Рішення
від 03.02.2025 по справі 723/5826/24
СТОРОЖИНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 723/5826/24

Провадження № 2/723/592/25

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 лютого 2025 року м.Сторожинець

Сторожинецький районний суд Чернівецької області

в складі:

головуючого судді Яківчика І.В.,

при секретарі Крупчак М.І.

розглянувши упідготовчому судовомузасіданні вм.Сторожинецьцивільну справуза позовом ОСОБА_1 вособі представникапозивача ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,про визнанняправа власностіна часткумайна подружжята наспадкове майноза законом, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 в особі представника позивача ОСОБА_2 звернулася в суд з позовом про визнання права власності на частку майна подружжя та на спадкове майно за законом, посилаючись на те, що ОСОБА_1 та її чоловік ОСОБА_5 набули у спільну сумісну власність, як подружжя, домоволодіння, що розташоване в АДРЕСА_1 , яке складається з житлового будинку літ. «А-І», мансарди літ. «Мс», цокольного поверху літ. «Н-Пд», тамбуру літ. «а», ганку літ. «а1», гаража літ. «Б», сараю літ. «В», воріт з хвірткою №1, огорожі №2, огорожі №3, криниці №4 та розташоване на земельній ділянці розміром 0,0829 га для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд кадастровий номер 7324555400:02:005:0235, яку успадкувала позивач ОСОБА_1 після смерті чоловіка.

Також подружжя ОСОБА_5 та ОСОБА_1 при житті набули у спільну сумісну власність інший житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами розташований в АДРЕСА_1 , транспортний засіб марки «Peugeot» 2015 року випуску, які за нотаріально посвідченим договором про розподіл спадкового майна успадкувала відповідач ОСОБА_3 .

Згідно ст.22,28 КПШС України ЦК України (1969 p.,) (норма права, яка діяла на час будівництва нерухомого майна) майно, нажите подружжям за час шлюбу є їх спільною сумісною власністю. Кожен з подружжя має рівні права володіння, користування і розпорядження цим майном. Частки в майні подружжя є рівними.

Таким чином, позивач та її чоловік ОСОБА_5 набули право власності по частці домоволодіння, що розташоване в АДРЕСА_1 кожен.

ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_5 . Після його смерті відкрилася спадщина, що складається з 1/2 частки житлового будинку літ.«А-І» та належних до нього господарських будівель, які розташовані в АДРЕСА_1 , що зазначені вище.

Позивач, як спадкоємець за законом першої черги відповідно до ст. 1269 ч.1 ЦК України прийняла спадкове майно, оскільки 24.05.2023 року подала до приватного нотаріуса Чернівецького районного нотаріального округу Лосік І.В. заяву про прийняття спадщини, де була відкрита спадкова справа №41/2023.

Спадкоємцями першої черги за законом за відсутності заповіту належної спадкодавцю ОСОБА_5 є позивач та відповідачі, як діти спадкодавця.

Син спадкодавця ОСОБА_4 - відповідач по справі відмовився від спадкування майна, яке залишилось після смерті батька ОСОБА_5 , подавши до приватного нотаріуса заяву про відмову від спадкування. Відповідач ОСОБА_3 дочка спадкодавця дійшли згоди з позивачем ОСОБА_1 про порядок розподілу спадкового майна відповідно до якого ОСОБА_3 стала власником житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 , земельної ділянки розміром 0,0671 га для будівництва, обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, автомобіля марки «Peugeot» 2015 року випуску, а позивач ОСОБА_1 успадковує житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 , земельну ділянку для будівництва, обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 0,0829 га, земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,4536 га, які розташовані в АДРЕСА_1 . Ці обставини підтверджуються довідкою приватного нотаріуса Лосік І.В., договором про розподіл спадкового майна. Інших спадкоємців за законом після смерті ОСОБА_5 немає.

Таким чином позивач по справі, має право на набуття житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 , частка якого належала позивачу, як одному з подружжя та частку в порядку спадкування після смерті чоловіка ОСОБА_5 .

Однак оформити своє право на спадщину в нотаріальному порядку шляхом одержання відповідного свідоцтва про право на спадщину позивач не може у зв`язку з відсутністю правовстановлюючого документа на домоволодіння, оскільки спадкодавець при житті не оформив право власності та не зареєстрував це право в органах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

В підготовче судове засідання позивач ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_2 не з`явилися, однак від них надійшло до суду клопотання про розгляд справи у її відсутності, просили позов задовольнити.

Відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в підготовче судове засідання не з`явився, направили до суду заяви про визнання позовних вимог. Просили справу розглядати у їх відсутності.

Визнання позову відповідачами, згідно вимог ч.3 і ч.4 ст.200 та ст.206 ЦПК України, є підставою для задоволення позову. При цьому суд знаходить, що визнання відповідачами позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Судом встановлено,що ОСОБА_1 та ОСОБА_5 набули у спільну сумісну власність, як подружжя, домоволодіння, що розташоване в АДРЕСА_1 , яке згідно технічного паспорта складається з житлового будинку літ. «А-І», мансарди літ. «Мс», цокольного поверху літ. «Н-Пд», тамбуру літ. «а», ганку літ. «а1», гаража літ. «Б», сараю літ. «В», воріт з хвірткою №1, огорожі №2, огорожі №3, криниці №4 та розташоване на земельній ділянці розміром 0,0829 га для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд кадастровий номер 7324555400:02:005:0235, яку успадкувала ОСОБА_1 після смерті чоловіка.

ОСОБА_5 та ОСОБА_1 при житті набули у спільну сумісну власність інший житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами розташований в АДРЕСА_1 , транспортний засіб марки «Peugeot» 2015 року випуску, які за нотаріально посвідченим договором про розподіл спадкового майна успадкувала відповідач ОСОБА_3 .

Згідно ст.22,28 КПШС України ЦК України (1969 p.,) (норма права, яка діяла на час будівництва нерухомого майна) майно, нажите подружжям за час шлюбу є його спільною сумісною власністю. Кожен з подружжя має рівні права володіння, користування і розпорядження цим майном. Частки в майні подружжя є рівними.

Таким чином, позивач та її чоловік ОСОБА_5 набули право власності по частці домоволодіння, що розташоване в АДРЕСА_1 кожен.

ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_5 . Факт його смерті підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 .

Після його смерті відкрилася спадщина, що складається з 1/2 частки житлового будинку літ.«А-І» та належних до нього господарських будівель, які розташовані в АДРЕСА_1 , що зазначені вище.

Позивач ОСОБА_1 , як спадкоємець за законом першої черги відповідно до ст. 1269 ч.1 ЦК України прийняла спадкове майно, оскільки 24.05.2023 року подала до приватного нотаріуса Чернівецького районного нотаріального округу Лосік І.В. заяву про прийняття спадщини, де була відкрита спадкова справа №41/2023, що підтверджується довідкою приватного нотаріуса №85/02-14 від 16.11.2023 року та витягом про реєстрацію в спадковому реєстрі №72579783 від 24.05.2023 року.

Спадкоємцями першої черги за законом за відсутності заповіту належної спадкодавцю ОСОБА_5 є позивач ОСОБА_1 та відповідачі ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , як діти спадкодавця.

Син спадкодавця ОСОБА_4 - відповідач по справі відмовився від спадкування майна, яке залишилось після смерті батька ОСОБА_5 , подавши до приватного нотаріуса заяву про відмову від спадкування, та не заперечує, щоби позивач стала єдиним власником всього домоволодіння. Відповідач ОСОБА_3 дочка спадкодавця дійшли згоди з позивачем ОСОБА_1 про порядок розподілу спадкового майна відповідно до якого ОСОБА_3 стала власником житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 , земельної ділянки для розміром 0,0671 га для будівництва, обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, автомобіля марки «Peugeot» 2015 року випуск, а позивач ОСОБА_1 успадковує житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 , земельну ділянку для будівництва, обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 0,0829 га, земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,4536 га, які розташовані в АДРЕСА_1 . Ці обставини підтверджуються довідкою приватного нотаріуса Лосік І.В., договором про розподіл спадкового майна. Інших спадкоємців за законом після смерті ОСОБА_5 немає.

Таким чином позивач, має право на набуття у власність житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 , частка якого належала позивачу, як одному з подружжя та частку в порядку спадкування після смерті чоловіка ОСОБА_5 .

Статтею 1216 Цивільного кодексу України визначено, що спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Згідно ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Виходячи з цього та підсумовуючи викладене і зважаючи на підтвердження в суді всіх зазначених обставин та визнання позову відповідачами, суд знаходить, що позовні вимоги щодо визнання права на спадкове майно за законом підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 12, 76, 89, 263, 265, 354 ЦПК України, ст.ст. 1216,1233, 1268 ЦК України суд, -

У Х В А Л И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 вособі представникапозивача ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,про визнанняправа власностіна часткумайна подружжята наспадкове майноза законом, задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на частку у спільному сумісному майні подружжя та на частку спадкового майна за законом після смерті чоловіка ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , а всього на 100 відсотків, що складається з житлового будинку літ. «А-І», мансарди літ. «Мс», цокольного поверху літ. «Н-Пд», тамбуру літ. «а», ганку літ. «а1», гаража літ. «Б», сараю літ. «В», воріт з хвірткою №1, огорожі №2, огорожі №3, криниці №4 та знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення до Чернівецького апеляційного суду Чернівецької області.

СУДДЯ:

СудСторожинецький районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення03.02.2025
Оприлюднено06.02.2025
Номер документу124900044
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —723/5826/24

Рішення від 03.02.2025

Цивільне

Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Яківчик І. В.

Ухвала від 27.12.2024

Цивільне

Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Яківчик І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні