Герб України

Рішення від 31.01.2025 по справі 200/6213/24

Донецький окружний адміністративний суд

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 січня 2025 року Справа№200/6213/24

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Волгіної Н.П., розглянувши в письмовому порядку за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Слав-Агро»

доГоловного управління ДПС у Донецькій області,

Державної податкової служби України,

провизнання протиправними та скасування рішень та зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Слав-Агро» через представника, адвоката Мінаєва Дмитра Дмитровича, звернулось до Донецького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Головного управління ДПС України у Донецькій області, Державної податкової служби України, в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення від 5 серпня 2024 року № 11564566/38056112 про відмову у реєстрації податкової накладної від 31 липня 2023 року № 2 в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро» від 31 липня 2023 року № 2 датою її фактичного надходження;

- визнати протиправним та скасувати рішення від 5 серпня 2024 року № 11564567/38056112 про відмову у реєстрації податкової накладної від 21 липня 2023 року № 1 в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро» від 21 липня 2023 року № 1 датою її фактичного надходження; в

- визнати протиправним та скасувати рішення від 5 серпня 2024 року № 11564568/38056112 про відмову у реєстрації податкової накладної від 31 травня 2024 року № 1 в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро» від 31 травня 2024 року № 1 датою її фактичного надходження.

Ухвалою суду від 11 вересня 2024 року відкрито провадження у справі; призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи; запропоновано відповідачу надати суду відзив на позов та докази на підтвердження зазначеного у відзиві (а.с. 103 т. 1).

25 вересня 2024 року від Головного управління ДПС у Донецькій області до суду надійшов відзив на позовну заяву ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро», в якому, серед іншого, наведено клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, а також додаткові докази по справі (відзив на позов та додані до нього документи направлені до суду першим відповідачем двічі) (а.с. 110-208 т. 1).

26 вересня 2024 року до суду з Електронного кабінету Головного управління ДПС у Донецькій області до суду надійшов відзив на позовну заяву ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро», поданий (як зазначено у вступній частині позову) Головним управлінням ДПС у Донецькій області, представником Головного управління ДПС у Донецькій області, разом із цим у прохальній частині відзиву вказано: «Державна податкова служба України просить суд …». Вказаний відзив також містить клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та до нього додані копії тих саме документів, що додані до відзиву на позов, який отриманий судом (а.с. 212-250 т. 1, а.с. 1-60 т. 2).

Ухвалою суду від 27 вересня 2024 року відмовлено у задоволенні клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження (а.с. 64-65 т. 2).

7 жовтня 2024 року до суду від позивача отримано відповідь на відзиви відповідачів (а.с. 72-75 т. 2).

Суд вважає за необхідне зазначити, що Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», у зв`язку із військовою агресією російської федерації в Україні введено воєнний стан із 5 год 30 хв 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Указами Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженими відповідними законами, дія воєнного стану неодноразово продовжувалась та станом на час розгляду справи в Україні продовжує діяти воєнний стан.

Позовні вимоги позивача обґрунтовані наступним.

12 червня 2023 року між позивачем (Підрядник) та ТОВ «Інвестиційно-промислова компанія «Полтавазернопродукт» (Замовник) був укладений договір підряду № 08/06/23, за умовами якого Підрядник взяв на себе зобов`язання власними силами та засобами, на свій ризик, виконати роботи по збиранню пшениці врожаю 2023 року, а Замовник - прийняти та оплатити виконані роботи протягом 10 календарних днів з дати підписання актів приймання-передачі виконаних робіт та актів використання паливно-мастильних матеріалів. Згідно умов цього договору роботи виконуються Підрядником визначеною у договорі (п. 1.1) сільськогосподарською технікою, яка належить на праві власності Підряднику (два комбайна) та перебуває у Підрядника у лізингу (один комбайн).

В рамках цього договору сторонами було підписано акт № 1/п здачі-приймання виконаних робіт від 21 липня 2023 року на суму 521331,86 грн (в т.ч. ПДВ) (з додатком до нього), Акт про використання матеріалів 1/П від 21 липня 2023 року, Акт № 11/п здачі-приймання виконаних робіт від 31 липня 2023 року на суму 673568,84 грн (в т.ч. ПДВ) (з додатком до нього).

21 липня 2023 року Підрядником складено рахунок на оплату № 11 на суму 521331,86 грн, оплата по якому була здійснена Замовником 3 серпня 2023 року згідно з платіжною інструкцією № С8-7317; 31 липня 2023 року - рахунок на оплату № 12 на суму 673568,84 грн, оплата по якому була здійснена Замовником 8 серпня 2023 року згідно з платіжною інструкцією № С8-7404.

17 червня 2024 року між позивачем (Підрядник) та ТОВ «Інвестиційно-промислова компанія «Полтавазернопродукт» (Замовник) був укладений договір підряду № 17/06/24, за умовами якого Підрядник взяв на себе зобов`язання власними силами та засобами, на свій ризик, виконати роботи по збиранню пшениці врожаю 2023 року, а Замовник - прийняти та оплатити виконані роботи протягом 10 календарних днів з дати підписання актів приймання-передачі виконаних робіт та актів використання паливно-мастильних матеріалів. Згідно умов цього договору роботи виконуються Підрядником визначеною у договорі (п. 1.1) сільськогосподарською технікою, яка належить на праві власності Підряднику (два комбайна) та перебуває у Підрядника у лізингу (один комбайн).

В рамках цього договору сторонами було підписано акт № 1/п здачі-приймання виконаних робіт від 31 травня 2024 року на суму 2992385,45 грн (в т.ч. ПДВ) (з додатком до нього), Акти про використання матеріалів № 1 від 31 травня 2024 року по кожній одиниці техніки.

31 травня 2024 року Підрядником складено рахунок на оплату № 3 на суму 2992385,45 грн (в т.ч. ПДВ), оплата по якому була здійснена Замовником 5 червня 2024 року згідно з платіжною інструкцією № С8-10422.

На виконання п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України позивачем:

21 липня 2023 року складено податкову накладну № 1 від на суму 521331,86 грн (в т.ч. ПДВ 86888,64 грн), яка була надіслана для реєстрації у ЄРПН у встановленому порядку, але 16 серпня 2023 року реєстрацію вказаної податкової накладної було зупинено;

31 липня 2023 року складено податкову накладну № 2 від на суму 673568,84 грн (в т.ч. ПДВ 112261,47 грн), яка була надіслана для реєстрації у ЄРПН у встановленому порядку, але 18 серпня 2023 року реєстрацію вказаної податкової накладної було зупинено;

31 травня 2024 року складено податкову накладну № 1 від на суму 2992385,45 грн (в т.ч. ПДВ 498730,91 грн), яка була надіслана для реєстрації у ЄРПН у встановленому порядку, але 17 червня 2024 року реєстрацію вказаної податкової накладної було зупинено.

У квитанціях про зупинення реєстрації наведених вище податкових накладних в якості підстави зупинення вказано: «обсяг постачання товару/послуги 01.61 перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку)». Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію накладної/розрахунку корегування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивачем до контролюючого органу були подані відповідні пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної в поданих на реєстрацію податкових накладних, що підтверджують спроможність позивача надати ТОВ «Інвестиційно-промислова компанія «Полтавазернопродукт» вказані у договорах послуги, зокрема: копії техпаспортів на сільськогосподарську техніку, копію договору оренди сільськогосподарської техніки № 0101/2, укладеного між ФГ «Максімус-1» та ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро» від 1 січня 2024 року; копію акту приймання-передачі предмета оренди до договору сільськогосподарської техніки № 0101/2 від 1 січня 2024 року; копію договору оренди сільськогосподарської техніки № 0101/1, укладеного між ТОВ «Агрофірма «Шевченківська» та ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро» від 1 січня 2024 року; копію акту приймання-передачі предмета оренди до договору сільськогосподарської техніки № 0101/2 від 1 січня 2024 року; копію Договору купівлі-продажу техніки № 9781-S від 20 травня 2021 року.

Рішеннями голови комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Донецькій області від 5 серпня 2024 року № 11564566/38056112, № 11564567/38056112, № 11564568/38056112 позивачу відмовлено в реєстрації податкових накладних у зв`язку із ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних.

Позивач вважає, що вказані рішення є необґрунтованими та протиправними, так як господарські операції носили реальних характер і всі необхідні для підтвердження цього первинні документи були надані контролюючому органу, при цьому ці документи не мають дефекту форми, змісту або походження, які спричинили б втрату ними юридичної сили та засвідчують наявність господарських зобов`язань між платником та його контрагентом.

Разом із цим відповідачем формально визначені підстави прийняття спірних рішень, які не відповідають критеріям чіткості та зрозумілості акту індивідуальної дії, оскільки в них не конкретизовано документи, які не надані платником.

Щодо обраного позивачем способу захисту порушеного права, у позові зазначено, що згідно з п.п. 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних № 1246 накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення); у разі надходження до ДПС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених п. 12 цього Порядку (крім абз. 10), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається де значений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

В даному випадку задоволення позовних вимог щодо зобов`язання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні, в реєстрації яких товариству було відмовлено, є належним способом захисту порушеного права позивача.

Враховуючи зазначене, позивач просить суд задовольнити позов в повному обсязі (а.с. 1-13 т. 1, а.с. 72-75 т. 2).

У відзиві на позов Головне управління ДПС у Донецькій області заперечує проти задоволення позовних вимог позивача, обґрунтовуючи свої заперечення наступним.

Відповідно до п.п. 5, 6 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1165 (Порядок № 1165) (в редакції, чинній станом на час виникнення спірних правовідносин) подані позивачем на реєстрацію в ЄРПН податкові накладні, стосовно реєстрації яких заявлено позов, після проведення перевірки на відповідність ознакам безумовної реєстрації були автоматично перевірені щодо відповідності відображеної у них операції критеріям ризиковості здійснення операцій, зазначеним у додатку 3 до Порядку № 1165.

За результатами автоматизованого моніторингу податкових накладних було встановлено, що відображені в них операції відповідають п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операції: згідно із відомостями інформаційних баз даних ДПС, обсяг постачання товару/послуги за кодом 01.61 перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання.

Внаслідок відповідності критерію ризиковості здійснення операцій реєстрація ПН в ЄРПН була автоматично зупинена на підставі абз. 10 п. 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246, та направлено до електронного кабінету ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро» засобами електронного зв`язку відповідні квитанції.

Після отримання від позивача пояснень та доданих до пояснень документів, відповідно до п. 9 Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 520 (Порядок № 520) комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН позивачу направлені Повідомлення від 22 липня 2024 року № 11452556/38056112, № 11452558/38056112, № 11452557/38056112 про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкових накладних, реєстрацію яких зупинено, в Реєстрі, за формою, наведеною у додатку 2 до Порядку 520. У полі «додаткова інформація» зазначених Повідомлень вказано: собівартість послуг; обґрунтування заробітної плати працівників; платіжні доручення сплати ПДФО, ЄСВ, ВЗ; оборотно-сальдові рахунки 10, 20, 28.

Позивачем після отримання зазначених Повідомлень додаткові пояснення та/або документи, необхідні для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН, у встановлені терміни надано не було.

Відповідно до п. 9 Порядку № 520 якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абз. 6 цього пункту.

У зв`язку із не наданням ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро» додаткових пояснень та копій документів, які б дійсно підтверджували факт здійснення господарських операцій між позивачем та його контрагентом, та спростували б сумніви, які виникли у податкового органу з приводу підтвердження реальності господарських операцій із наведеними контрагентом, комісією відповідно до п. 9 Порядку № 520 були прийняті обґрунтовані та правомірні рішення про відмову у реєстрації податкових накладних, які оскаржуються позивачем в межах даної справи.

Щодо позовних вимог позивача про зобов`язання ДПС України зареєструвати в ЄРПН податкові накладні, подані ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро», у відзиві вказано, що повноваження ДПС України щодо реєстрації податкових накладних в ЄРПН є дискреційними повноваженнями та виключною компетенцією уповноваженого органу, а тому прийняття рішення про зобов`язання зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в ЄРПН є втручанням в дискреційні повноваження ДПС України.

Враховуючи викладене, Головне управління ДПС у Донецькій області просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог TOB «Агрофірма «Слав-Агро» (а.с. 110-116, 212-218 т. 1).

Від Державної податкової служби України відзиву на позов ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро» станом на час розгляду даної справи до суду не надійшло (як вже зазначалось судом вище, обидва відзиви на позов були подані до суду Головним управлінням ДПС у Донецькій області).

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Слав-Агро» (ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро»), є юридичною особою, код ЄДРПОУ 38056112, зареєстроване місцезнаходження: 84186, Донецька область, Слов`янський район, с. Рай-Олександрівка, вул. Шкільна, буд. 2 «а», перебуває на обліку у Головному управлінні ДПС у Донецькій області та є платником податку на додану вартість з 10 вересня 2012 року (а.с. 76 т. 2, а.с. 88-90 т. 1).

Види діяльності ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро» за КВЕД згідно з випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань: основний - вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур (код 01.11); вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів (код 01.13), розведення великої рогатої худоби молочних порід (код 01.41), розведення свиней (код 01.46), допоміжна діяльність у рослинництві (код 01.61), оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин (код 46.21), вантажний автомобільний транспорт (код 49.41), після урожайна діяльність (код 01.63), оптова торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів (код 45.31), надання в оренду вантажних автомобілів (код 77.12), надання в оренду сільськогосподарських машин і устаткування (код 77.31), надання в оренду будівельних машин і устаткування (код 77.32) (а.с. 76 т. 2).

Перший відповідач, Головне управління ДПС у Донецькій області, є відокремленим підрозділом ДПС України без статусу юридичної особи, код ЄДРПОУ ВП 44070187, зареєстроване місцезнаходження: 87500, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Італійська, буд. 59, є суб`єктом владних повноважень та належним відповідачем у справі (а.с. 77 т. 2).

Другий відповідач, Державна податкова служба України (ДПС України), код ЄДРПОУ 43005393, зареєстроване місцезнаходження: 04053, м. Київ, пл. Львівська, 8, є суб`єктом владних повноважень та належним відповідачем у справі (а.с. 117-118 т. 1, а.с. 78 т. 2).

Як встановлено судом, 12 червня 2023 року між ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро» (Підрядник) та ТОВ «Інвестиційна компанія «Полтавазернопродукт» (Замовник) було укладено договір підряду № 08/06/23, згідно з яким:

п. 1.1: Підрядник бере на себе зобов`язання за завданням Замовника власними силами та засобами, на свій ризик, виконати роботи по збиранню пшениці врожаю 2023 року, а Замовник зобов`язується прийняти та оплатити Підряднику належним чином виконані роботи;

п. 2.1: Підрядник виконує збирання врожаю прямим комбайнуванням;

п.п. 1.1.1.1 п. 1.1: Роботи виконуються Підрядником сільськогосподарською технікою:

- комбайн зернозбиральний CASE IH Аxial-Flow 7240, реєстраційний номер НОМЕР_1 власник ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро» відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу Серії НОМЕР_2 , виданого 26 квітня 2021 року ГУ Держпродспоживслужбою в Донецькій області;

- комбайн зернозбиральний CASE IH Аxial-Flow 7240, реєстраційний номер НОМЕР_3 власник ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро» відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу Серії НОМЕР_4 , виданого 26 квітня 2021 року ГУ Держпродспоживслужбою в Донецькій області;

- комбайн зернозбиральний CASE IH Аxial-Flow 7240, реєстраційний номер НОМЕР_5 власник ТОВ «ОТП Лізинг» відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу Серії НОМЕР_6 виданого 28 грудня 2021 року ГУ Держпродспоживслужбою в м. Києві;

п. 1.2: Збиранню сільськогосподарської технікою Підрядника підлягає сільськогосподарська культура пшениця, на земельній ділянці Замовника, що знаходиться на території Кременчутського району орієнтовною площею 604 га;

п. 2.4: Строк виконання робіт за цим Договором: з 1 липня 2023 року по 20 липня 2023 року;

п. 3.1: Вартість робіт по збиранню врожаю пшениці за 1 га становить 1400,00 грн з ПДВ; вартість робіт за цим договором включає будь-які витрати Підрядника, зумовлені виконанням робіт за цим договором;

п. 3.2: Загальна ціна договору визначається сумарною вартістю виконаних Підрядником та прийнятих Замовником робіт (за Актом приймання-передачі виконаних робіт) протягом терміну дії цього договору. Умовами договору передбачено що, розрахунок проводиться в гривні у безготівковій формі, шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Підрядника.

п. 4.1: Розрахунки сторін проводяться в гривні у безготівковій формі, шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Підрядника, що вказано в цьому договорі;

п. 4.2: Підставою для проведення розрахунків за цим договором є підписані сторонами Акти приймання-передачі виконаних робіт. Відповідні Акти складаються на кожен вид сільськогосподарської культури або на кожні 200 га виконаних робіт, якщо інше додатково не узгоджено Сторонами;

п. 4.3: Розрахунок за виконані по цьому Договору роботи здійснюється Замовником протягом 10 календарних днів з дати підписання сторонами Актів приймання-передачі виконаних робіт та Актів використання ПММ Замовника;

п. 4.3.1: В разі порушення Підрядником вимог складання та/або реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, Замовник має право:

а) або зупинити розрахунки за дим Договором та притримати суму коштів, яка дорівнює сумі ПДВ зареєстрованих та/або неналежним чином зареєстрованих Підрядником податкових накладних/розрахунків коригування до моменту усунення Підрядником вказаних порушень. Про притримання оплати вартості робіт Замовник повідомляє Підрядника будь-яким зручним способом, в т.ч. електронним листом, направленим на електронну адресу Підрядника;

б) або у випадку неможливості застосування положень пп. «а» цього пункту Договору, Замовник має право вимагати, а Підрядник зобов`язаний на письмову вимогу Замовника (протягом 2-х днів з дати надання Замовником такої вимоги) сплатити йому суму ПДВ щодо якої податкові накладні/розрахунки коригування були складені та/або зареєстровані (чи не зареєстровані взагалі) Підрядником з порушенням вимог чинного законодавства. При цьому, з моменту фактичного отримання Замовником вказаної суми компенсації ПДВ, право Замовника на зупинення розрахунків припиняється. Замовник повертає вказану суму ПДВ Підряднику протягом 5-ти банківських днів після та за умови належної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН відповідно до норм чинного законодавства України;

п. 5.5: Сторони зобов`язані своєчасно проводити звірку обсягу виконаних робіт та підписувати Акти приймання-передачі виконаних робіт, інші необхідні документи;

п. 6.13: Підрядник зобов`язується скласти в електронному вигляді та зареєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних в порядку та строк, що передбачені чинним законодавством України. У разі нездійснення Підрядником обов`язкової, згідно з коригування до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі ЄРПН), або порушення Підрядником строків чи порядку реєстрації податкових накладних або розрахунку коригування до податкової накладної ЄРПН, або порушення порядку заповнення податкової накладної або розрахунку коригування до податкової накладної, внаслідок чого Замовник втратить право на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту, Підрядник зобов`язується протягом 5-ти днів з дати надання Замовником письмової вимоги відшкодувати Замовнику збитки у розмірі 20% від вартості і робіт, щодо яких повинна була бути належним чином складена та зареєстрована у ЄРПН податкова накладна або розрахунок коригування.

п. 6.14: Сторони узгодили, якщо Підрядник протягом 30-ти календарних днів з дати надання Замовником повідомлення (в т.ч. наданого на електронну адресу Підрядника) про притримання оплати вартості робіт не виконає належної реєстрації податкової накладної в ЄРПН, Замовник має право нарахувати Підряднику штраф в розмірі 20% від загальної вартості робіт без ПДВ, за якою було застосовано притримання оплати, про що повідомити Підрядника електронного. Строк вимоги. Сторони узгодили, штрафу за умови настання обставин, зазначених в цьому пункті є безумовним та має характер узгодженого сторонами, […];

п. 7.1: Договір набуває чинності з дати його підписання уповноваженими представниками Сторін і діє до «31» грудня 2023 року (а.с. 27-31, 166-172 т. 1).

На виконання цього договору сторонами договору було складено (в тому числі):

1) Акт здачі-приймання виконаних робіт № 1/П, відповідно до якого ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро» згідно з договором підряду № 08/06/23 від 12 червня 2023 року надало послугу ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт» по обмолоту пшениці (пряме комбайнування (зернові)), впродовж 12 днів з 5 липня 2023 року по 16 липня 2023 року, обсяг робіт 372,3799 га; загальна вартість послуг складає 521331,86 грн, в т.ч. ПДВ 86888,64 грн. Претензій та зауважень, щодо виконаних робіт у Замовника немає. Акт складений у двох примірниках (а.с. 33, 173 т. 1);

Додаток 1 до Акту здачі-приймання виконаних робіт № 1/П від 21 липня 2023 року, в якому визначено сільськогосподарську техніку, що використовувалась Підрядником (CASE IH АXIL FLOW 7240 / 20792АН; CASE НОМЕР_7 ; CASE IH АXIL FLOW 7240 / НОМЕР_3 ), а також вид робіт (пряме комбайнування (зернові)), найменування зібраної культури (пшениця озима), № поля та обсяг виконаних робіт (372,3799 га) (а.с. 34, 174 т. 1);

Додаток 2 «Акт про використання матеріалів 1/П від 21 липня 2023 року», згідно з яким ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро», Підрядник, використав надані йому пально-мастильні матеріали для виконання робіт згідно Договору підряду № 08/06/23 від «12» червня 2023 року та надав послуги для ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт» по обмолоту ранніх зернових. Акт № 1/П підтверджує, що з 5 липня 2023 року по 16 липня 2023 року включно комбайнами зернозбиральними CASE IH 7250 85373АА, CASE IH Аxial-Flow 7240 / 20792АН та CASE IH Аxial-Flow 7240 / 20791АН було виконано роботи по обмолоту ранніх зернових на 372,37 га, використано 8082,08 л дизельного пального (а.с. 35-36, 175-176 т. 1);

Рахунок на оплату від 21 липня 2023 року № 11, виставлений ТОВ «Агрофірмою «Слав-Агро» Товариству ІПК «Полтавазернопродукт» відповідно до договору підряду № 08/06/23 від 12 червня 2023 року по обмолоту пшениці (пряме комбайнування (зернові)) у кількості 372,3799 га у сумі без ПДВ 434443,22 грн, сума ПДВ 86888,64 грн, всього із ПДВ 521331,86 грн (а.с. 37, 183 т. 1);

Платіжна інструкція № С8-7317 від 3 серпня 2023 року, згідно з якою платник, ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт», перерахував грошові кошти в сумі 509277,86 грн на розрахунковий рахунок ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро» відповідно до рахунку № 11 від 21 липня 2023 року, в т.ч. ПДВ 84879,64 грн (а.с. 38, 137 т. 1);

2) Акт здачі-приймання виконаних робіт № 11/П від 31 липня 2023 року, згідно з яким ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро» згідно з договором підряду № 08/06/23 від 12 червня 2023 року надало послуги ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт» по обмолоту пшениці озимої (пряме комбайнування (зернові)) впродовж 15 днів, з 17 липня 2023 року по 31 липня 2023 року, обсяг робіт 481,1206 га; загальна вартість послуг складає 673568,84 грн, в т.ч. ПДВ 112261,47 грн; претензій та зауважень, щодо виконаних робіт у Замовника немає (а.с. 44, 156 т. 1);

Додаток 1 до Акту здачі-приймання виконаних робіт № 11/П від 31 липня 2023 року, в якому визначено сільськогосподарську техніку, що використовувалась Підрядником (CASE IH АXIL FLOW 7240 / НОМЕР_1 ; CASE НОМЕР_7 ; CASE IH АXIL FLOW 7240 / НОМЕР_3 ), а також вид робіт (пряме комбайнування (зернові)), найменування зібраної культури (пшениця озима), № поля та обсяг виконаних робіт (481,1206 га) (а.с. 45, 157 т. 1);

Додаток 2 «Акт про використання матеріалів 11/П від 31 липня 2023 року», згідно з яким ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро», Підрядник, використав надані йому пально-мастильні матеріали для виконання робіт згідно Договору підряду № 08/06/23 від «12» червня 2023 року та надав послуги для ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт» по обмолоту ранніх зернових. Акт № 1/П підтверджує, що з 5 липня 2023 року по 16 липня 2023 року включно комбайнами зернозбиральними CASE IH 7250 85373АА, CASE IH Аxial-Flow 7240 / 20792АН та CASE IH Аxial-Flow 7240 / 20791АН було виконано роботи по обмолоту ранніх зернових на 481,1206 га, використано 11750,31 л дизельного пального (а.с. 46-47, 158-159 т. 1);

Рахунок на оплату від 31 липня 2023 року № 12, виставлений ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро» Товариству ІПК «Полтавазернопродукт» відповідно до договору підряду № 08/06/23 від 12 червня 2023 року по обмолоту пшениці (пряме комбайнування (зернові)) у кількості 481,1206 га у сумі без ПДВ 561307,37 грн, сума ПДВ 112261,47 грн, всього із ПДВ 673568,84 грн (а.с. 48, 189);

Платіжна інструкція № С8-7404 від 8 серпня 2023 року, згідно з якою платник, ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт», перерахував грошові кошти в сумі 673 568,84 грн на розрахунковий рахунок ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро» відповідно до рахунку № 12 від 31 липня 2023 року, в т.ч. ПДВ 112261,47 грн (а.с. 49, 148 т. 1).

За фактом здійснення господарських операцій за зазначеним вище договором ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро» були складені (за фактом першої події - надання послуг) та направлені для реєстрації в ЄРПН податкові накладні:

1) № 1 від 21 липня 2023 року на суму 521331,86 грн, у тому числі ПДВ на суму 86888,64 грн;

2) № 2 від 31 липня 2023 року на суму 673568,84 грн, у тому числі ПДВ на суму 112261,474 грн (а.с. 11, 13, 130, 205 т. 1).

16 серпня 2023 року до електронного кабінету позивача засобами електронного зв`язку контролюючим органом надіслано:

квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної № 1 від 21 липня 2023 року з наступним змістом: «ДОКУМЕНТ ЗБЕРЕЖЕНО. РЕЄСТРАЦІЯ ЗУПИНЕНА. Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 (зі змінами): обсяг постачання товару/послуги 01.61 перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомлено: показник «D»=.0000%, «Р»=0. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 12, 128 т. 1);

квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної № 2 від 31 липня 2023 року з наступним змістом: «ДОКУМЕНТ ЗБЕРЕЖЕНО. РЕЄСТРАЦІЯ ЗУПИНЕНА. Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 (зі змінами): обсяг постачання товару/послуги 01.61 перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомлено: показник «D»=.0000%, «Р»=0. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 14, 202 т. 1).

1 квітня 2024 року між ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро» (Виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Інвестиційна компанія «Полтавазернопродукт» (Замовник) було укладено договір про надання послуг та виконання робіт (підряду) сільськогосподарського призначення № 01/04/24, згідно з яким:

п. 1.1: Виконавець бере на себе зобов`язання протягом строку дії договору власними або залученими силами та засобами, на свій ризик надавати Замовнику послуги чи виконувати роботи з навантаження/розвантаження вантажів, та/або з обробітку ґрунту, та/або з внесення ЗЗР з мікродобривами обприскувачем, та/або з підвезення і заправки водою обприскувача чи виконувати інші послуги/роботи сільськогосподарського призначення, визначені сторонами з заявках до цього договору, а Замовник зобов`язується прийняти та оплатити Виконавцю належним чином виконані роботи чи надані ним послуги. Найменування (вид) послуг/робіт, які Виконавець зобов`язується надати/виконати, строк та місце їх надання/виконання, а також інші умови визначаються в заявках, які погоджуються та підписуються уповноваженими представниками обох сторін та є невід`ємною частиною цього договору. Сторони узгодили, що заявка Замовника є обов`язковою для підписання та виконання Виконавцем на визначених в заявці умовах, на що Виконавець надав свою безумовну та безвідкличну згоду;

п. 1.3: Послуги/роботи за цим договором виконуються власною або залученою Виконавцем технікою. Сторони домовилися, що при наданні послуг/виконанні робіт за цим договором з метою контролю за рухом контролю за рухом та станом транспортних засобів Виконавця, які залучаються до надання послуг/виконання робіт за ним договором, використовується обладнання моніторингу (GPS трекери або GPS трекери з CAN інтерфейсом (з безконтактним зчитувачем даних з CAN-шини ТЗ)), власником якого є Замовник;

п. 1.4. Здавання послуг (виконання робіт) Виконавцем та приймання їх результатів Замовником оформлюються Актом приймання-передачі наданих послуг (виконаних робіт), до якого додається додаток в розрізі полів, на яких виконувалися роботи, який підписується повноважними представниками сторін;

пп. 2.1.11: Виконавець зобов`язується зареєструвати податкову накладну у ЄРПН згідно порядку та у встановлений чинним законодавством строк. Виконавець гарантує та зобов`язується забезпечити своєчасну реєстрацію податкової накладної в ЄРПН;

пп. 2.2.1: Замовник зобов`язаний приймати від Виконавця результати наданих послуг (виконаних робіт) та підписати Акт приймання-передачі наданих послуг (виконаних робіт) та додаток до вказаного акту в розрізів полів, на яких виконувалися роботи, якщо надані послуги (виконані роботи) відповідають умовам договору, і оплачувати їх вартість в розмірах і в строк, що передбачені цим договором;

пп. 2.2.2: Замовник зобов`язаний забезпечити Виконавця паливно-мастильними матеріалами в кількості, необхідній для надання послуг (виконання робіт) за цим договором;

п. 3.1: Вартість послуг/робіт, що надаються/виконуються за цим договором, визначається сторонами в додатках до цього договору, які є його невід`ємною частиною;

п. 3.2: Загальна вартість послуг/робіт за цим договором визначається сумарною вартістю наданих/виконаних Виконавцем та прийнятих Замовником послуг/робіт, згідно Актів приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг), підписаних сторонами протягом строку дії цього договору;

п. 3.3: Оплата за надані/виконані Виконавцем послуги/роботи здійснюється Замовником в безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Виконавця, що вказано в цьому Договорі, в наступному порядку:

пп. 3.3.1; 80% вартості наданих послуг/виконаних робіт сплачується Замовником протягом 7-ми календарних днів з дати підписання сторонами Акту приймання-передачі наданих послуг (виконаних робіт) та за умови надання Виконавцем всіх належним чином оформлених оригіналів документів, вказаних в п. 2.1.10 цього договору;

пп. 3.3.2 решта вартості наданих послуг/виконаних робіт в розмірі суми ПДВ сплачується Замовником протягом 5-ти календарних днів з дати здійснення Виконавцем неналежної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної в ЄРПН, в порядку та строк, що визначені чинним законодавством України, та надання на електронну адресу Замовника підтвердження вчинення Виконавцем вказані казаних дій (в т.ч. надання Замовнику податкової накладної та квитанції про її реєстрацію в ЄРПН);

п. 3.4: До 5-го числа місяця, наступного за звітним місяцем, Виконавець зобов`язується скласти підписати та надати на підписання Замовнику Акт прийняття-передачі наданих послуг/виконаних робіт) та додаток до вказаного Акту в розрізів полів, на яких виконувалися роботи за цим договором, Замовник зобов`язується протягом 5-ти робочих днів з дати отримання вказаного Акту та додатку до нього надати Виконавцю мотивовану відмову від його підписання;

п. 7.1: Цей договір вважається укладеним та набуває чинності з моменту його підписання уповноваженими представниками сторін та діє до 31 грудня 2024 року, а в частині виконання грошових зобов`язань до повного їх виконання (а.с. 50-53, 151-154 т. 1).

На виконання цього договору сторонами договору було складено (в тому числі):

Додаток № 1 від 2 квітня 2024 року до договору № 01/04/24, яким сторони узгодили зразок (форму) заявки про надання послуг та виконання робіт (а.с. 54, 155 т. 1);

Додаток № 2 від 2 квітня 2024 року до договору № 01/04/24, яким сторони узгодили зразок (форму) акту прийому-передачі спеціального обладнання Замовника, яке буде встановлюється на с/г техніці Виконавця (а.с. 55, 178 т. 1);

Додаток № 2/1 від 2 квітня 2024 року до договору № 01/04/24, яким сторони узгодили зразок (форму) акту прийому-передачі (повернення) спеціального обладнання Замовника, яке було встановлюється на с/г техніці Виконавця (а.с. 56, 179 т. 1);

Додаток № 4 від 2 квітня 2024 року до договору № 01/04/24, яким сторони узгодили вартість послуг/робіт, що надаються/виконуються Виконавцем (вартість послуг 352,80 грн за 1 га (в т.ч. ПДВ) (а.с. 57, 180 т. 1);

Заявка про надання послуг та виконання робіт до договору № 01/04/24 (б/д) (а.с. 58-59, 181-182 т. 1);

Акт здачі-приймання виконаних робіт № 1 від 31 травня 2024 року, відповідно до якого ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро» згідно з договором підряду № 01/04/24 від 2 квітня 2024 року надав послуги ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт» по внесенню засобів захисту, впродовж 34 днів з 27 квітня 2024 року по 30 травня 2024 року, обсяг робіт 8481,8182 га; загальна вартість послуг складає 2992385,46 грн, в т.ч. ПДВ 498730,91 грн. Претензій та зауважень, щодо виконаних робіт у Замовника немає. Акт складений у двох примірниках (а.с. 60, 143 т. 1);

Додаток 1 до Акту здачі-приймання виконаних робіт № 1 від 31 травня 2024 року, в якому визначено, в т.ч. вид робіт, №№ поля, обсяг робіт (га) та транспортні засоби, що використовувались під час робіт (CASE IH PATRIOT 3330 / 19096АН, CASE IH PATRIOT 3330 / 21971АН) (а.с. 61-67, 144-147 т. 1);

Акт про використання матеріалів № 1 від 31 травня 2024 року (Додаток № 2), згідно з яким ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро», Підрядник, використав надані йому пально-мастильні матеріали для виконання робіт згідно договору підряду № 02/04/24 від 2 квітня 2024 року по внесенню засобів захисту обприскувачами CASE IH PATRIOT 3330 / 19096АН, CASE IH PATRIOT 3330 / 21971АН було використано 4489,20 л дизельного пального (а.с. 68-75, 184-188 т. 1);

Рахунок на оплату від 31 травня 2024 року № 3, виставлений ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро» Товариству ІПК «Полтавазернопродукт» відповідно до договору підряду № 02/04/24 від 2 квітня 2024 року по внесенню засобів захисту у кількості 8481,8182 га, сума без ПДВ 2 493 654,55 грн, сума ПДВ 498730,91 грн, всього із ПДВ 2992385,46 грн (а.с. 76, 150 т. 1);

Платіжна інструкція № С8-10422 від 5 червня 2024 року, згідно з якою платник, ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт», перерахував грошові кошти в сумі 2493654,55 грн (80%) на розрахунковий рахунок ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро» відповідно до рахунку № 3 від 31 травня 2023 року, в т.ч. ПДВ 415609,09 грн (а.с. 77, 136 т. 1).

За фактом здійснення господарських операцій за зазначеним вище договором ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро» було складено (за фактом першої події- надання послуг) та направлено для реєстрації в ЄРПН податкову накладну:

№ 1 від 31 травня 2024 року на суму 2992385,46 грн, у тому числі ПДВ на суму 498730,91 грн (а.с. 15, 198 т. 1).

17 червня 2024 року до електронного кабінету позивача засобами електронного зв`язку контролюючим органом надіслано:

квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної № 1 від 31 травня 2024 року з наступним змістом: «ДОКУМЕНТ ЗБЕРЕЖЕНО. РЕЄСТРАЦІЯ ЗУПИНЕНА. Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 (зі змінами): обсяг постачання товару/послуги 01.61 перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомлено: показник «D»=4.2001%, «Рпоточ»=0. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 16, 196 т. 1).

Відповідно до матеріалів справи, 11 липня 2024 року (вих. № 12) позивачем було направлено контролюючому органу пояснення щодо реєстрації податкових накладних, в яких зазначено про реальність господарських операцій, з приводу яких були подані на реєстрацію в ЄРПН податкові накладні № 1 від 21 липня 2023 року, № 2 від 31 липня 2023 року, № 1 від 31 травня 2024 року. Зокрема, у поясненнях вказано про укладання договорів з ТОВ «Інвестиційно-промислова компанія «Полтавазернопродукт», складання актів виконаних робіт за вказаними договорами, проведену на виконання договорів оплату, про належність позивачу на праві власності та праві користування транспортних засобів, які використовувались товариством при виконанні вказаних вище договорів.

До пояснень позивачем було додано копії наступних документів:

податкова накладна № 1 від 21 липня 2023 року та квитанція про її зупинення;

договір підряду № 08/06/23 від 12 червня 2023 року;

акт № 1/п здачі-приймання виконаних робіт від 21 липня 2023 року з додатками до нього;

акт про використання матеріалів 1/П від 21 липня 2023 року;

рахунок на оплату № 11 від 21 липня 2023 року;

платіжна інструкція № С8-7317 від 3 серпня 2023 року;

свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарської техніки (комбайна зернозбирального марки CASE IH Аxial-Flow 7240 реєстраційний номер НОМЕР_1 , комбайна зернозбирального марки CASE IH Аxial-Flow 7240 реєстраційний номер НОМЕР_3 , комбайна зернозбирального марки CASE IH 7250 реєстраційний номер НОМЕР_5 , обприскувача самохідного марки CASE IH PATRIOT 3330 реєстраційний номер НОМЕР_8 , обприскувача самохідного марки CASE IH PATRIOT 3330 реєстраційний номер НОМЕР_9 );

податкова накладна № 2 від 31 липня 2023 року та квитанції про зупинення її реєстрації;

акт № 11/п задачі-приймання виконаних робіт від 31 липня 2023 року;

додаток № 1 до Акту № 11 від 31 липня 2023 року;

акт про використання матеріалів 11/П від 31 липня 2023 року;

рахунок на оплату № 12 від 31 липня 2023 року;

платіжна інструкція № С8-7404 від 8 серпня 2023 року;

податкова накладна № 1 від 31 травня 2024 року та квитанція про зупинення її реєстрації;

договір підряду № 17/06/24 від 17 червня 2024 року;

акт № 1/п задачі-приймання виконаних робіт від 31 травня 2024 року;

додаток № 1 до Акту № 1/п від 31 травня 2024 року;

акт про використання матеріалів № 1 від 31 травня 2024 року;

рахунок на оплату № 3 від 31 травня 2024 року;

платіжна інструкція № С8-10422 від 5 червня 2024 року;

договір оренди сільськогосподарської техніки № 0101/2 від 1 січня 2024 року, укладений між ФГ «Максімус-1» та ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро»;

акт приймання передачі предмета оренди до договору сільськогосподарської техніки № 0101/2 від 1 січня 2024 року;

договір оренди сільськогосподарської техніки № 0101/1 від 1 січня 2024 року, укладений між ТОВ «Агрофірма «Шевченківська» та ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро»;

акт приймання передачі предмета оренди до договору сільськогосподарської техніки № 0101/2 від 1 січня 2024 року;

договір купівлі-продажу техніки № 9781-S від 20 травня 2021 року (а.с. 23-26, 192-195, 27-87, 135-191 т. 1).

Факт отримання зазначених документів не заперечується першим відповідачем та підтверджуються наданими суду Головним управлінням на виконання вимог ухвали суду від 11 вересня 2024 року копіями вказаних документів (а.с. 135-195 т. 1).

Як вбачається з матеріалів справи, 20 травня 2021 року між ТОВ «Торговий Дім «Агроальянс» (Продавець), ТОВ «ОТП «Лізинг» (Покупець, Лізингодавець) та ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро» (Лізингоодержувач) укладено договір купівлі-продажу № 9781-S, відповідно до умов якого Продавець продав Лізингодавцю для подальшої передачі у фінансовий лізинг Лізингоодержувачу самохідний зернозбиральний комбайн марки Case IH, модель 7250, 2020 року випуску, новий (а.с. 84-87, 162-165 т. 1).

Відповідно до свідоцтв про реєстрацію машини:

серія НОМЕР_2 від 26 квітня 2021 року - позивач є власником комбайна зернозбирального марки CASE IH Аxial-Flow 7240, реєстраційний номер НОМЕР_1 ;

серія НОМЕР_4 від 26 квітня 2021 року - позивач є власником комбайна зернозбирального марки CASE IH Аxial-Flow 7240, реєстраційний номер НОМЕР_3 ;

серія НОМЕР_6 від 28 грудня 2021 року - позивач є власником комбайна зернозбирального марки CASE IH 7250, реєстраційний номер НОМЕР_5 ;

серія НОМЕР_10 від 2 вересня 2022 року - власником обприскувача самохідного марки CASE IH PATRIOT 3330, реєстраційний номер НОМЕР_8 , є ФГ «Максимус-1» (код ЄДРПОУ 34433392);

серія НОМЕР_11 від 11 квітня 2019 року - власником обприскувача самохідного марки CASE IH PATRIOT 3330, реєстраційний номер НОМЕР_9 , є ТОВ «Агрофірма «Шевченківська» (код ЄДРПОУ 31217615) (а.с. 39-43, 138-142 т. 1).

Згідно з договором оренди сільськогосподарської техніки № 0101/1 від 1 січня 2024 року, ТОВ «Агрофірма «Шевченківська» (Орендодавець) передає, а ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро» (Орендар) приймає у строкове платне користування сільськогосподарську техніку з правом суборенди:

обприскувач самохідний CASE IH PATRIOT 3330, 19096AH;

вантажний самоскид МАЗ 6501АВ, НОМЕР_12 ;

причіп пр-самоскид-е МАЗ 856103-010, НОМЕР_12 (п.п. 1.1, 1.2).

Відповідно до п. 1.3 договору цільове призначення предмета оренди: обприскування сільськогосподарських культур (зернових, олійних), п. 5.3 договір діє до 31 грудня 2024 року (а.с. 78-79, 160-161 т. 1).

Як вбачається з акту прийому-передачі предмету оренди до вказаного договору, обприскувач самохідний CASE IH PATRIOT 3330 19096AH, вантажний самоскид МАЗ 6501АВ НОМЕР_12 та причіп пр-самоскид-е МАЗ 856103-010 НОМЕР_12 передані ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро» 1 січня 2024 року (а.с. 80, 149 т. 1).

Відповідно до договору оренди сільськогосподарської техніки № 0101/2 від 1 січня 2024 року ФГ «Максимус» (Орендодавець) передає, а ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро» (Орендар) приймає у строкове платне користування сільськогосподарську техніку з правом суборенди:

обприскувач самохідний CASE IH PATRIOT 3330, 21971AH;

обприскувач самохідний CASE IH PATRIOT SPX 3330, 22187AH;

вантажний самоскид МАЗ 6501АВ, НОМЕР_13 ;

причіп пр-самоскид-е МАЗ 856103-010, НОМЕР_14 .

Відповідно до п. 1.3 договору цільове призначення предмета оренди: обприскування сільськогосподарських культур (зернових, олійних), п. 5.3 договір діє до 31 грудня 2024 року (а.с. 81-82, 190-191 т. 1).

Як вбачається з акту прийому-передачі до зазначеного договору, обприскувач самохідний CASE IH PATRIOT 3330 21971AH, обприскувач самохідний CASE IH PATRIOT SPX 3330 НОМЕР_15 , вантажний самоскид МАЗ 6501АВ НОМЕР_13 та причіп пр-самоскид-е МАЗ 856103-010 НОМЕР_14 передані ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро» 1 січня 2024 року (а.с. 83, 135 т. 1).

15 липня 2024 року позивачем було направлено контролюючому органу через електронний кабінет Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено щодо податкових накладних № 1 від 21 липня 2023 року, № 2 від 31 липня 2023 року, № 1 від 31 травня 2024 року (а.с. 133 т. 1).

22 липня 2024 року Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Донецькій області позивачеві було надіслано повідомлення № 11452556/38056112 про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку корегування в ЄРПН щодо ПН № 1 від 21 липня 2023 року, в якому запропоновано надати: копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, а саме (проставлено «х»): інших документів, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/розрахунку корегування, реєстрацію яких зупинена в ЄРПН. Додаткова інформація: собівартість послуг; обґрунтування заробітної плати працівників; платіжні доручення уплати ПДФО, оборотньо-сальдові рахунки 10, 20, 28 (а.с. 17-18, 131-132 т. 1).

22 липня 2024 року Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Донецькій області позивачеві було надіслано повідомлення № 11452557/38056112 про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку корегування в ЄРПН щодо ПН № 1 від 31 травня 2024 року, в якому запропоновано надати: копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, а саме (проставлено «х»): інших документів, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/розрахунку корегування, реєстрацію яких зупинена в ЄРПН. Додаткова інформація: собівартість послуг; обґрунтування заробітної плати працівників; платіжні доручення уплати ПДФО, оборотньо-сальдові рахунки 10, 20, 28 (а.с. 19-20, 199-200 т. 1).

22 липня 2024 року 22 червня 2024 року Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Донецькій області позивачеві було надіслано повідомлення № 11452558/38056112 про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку корегування в ЄРПН щодо ПН № 2 від 31 липня 2023 року, в якому запропоновано надати: копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, а саме (проставлено «х»): інших документів, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/розрахунку корегування, реєстрацію яких зупинена в ЄРПН. Додаткова інформація: собівартість послуг; обґрунтування заробітної плати працівників; платіжні доручення уплати ПДФО, оборотньо-сальдові рахунки 10, 20, 28 (а.с. 21-22, 206-207 т. 1).

Матеріали справи не містять доказів направлення позивачем після отримання даних Повідомлень контролюючому органу будь-яких документів.

5 серпня 2024 року Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Донецькій області прийнято рішення № 11564566/38056112 про відмову у реєстрації в ЄРПН податкової накладної від № 2 від 31 липня 2023 року; підставою для прийняття рішення зазначено: ненадання/часткове надання письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку корегування, реєстрацію яких зупинлено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку корегування в ЄРПН, платником податку. У полі «Додаткова інформація (зазначити конкретні документи)» - відомості відсутні (а.с. 88, 208, 129, 204 т. 1).

5 серпня 2024 року Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Донецькій області прийнято рішення № 11564567/38056112 про відмову у реєстрації в ЄРПН податкової накладної № 1 від 21 липня 2023 року; підставою для прийняття рішення зазначено: ненадання/часткове надання письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку корегування, реєстрацію яких зупинлено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку корегування в ЄРПН, платником податку. У полі «Додаткова інформація (зазначити конкретні документи)» - відомості відсутні (а.с. 89, 134, 129 т. 1).

5 серпня 2024 року Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Донецькій області прийнято рішення № 11564568/38056112 про відмову у реєстрації в ЄРПН податкової накладної № 1 від 31 травня 2023 року; підставою для прийняття рішення зазначено: ненадання/часткове надання письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку корегування, реєстрацію яких зупинлено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку корегування в ЄРПН, платником податку. У полі «Додаткова інформація (зазначити конкретні документи)» - відомості відсутні (а.с. 90, 201, 197 т. 1).

Будучи не згодним із зазначеними рішеннями позивач звернувся до суду із даним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку у тому числі органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Спірні правовідносини врегульовано нормами Податкового кодексу України (далі - ПК України), Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (далі - Порядок № 1246), Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 (далі - Порядок № 1165), та Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року № 520 (далі - Порядок № 520).

Відповідно до п. 185.1 ст. 185 ПК України об`єктом оподаткування податком на додану вартість (далі ПДВ) є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 цього Кодексу.

Датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг згідно п. 187.1 ст. 187 ПК України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на рахунок платника податку в банку/небанківському надавачу платіжних послуг як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг, оплата яких здійснюється електронними грошима, - дата зарахування електронних грошей платнику податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, на електронний гаманець, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", незалежно від дати накладення електронного підпису. База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається, виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (п. 188.1 ст. 188 ПК України).

У пп. 14.1.60 п. 14.1 ст. 14 ПК України зазначено, що єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування (далі ЄРПН, Реєстр), який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Відповідно до п.п. 201.1, 201.10 ст. 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений цим Кодексом термін. При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРНП платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до ЄРПН є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених п. 201.1 цієї статті та/або п. 192.1 ст. 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до п. 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в ЄРПН.

При цьому згідно зп. 89 підрозділу 2 розділу XX ПК України тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україніта шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН здійснюється з урахуванням таких граничних строків:

·для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

·для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, до 18 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; […].

Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до ЄРПН визначений Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (Порядок № 1246).

Відповідно до п. 12 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених п. 192.1 ст. 192 та п. 201.10 ст. 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до п. 201.1 ст. 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до п.п. 200-1.3 і 200-1.9 ст. 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 року); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації / зупинення реєстрації / відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку».

Відповідно до положень п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п. 13 Порядку № 1246 за результатами перевірок, визначених п. 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Пунктом 17 Порядку встановлено, що у разі зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування формується квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування, яка надсилається (одночасно) постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю) - платнику податку.

Відповідно до п. 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 (Порядок № 1165) податкові накладні/розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності таким ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування.

Згідно з п. 5 Порядку № 1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2); податкова накладна / розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Відповідно до п.п. 6, 7 Порядку № 1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється. Коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.

Отже, Порядком № 1165 передбачено як окремі підстави для зупинення реєстрації податкової накладної таку підставу як встановлення під час моніторингу платника податку, яким складено податкову накладну, його відповідність хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку та/або встановлення відповідності відображеної у податковій накладній операції хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції.

Відповідно до п.п. 10 та 11 Порядку № 1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Як встановлено судом, у квитанціях від 16 серпня 2023 року, від 18 серпня 2023 року та від 17 червня 2024 року про зупинення реєстрації податкових накладних, поданих позивачем, від 21 липня 2023 року № 1, від 31 липня 2023 року № 2, від 31 травня 2024 року № 1 зазначено, що реєстрація вказаних податкових накладнихзупинена з підстав: «обсяг постачання товару/послуги 01.61 перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку) (а.с. 12, 14, 16, 196, 128, 202 т. 1).

Також у вказаних квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних запропоновано позивачу надати пояснення та копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Згідно з п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (Додаток № 3 до Порядку № 1165 в редакції, чинній станом на час прийняття контролюючим органом рішення про зупинення реєстрації податкових накладних № 1 від 21 липня 2023 року, № 2 від 31 липня 2023 року) обсяг постачання товару/послуги, зазначений уподатковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов`язань, яку/який подано для реєстрації в ЄРПН, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного / зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 року у Реєстрі.

Відповідно до п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (Додаток № 3 до Порядку № 1165 в редакції, чинній при прийнятті відповідачем рішення про зупинення реєстрації податкової накладної № 1 від 31 травня 2024 року) обсяг постачання товару/послуги згідно з кодомУКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовним кодом такого товару, зазначений уподатковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов`язань, яку/який подано для реєстрації в ЄРПН, перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 року у Реєстрі за відсутності такого товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовного коду товару у врахованій таблиці даних платника податку.

Згідно з КВЕД-2010 код видів економічної діяльності 01.61 - Допоміжна діяльність у рослинництві (сільськогосподарська діяльність, яку здійснюють за винагороду або на основі контракту: передпосівна підготовка полів; сівба та садіння сільськогосподарських культур; оброблення сільськогосподарських культур; обприскування сільськогосподарських культур, у т.ч. з повітря, обрізання плодових дерев і виноградників, пересаджування рису; розсаджування та прополювання буряку; збирання врожаю; боротьба зі шкідниками (у т.ч. із кролями), пов`язана із сільським господарством; підтримка угідь у належному сільськогосподарському й екологічному стані; експлуатація сільськогосподарського зрошувального устатковання; надання сільськогосподарської техніки разом із обслуговуючим персоналом).

Відповідно до п. 1 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженому Наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року № 520, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 грудня 2019 року за № 1245/34216 (Порядок № 520), цей Порядок визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, реєстрацію яких відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 2 цього Порядку визначено, що прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.

Згідно із п. 4 Порядку № 520 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку м а є п р а в о подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Відповідно до п. 5 Порядку № 520 перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Згідно з п. 6 вказаного Порядку письмові пояснення та копії документів, зазначені у п. 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

Наказом Міністерства фінансів України 12 січня 2023 року № 19, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17 лютого 2023 року за № 298/39354, п. 9 Порядку № 520 викладений в наступній редакції:

«9. Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до п. 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до п. 4 цього Порядку:

або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленомустаттею 42глави 1 розділу II Кодексу, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;

або направляє повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та / або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/ розрахунку коригування;

або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку в порядку, встановленомустаттею 42глави 1 розділу II Кодексу, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.

[…]

Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту.».

Зазначена редакція п. 9 Порядку № 520 набула чинності 8 березня 2023 року.

Відповідно до п. 9 Порядку № 520 (в редакції, чинній з 30 вересня 2023 року - зі змінами, внесеними Наказом Міністерства фінансів України від 14 липня 2023 року № 394, зареєстрованим в Мінюстї України 31 липня 2023 року за № 1283/40339):

Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до п. 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня;

За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:

- або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;

- або надсилає повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимогКодексута Законів України«Про електронні документи та електронний документообіг»та«Про електронні довірчі послуги»за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування;

- або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених / оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;

Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.

[…]

Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України«Про електронні документи та електронний документообіг»та«Про електронні довірчі послуги»за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Отже, згідно з п. 9 Порядку № 520 в редакції, яка діє з 8 березня 2023 року, у випадку, якщо за наслідком розгляду комісією регіонального рівня письмових пояснень та копій документів, наданих платником податків після отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної, дійде висновку про їх недостатність для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, вона протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до п. 4 цього Порядку, надсилає платнику податків п о в і д о м л е н н я про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів,за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування.

Як вбачається з форми повідомлення, наведеного до додатку 2 до Порядку № 520, комісія має запропонувати платнику податків надати письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної уподатковій накладній/ розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено, при цьому конкретизувати до якої саме інформації, т а / а б о запропонувати надати копії документів напідтвердження інформації, зазначеної уподатковій накладній / розрахунку коригування із позначенням групи документів (1 - договорів, у тому числі зовнішньоекономічних контрактів, здодатками доних; 2- договорів, довіреностей, актів керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, якіодержують продукцію вінтересах платника податку для здійснення операції; 3 - первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання ітранспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів, інвентаризаційних описів, утому числі рахунків-фактури / інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) зурахуванням наявності певних типових форм тагалузевої специфіки, накладних (при цьому, документи, якіненадано платником - підкреслити); 4 - розрахункових документів та/або банківських виписок зособових рахунків; 5 - документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації провідповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством (документи, якіненадано, підкреслити); 6 - інших документів, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в ЄРПН), а також має бути заповнено поле (графа) «Додаткова інформація».

Зі змісту Повідомлень від 22 липня 2024 року, направлених позивачу на виконання п. 9 Порядку № 520, вбачається, що в них проставлена відмітка («Х») біля графи про необхідність подання копій документів напідтвердження інформації, зазначеної уподаткових накладних, а саме: «інших документів, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в ЄРПН»; у полі (у графі) «Додаткова інформація» зазначено: «собівартість послуг; обґрунтування заробітної плати працівників; платіжні доручення уплати ПДФО, оборотньо-сальдові рахунки 10, 20, 28» (а.с. 17-22, 131-132, 199-200, 206-207 т. 1).

Як встановлено судом, позивачем після отримання Повідомлень, передбачених п. 9 Порядку № 520, будь-які документи до контролюючого органу не направлялись.

Відповідно до п. 10 Порядку № 520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Як встановлено судом, Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН Головного управління ДПС у Донецькій області 5 серпня 2024 року були прийняті спірні рішення про відмову у реєстрації в ЄРПН податкових накладних позивача № 1 від 21 липня 2023 року, № 2 від 31 липня 2023 року, № 1 від 31 травня 2024 року у зв`язку із: ненаданням/частковим наданням письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку корегування, реєстрацію яких зупинлено в ЄРПН, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку корегування в ЄРПН (а.с. 88-90, 134, 201, 208 т. 1).

Разом із цим суд вважає за необхідне зазначити, що надані позивачем у липні 2024 року (після отримання квитанцій про зупинення реєстрації податкових накладних) контролюючому органу письмові пояснення та копії документів (договори підряду, договори оренди сільськогосподарської техніки, договір купівлі-продажу техніки, додатки до цих договорів, акти здачі-приймання виконаних робіт, акти приймання передачі предмета оренди до договору сільськогосподарської техніки, акти про використання матеріалів, свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарської техніки, рахунки на оплату, платіжні інструкції), які досліджені судом під час розгляду даної справи, оформлені належним чином та сумнівів у їх достовірності не викликають, за своїм змістом підтверджують зміст господарських операцій позивача із його контрагентом (ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт»), з приводу яких були подані податкові накладні № 1 від 21 липня 2023 року, № 2 від 31 липня 2023 року та № 1 від 31 травня 2024 року, та у своєї сукупності були достатніми для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію наведених податкових накладних.

Щодо зазначення контролюючим органом у Повідомленнях від 22 липня 2024 року про необхідність надання позивачем на підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних № 1 від 21 липня 2023 року, № 2 від 31 липня 2023 року та № 1 від 31 травня 2024 року, документів щодо собівартості послуг; обґрунтування заробітної плати працівників; платіжних доручень про уплату ПДФО, оборотньо-сальдових рахунків 10, 20, 28, суд зазначає, що пропозиція надати зазначені документи для їх подальшого дослідження фактично має на меті здійснення контролюючим органом податкової перевірки господарської діяльності ТОВ «Агрофірма «Слав-Агро».

Верховний Суд неодноразово висловлював позицію, що здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій контролюючого органу.

Разом із цим перший відповідач (в особі Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН), надаючи оцінку: 1) неможливості здійснення платником податку певних операцій з урахуванням часу, місця знаходження майна або обсягу матеріальних та людських ресурсів, економічно необхідних для виробництва товарів, виконання робіт або послуг, а також 2) відсутності у платника податку необхідних умов для досягнення результатів відповідної підприємницької, економічної діяльності в силу відсутності управлінського або технічного персоналу, основних засобів, складських приміщень, виробничих активів, транспортних засобів, - фактично досліджує зміст господарських правовідносин на предмет їх нереальності та відсутності фактичного характеру, що є неприпустимим у цьому випадку, оскільки такі повноваження відсутні у контролюючого органу під час моніторингу податкових накладних.

Суб`єкти владних повноважень, ухвалюючи рішення, якими, зокрема, обмежується права платника податків, повинні уникати надмірного формалізму. Обсяг документів, які надаються платниками податку на додану вартість з метою усунення сумнівів у контролюючих органів щодо легальності відповідної операції за наслідками якої складено податкову накладну, яку подано для реєстрації якої в ЄРПН і, хоч і є визначеним у Порядку № 520, проте завжди є унікальним та залежить від організації господарських взаємовідносин між суб`єктами господарювання, змісту договірних відносин між такими, а також особливостями законодавчого врегулювання діяльності тієї чи іншої сфери бізнесу. Саме за результатами детального дослідження змісту документів (в тому числі договору), наданих на підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній, можливим є формування висновків щодо можливості чи неможливості реєстрації в ЄРПН податкової накладної, реєстрація якої була зупинена згідно із відповідною квитанцією.

Отже, контролюючий орган, виконуючи повноваження щодо моніторингу податкових накладних, має аналізувати первинні документи у взаємозв`язку з відомостями податкової накладної та іншими джерелами (державними реєстрами, електронними документами) лише за зовнішніми (формальними, очевидними) критеріями.

На зазначеному наголошено, зокрема, у постановах Верховного Суду від 20 січня 2022 року у справі № 140/4162/21, від 7 грудня 2022 року у справі № 500/2237/20, від 16 лютого 2023 року у справі № 380/7648/22, від 23 лютого 2023 року по справі № 420/9924/20, від 16 травня 2024 року по справі № 400/11727/23 та інших.

Враховуючи наведене, суд висновує, що надані позивачем податковому органу у липні 2024 року пояснення та документи, є достатніми для реєстрації в ЄРПН податкових накладних № 1 від 21 липня 2023 року, № 2 від 31 липня 2023 року та № 1 від 31 травня 2024 року.

Крім цього суд зазначає, що у спірних рішеннях від 5 серпня 2024 року № 11564566/38056112, № 11564567/38056112, № 11564568/38056112 про відмову у реєстрації в ЄРПН податкових накладних позивача, контролюючим органом не зазначено відсутність яких саме документів слугувало підставою для прийняття цих рішень (у рішеннях лише позначено «Х» графу «ненадання / часткове надання додаткових письмових пояснень такопій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної уподатковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено вЄРПН, при отриманні повідомлення пронеобхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення прореєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування вЄРПН, платником податку» - без конкретизації не наданих позивачем документів (а.с. 88-90, 134, 201, 208 т. 1).

Отже, спірні рішення не відповідають критеріям чіткості та зрозумілості акта індивідуальної дії.

Невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Така позиція суду узгоджується з практикою Верховного Суду, викладеною у постановах від 17 травня 2023 року по справі № 140/14282/20, від 15 квітня 2020 року по справі №1940/1790/18, від 22 жовтня 2018 року у справі № 822/1817/18 та інших.

Враховуючи наведене, позовні вимоги позивача про визнання спірних рішень протиправними та їх скасування підлягають задоволенню.

Щодо позовних вимог позивача в частині зобов`язання першого відповідача зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних датою їх фактичного подання, суд зазначає наступне.

Відповідно до п.п. 14.1.60 п. 14.1 ст. 14 ПК України єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Таким центральним органом є Державна податкова служба України.

Згідно з п. 201.16. ст. 201 ПК Україниреєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена у порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.п. 19 - 20 Порядку № 1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення);

неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абз. 10 п. 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.

Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.

Отже, здійснення реєстрації податкової накладної в ЄРПН, реєстрацію якої попередньо було зупинено, віднесено до повноважень ДПС України.

На переконання суду, зобов`язання ДПС України зареєструвати в ЄРПН податкові накладні, у реєстрації яких позивачу було відмовлено, датою їх фактичного надходження є належним способом захисту порушеного права позивача та дотриманням судом гарантій того, що спір між сторонами буде остаточно вирішений.

Як наслідок, позовні вимоги позивача і в цій частині підлягають задоволенню.

Визначаючись щодо розподілу судових витрат суд виходить з наступного.

Згідно з квитанцією від 6 вересня 2024 року № 3227-1289-9964-8227 та випискою про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України позивачем при зверненні до суду із даним позовом було сплачено судовий збір у загальній сумі 7267,20 грн (а.с. 91, 102 т. 1).

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС Українипри задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цьогоКодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи наведене нормативно-правові приписи, беручи до уваги, що спір виник внаслідок прийняття рішень від 5 серпня 2024 року першим відповідачем, суд вважає за необхідне стягнути витрати позивача зі сплати судового збору в розмірі7 267,20 грн з Головного управління ДПС у Донецькій області.

Керуючись ст.ст.2,6, 72-77, 90,139,192-193,242-246,255, 293,295,297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма «Слав-Агро»до Головного управління ДПС у Донецькій області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень та зобов`язати вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Донецькій області № 11564566/38056112 від 5 серпня 2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 2 від 31 липня 2023 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Донецькій області № 11564567/38056112 від 5 серпня 2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 1 від 21 липня 2023 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Донецькій області № 11564568/38056112 від 5 серпня 2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 1 від 31 травня 2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Слав-Агро» № 1 від 21 липня 2023 року датою її фактичного подання.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Слав-Агро» № 2 від 31 липня 2023 року датою її фактичного подання.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Слав-Агро» № 1 від 31 травня 2024 року датою її фактичного подання.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Слав-Агро» (код ЄДРПОУ 38056112, зареєстроване місцезнаходження: 84186, Донецька область, Слов`янський район, с. Рай-Олександрівка, вул. Шкільна, буд. 2 «а») за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Донецькій області (код ЄДРПО ВП 44070187, зареєстроване місцезнаходження: вул. Італійська, буд. 59, м. Маріуполь, Донецька область, 87515) судові витрати у розмірі 7267 (сім тисяч двісті шістдесят сім) грн 20 коп.

Рішення суду може бути оскаржено до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Н.П. Волгіна

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення31.01.2025
Оприлюднено06.02.2025
Номер документу124911692
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них зупинення реєстрації податкових накладних