаним Овердрафтом не повинна перевищувати встановлений Ліміт Овердрафту.

Відповідно до п.7.2.1. , п. 7.2.2 Правил, якщо інше не встановлено Договором, заборгованість за Овердрафтом повинна бути погашена:

- протягом 30 календарних днів з дня проведення платежу за рахунок Овердрафту. Якщо останній день цього строку припадає на вихідний, святковий або неробочий день, то останнім днем погашення вважається робочий день, що передує вихідному, святковому або неробочому дню;

- у випадку закінчення строку Овердрафту, в останній робочий день, що передує дню закінчення строку Овердрафту, в тому числі, якщо день закінчення строку Овердрафту припадає на вихідний, святковий або неробочий день,

7.2.2. Овердрафт вважається погашеним:

- якщо сума надходжень на Рахунок, на якому встановлено Овердрафт, протягом 30 календарних днів, від дня надання Овердрафту, була не менш ніж дебетовий залишок коштів на кінець останнього дня, що передує 30-ти денному періоду,

- якщо на кінець останнього робочого дня, що передує дню закінчення строку Овердрафту або при настанні терміну погашення Овердрафта згідно з вимогами Договору, відсутній дебетовий залишок на Рахунку, на якому встановлено Овердрафт, та відсутня заборгованість за Овердрафтом на інших рахунках, на яких за умовами Договору може враховуватись заборгованість за Овердрафтом.

Погашення заборгованості Клієнта здійснюється протягом операційного дня з поточних надходжень коштів на Рахунок, на якому встановлено Овердрафт, або з будь-яких інших надходжень на інші рахунки, на яких за умовами цього Договору може враховуватись заборгованість за Овердрафтом.

Заборгованість за договором повинна бути погашена у черговості, передбаченої п.7.2.3 Правил.

Статтею 1049 ЦК України передбачений обов`язок позичальника повернути позику позикодавцеві (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Відповідно до ч.1 ст.1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.

Із обставин справи убачається, що у визначений договором строк - до 28.07.2022 року Відповідач (Клієнт) не здійснив погашення овердрафту, процентів та комісій у повному обсязі, у зв`язку з чим, станом на 19.11.2024 року заборгованість відповідача перед позивачем (банком) складає 47714,54 грн., з яких:

- 33855.34 грн. - заборгованість за овердрафтом (кредитом),

- 12428.14 грн. - заборгованість за процентами,

- 1431.06 грн. - заборгованість по комісіям за управління овердрафтом.

На підтвердження вищенаведеного, позивачем разом з позовом було надано відповідну виписку за рахунком Відповідача та розрахунок заборгованості, які сформовані шляхом витягу з електронних облікових систем банку та перенесені на паперові носії, та, як докази нарахування, погашення кредиту, процентів, комісій та наявність заборгованості.

Положеннями ст. 526 ЦК України передбачено, що зобов`язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 Цивільного кодексу України).

Відповідно до ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Так, статтею 629 Цивільного кодексу України зазначено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Цивільний кодекс України, крім обов`язку належного виконання зобов`язання, встановлює також принцип своєчасності його виконання: згідно з ч. 1 ст. 530 цього Кодексу, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Враховуючи вищенаведене, зважаючи на встановлені факти та вимоги вищезазначених норм, а також враховуючи, що відповідач в установленому порядку обставини, які повідомлені позивачем належними та допустимими доказами не спростував, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення 33855,34 грн. заборгованість за овердрафтом (кредитом); 12428,14 грн. заборгованість за процентами та 1431,06 грн. заборгованість по комісіям за управління овердрафтом. обґрунтовані, підтверджуються наявними у матеріалах справи доказами, тому підлягають задоволенню повністю.

Здійснюючи розподіл судових витрат за наслідками розгляду справи, враховуючи вимоги статті 129 ГПК України, а також висновки суду про повне задоволення позову, судові витрати, понесені позивачем у зв`язку з оплатою судового збору, підлягають відшкодуванню за рахунок відповідача в сумі 2422,40 грн.

На підставі викладеного, керуючись статтями 124, 129-1 Конституції України, статтями 4, 20, 73, 74, 76-79, 86, 123, 129, 236-238 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Альбіон-Авто" (61064, м. Харків, Григоровське шосе, б. 88, код ЄДРПОУ 32564991) на користь Акціонерного товариства "Укрсиббанк" (04070, м. Київ, вул. Андріївська, 2/12, код ЄДРПОУ 09807750) - 33855,34 грн. заборгованість за овердрафтом (кредитом); 12428,14 грн. заборгованість за процентами; 1431,06 грн. заборгованість по комісіям за управління овердрафтом та 2422,40 грн. судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення Господарського суду Харківської області може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги в порядку, встановленому статтями 254, 256-259 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено "03" лютого 2025 р.

СуддяЄ.М. Жиляєв

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення03.02.2025
Оприлюднено05.02.2025
Номер документу124897246
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі банківської діяльності, з них кредитування, з них

Судовий реєстр по справі —922/4258/24

Рішення від 03.02.2025

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жиляєв Є.М.

Ухвала від 04.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жиляєв Є.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні