УХВАЛА
03 лютого 2025 року
м. Київ
cправа № 922/619/21
Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду Краснова Є. В.,
розглянувши матеріали касаційної скарги фізичної особи-підприємця Самаріна Дениса Йосиповича на окрему ухвалу Східного апеляційного господарського суду від 16.12.2024 (колегія суддів: Слободін М. М., Тихий П. В., Шутенко І. А.) у справі
за позовом керівника Харківської місцевої прокуратури № 5 Харківської області до відповідачів: 1) Харківської міської ради Харківської області, 2) Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради Харківської області, 3) фізичної особи-підприємця Самаріна Дениса Йосиповича про визнання незаконним та скасування рішення, визнання договору недійсним, зобов`язання повернути майно,
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець Самарін Денис Йосипович звернувся до Верховного Суду з касаційною скаргою на окрему ухвалу Східного апеляційного господарського суду від 16.12.2024, в якій просить скасувати оскаржувану окрему ухвалу. Крім того, скаржник просить зупинити дію зазначеної окремої ухвали.
Оскаржувану окрему ухвалу Східного апеляційного господарського суду від 16.12.2024 направлено до Генеральної прокуратури України та Харківської міської ради з метою інформування про зазначені в ухвалі недоліки.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.01.2025 справу передано на розгляд колегії суддів у складі: Краснова Є. В. - головуючого, Рогач Л. І., Мачульського Г. М.
Верховний Суд перевірив форму і зміст касаційної скарги та дійшов висновку про залишення її без руху з огляду на таке.
Згідно з пунктом 3 частини другої статті 290 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) у касаційній скарзі повинно бути зазначено повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб)
Статтею 291 ГПК України передбачено, що особа, яка подає касаційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копії цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Неповідомлення учасників судового процесу у справі про звернення з касаційною скаргою порушує процесуальні права цих учасників, принципи рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом та змагальності сторін, закріплені частиною третьою статті 2 ГПК України.
Проте скаржник не дотримався вимог статті 291 ГПК України, оскільки не додав доказів направлення касаційної скарги і доданих до неї документів позивачу. Згідно з оскаржуваною окремою ухвалою таким є керівник Харківської місцевої прокуратури № 5 Харківської області. Натомість у касаційній скарзі скаржник вказав заступника керівника Харківської обласної прокуратури як позивача, а докази направлення касаційної скарги надав на адресу Харківської обласної прокуратури, яка не зазначена в якості учасника справи.
З цього приводу скаржник має надати пояснення з доданням підтверджуючих документів.
За приписами частини другої статті 292 ГПК України у разі, якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 290 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 ГПК України, про що суддею постановляється відповідна ухвала.
Відповідно до частини другою статті 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на те, що касаційна скарга підлягає залишенню без руху, клопотання скаржника: про зупинення дії зазначеної окремої ухвали буде розглянуто Верховним Судом у разі усунення недоліків касаційної скарги.
Керуючись статтями 174, 234, 235, 290, 291, 292 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
1. Касаційну скаргу фізичної особи-підприємця Самаріна Дениса Йосиповича залишити без руху.
2. Установити скаржнику строк для усунення недоліків касаційної скарги протягом десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
3. У разі усунення недоліків документи направити на адресу Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду: вул. О. Копиленка, 6, м. Київ, 01016 або через підсистему "Електронний суд".
4. Роз`яснити скаржнику, що в разі невиконання вимог суду касаційна скарга вважатиметься неподаною та буде йому повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Є. В. Краснов
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 03.02.2025 |
Оприлюднено | 05.02.2025 |
Номер документу | 124897623 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Краснов Є.В.
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Слободін Михайло Миколайович
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Слободін Михайло Миколайович
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Слободін Михайло Миколайович
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Слободін Михайло Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні