Справа № 466/11237/24
Провадження № 2-о/466/103/25
У Х В А Л А
«31» січня 2025 року Шевченківський районний суд м. Львова в складі:
головуючої судді Луців-Шумської Н.Л.
учасники провадження
секретар Попенко І.І.
представник заявника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові цивільну справу за клопотанням PS Solutions Sp. Z o.o (ТОВ ПС Солюшинс), інтереси якого представляє адвокат Деледивка Сергій Григорович, про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду,
в с т а н о в и л а :
08 листопада 2024 року PS Solutions Sp. Z o.o (ТОВ ПС Солюшинс), інтереси якого представляє адвокат Деледивка Сергій Григорович, звернулось до Шевченківського районного суду м.Львова із клопотанням про надання дозволу на примусове виконання на території України рішення Окружного Суду у Кракові, ІХ Економічний відділ від 08 серпня 2023 року по справі ІХ GC 1098/21про стягнення з ТзОВ «»Компанія ВЕЕМ Металавтопром» на користь PS Solutions Sp. Z o.o 52 313,10 польських злотих, що в еквіваленті складає 544 928,15гривень.
В обґрунтування заяви зістався на те, що рішенням Окружного Суду у Кракові, ІХ Економічний відділ від 08 серпня 2023 року по справі ІХ GC 1098/21 стягнуто з ТзОВ «Компанія ВЕЕМ Металавтопром» на користь PS Solutions Sp. Z o.o 52 313,10 польських злотих, що в еквіваленті складає 544 928,15гривень, на відшкодування витрат на провадження із відсотками за прострочення. Це рішення вступило в законну силу і підлягає виконанню з 18.10.2023 року. Є всі підстави для його виконання не території України.
Ухвалою Шевченківського районного суду м. Львова від 18.11.2024 року вказану заяву прийнято до розгляду та запропоновано боржнику місячний строк для подання заперечень.
У запропонований ухвалою суду від 18.11.2024р. строк боржник ТзОВ «Компанія ВЕЕМ Металавтопром» заперечень на клопотання не подав.
Ухвалою від 17.01.2025р. призначено розгляд клопотання на 31.01.2025 року.
В судовому засіданні представник заявника Деледивка С.Г. озвучив наведені у клопотанні доводи та просив задовольнити клопотання.
Представник боржника в судове засідання не з`явився.
Заслухавши пояснення представника заявника, вивчивши подане клопотання та долучені до нього документи, суд дійшов висновку про таке.
Згідно ст. 3 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України «Про міжнародне приватне право», законів України, що визначають особливості розгляду окремих категорій справ, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, передбачено інші правила, ніж встановлені цим Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору України.
Провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до статті 9 Конституції України, чинні міжнародні договори, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного Законодавства України.
Згідно зі ст. 462 ЦПК України рішення іноземного суду (суду іноземної держави, інших компетентних органів іноземних держав, до компетенції яких належить розгляд цивільних справ) визнаються та виконуються в Україні, якщо їх визнання та виконання передбачено міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, а у разі якщо визнання та виконання рішення іноземного суду залежить від принципу взаємності, вважається, що він існує, оскільки не доведено інше.
Згідно ст.463 ЦПК України рішення іноземного суду може бути пред`явлено до примусового виконання в Україні протягом трьох років з дня набрання ним законної сили, за винятком рішення про стягнення періодичних платежів, яке може бути пред`явлено до примусового виконання протягом усього строку проведення стягнення з погашенням заборгованості за останні три роки.
У відповідності до ч.1 ст.464 ЦПК України, питання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду розглядається судом за місцем проживання (перебування) або місцезнаходженням боржника.
Частиною 1 ст.465 ЦПК України, передбачено, що заява про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду подається до суду безпосередньо стягувачем (його представником) або відповідно до міжнародного договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, іншою особою (її представником).
Пленум Верховного Суду України у п.1 своєї постанови №12 «Про практику розгляду судами клопотань про визнання й виконання рішень іноземних судів та арбітражів і про скасування рішень, постановлених у порядку міжнародного комерційного арбітражу на території України» від 24 грудня 1999 року роз`яснив, що розгляд судами клопотань про визнання і виконання рішень іноземних судів є особливою формою взаємної правової допомоги, яка надається Україною та іншими державами учасницями відповідних міжнародних договорів.
Судом встановлено, що рішенням Окружного Суду у Кракові, ІХ Економічний відділ від 08 серпня 2023 року по справі ІХ GC 1098/21 стягнуто з ТзОВ «Компанія ВЕЕМ Металавтопром» на користь PS Solutions Sp. Z o.o 52313,10 польських злотих на відшкодування витрат на провадження із відсотками за прострочення. Це рішення вступило в законну силу і підлягає виконанню з 18.10.2023 року.
Україна та Республіка Польща 24.05.1993 року уклали Договір Про правову допомогу і правові відносини у цивільних і кримінальних справах, ратифікований Верховною Радою України 02 лютого 1994 року.
За умовами ст.52 цього Договору Договірні Сторони визнають і виконують на своїй території рішення, винесені на території іншої Договірної Сторони.
Визначений ст.463 ЦПК України трирічний строк пред`явлення рішення іноземного суду до виконання не сплив.
Боржник ТзОВ «Компанія ВЕЕМ Металавтопром» розташований на території Шевченківського району м.Львова.
Подане клопотання за змістом відповідає вимогам ст.466 ЦПК України та ч.2 ст.51 вказаного міжнародного Договору.
Підстави для відмови у наданні дозволу на виконання рішення іноземного суду у даній справі судом не встановлені.
У відповідності ч. 8 ст. 467 ЦПК України, оскільки в рішенні іноземного суду суму стягнення зазначено в іноземній валюті, то суд визначає суму в національній валюті за курсом Національного банку України на день постановлення ухвали, тобто станом на 31.01.2025 року 10,3433грн. за 1 польський злотий.
Згідно із ч. 1 ст. 470 ЦПК України на підставі рішення іноземного суду та ухвали про надання дозволу на його примусове виконання, що набрала законної сили, суд видає виконавчий лист, який пред`являється для виконання в порядку, встановленому законом.
Керуючись ст. ст. 247, 462, 463, 464, 466, 467 ЦПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання задовольнити.
Визнати та надати дозвіл на примусове виконання на території України рішення Окружного Суду у Кракові, ІХ Економічний відділ від 08 серпня 2023 року по справі ІХ GC 1098/21.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія ВЕЕМ Металавтопром» ( код ЄДРПОУ 30994335, м.Львів, вул.Шевченка,323) на користь PS Solutions Sp. Z o.o (Krakowska 212, 32-065 Krzeszowice, Республіка Польща) 52313,10 польських злотих на відшкодування витрат на провадження із відсотками за прострочення, що за курсом Національного банку України на день постановлення ухвали становить 541 090 гривень 08коп.
Після набрання ухвалою суду законної сили видати виконавчий лист та надіслати його на примусове виконання в порядку, встановленому законом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Львівського апеляційного суду інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя: Н. Л. Луців-Шумська
Суд | Шевченківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2025 |
Оприлюднено | 06.02.2025 |
Номер документу | 124902432 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про визнання та надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду |
Цивільне
Шевченківський районний суд м.Львова
Луців-Шумська Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні